Ml DDELB ÜRGSCME C o R A N T.^^^ N". 17. meüwstijdii\(;en. Donderdag 29 JuNij 1837. ^ij deze Courant wordt een Bijvoegsel gratis uitgegeven. ]3cfeenbma{iing. SOuitdcitlanb. (övoot-ijrittanjc. Jfvattkrijfe. «'»ifr.> :&<if »<.>1 era BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG ontvangen hebbende eene missive van den Heer Staatsraad Gouver neur dezer Provincie van heden waarbij aan het Stedelij1{ Bestuur wordt aangekondigdhet voornemen van Zijne MajesteitNederlands geëerbiedigden KONING, om deze Stad, waarschijnlijk op Vrijdag aanstaandeden 30 dezer loopende maandtegen den middagen de beide volgende dagen het Eiland Walcheren met een bezoek te ver eeren Gelet op het Reglement van Algemeene Plaatselijke Policie dezer Stad waarbij, ter voorkoming van belemmering op de publieke straat onderscheidene bepalingen zijn voorgeschreven En in aanmerking genomen de noodzakelijkheid om de belanghebben den aan die bepalingen te herinnerenen tevens eenige bijzondere voorzieningen daar te stellen, welke, bij de komst en gedurende het verblijf van Zijne Majesteit binnen deze Stadzullen behooren te worden nagekomen brengen bij deze ter kennis van de In- en Op- eezetenen, en van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan: Vooreerst: Dat de aankomst van Zijne Majesteit binnen de haven door liec uitsteken der vlag op den Abdijtoren, zal worden aangekondigd. Ten tweede: Dat alle Schippers en Schuitenvoerders zullen behooren te zorgendat door hunne vaartuigen geene belemmering aan de vaart van het jagt van Zijne Majesteit toegebragt worde, en dat zij zich mitsdien zullen moeten gedragen aan de bevelen die hun nopens het in- of uitvaren der haven zullen gegeven worden door of van wege den Commissaris over de Stads-Havenloodsen, aan welken de verpligting is opgelegd, om voor de nakoming van deze bepaling te waken, en zich daartoe van alle gepaste middelen te bedienen, Tin derdeDat het verboden is met eenig rij- of voertuigof te paard te rijden langs de trekbermen van het havenkanaal. Ten FierdeDat alle rij- en voertuigen zich zullen moeten verwij deren van den weglangs welken de trein moet rijdente weten Van de Rotterdamsche kaaiplaats der aankomstde Noordzijde van den Damden Damden Korten- en Langendelftde Marktde Noord- straat, de Wagenaarstraat de Balans en de Abdij. Zullende langs of door dezeKaaijen, Straten en Plaatsenna het uit steken der vlag van den Abdijtoren, volstrekt niet mogen worden gere den, alvorens de trein aldaar zal wezen gepasseerd. Ten vijfdeDat door de Koetsiers en Voerlieden gedurende het ver blijf van Zijne Majesteit, zullen moeten worden in acht genomen de navolgende bepalingen 0. Dat de rijtuigen de Abdij moeten inkomen door de poort aan het Koorkerkhof, en die moeten uitrijden door de poort aan de Balans, b. Dat geen rijtuig voor het paleis mag blijven staan. f. Dat alle rijtuigen, waarmede eenig persoon aan het paleis zal zijn gcbragtdadelijk de Abdij zullen moeten uitrijden door de poort aan de zijde der Balansof die poort voorbij rijdendezich zullen moeten stellen achter het laatste rijtuig, staande in de rei, welke beginnen zal aan de poort der Statenkamersdat geene rijtuigen zich naast elkander mogen plaatsen en dat de toegang tot beide gemelde poorten der Abdij steeds vrij zal moeten blijven. 1/. Dat de rijtuigen welke personen van het paleis komen afhalen zich zullen moeten plaatsen in de rei sub letter c vermeld. e. Dat geen rijtuig uit de rei aan het paleis raag worden voorgebragt zoolang het niet bij den naam van dengenen, welke daarmede wordt afgehaald, zal voorgeroepen zijn, en Dat de koetsen aan het paleis behoorendezich zullen moeten plaatsen voor de gaanderijbeginnende naast de poort der voormalige provinciale Munt. Ten zesde: Dat aan alle In- en Opgezetenen gedurende het verblijf van Zijne Majesteit binnen deze Stad, zal worden vrij gelaten derzel- ver huizen met groen te versieren, en dat op den avond van den dag, waarop Zijne Majesteit alhier zal aankomen, de stads gebouwen en de eerepoorten, van stads wege gesteld, verlicht zullen worden, en aan alle In- en Opgezetenen mede zal worden vrijgelaten om de voorgevels hunner gebouwen of de boomen op de kaaijen te verlichten. Ten zevendeDat op den avond der illuminatie, tusschen half negen liren des avonds en middernachtniet anders dan stapvoets zal mogen gereden worden. En dat op dien zelfden avond over de Balans in het geheel niet an ders Zal mogen gereden wordendan in de rigting van de St. Pieter straat naar de Wagenaarstraaten van den Burg naar de Wagenaarstraat voorbij de stedelijke Waag. Ten achtste Dat op den avond der illuminatie geene voetzoekers geworpenof eenig ander vuurwerk zal mogen afgestoken worden zullende zulks op den volgenden avond, 11a tien uren, vrijelijk kun- "fi geschieden. ^1 eindelijkDat de Commissaris van Policie is belast met het toe- ^'gt over de nakoming van alle vorenstaande bepalingen, waarvan de overtredersovereenkomstig het algemeen Reglement van Policiezul len worden gestraft. Zullende, opdat een iegelijk met den inhoud dezer Publicatie bekend Worde, dezelve worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 26 Junij 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER,Vt. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. B E C I U S. komst van Zijne Majesteit, zullen kunnen begeven naar de lokalen waarin de vergaderingen der Provinciale Staten worden gehouden ten einde van daarop het tot de bovenbedoelde audiëntie alsdan bestemde tijdstip te worden toegelaten. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 28 Junij 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, Vt. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare A. M. B E Cl U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, g«zien de missive van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provin- ^'^1 van den 26 dezer maand, houdende, onder meerder, dat Zijne l^ajesteit de KONING waarschijnlijk bij of kort na Hoogstdeszelfs ^ankomstaan het paleis audiëntie zal verleenen brengen bij deze het J*^^"^'**'"**: ter kennis van elk en een iegelijk, terwijl al degenen, 'elke verlangen zouden daarvan gebruik te maken, zich, na de aaa- De OPPER-STRANDVONDER Bewesten Schelde zal, op Zaturdag den 8 Julij aanstaande des morgens ten tien uren onder Oostkapelle bij den Onder-Strand vonder G. JVillemseen des middags ten i uur, on der den Vrouwen-Polderop de Hofstede de Oranje-Zon, ad opus jttt habentium bij openbare veilingte Gelde maken de aldaar voorhanden zijnde STRAND-GOEDEREN bestaande in Kabels, Balken Deelen Rondhout in soort, Scheeps-Afbraak Wrakhout enz. Middelburg den 22 Junij 1837. J. P. H ER K L O T S. De fungerende MARKTMEESTER te Middelburg, Hoofdplaats der Provincie Zeeland, berigt bij deze, dat de KERMIS of JAARMARKT als gewoonlijk zal aanvangen op den 22 Julij aanstaande, en eindigen den 5 Augustus daaraanvolgende dat de aanvragen tot het bekomen van plaatsen voor Tenten of Kramen, met opgave der groote, uitgedrukt in Nederlandsche Maat, bij gefrankeerde brieven aan hem'Marktmeester moeten worden ingezonden; zullende de inzending dier aanvragen voor den 15 Julij aanstaande moeten plaats hebben, na welk tijdstip niemand zal kunnen aanspraak maken op de plaatswelke hem in vorige jaren was toegewezen. De Marktmeester voornoemd A. DUIK HE ND RIK SE. De gewone zitting der SPAARBANK op Zaturdag den i Juiij 1837, zal niet worden gehouden. FRANKFORT den 22 juni/. De Turksche sultan Is den 6 dezer na eene reis van 5 k 6 weken door zijne Europesche provinciën, in welstand te Konstantinopel teruggekeerd. Te Wezel is den 14 dezer, ongeveer een half uur na dat aldaar Z. K. H. prins Frederik met de stoomboot van Dusseldorf aangekomen wasbij een hevig onwederde bliksem in de groote kerk geslagen zonder nogtans brand te verwekkenofschoon onmiddellijk na het 'm- slaan eene groote wolk van rook opsteeg, en zich daardoor dadelijk het gerucht in de stad verspreidde dat de kerk reeds in den brand stond. Het dak van den toren is zeer beschadigd geworden. De schok was zoo sterkdat van eenige der naastbijgelegen huizen de venster ruiten sprongen. Uit verschillende plaatsen aan de boorden van den Moezel en Boven-Rijn wordt gemelddat de vrees die men ten gevolge van het zeer koude voorjaars-weder voor het geheel mislukken van den wijn oogst had gekoesterd gebleken is, te voorbarig geweest te zijn. Over- al waren de wi.jngaarden in de drie eerste weken van junij met ver wonderlijke snelheid opgeschotenen zij stonden thans reeds meestal in bloei, Volgens het Petersburger Handelsblad zijn in verscheidene berg- werken naar de opgaven van den overste /tmosof, zeer welgeslaagde proeven genomen met de versmelting van goudzand op gegoten ijzer. Deze wijze van behandeling gaf achtmaal meer opbrengst dan de was- sching door vermenging met kwikzilver, hondermaal meer dan de met zuren bewerkte chemische behandelingen negen en twintigmaal meer dan de versmelting op eenen hoogen oven, LONDEN den 24 junij. Woensdag is de koningin op het palels van St. James plegtig geproclameerd. H. M. de koningin.weduwe bevindt zich vrij ernstig ongesteld. Z. M. de koning van Hanover heeft een afscheidsbezoek bij de ko ningin afgelegd, en zal reeds heden de reis naar dat land aannemen. In beide huizen is de eed van getrouwheid weder aan verscheiden leden afgenomen waarbij men heeft opgemerkt dat de naam Alexan- drina uit het formulier is weggelaten, zullende de vorstin hare acten alleen met dien van Victoria teekenen. Beide de huizen van het parlement hebben tot het aanbieden van een adres aan de koningin besloten, hetwelk de strekking heeft-, om zich overeenkomstig Hr. Ms. begeerte gedurende de tegenwoordige zitting, enkel met de begrootings-wetten en eenige andere van dringend aanbelang bezig te houden maar verder aanhangige belangrijke maat regelen zoo als die wegens de tiendende stedelijke besturen en de armen-wetten in Ierland onafgedaan te laten. De ministeriele en behou dende partijen kwamen daarin overeen, dat, bij de nakende ontbinding van het parlement, aan het afdoen dezer belangrijke zaken niet te den ken viel, doch gaven elkander wederkeerig de schuld, dat gedurende de tegenwoordige parlements-zitting niets wezenlijks was uitgerigt. Zelfs de bepalingen omtrent de civile lijst der koningin zijn aan het volgende parlement verbleven, maar daarentegen zal het tegenwoordige parlement de erfopvolging moeten regelen voor het geval, dat.koningin Victoria sterft en de dan naaste erfgenaam, de hertog van Cumberland nog koning van Hanover is. De begrafenis van koning Willem IV is op den 8 julij bepaald. De laatste finantiële berigten uit Nieuw-IJork'luiden bij voortdu ring niet gunstig. PARIJS den li, junij. De afgevaardigden hebben gisteren ;de begroo ting van het oorlogs-departement aangenomen zonder dat de beraadsla-" ging tot veel discussie heeft geleid. Alleen hebben de heeren Marquin en

Middelburgsche Courant | 1837 | | pagina 1