N". i34- MIDDELBURGSCHE C O DiNGSDAG 8 November 1836 MEUWSTIJD f.NGEN. <6roal-i3rittatiic. JftMuïitriifc. Hcbcirlatibcn. I- De STAATSRAAD GOUVER.NEUR van de Provincie ZEELAND, 'oreivn bij deze ter kennis van de belanghebbendendat door Zijne Exc. den Opperhoucvescer voor de Noordelijke Provinciën, met overleg van Hun Edel Groot Achtb. de Gedeputeerde Staten, is vastgesteld: dat <ie in de Notificatie van den 6 September jl. voorkomende bepaling omtrent de dagen van uitoefening deren het ''getal te vangen Hazen met de lange Jagtin het 3de4de en 5de District der Provinciemoet ijeacht worden al'een de Publieke Jagt in de Districten te bedoelen. Middelburg, den 5 November 1836. De Staatsraad Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG gezien den staat Van ten achteren zijnde Belastingschuldigen, wegens de vervallen termijnen van Personele Belastingen over den loopenden jare opgemaakt door den Heer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze Stad verwittigen mits deze de belanghebbenden dat de Dwangbe velen tegen de ten achteren zijnde Belastingschuldigen bereids worden opgemaakt, en binnen kort aan hen zullen worden beteekend herinne ren hen aan de Bekendmaking door Hun Edel Achtb. op den 28 Maart laatst!., achtervolgens het besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 21 te voren QProvinciaal Blad no. 35), ge daan waarbij de belanghebbenden op de kosten welke de tegen hen uit te vaardigen dwangmiddelen na zich slepen, opmerkzaam worden ge- maakt, en manen hen aan, om als nog tot voorkoming van meerdere kosten ten spoedigste hun verschuldigde te voldoen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 7 November 1836. Burgemeester en Wethouders voornoemd L ANTS H EER, Vt. Ter ordonnantie van dezelve A. M. B E C I U S. VERGADERING van het Middelburgsche Departement der Maat schappijToT Nut van 't Algemeen, op Woensdag den 9 November 1836, des avonds ten zes uren, in de Zaal in de Abdij.Foorlezing en Bijdrage. Namens Bestuurders, P. DE MARET TAK, Secretaris. FRANKFORT den i november. Nog altijd blijft de aandacht der Italiaansche regeringen op de vernieuwde woelingen der leden van het jeugdig Italië gevestigdvooral sedert een aantal vlugtelingen uit hun grondgebied zich op het eiland Malta hebben vereenigden aldaar po gingen schijnen te doen oin door het uitrusten van gehuurde schepen en het verspreiden van proclamatien troebelen in hun vaderland voor te bereiden en te ondersteunen. Reeds wilde men schepen onder En- gelsche vlag nabij de kusten van Cakbrie gezien hebben met welke eenige dezer uitgewekenen eene landing zouden willen doen. Men ver wonderde zich dat de Engelsche regering het verblijf dezer lieden op genoemd eiland toeliet, indien al niet, gelijk sommigen wilden, hunne oogmerken begunstigde. De keizer van Rusland is den 19 October van Zarskoje-Selo naar Petersburg gekomen, en heeft zich aldaar op de parade en in den schouw burg vertoondwaar hij onder de luidste toejuichingen is ontvangen. De brieven welke zulks mededeelen zijn van den aa en zeggen niets van het geruchtte Berlijn verspreid dat de keizer plotseling krank ECU geworden zijn en inzonderheid veel aan hevige pijnen in het onder lijf lijden. LONDEN den 2 november. Het nog bij tijds ontdekken van eenige reeds brandende planken op een der bureaux van de bank van Enge land in hetwelk men met het daarstellen van zekere veranderingen be zig isen het onmiddellijk aanwenden van water door de wacht heb bende soldaten heeft eergisteren nacht eenen in deszelfs gevolgen on- berekenbaren brand gelukkig voorkomen. Luidens den Times, werd eergisteren in deze hoofdstad vrij alge meen en sterk verzekerddat zekere gedane nadere toetredingen ter finale schikking van de nog hangende verschillen tusschen Holland en België zoo goed als vruchteloos te beschouwen waren, uit hoofde het Britsche gouvernen.ent zou geweigerd hebben om zich voor alsnu met die kwestie onledig te houden en waren de bewuste verschillen dientenge volge tot den zelfden staat van onzekerheid als vroeger terug gevallen. PARIJS den 2 november. Te Straatsburg is den 30 October op het onverwachts eene oproerige beweging uitgebroken, waarbij de zoon des gewezen konings Lodewijk Napoleon eene voorname rol heeft gespeeld. Het is dezelfde 28iarige prins, die reeds in 1830 en 1831 met zijnen overleden ouderen broeder, aan de toenmalige onlusten in Italië heeft oee! genomenen die sedert zich vooral ook in Zwitserland heeft opge houdenalwaar hij in 1832 in het kanton Thurgau het burgerregt heeft «rlangd, en in 1834 tot kapitein der artillerie in dienst van Bern is be- loemd. Daar de wet tot uitsluiting der leden van het geslacht van Na- poleon van het Fransche grondgebied nog in kracht is en daarop on langs alleen ten behoeve der gravin van Lipano (de weduwe van Murat') sene uitzondering is gemaakt, kan deze onruststoker slechts ter sluiks 'O Frankrijk aangekomen zijn. Een half officieel berigt uit Straatsburg, oüt van den 30 October is gedagteekendstelt het aldaar voorgevallene aldus voor: Dezen ochtend werden de burgers onzer stad door den kreet van; ^^!'e Napoleon ÏIuit hunnen slaap gewekt. Het was eene belagche- "Jke, uiterst gewaagde poging tot het doen uitbreken van een soldaten- °Proer, hetwelk in de geboorte werd verstikt en niet gelukken kon, omdat men in Frankrijk niets meer van het keizerrijk en Jeszelfs herin neringen weten wil. Het geheele garnizoen is aan zijnen eed getrouw gebleven en de soldaten van het 4de regement artillerie die zich een oogenblik hadden laten verleiden zijn spoedig tot hunnen pligt terug gekeerd. De zaak heeft zich aldus toegedragen Ten twee uren des morgens begaf zich de overste Faudreyvan het 4de regement artillerienaar de kazerne Austerlitz liet het rege ment bijeenkomen, en bragt aan hetzelve onder het oog, dat men Nit- polcon II moest uitroepen. De voor het oogenblik verleide soldaten ga ven aan deze oproeping gehoor, en trokken door de stad met den kolo nel Voudre-j aan het hoofd aan wiens regterzijde de zoon van Lodewijk .Napoleon reed. De kolonne liet op haren togt den kreet van leve Na poleon II! l)Ooren doch zonder dat onze bevolking, die met de gröbt^ ste onverschilligheid dit dolie waagstuk aanzag daarop antwoordde. Bij de kazerne van het 46ste regement van linie, inde finckmatt, aan gekomen trachtte de de overste Faudreyin naam van Napoleon IIj dit regement voor zijne zaak te winnen. Dit beantwoordde de aanma ning zoo als het behoorde door den overste Faudrey en den jongen Lnde-A'ijk Napoleon in hechtenis te nemen. Het 3de regement artillerie draalde niet met, onder het geroep van leve de koning! te' komen aan rukken en een uur later was alles tot de orde teruggekeerd. Intus- schen hadden zich mede tegen zes uren des morgens20 artilleristen aangevoerd door eenen Duitscher, die de uniform van luitenant-generaal droeg naar de woning van den prefect begevenom dezen in naam van Sapoleon II in hechtenis te nemen. De prefect gedroeg zich zoo a!s hij verpligt was, en bukje slechts voor het geweid. Hij werd ge- vankeUjk naar de kazerne van .-^usterütz gebragtdoch reeds een half uur later door de soldaten aan wie hij het dwaze hunner onderneming onder het oog had gebragt, in vrijheid gesteld. Behalve de overste Faudrey heeft geen officier van het 4de regement aan dezen belagchelij- ken opstand deel genomen. De bezetting heeft haren pligt gedaan, en het gebeurde heeft slechts gestrekt, om de trouw en gehechtheid van het Fransche leger en de verbolgenheid der bevolking over zulke dwaas heden te doen uitblinken. De generaal Foiroldie mede door de op- scandelingen in hechtenis was genomen, is, even als de prefect, spoe dig in vrijheid gesteld. Het is acht uren des morgens. De bezetting verzamelt zich op de paradeplaats. De generaal Foirol zal eene wapen- schouwing over dezelve houden. Naschrift, van des voormiddags ten half tien uren. Zoo even zijn de prins Lode^tiijk Bonapartede overste Faudrey en de andere in de kazerne van de Finckmatt in hechtenis genomen personennaar de bur gerlijke gevangenis gebragt." Volgens een ander berigt, is de bende oproerige artilleristen, die Straatsburg doorloopen heeft, 400 man sterk geweest, en zijn met Lo dewijk Napoleon, twee zijner ordonnans-officieren, de graaf Gricourt en de Quevellesvoorts een luitenant der pontonniers en eene vrouw die tot het huis der gewezene koningin Hortensia moeder van den jon gen prins, behoorde, in hechtenis genomen. Naar het schijnt heeft men in den nacht van den 31 October op den I dezer alhier de tijding van deze gebeurtenis ontvangen. Ten 6 uren ,des morgens is reeds op het paleis der Tuilerien, onder het voorzitter schap van koning Lodewijk Philips, een kabinetsraad gehouden, die vier uren heeft geduurd. In den loop van den dag is van regeringswege een berigt wegens het voorgevallene, dat bijna letterlijk met het bovenstaan de overeenkomtalhier bekend gemaakt. PARIJS den 3 november. Door den oorlogs-rainister Bernard is, namens den koning, aan het leger eene dag-order uitgevaardigd, de erkentelijkheid uitdrukkende over het lofwaardig gedrag van het garnizoen van Straatsburg, bij het betreurenswaardig voorval hiervoren gemeld. Deze dagorder moet aan alle garnizoenen worden voorgelezen. De generaal Foirol, wiens regtschapen of liever pligtmatig gedrag by deze gebeurtenis is geblekenis tot pair van Frankrijk verheven. Men verzekert (zegt het .Journal des Débats") dat de gewone regts- pleging, namelijk de uitspraak van het hof van assises, en niet die van het hof der pairszal toegepast worden op de medepligtigen van den prins Louis Bonaparte, en dat, aangezien het koninklijk geregtshof van Colmar de zaak zich aangetrokken heeftin die stad het vonnis zal ge veld worden. Wat den jongen ijlhoofdige betreft, die zoo dwaaslijk een eertijds in ons land doorluchtigen naam heeft bezoedeld, wij weten niet wat de koning in zijne wijsheid omtrent deszelfs lot beschikken zal. Ook te Vendome heeft er eene beweging plaats gehad, welke blijk baar in verband stond met het gebeurde te Straatsburg. Zekere briga- dier van het iste regimen: huzaren, Bruyant geheeten had, den 29 de zer, met 14 huzaren eene zamenspanning gemaakt, om in den volgen den nacht alarm te blazen, zich van de posten en officieren te verzeke ren de autoriteiten te arresteren en de republiek uit te roepenmen zou vervolgens op de naburige steden afgaanom den aanhang te ver- grooten. Doch allen, op één na, zijn in tijds gearresteerd. Telegrafische berigten uit Spanje melden dat de Carlisten den 29 October, op de nadering van Espartero het beleg van Bilbao hebben opgeheven. Te Madrid had den 2Ó een courier de tijding aangebragt, dat Gomez door Alaix een aanmerkelijk verlies was toegebragt. Voorts was in eene vergadering der cortesde koningin bepaaldelijk tot regen tes des rijks verklaard gedurende de minderjarigheid harer dochter. Wijdesr was er van eenen anderen kant tijding dat de bisschop van Valladolid was gearresteerd omdat hij tot de Carlisten wilde overgaan. Te Madrid waren tot groot misnoegen der ingezetenen uit de kerken de kostbaarste voorwerpen gehaald en door het gouvernement in bewa ring gesteld, om, zoo het heette, dezelve tegen de roofzucht der, Carlisten te beveiligen. MIDDELBURG den 7 november. Naar men verneemt zijn door de Staten-Generaal eene menigte van bedenkingen gemaakt op de inge diende begrootings-wetten en reeds ter beantwoording en oplossing aan i de daarbij betrokken departementen van algemeen bestuur verzonden. Laatstleden dingsdag is de baron DedelNederlandsch gezant tê' Londen in de residentie aangekomen. Het verblijf van dezen gezant aldaar zal slechts van koiten duur zijn.

Middelburgsche Courant | 1836 | | pagina 1