MIDDELU ÜEGSCMS C O R. A N Té^ 4 Augustus 1836. MI^:C\¥8Tljl)S.\(iKA. (övcct-Btrittaujc. en ich iek elve DL bij ouiv met DOXDERDAG FRANKFORT den 29 Gisteren is alliierin den ouderdom van 61 jaren, overleden de baron Nathan von Kothichilddie aan het hoofd stond van het huis van dien naam te Londen. Ilij was naar Franlc- fort'gel<omen ter gelegenheid van het huwelijk van zijnen zoon met eene ïijfler nichten hetwelk alhier schier de geheele familie Rothschild ver- eenigd had. De broeders Rothschildwelke nu neg in wezen zijn, zijn Anselwiis te Frankfort, Salomo teWeenen, Kaïel te Napels en Jacob te Parijs. Z. M. de keizer van Rusland heeft eene nieuwe wet op den adel in het koningrijk Polen uitgevaardigd die voortaan of erfelijk of per soonlijk wezen zal, De zoon van den prins van Canino QLucien Bonaparte') is tegen woordig te Rome in hechtenis, ter oorzaak van het dooden van eenen officier der gendarmerie. Waarschijnlijk zal de doodstraf tegen hem uit gesprokenmaar niet voltrokken worden, daar de prolegaat C<«^/V//;ö brogder van den gedooden officier der gendarmerie, zelf zich tot den Paus gewend heeftopdat er geen bloedwraak moge genomen worden. Uit Zwitserland w^ordt gemeld dat de gevangenzetting van den Met gouvernement heeft last gegeven om de Arabieren, die als ge- I var.genen te Toulon zijn aangekomen, naar hier over te brengen. Het schijnt dat men hen alle de genoegens der beschaafde zamenleving wil i doen kennen, om .hen daarna naar hun land terug te zenden, j PARIJS den 30 jnlij. De volksvermakelijkheden zijn gisteren niet I anders dan door het slechte weder gestoord dat vooral tegen den avond zeer ongunstig werd. De illuminatie is uit dien hoofde mislukt alleen met uitzondering van de zegeboog de l'Etoile die door gaz was ver licht. De menigte heeft overigens weinig deel aan de feesten genomen, en nog nimmer had de hoofdstad gedurende deze dagen zulk een rustig aanzien. Omtrent de zamenzweiing die het bestuur voorgeeft ontdekt te heb ben blijft men nog altijd in dezelfde onzekerheiden de toon der dag» j bladen over dit onderwerp wordt van dag tot dag scherper. Men wil dat het plan, om te Compiegne een oefeningsleger bijeen te doen komen, geheel is opgegevensinds men vernomen heeft, dat eenige Duitsche vorsten, die in het najaar herwaarts zouden komen het oogenblik daartoe minder geschikt achten. Te Anzin (dep. du Nord) heeft men in de mijnen, op noo voeten diepte de belangrijke ontdekking gedaan van een' versteenden palmboom. Dezelve stond regt op en zijne wortels waren eenige voe ten in den grond; zijn stam had omstreeks 36 duimen doorsnede. Deze professor der Bernsche hoogeschool, Snellwaarschijnlijk in verband staat met de ontdekte stukken, waarvan de Volksvriend er eenige heeft ^''^''^^^'''-''■^ het kabinet van natuurlijke historie te Parns worden irezondcn. hekend gemaakt. Volgens die stukken was het Zwitsersche nationale ge nootschap, waarvan Snell Qin der hoofden was, ten naauwste verbon den met \\^x. jonge Europa, hetwelk eene algemeene revolutie in Europa bedoelt. Onder dezelve stukken bevindt zich ook de oorkonde, volgens welke den 15 april 1834 afgevaardigden van het jonge Duitschland het jonge balie en \\t\. jonge Polen zich te Villeneuve, aan het meer van Geneve, voor gemeenschappelijke plannen verbroederd hebben. \\<ti jonge Zwitserland en het jonge Frankrijk zijn later toegetreden. De gansche otganisatie van dit, door eene Parijsche centrale regering bestuurd, ver bond strekt om oproer in alle deelen van Europa te verwekken. Vol- komene gehoorzaamheid is een der eerste geboden. Het veimoorden van eciien verrader is eene daad van geregtigheid. Ieder lid, door den voor- siaiider daartoe aangewezenis er toe verpligt. Een hevige brand heeft, den 23 dezer, te Maagdenburg twee groote fabrieken en een twaalftal andere huizen vernield. Verscheidene men- sclien hebben daarbij het leven verloren. KEULEN den 29 July- De Rijnsche stoombootwelke gisteren avond van Mentz alhier aankwam, heeft voor een handelshuis alhier van Worms de eerste rijpe druiven medegebragt. Bij de wedloopen te Aken is dezer dagen eene weddingschap van zesduizend franken gewonnen, door eenen vreemdeling, die aangeno men bad, binnen veercien uren, zonder van paard te verwisselen, van daar naar Keulen, dus eenen afstand van negen Duitsche mijlen, en terug te zullen rijden. Hij heeft dezen rid in nog een half uur minder dan den bepaalden tijd afgelegd, zonder dat zich bij ruiter of paard de geringste sporen van vermoeijenis lieten bespeuren. LONDEN den 30 jnlij. Gisteren is de wet op de gevestigde kerk ten tweeden -.nale in het hoogerhuis gelezen. De Grieksche gezant Tricotipi heeft dezer dagen meer dan eene langdurige conferentie op het bureau van buitenlandsche zaken ge houden, Te Newcastle-on-Tyne is de heer Hodgson, die tot de conser vative partij behoort, met eene meerderheid van 48 stemmen, boven zijnen mededingereenen persoonlijken vriend van O'Connelltot lid van liet parlement gekozen. De Tigriseene der stoombooten van de expeditie op den Euphraat is den 21 mei, gedurende een hevigen orkaan, totaal verongelukt, waarbij vijftien Engelsche zeelieden en vijf inboorlingen zijn omgeko men. De andere boot, de Euphrates genaamd, is ter naauwernood door de welgeslaagde pogingen vanden luitenant Cleaveland en den heer Char- kvood behouden gebleven, Er zijn hier brieven van de kaap de Goede Hoop tot den 22 april ontvangen volgens welke zich een toenemend misnoegen over de En gelsche wetgeving bij de Kaffers op de oostelijke grenzen openbaarde. Vooral waren zij ontevreden over de bepalingen tegen toovenaars en waarzeggers en over het in beslag nemen van vee aan hunne opper- uoofden toebehoorende dewijl zulks van ouds als eene oorlogs-verkla- nng plagt aangemerkt te worden. De wetgevende vergadering had zich Wtinen de Kaapstad vereenigd en moest zich onder anderen met een ï'an, tot oprigting eener nieuwe bank, onledig houden. Volgens berigten uit Konstantinopel zouden zich in het aan- «aande najaar, ruim tweemaal honderd duizend man Russische troepen de Krira vereenigen en werd de keizer te Odessa verwachtom de 'volutie der vloot in de zwarte zee bij te wonen, PARIJS den 29 julij. Het bevestigt zich dat geen der leden van ntt koninklijk gezin gisteren bij de lijkdienst in de kerk der invaliden "'-■tegenwoordig geweest. Daarenboven beklaagt men zich dat deze Plegtigheidvolgens de officiële uitnoodigingenalleen geschikt was om oe nagedachtenis te vereeren der slagtoffers die in het vorig jaar bij den aanslag tegen het leven des konings zijn gevallen, zoodat er van de zoo- Swaamde revolutie-helden met geen enkel woord is gesproken. Men Wil dat als een bewijs doen gelden dat het bestuur deszelfs oorsprong 'erlooehent en zeer geneigd zou wezen om in het vervolg de plegtige ^'lernig der omwenteling geheel achter te laten. Intusschen schijnt het ^olk zich gisteren in groot getal bij de grafsteden der revolutie-helden ^'ereenigd. te hebben. Dezen morgen zijn de volksvermakelijkheden aangevangenen tot op '3 GRAVENHAGE den 31 jnlij. Z. M. heeft bepaald dat in ge val Deensche en Holsteinsche, zoowel als alle andere visschers, door nood of tegenwind mogten gedwongen worden eene schuilplaats in onze zeegaten te zoekenzonder te lossen of goederen in te nemen zij voor de inklaring niet meer zullen behoeven te betalen dan i 50 en voor de zoogenaamde zee-expeditie 50 cent. -^ Door Zijne Exc. den direcreur-generaal voor de marine is aange kondigd dat de zeekapen, staande op de bank genaamd de Noordvaar- der, liggende voor en tusschen de eilanden Terschelling en Vlieland, in verband met de betonning van het Thomas-Smith-gateerstdaags zul len afgebroken en in eene andere rigting worden verplaatst dan waarin zij thans geplaatst zjjn. De heer ,7. Schmidt den met aldaar. In volgende de voorioopiije te Bilbao is door de regering belast gewor- waarnemiug van het Nederlandsch consulaac eene der laatstontvangcne Javascho couranten vindt men dé oogenblik werd de rust nergens gestoord. Vele gegoede ingezetenen dit °2n de hoofdstad verlaten, door de geruchten omtrent nieuwe zamen- vernigen bevreesd gemaakt; ook gaat de politie met hare nasporingen doch het blijkt niet dat er eenige belangrijke ontdekkiiia wetd PUDLIC.\ÏIE. J^an we^e en in naam det Konings. De Gouverneiir-Geneiaal ad interim van Nederlandsch Indie in Rade; allea die deae zullen zien of liooicn lezen, salut, doet Ic weten; Krachtens de bevelen des Konings, moest hel bestuur over Nederlandsch Indie, en het opperbevel over de land- en zeomagt aldaar, worden overgedragen op den mij door Z. Al. aangewezen opvolger, een jaar na de aankomst van laatstgemelden in deze gewesten. Dat tijdvak thans verstreken zijnde, zoo is het bovengemeld oppergezag, op heden door mij nedergelegd in banden van den luitenant-generaalluilenant-gouverneur- generaal D. J. de Mcrens die mitsdien van sliïnden al" is getreden in de uiloefening der waardigheid van gou\erneur-generaal en opperbevelhebber der land- en zeemagt in Nederlandsch Indie, op ütn voel en de wijze, bepaald inde opene brieven daar van op den 5 september i.S54, onder het groot zegel des Rijks verleend en aan den volke bekend gemaakt, bij publicatie vau den 3 maan des afgeloapen jaars. Aan alle Lands dienaren aanzienlijke zoowel als mindere Europesche zoowel -aU Inlandsche, die in de gele;;enbeid zijn geweest, ten algemeencn nulle mede te wer ken aan de krijgsmagt te water en Ie lande hetzij dat dezelve geroepen is gewor den om de eer van''s Knuinss wapenen met hare gewone dapperheid Ie handhaven, hetzij dat hare bestemming die is geweesl van eene vreedzame bezetting; aan allen wordt bij deze de meest plegiige dank betuigd voor de, in die verschillende betrek kingen en omstandigheden bewezcne hulp, ter uitvoering van 's Konings bevelen. Ln opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal dezeop de gewone wijze, in de Nederduitsche Inlandsche en Chinesclie talen, norden gepubliceerd en geafTi- geerd. Gegeven Ie lialavia, den 29 febrnarij i83ö. J. C. BAUD, ïer ordonnantie van den Gouverneur-Generaal ad interim in Rade De algemeene secretaris, H. J. HOOG E VEEN. BREDA den i augustus. Gisterenavond, omstreekt 7 uren, is Z. M. de Koning vergezeld van hoogsdeszelfs adjudant den luit.-kolonel Oinphall, te Tilburg gearriveerd. De talrijke menigte, van alle oorden zamengevloeid het uitsteken der vlaggen van publieke en andere ge bouwen, en eene luisterrijke algemeene illuminatie van Tilburg's inge zetenen, waren de ondubbelzinnigste bewijzen van vreugde over 's Ko nings verblijf aldaar. Heden morgen is Z. M., vergezeld van HH. KK. HH. Prins Frederik der Nederlanden en Prins Albert van Pruissen naar het kamp van Reilen vertrokken, om de aldaar gelegerde troepen in oogenschouw te nemen. Grout is wederom de toevloed der nieuwsgierige menigte, welke ziéli reeds vroeg in den morgen in rijtuigen en te voet naar de kampplaats begjïvenom het militaire schouwspel bij te wenendat gelukkig door goed weder begunstigd wordt. Na ailoop vernemen wijzal door Z. K. H. de Prins van Oranje te Tilburg een diner van 80 converts worden gegeven. VLISSINGEN den i augustus. Heden zijn onder geleide van den isten luitenant Knoop van het reserve-bataillon der 13de afdeeling iii- fanterie, 3 serjants 3 korporaals, i tamboer en 45 fuseliers van ge meld bataillon alhier uitgemarcheerdom bij de veld-bataillons van bovengemelde afdeeling, te Maastricht, over te gaan. Ook zijn heden onder geleide van een serjant van het reserve-batail lon van voornoemde afdeeling, naar Kampen getransporteerd, 8 Belgi sche overloopers om aldaar bij het korps jagers van Cleerens te worden ingelijfd. MIDDELBURG den 3 augustus. Even als het gemelde uit Breda, zijn de berigten uit Arnhem en 's Bosch wegens 's Konings door- togi door die steden eenstemmig ten aanzien der ondubbelzinnige be wijzen van vreugdewaarmede Z. M. door de inwoners is ontvangen. D;^ courant v;in Geiderlands hoofdstad besluit haar verjlag met deze woorden; „Z,-M., wiens uiterlijk voorkomen ons van hoogstdeszelfs

Middelburgsche Courant | 1836 | | pagina 1