c o N'. 143. MIDDELBIJRGS CHE A N T DiNGSDAG 29 November lÖSé; SctJcubmaJiing. NiEÜWSTilDïNGl: N. i3uit0ch!aub. jfvMwferijfe. De COMMISSIE tot Verevening en Amortisatie van de gevestigde <;cliiilcien der Stad Middelburg maakt bekend, dat bij de jaarlijksche Ui:- 1 rins van honderd stuks Kansbiljettender Stedelijke Rentelooze Schuld, welke op heden heeft plaats gehadzijn uitgeloot de Nummers hierna voWende gemeld te weten 1981 1990 2070 2083 2102 2104. 2133 2172 2247 2265 361 790 1226 1648 397 917 1326 1754 465 951 1355 1801 491 1012 1468 1810 'ïi'^ 1062 1501 1818 520 1140 1536 1859 544 1151 J57« 1876 585 1175 1579 1933 SP.'; IJ 79 1617 1965 756 1205 1620 1968 2278 2292 2298 2314 2358 2395 2439 2444 2488 2509 2579 2583 2648 2'<S7o 2714 2796 2805 2871 2877 2887 2929 2947 2991 3054 305Ö 3063 3127 3190 321Ö 3223 3243 3272 3308 3371 3390 3439 3453 3485 3537 3539 32 34 55 73 80 96 180 252 284 En worden mitsdien de houders der voorschreve Kansbiljetten uitge- noodlgd om dezelve ter conversie in rentegevende Obligatien van ge lijk bedrag, na den i Januarij 1837, ten Kantore van den Heer Make laar Abraham van den Broecke Jz.te Middelburg, als tot de overne ming der Kansbiljetten geautoriseerd, over te brengen; zullende aan denzelven, tot goedmaking der kosten van het Zegel en de Drukloonen, eeii-en-zeventig Cents voor ieder Kansbiljet moeten worden betaald. Gedaan ten^Raadhuize der Stad Middelburg, den 25 November 1836. Op last der Commissie voornoemd De Secretaris A. M. BE Cl US. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad SAS-VAN-GENT, District Hulst, Provincie Zeeland, adverteren hiermede, dat door het zeer aanstaande vertrek van den Stads GENEES-, HEEL-en VROED- MEESTER naar elders, die Post aan deze Plaats staat te vaceren, Noodigen dien ten gevolge alle Genees- Heel- en Verloskungen uit die genegen zouden zijn denzelven, tegen eene vaste Jaarwedde van Tyvee Honderd Guldente komen vervullen, om zich in Persoon, met overlegging van bewijzen zijner bevoegdheid tot het vrijelijk mogen uit oefenen van voormelde betrekkingen, of anders bij middel van gefran keerde Brieven, vóór den 15 December eerstkomende, bij het Plaatse lijk Bestuur aan te melden, Sas-van-Gentden 19 November i83<5. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. J. J, VAN FRANCKENBERG en PROSCHLITZ. Ter ordonnantie De Stads-Secretaris J. STUBBÉ. MIDDELBURG, 25 November i836. Daar hel nuttige en daelmatige der Commissie ter voorziening in den nood der Armen en Behoeftigen door eene lesjarige ondervinding is gestaafd, immers gedurende de Wintcrmaaiiiien wanneer de anders werkzame klasse van verdiensten verstoken is, en de Coniinissie door het Stedelijk Bestuur dezer Stad, wederom is uilscnnodisd bij voortduring lich met den haar opgelcgden taak te willen belasten; Iieel't zij out niet j^eaarzelu aan die vri eerende uilnoodiging te voldoen, in de billijke terwachting door milde bijdragen in staat te zullen worden gesteld het doel harer lamenstelling te bereiken, dat is de Armen en Behoeiligen gedurende het barre jaarnclijdezooveel doenlijk, in derzelver unmisbare behoeiten van voeding, ver- «arinin^ en dekking te voorzien. De Commissie bij deze derielver harlelijken dank betuigende, voor de zoo ruime bijdragen in vorige jaren aan haar overgemaakt, en het vertrouwen in haar gesteld achthet dan ook nu onnoodig tot bijdragen voor den op handen zijnden Wintermcer- dere opwekkingen te doen maar meent het niet ongepast bij deze te vermelden dat, «es jaien dooreen gerekend, aan de arme en behoeftige Huisgezinnen van alle ge zindheden, gedurende ieder Wiuter-saizoenbehalve Bedden, Dekens, Kleeding- stukken en verleende onderstand in Geld ruim zes honderd mudden Aardappelen «o drie duizend mudden Turf zijn uitgedeeld geworden. Voorts heeft de Commissie voornoemd het genoegen, dankbare vermelding te kun nen maken van de ontvangst der navolgende giften, te weten; den 4 October i836, van eeiien onbekenden i coupon Rusland, No. loaig ad/5o; eene gift gevonden in de kerk-coUecte van Zondag avond den 20 November i836. geteekend A. V. K. ƒ100, en den ai November vau R. Sa. De Commissie belast met de verzorging in den nood der Armen en Behopftigcn VAN REIGIIRSBERG VEKSLUYS, President. 11. VOORZRE DE VRIES, ROELSE, Lz. PüLEY H. SISTERM.\NS, ABM. LANG. N. VV. PK A AG. DIRK APPEL, Secretaris. J. N S. A. J. De Commissie ter voorziening in den buitengewonen nood dar Armen inde Gemeente WESTKAPELLE, eveneens als met gewenscbt gevolg in denver- leden Winter plaats had zich vereenigd hebbende om gedurende dit Winter-saizoen ian de verzachting van het lol harer natuurgenootcn werkzaam te zijn, maakt daar aan bij deze melding, met vertrouwen van door liei'derijke bijdragen van milddadige Beer gegoeddenin welk voorregt zij gedurende den vorigen Winter, ook van ai- plegene plaatsen bijzonder vau inwoners der Stad Middelburg, zich mogt ver- keueen, te worden in staat gesteld om eenigermatc te kunnen voorzien in de eerste Behoeften tot levens-onderhoud, van het groot aantal der in den barren Winter tcbier aan alles gebrekhebbenden die daarop met dankbare harten voor vroeger S'.notene ondersteuning, vertrouwelijk wachten. Zij maakt wijders gebruik van de vcrkregene vrijheid om bij rteze te vermelden "at de Heer S. Roelsete Middelburg, dienstvaardig op zich genomen heeft om 't ontvangen en over te maken de giften welke men ten voorschreven einde Zyn W. mogt gelieven te doen toekomen. Wcstkapelleden 28 November i836. L. VAN SIGHEMPrssident. P. J. ROELSE. A. L. UOELSE. W. VERHULST. H. ROELSE, Thesaurier. V. BACK Secretaris. FRANKFORT den 2a november. In de hofkapel te Weenen is eene lljkmis voor koning Karel X gevierd waarbijbehalve de keizer en keizerin met hun gevolg, zeer weinig leden van den hoogen adel en, buiten den zaakgelastigde van den overledenen vorst, geene vreemde ge zanten zijn opgemerkt. Er werd veel gesproken van familie-oneenigheden tusschen de herto ginnen van Angouléme en van Berryzoo over de erf-opvolgiiig ats over de verdere opvoeding van den zoon der laatstgenoemdeden hertog van Bordeaux, en men hield het voor niet onwaarschijnlijk, dat de uit spraak der Ooscenrijksche regering dienaangaande zou worden ingeroepon. Het voorzittend Zwicsersch kanton-bestuur heeft aan die der ove rige kantoiis de officiële mededeeling gedaan, dat de Fransche gezant zich den 14 dezer bij den president Tuhatner heeft vervoegd en höm officieel kennis gegeven dat het Fransch gouvernement door den inhoud van het antv.'oord op de nota van 27 september in die mate was bevre digd cfat de voor dien tijd bestaande betrekkingen tusscllcn de beide landen onverwijld weder hersteld konden worden, tevens met uiting van den wensch voor de onafgebroken wederzijdsche handhaving der alzoo herstelde vriendschap. Volgens de Allgemeine Schweitzer Zeitungwordt in Zwitserland verhaalddat Lodewijk Bonapartebedwelmd door het goed gevolg zij ner onderneming in het eerste uur, aan zijne moeder de koningin Hor tensia door eenen courier de tijding deed geworden dat hij zich van Straatsburg had meester gemaakt, en op Parijs marcheerde. Drie dageti daarna had hij in de gevangenis het antwoord ontvangen, waarin de ko- nin"'in haren zoon, dien zij door de overwinning bekroond waande, aanbeval om de aanhangers van Lodewijk Philips tegen de volkswoede te beschermen en hem zelven met alle betamende achting te behandelen. Uit Coblentz schrijft men van den 21 dezer: „De drie luchtrei- zii^ers de heeren Green, Holland en Mason, zijn gisteren avond, van Weilburgwaar zij zich nedcrgelaten hadden, hier aangekomen. De heer Holland keert mee de stoomboot over Keulen naar Engeland terug; de beide andere heeren zijn voornemens eene tweede luchtreis van hec vaste land af te ondernemen, en begeven zich morgen op weg naar Pa rijs zijnde het van eenige omstandigheden afhangende of zij, hunne luchtvaart van daar zullen doen," LONDEN den 23 november. Sir R. Peel is te Glasgow verkozen tot lord-rector der universiteit. De ministeriele candidaat voor die eer volle betrekking was de procureur-generaal sir .7. Campbell. De behou dende partij heeft, allezins met reden, veel op met die zegepraal van den heer Peel. Een overgroot aantal aanzienlijken van Glasgow heeft dezen staatsman genoodigd op een te zijner eer te geven feestmaal. De heer Peel heeft deze uitnoodiging aangenomen. Verleden zaturdag namiddag is hier ter stede op den consul-gene raal van Frankrijk, den heer Durant St. Andréterwijl hij zich in een der vertrekken van zijne woning bevondmet een windroer of ander dergelijk wapentuig, geschoten, denkelijk uit een der belendende gebou wen. Blijkens de schade die aan het venster is aangerigtis de ko gel digt langs den heer Durant heengegaan. Tot dus ver schijtit hec onderzoek der policie tot geene ontdekkingen nopens de daders en de be weegredenen van den aanslag gevoerd te hebben, Het getal der gepleegde moorddadige aanslagen en'andere verre gaande ongeregeldheden in Ierlandis gedurende de laatst verloopen maand ongemeen groot geweest, Men heeft hier brieven uit Lissabon tot den 12 dezer. Er was niets belangrijks voorgevallen en het ministerie nog niet geheel hersteld. De koningin en haar gemaal reden dagelijks in een open rijtuig door de scad. Men was niet zonder vrees voor eenen inval der CarlistiscUe ben den onder Gomez in Portugal, PARIJS den 23 november. De heeren de P»lignac en Guernon Ran- ville, wier gezondheid sterk geschokt is, van den koning verzocht hebbendeom in een huis van gezondheid te worden overgebragtzoo heeft de koning beslist, dat de straf tegen den heer de Polignacbij arrest van het hof der pairs van den 20 December 1830 gewezen, ver anderd zal worden in 20 jaren verbanning buiten het koningrijk, en dat aan den heer Guernon RanviUe vergund zou worden op zijn woord van eerte verblijven op zijne bezitting van Ranvilledepartement van Cal vado's, In de bijzondere brieven van de Spaansche grenzen klaagt men bitter over de schandelijke buitensporigheden welke de benden van den bevelhebber van het Fransche vreemden-legioen generaal Lebeauop zijnen jongsten togt naar de zijde van Estellagepleegd hebben, Sedert een geruimen tijd hebben de inwoners van het 5de arrondis sement van Parijs bij de regering geklaagd over den last der nabijheid van het vildersveld van Moncfaucon en verzocht dat het naar elders verplaatst mogt worden. Thans is door den municipaien raad der stad hiertoe besloten en zal men die plaats naar Bondy verleggen. De groot ste zwarigheidwaarmede men in deze te kampen heeftis de ontel bare menigte rotten, die zich in den omtrek van het veld van Monc faucon ophoudenwaar die dieren altijd ruim voedsel vinden. Meer- malen heeft men reeds beproefd hen uit te roeijen en zelfs op eenen ochtend vijf-en-veertig duizend hunner gedood, doch met zoo weinig gevolg, dat men volstrekt niet bemerken kon dat er zoodanige jagt had plaats gehad PARIJS den 24 november. Volgens de ministeriele bladen is het vaartuig, aan welks boord de prins Louis Bonaparte zich bevindt, thans werkelijk den 17 van Lorient onder zeil gegaan. Omtrent de expeditie naar Constantine heeft men tot nog toe geene berigten ontvangen, Intusschen is hier de proclamatie bekend, welke de maarschalk Clauselbij het te velde trekken, aan de bewoners van Con stantine uitgevaardigd heeft. Bij dit stuk wordt kennis gegeven dat Constantinein naam des konings van Frankrijkstaat ingenomen te wordende inwoners be hoorden zich hierbij rustig te gedragen, in welk geval hunne godsdienst, personen en eigendommen zouden geëerbiedigd worden, ^chme'd-hty zelf zou eene volkomene veiligheid in eene onvoorwaardelijke onder- \verpi\ig vinden maar zijne regering en gezag hielden op zijne magt was verbroken Constantine zou voor-aan tot Prwkriik behooreoDf

Middelburgsche Courant | 1836 | | pagina 1