i N9. 23. COURANT. MIDDELBURGSCIIE 21 February 1831k Zaturdag 1 iSekeubmafsin^etv NIEUWSTIJDINGEN. Suitöchlanb. jrankvijk. PARIJS den 15 februarij. I’ Sebastiani naar Londen, welke gisteren derwaarts is vertrokken, Men wil, dat de zending van den heer even BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Scad MIDDELBURG brengen bij deze ter kennis der In- en Opgezetenen derzelve Staddat het Z. M. den Koning heeft behaagd, bij besluit van den 15 dezer maand, no. 97, den Heer Mr. C. G. Bijleveldop deszelfs daartoe gedaan verzoekeervol te ontslaan uit zijne betrekking van Burgemees ter dezer Stad. En, opdat niemand hiervan eenige' onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigdmitsgaders in dezer Stads-Courant g plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 20 February 1835. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, waarnemend Burgemeester. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbaren PASPOORT VAN GRIJPSKERKE Lid van den Raad, waarnemend Secretaris. FRANKFORT den 15 februarij. In Servie schijnt de rust geheel hersteld te zijnten gevolge der inwilligingendoor vorst Milosch op aanhouden der wederspannige primaten gedaanen waarvan men te Bel grado de afkondiging op den 1 dezer te gemoec zag. In het Grieksche dagblad Sotirvan 2 1 decembervindt men een lang artikelonder het opschrift Onwetendheid en Ongelukwaarin bit tere klagten voorkomen over het veronachtzamen van het openbaar on derwijs. „In het begin, wordt daarin onder anderen gezegd, scheen hetdat de regering de verspreiding van nuttige kundigheden wilde be vorderen eenige maatregelen werden tot dat einde genomen maar het vuur is uitgebluschteer het licht of warmte gegeven heeft. Het is beleend dat de bewoners van Syra reeds lang geld bijeengezameld had den om eene school op te rigten. Als of dit overbodig wareheeft de regering, wij weten niet met welk regt, dit geld weggenomen en tot andere einden gebezigd en nu is het volkrijke Syra geheel van onder wijs verstoken. Niet beter is het te Napolite Argos en elders gesteld.” Lombardye is eene der landstreken van Europa waar het lager onderwijs zeer bloeijende is. Van de 1000 kinderen, welke den ouder dom bereikt hebben om school te kunnen gaantelt men te Bergame 906 leerlingen, te Brescia 747, te Come 778, te Sondrio 733, te Milaan 687, te Bavia 647, enz. Het onwederdat in de eerste dagen dezer maand over de Rijn districten heeft gewoedis zuidwaarts getrokken en heeft op onder scheidene plaatsen schade aangerigtonder anderen te Heinsbergals- BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, brengen bij deze ter kennis der In- en Opgezetenen derzelve Staddat de Heer Mr. H. M. Beciusdoor Z. M. den Koning, bij besluit van den 4 dezer maandNo. 92 benoemd tot Secretaris dezer Stad ter vervanging van wijlen Jonkheer W. H. van Panhuijs, in de op heden gehoudene bijeenkomst van den Raad als zoodanig is beêedigd en geïn stalleerd. Enopdat niemand hiervan eenige onwetendheid voorwendezal deze worden afgekondigd, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 20 Februarij 1835. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, waarnemend Burgemeester. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbaren, PASPOORT VAN GRIJPSKERKE, Lid van den Raad, waarnemend Secretaris. mede in het Wurtembergsche plaatsje Blaufelden de torenspitsen der kerkgebouwen getroffen en in dezelve brand verwektdieuit hoofde van het verheven punt des vuursniet dan met de uiterste moeite doch gelukkiglijk tijdig is gebluscht. ■wwURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG Gezien het besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland van den 9 Februarij 1835 (ProvinciaalBlad no. 18) houdendedat de rondreis der Landmeters van het Kadasterter opne ming van alle zoodanige veranderingen in den topographischen toestand der Eigendommen als welke eene meetkundige bewerking vereischen in het vervolg slechts éénmaal des jaars zal plaats hebben en aanvan gen in de maand Augustus van ieder jaar Noodigenachtervolgens verdere aanschrijving van Zijn Hoog-Edel Gestrenge, alle Grond-Eigenaren binnen deze Stad uit, om jaarlijks, in den loop der maand Julijter Stedelijke Griffie aangifte te doen van alle zoodanige ten aanzien hunner Grond-Eigendommenhetzij door splitsing of vereenigïng van Pefceelen stichting of stoping van Gebouwen, aan-, bij- of herbouw als anderszins, plaats gehad hebbende veranderingen, welke eene meetkundige opneming vereischenen van alle zoodanige splitsingen en vereenigingen, als welke zij, om daarop eenige akte, hunne Grond-Eigendommen betreffendeop te maken of te doen Opma ken ten hunnen koste mogten verlangen te doen bewerkstelligen. En, opdat niemand hiervan eenige onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 19 Februarij 1835. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbaren PASPOORT van GRIJPSKERKE, Lid van den Raad, waarnemend Secretaris. als die van den Russischen graaf Pozzo di Borgo all?en téh doei hééft om over de zaken van Spanje en de geschillen tusschen Belgle eri Hol land te handelen, en deel te nemen aan de maatregelen, waarmede mefi die twisten zoekt ten einde te brengen. Onder de geruchten van deh dag behoort, dat van wegé Oöstéhrijlc onderhandelingen geopend zijnom Frankrijk tot het ontruimen van AÏi- cona te bewegen. MIDDELBURG den ao februarijWij verftemén, dat het Z. Mi den Koning heeft behaagd, den Héér Mr. C. G. Bijleveld, lid Van dé Tweede Kamer der Staten-Generaalte benoemen tot lid dér Eerste Ka mer; terwijl Zijn Edg.op deszelfs daartoe gedaan verzoekéervól is ontslagen als burgemeester der stad Middelburg* (Zie de bekéndmaklrig van heeren burgemeester en wethouders hiervorén.) Naar men verneemt is te Schiedam, den 7 dézer, het aldaar boü- wen van het voor de vaart op Oost-Indie bestemde schip aangénóméti door den Dordrechtschen scheeps-bouwmeester Cornells Gips, die ér dé kiel voor zal gaan léggen, zoodra de daarvoor té maken werf ér toé in staat zal zijn. Uit Utrecht wordt gemeld, dat te Tiïll en ’tWaal, op dén i dezer, het volgende droevige voorval heeft plaats gehad: Zeké re vrouw de Bruijn was met hare beide jongste kindereneen meis je en een jongetjebij eenen harer vrienden. Daar hét gezelschap gröoé was, zoo speelden de kinderen in de bakkerij, alwaar, hoogst orivoór- zigtigin eenen boek een geladen geweer stond. Een der kleinen loopt tegen hetzelve, waardoor het op eenen emmer valt, welke daarbij stond bet gaat af, en treft eën der beidé genoemde kinderen, het méisjé, aart het hoofd zoodanig, dat zij weinige oogenblikken daarna Overleed. Hét was een dag, waarop Zij na eene ongesteldheid voor het eerst zou dé uitgaaneen meisjedie door gehoorzaamheid en vlijt Zich loffelijk on derscheidde. Daags voor haren tienden Verjaardag heeft haar het doöde- lijk lood getroffen.” Men verneemt, dat op de plaats gehad hebbende verkoopïng bij den boekhandelaar J. PF'. ten Hagen te ’sHagé,de navolgende werken viri de bibliotheek van wijlen den wel-eerw* héér H. Tomas, voor de daarbij vermelde aanzienlijke prijzen Zijti Verkocht, als: Biblia Haebraicavoor 17,25; Novum Test am. Heetsteni, f 17 o; Bibl. versio Sabatier, f 19, 50$ Calmet Commentaireƒ80; Collect, conc. Labbeiƒ60; Collec. conti Harduini, f 50; Bullariumf69,50; Nieuw Testam. met kap. léct. 28Hugustini Opera f 51Zaccaria Biblioth.f 23 Ferraris En- cyclop., f 26; Hou dry Bibliothi, f 18 Pleury Hist. Eeclis, f 38 2$ Sacy Bible ƒ4025. Bij de statuten voor de Brusselsche handél-maatschappij is het ka pitaal derzelve bepaald op 10 millioen fr.in actiën van duizend fr. 4 en de duur derzelve op 20 jaren. Twintig actiën maken stemgerégtigd. De actiën geven 4I pet.en bovendien eene extra-uitdéeling indien dé behaalde winsten zulks toelaten. De maatschappij wordt bestuurd door een directeur, een vice-directeur, vier administrateurs, een secretaris en een kassier, terwijl het coezigt door zeven commissarissen zal uitge oefend worden. Directeur is de eerste oprigterde heer F. Meeus, Alleen de secretaris en kassier hebben vaste traktementen; maar van dé te behalen winsten zullen 17 pet. afgetrokken worden, te weten 6pet. voor de directeurs8 pCt. voor dé administrateurs1 pet. voor den secretaris, en nog, om onder de commissarissen als presentie-geld ver deeld te worden 2 pet. Dezer dagen heeft de Belgische regering beslotenom éefté nieu we bank in Brussel op te rigtenwelke onmiddelijk aan baar zal onder worpen zijn. Deze oprigting is een gevolg van de oneenighedefldié tusschen den minister van finantien en het bestuur der thans reeds be staande bank zijn gerezen welke laatste zich aan zijne bijzondere sta tuten houdt, en de regering inzage in zijne bijzondere aangelegenheden weigert. Het kapitaal van de nieuwe bank zal 20 millioenen fr* bedra gen, waarvan de helft dadelijk zal worden gevorderd. De Belgische senaat heeft het budget van de binnenlandsche za ken in deszelfs geheel bij eenparigheid van stemmen aangenomen. Den 16 is de bankier James Rothschild van Parijs te Brussel ge komen zoo de Courrier meldt ter zake van de financiële ontwerpen en plannendie dezer dagen in Belgie zoozeer aan de orde zijn. Volgens hetzelfde blad zou de graaf Filain XIIIIde vader, door Vorst Leopold het directeurschap van de nieuwe Brusselsche bank worden opgedragen. Men leest in den Mèssager de Gand Dagelijks verkrijgt men nieuwe bewijzen van het belangdat Hol land op de handhaving zijner magt op de Schelde stek; het heeft reeds zijne vestingwerken op den linker-oever dezer rivier versterkt en rigc thans aldaar zelfs twee nieuwe forten opterwijl onze goochelaars door buitenlandschen invloed bestuurddagelijks plannen van vesting werken op het papier brengen maar geenen paal in den grond durven steken zonder Verlof van buitenlands. En dit noemen Zij de onafhanke lijkheid des landsde vrucht der omwenteling.” Aan den Indépendant schrijft men uit Antwerpen Wij kunnen ons niet dan geluk wenschen over de betrekkingen van goede nabuurschapwelke er thans tusschen de Belgisdie en Holland- sche postkantoren voor de verzending der brieven naar de twee lande» onderling heerscht. Van beide zijden behandelt men elkander, naar men ons verzekert, met de meest mogelijke heuschheid en beleefdheid. w Even zoo als er van de zijde van Holland een postkantoor te Groot-Zundertonder de directie van den baron van Boecop opgerigc is heeft thans ook Belgie een soortgelijk kantoor te West-Wezel, on der dé directie van den heer Forgeois gevestigd. Voortaan komen de Hollandsche brieven te Antwerpen gerégeld ten io' uren des morgens aan. Zij vertrekken van daar ten 2| uren na den middag.” In het Engelsche graafschap Hereford is dezer dagen eene vrouw gestorven, welke den ouderdom van 107 jaren had bereikt, en te Tra- lew is eene vrouw overleden, die 110 jaren oüd was geworden. Bij het openen van een baal katoen, uit Fernambuco op den 20 januarij bij den heer Sellier, te Rijssel, ontvangen, vond men het lijk van een neger, zeer wel bewaard. tfri-

Middelburgsche Courant | 1835 | | pagina 1