MIODELBÜRGSCHE C O N". 76. Vt 27 JuNij 1837. Itiblicatic. iMi;L]W8Tiji)ii\afc:j\. <6root-13rittaujc. Z f!' ffu'rT'' ^"f''" hertogs van Saxen.Saalfeld.Coburgis haren doorhichtigen oom, bij ontsten tenis van diens wettige nakomelingen volgens de Britsche constitutie a> koningin van Groot-Biittanje en Ierland, onder den titel van Alexandrtna Vtctona I, opgevolgd. Zoodra de dood des konings be kend was. werd op het paleis van Kensington, de gewone residentie der vorstin, een geheime raad gehouden, door wien bevolen is haar as zoodanig uu te roepen waarop zij in dien raad eene plegtige ver* klaring heeft afgelegdhoofdzakelijk inhoudende, dat zijzoo spoedig., op, zoo jeugdigen leeftijd en bij zoo geringe ondervinding, tot de kroon geioepw hare sterkte hoopt te vinden in den bijstand der Voorzienig heidm de zuiverheid harer bedoelingen en in haren ijver voor fietal gemeen welzijnverder betuigende op de wijsheid van het parlement en de genegenheid der onderdanen te steunen en verheugd te zijn de opvolgster van eenen souverein te wezen wiens bes<endige zorgen voor de regten en vrijheden zijner onderdanen de verbetering van 's lands nen naam ten voorwerp van algemeene verkleefdheid en eerbied gé JVatikrijk. DiNGSDAG BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG lentvangen hebbende eene missive van den Heer Staatsraad Gouver neur dezer Provincie, van heden, waarbij aan het Scedelijlc Bestuur [wordt aangeliondigdhet voornemen van Zijne MajesteitNederlands geserbiedigden KONING, om deze Stad, waarschijnlijk op Vrijdag aanstaande den 30 dezer loopende maandtegen den middag en de Keide volgende dagen het Eiland Walcheren, meteen bezoeij te ver- Ieeren Gelet op het Reglement van Algemeene Plaatselijke Policie dezer Stad, waarbij, ter voorkoming van belemmering op de. publieke straat, nderscheidcne bepalingen zijn voorgeschreven £n in aanmerking genomen de noodzakelijkheid om de belanghebben- [jen aan bepalingen te herinnerenen tevens eenige bijzondere oorzieningen daar te stellen, welke, bij de komst en gedurende het erblijf van Zijne Majesteit binnen deze Stadzullen behooren te worden nagekomen brengen bij deze ter kennis van de In- en Op- ezetenen, en van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan: VooreentDat de aankomst van Zijne Majesteit binnen de haven door ict uitsteken der vlag op den Abdijtoren, zal worden aangekondigd. Ten tweede: Dat alle Schippers en Schuitenvoerders zullen behooren itè zorgen dat door hunne vaartuigen geene belemmering aan de vaart an liet jagt van Zijne Majesteit toegebragt worde, en dat zij zich aitsdien zullen moeten gedragen aan de bevelen die hun nopens het in- ,f uitvaren der haven zullen gegeven worden door of van wege den ommissaris over de Stads-Havenloodsen, aan welken de verpligting is ipgelegd, om voor de nakoming van deze bepaling te waken, en zich aartoe van alle gepaste middelen te bedienen. feil derdeDat het verboden is met eenig rij- of voertuig, of te laard te rijden langs de trekbermen van het havenkanaal. Ten Vierde Dat alle rij. en voertuigen zich zullen moeten verwij- leren van den weglangs welken de trein moet rijdente weten Van de Rotterdamsche kaai, plaats der aankomst, de Noordzijde van en Dam, den Damden Korten- en Langendelft, de Markt, de Noord- trsat, de Wagenaarstraatde Balans en de Abdij. Zullende langs of door dezeKaaijen, Straten en Plaatsen, na het uit- iieken der vlag van den Abdijtoren volstrektniet mogen worden gere- n, alvorens de trein aldaar zal wezen gepasseerd. Ten vijfde: Dac door de Koetsiers en Voerlieden, gedurende het ver lijf van Zijne Majesteitzullen moeten worden in acht genomen de lavolgende bepalingen Dat de rijtuigen de Abdij moeten inkomen door de poort aan het oorkerkhof, en die moeten uitrijden door de poort aan de Balans, b. Dat geen rijtuig voor het paleis mag blijven staan. c. Dat alle rijtuigen, waarmede eenig persoon 'aan het paleis zat zijn ;ebragt, dadelijk de Abdij zullen moeten uitrijden door de poort aan de ijde der Balansof die poort voorbij rijdendezich zullen moeten tellen achter het laatste rijtuig, staande in de rei, welke beginnen zal lan de poort der Statenkamersdat geene rijtuigen zich naast elkander logen plaatsenen dat de toegang tot beide gemelde poorten der Abdij teeds vrij zal moeten blijven. J. Dat de rijtuigen welke personen van het paleis komen afhalen ich zullen moeten plaatsen in de rei sub Lett, c vermeld. e. Dat geen rijtuig uit de rei aan het paleis mag worden voorgebragt, loolang het niet bij den naam van dengenenwelke daarmede wordt fgehaald, zal voorgeroepen zijn, en Dat de koetsen aan het paleis behoorendezich zullen moeten laatsen voor de gaanderijbeginnende naast de poort der voormalige iovinciale Munt. Ten zesde: Dat aan alle In- en Opgezetenen gedurende het verblijf 'an Zijne Majesteit binnen deze stadzal worden vrij gelaten derzel- erhuizen met groen te versieren, en dat op'den avond van den dag, aarop Zijne Majesteit alhier zal aankomen de stads gebouwen en de «repoortenvan stads wege gesteld, verlicht zullen worden, en aan 11e In-en Opgezetenen mede zal worden vrijgelaten, om de voorgevels mnner gebouwen of de boomen op de kaaijen te verlichten. Ten zevende: Dat op den avond der illuminatie, tusschen half negen ren des avonds en middernachtniet anders dan stapvoets zal mogen leden worden. En dat op dien zelfden avond over de Balans in het geheel niet an- Iws zal mogen gereden wordendan in de rigting van de St. Pieter- traat naar de Wagenaarstraaten van den Burg naar de Wagenaarstraat [oorbij de stedelijke Waag. Te» achtsteDat op den avond der illuminatie geene voetzoekers Jgeworpenof eenig ander vuurwerk zal mogen afgestoken worden ïiiUende zulks op den volgenden avond, tia tien uren, vrijelijk kun nen geschieden. E» eindelijkDat de Commissaris van Policie is belast met het toe- 'gt over de nakoming van alle vorenstaande bepalingen, waarvan de overtreders, overeenkomstig het algemeen Reglement van Policie, zul- worden gestraft. Zullende, opdat een iegelijk met den inhoud dezer Publicatie bekend 'orde, dezelve worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders 'iszer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 26 Junij 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, V' Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. B E C I U S. zich, ten minste acht dagen te voren, hun District zullen hebben aangemeld. Middelburg, den 26 Junij 1837, bij den School-Opziener van ADR. P. VAN DEINSE, Secretaris. De KERMIS te ZAAMSLAG zal dit jaar aanvangen den .7 Julij en eindigen den 22 derzelve maand. De fungerende Burgemeester, P. E E K M A N. Het INSTITUT blijft van VACCINATIE voor minvermogenden nog voortgaan met hare werkzaamheden op eiken Vrijdag, van 13 ton Heer .7. L. Daman, Heel- en Vroedmeester den uur, ten Huize van in de Krommeweele. Middelburg, den 27 Junij 1837. Uit naam van het Institut, J. R. DE VASSIJ. LONDEN den 21 junij. Na nog enkele dagen van een smarteliik lijden ,s ei„deh.,k Z. Britsche M., mUem IF, dingsdag ochtend kort na 2 uren, op het koninklijk kasteel te Windsor, in den ouderdom van ongeveer 72 jaren, overleden. Gezegde Z. M., welke, uit hoofde vJn deszelfs vele goede hoedanigheden en deugden door zijne ond rdane! algemeen bemind werd, werd den 21 augustus 1765 geboren, en heeft tot den dood van George IF, wien hij in het bestuur over Engehnd op gehoefd/""" -" ''--S ranCllZ Op het ontvangen der treurige tijding zijn dadelijk vele huizen en winkels gesloten. Men verwacht heden de uitschrijv nalen rouw. jving van den natio- De dochter van Zr. Ms. in 1820 overleden broeder £</«W, hertog en wiens zucht om wetten en instellingen te bevorderen, zij. zal de De Provinciale COMMISSIE van ONDERWIJS in ZEELAND Sewone Zomer-Vergadering houden binnen Middelburg, ir ^^01.1, op Woensdag, den 19 Julij 1837, des voormiddags te half-elf ^^'i zullende op Donderdag, den 20 dier maand, des morgens te negen Worden overgedaan tot het examineren van zoodanige Aspiranten J cenigen Rang als Onderwijzer, welke, met overlegging van een' inn^^*^ ^3n hun goed gedrag, afgegeven door den Burgemeester woonplaats en van eene authentieke .acte hunner geboorte maakt hebben." Het slot der verklaring bevat de belofte tot hand having der hervormde godsdienstals door de wet ingesteldmet ver- zekering tevens aan allen van het vol genot der godsdienstige vrijheid en tot bescherming der regten en bevordering der welvaart van allé klassen harer onderdanen. Tevens heeft zij verlangd, den eed van handhaving van de regten der kerk van Schotland zonder verder uitstel af te leggen. Nadat vervolgens de overige gebruikelijke eeden waren afgelegd, boden de kabinets-ministers de zegels hunner verschillende bedieningen der koningin aan, die ze hun terstond weder overreikte en hen tot den handkus toelieten ook de overige leden van den geheimen raad in die betrekking bevestigde. De jonge koningin Victoria bestijgt den troon gedurende hevige woe lingen van partijen wier aanhangers wel allen haren voorganger zeggen te betreuren en hun genoegen in hare verheffing betuigen maar ver- moedelijk ook wederzijds trachten zullen den geest harer regering naar hunne bijzondere inzigten te wijzigen. Door het overlijden van koning IVilletn IF li zijn oudste broeder, Ernest Augustus, hertog van Cumberland, geboren in 1771 tot dé waardigheid^'van koning van Hanover opgeklommen. De onderkoning van dat rijk de hertog van Cambridgewordtnaar men verzekert weldra in Engeland verwacht. PARIJS den 22 junij. Het gastmaal en de groote danspartij, door de si.<;delijke regering ter eere van de hertogin van Orleans gegevenzijn door den koning met zijn gezin bijgewoonden in de beste orde afge- loopen. Aan het gastmaal hebben 182 genoodigden met de koninklijke familie aangezeten. Z. M. heeft bij deze gelegenheid eenen feestdronk op den voorspoed van de stad Parijs ingesteld en daarbij herinnerd aan den 31 julij 1830, toen hij uit de ramen van dit zelfde raadhuis voor het eerst het driekleurige vaandel ontroldde. Ofschoon de bij dit feest ten toon gespreide luister hoogelijk geroemd wordt, heeft men toch niet onopgemerkt gelaten, dat koning Lodewijk Filips en zijn gezin niet langer dan twee uren bij dat feest hebben ver toefd, en langs eenen anderen weg, dan men moest verwachten, naar het paleis der Tuilerien zijn teruggekeerd. Sommige dagbladen en bij- zondere brieven schrijven deze omstandigheid weder aan het ontdekken eener zamenspanning tegen den koning toe, en beweren, dat in den ochtend van den 19, zekere student in de medicijnen, Bianchi gehee- ten, alsmede eenige andere lieden in hechtenis zijn genomen. Men had bij hen wapenen en scherpe patronen, alsmede eene briefwisseling, die van hunne republikeinsche gevoelens getuigenis droeg, gevonden. Volgens een der brieven hadden deze jongelieden echter geen ander doel, dan om den koning, bij het voorbijrijden, door kreeten te honen. Er schijnt in den omtrek van het raadhuis, alwaar men tot in den vroe. gen morgen gedanst heefteene aanzienlijke gewapende magt óp de been

Middelburgsche Courant | 1837 | | pagina 1