JsSk N°. MIDDELBURGSCIIE C O U K A N T. 1 20. 14 Febrüarij 1Ö33. Zaturdag Ml NIEUWSTIJDINGEN. vW| Ctanbedtebing. Jfranferijfc. van Electees Osroot-Srittaujc. ÜebcrUuböcIïc öaubel-fHaatöchar/pij. Hcbcrlanbcn. I* *3 sr-TSar— r- BURGEMEESTER en ASSESSOREN der Gemeente van BIER VLIET zullenonder nadere goedkeuring van Hun-Ed. Gr. Achtb. de Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincieop Dingsdag den 24 Fe bruary 1835, des voormiddags ten tien uren, op het Raadhuis aldaar, publiek aan den minstdoende presenteren aan te bestedenhet ver- grooten .en vernieuwen van het SCHOOLGEBOUW derzelve Gemeente, met de leverantie van alle daartoe benoodigde Materialen. Ten dage der aanbesteding zal er locale aanwijzing worden gedaan; terwijl het bestek acht dagen vóór de aanbesteding ter lezing en inzage zal liggen bij den Secretaris derzelve Gemeentealwaar nadere onderfigting zal te beko men zijn. PARIJS den 9 febrüarij. De commissie uit de kamer van afgevaar digden met het onderzoek der Amerikaansche schuldvordering belast, heeft van het gouVetuement nog nadere inlichtingen gevraagd. TE INDE 'S GRAVENHAGE. PRO PINCIE ZEEL AND. -W-W7- BEVELSCHRIFT. W ij Mr.CORNELIS FELIX van MAANEN, Minister van Justitie, als door Zijne Majesteit bij voortduring belast met de waarneming der functien van Eersten President van het Hoog-Geregtshof te ’s Gravenhage Bevelen uit krach te van de Wetdat de Assises in de Provincie Zee landvoor het eerste vierendeel jaars van den jare 1835, zullen geo pend worden te Middelburg, op Maandag den 23sten Maart eerstko mende des morgens ten tien urenop den voet bepaald bij de arti kelen 16, 17 en 18 der Publicatie van den n December 1813. Benoemen om dezelve te presideren den Heer Mr. Gerlof Jacob-Jordens Raad in bovengemeld Hoog-Geregtshof; En gelasten dat deze ter diligentie van den Heer Procureur-Generaal zal worden bekend gemaakt en afgekondigd. Aldus gedaan te ’s Gravenhage, den 2 February 1835. VAN MAANEN. Van wege den Heer Eersten President De Eerste Griffier van het Hoog-Geregtshof, J. H. S P E I R M A N. LONDEN den 8 febrüarij. De anti-ministeriëlen blijven voortdu rend pogingen aanwenden, om de herkiezing van sir Charles Manners Sutton, tot spreker van het lagerhuis, te beletten. Onder anderen heb ben zij den bekenden Bulder, die zich thans te Parijs bevindt, en an dere hunner afwezige vrienden onder de parlementsledendoor brieven uitgenoodigd zich bij de opening der zitting op hunnen post te laten vin den ten einde hunne stemmen tegen zijne benoeming uit te brengen. Onder.de nieuw verkozen leden van het parlement telt men honderd z:ven-en-dertig officieren bij de land- en zeemagt. De toon, dien sommige oppositie-bladen voeren, is bij uitstek scherp en hevig. Eenige gaan zelfs zoo ver van te durven beweren dat de weg, door de gouvernementen van het vasteland ingeslagen, dié zij voor vijanden der vrijheiden van alle wezenlijke verbeteringen uitkrij ten en welken weg men vermoeden mag dat ook bet tegenwoordig Brit- sch ministerie zal volgen, de volken op nieuw tot opstand en omwente ling dwingen moét. De DIRECTIE maakt bekend, dat de Poorjaars-Peilingen der Maat schappij van 1835 (uitgezonderd die der Specerijen, waarvan nadere aankondiging zal geschieden) zullen gehouden worden op de dagen en plaatsen en bestaan zullen uit de artikelen en hoeveelheden hier onder gemeldals Te ROTTERDAMDonderdag den 5 Maart 1835. 79,741 Balen Java KOFFIJ ,]H d a[daar 9,630 Sumatra KOFFIJ,J gt> e aldaar, 25830 Java KOFFIJ, liggende te Dordrecht. Te AMSTERDAMDingsdag den 10 Maart 1835. 108,912 Balen Java KOFFIJ, liggende aldaar. PPoensdag den 18 Maart 1835. 6,881 Kisten en Kistjes THEE, leggende aldaar. 823 dito te Rqttcrdam. De Maatschappij geeft bij deze aankondiging de verzekering dat zij vóór hare gewone Najaars-veilingcngeene andere Koffij en Theedan de bovengemelde partijen aan de markt zal brengen. De Monsters der Koffij zullen op Maandag den 26 dezer verkrijg baar zijn, terwijl de Conditiën der Koffij en Thee in tyds zullen wor denuitgegeven. Amsterdam, den 17 January 1835. VAN DER HOUVEN, President. KOOY, Directeurfungerend Secretaris. De DIRECTIE maakt bekend, dat, door haar, te Amsterdam en te Rotterdamop de hieronder vermelde dagen geveild zullen wordende volgende hoeveelheden Java SUIKERS, als: Te ROTTERDAM, op Dingsdag 24 Febrüarij 1835. 8,688 Kanassers en Kranjangs ,1 1,675 Zakken ’[liggende^. Te AMSTERDAMop Prijdag 0.7 Febrüarij. 1835. 6,875 Kanassers en Kranjangsliggende aldaar. De Monsters en Veil-Conditien zuilen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, 17 January 1835. VAN DER HOUVEN, President KOOY Directeurfungerend Secretaris. De beroemde FranscHe heelkundige Dupuytren, die Wegéns Éijhtf hooge verdiensten met den titel van baron was begiftigd is den 8 deiief alhier overleden. Gedurende 1833 zijn binnen Parijs géboren 13,927 jongens én 13,533 meisjes; daaronder bevonden zich 9347 onechte kinderen éf werden 7938 huwelijken voltrokken. Het getal der overledenen bedroeg 25,096 personenterwijl in 1832, hetchölera-jaar, 44,463, én in i8Jt 25,996 menschen waren gestorven. Men kan derhalve vaststellen dat de cholera in het geheel toch niet meer dan 18 tot 19,000 persoden heeft weggerukt, terwijl dat getal vroeger tusschen de 30 en 40,000 werd berekend. Het Journal de Paris deelt eene telegrafische depeche van Bayoti- ne ontvangen mede, volgens welke op den 2 dezer eene Engelscfré goclet3e Isabelle genaamd en met krijgsvoorraad voor hét leger v«rt don Carlos geladen, in volle zee door de Spaanséhe stoombootla Reina Gobernadorawerd genomen. Men heeft aan boord van dit vaartuig gevonden 300 kwartalen buskruid150 stukken lood, 100,000 frankéri in specie en 27 officieren. De correspondentie en vlaggen waren in tijds over boord geworpen. ’s GRAVENHAGE den 10 febrüarij. Men verneemt, dat bij hét on derzoek van het ontwerp van wettot wijziging der wet van 18 april 1827, betrekkelijk de zamenstelling der regterlijke magt en het beleid der justitie, in dé afdeelingen van de Tweede Kamer der Staten-Geiié- raal onderscheidene bedenkingen gemaakt zijn zoo wel wat liet gehéél van dat ontwerp betreft als nopens de daarin vervatte bepalingen/ Bij de aanstaande bijeenkomst der Tweede Kamer zalnaar men ver zekert dat ontwerp een der eerst te behandelen onderwerpen üitmaketh Men wil hier weten, dat inde atnsp-aak, waarmede eerlang (den 19) het Britsche parlement zal worden giopend, eene zinsnede over dé Nederlandsche aangelegenheden zal voorkomenWaarin de verwachting op eene aanstaande gunstige regeling derzelve zal worden uitgedrukt. De boekhandelaar F. PP. Ottote Erfurtheeft dezer dagen eene inschrijving geopend op eene Hoogduitsche vertaling van het werk vtrt onzen landgenoot, den heer P. Simons, getitek: Johan de PPitt en zijd tijd. De vertaling is door den heer Ferd. Neumann ondernomeiï, die het werk van ophelderende aanmerkingen zal voorzien. Dit blijk van belangstelling in een voortbrengsel onzer vaderlandsehe letterkunde is te merkwaardigeromdat tot nu toe slechts het eerste der drie deelen waarin de heer Simons zijne beschouwing van Johan de PPitt en zijnetf tijd bevatten zalhet licht ziet. LEYDEN den 10 febrüarij. Het jaarlijksche feest van de’ opïigting onzer hoogeschool is gisteren alhier met groote plegtighe’id gevierd ge worden. Des morgens hield de hoogleeraar J. C. Broers eene redevoerirfgbij gelegenheid van het neder leggen zijner waardigheid van rector-magnifi- cus, welke hij vervolgens overdroeg aan den, door Z. M. tot die be trekking voor dit jaar benoemden hoogleeraar Cock. Tevens werden de eerepenningen uitgereikt aan de schrijvers der best gekeurde antwoorden! op de prijsvragenin febrüarij 1834 uitgeschreven. In den vooravond werden er serenades gégeven aan den féctor-mag- nificus en de presides der verschillende faculteitenwaarna het corpa studenten zich voor de woonplaats van Z. K. H. den Erfprins veree- nigdeen aldaar een luid lö vivat aanhief. Vervolgens had de vroeger aangekondigde maskerade plaatsvoorstel lende den intogt van Ferdinand en Isabella in Grenada t op den 6 janua- rij 1492. Geene moeite^ noch kosten waren gespaard, om aan dezerf optogt luister bij te zettende studentendie daaraan deel namenhad den over het algemeen hun costuum met smaak gekozendat vaö som mige Spaansche en Moorsche grooten was wezenlijk prachtigen de geheele stoet droeg blijken, dat men der geschiedkundige waarheid ioo getrouw als mogelijk was had willen blijven. Eene overgroote menigte was ook uit de naburige steden toegestroomdom dezen optogt te zien en men moet erkennendat de lange stoetdie zichdoor eenige hon derden fakkels verlicht, langs Leydens voornaamste grachten en straten bewoog, een ongewoon en fraai schouwspel oplevende; terwijl de voor stellingen van e.*nen meer lachwekkenden of satyrieken aard waarmede de optogt gesloten werdzoo wel als de muziek, die denzelven verge zelde, de gemoederen tot vrolijkheid stemde. MIDDELBURG den 13 febrüarij. Eergisteren is Zr. Ms. brik de Snelheid, luitenant-ter-zee der iste klasse Fergu sonter reede van Vlissingen aangekomen, komende van het Nieuwediep. Dezelve is gis teren binnen de dok gehaald. Gisteren is bij de Zwarte Polder omhoog geraakt de Engelsché schooner Brittannia, kapit. Franklandkomende van Cephalonia en Marseillegedestineerd naar Antwerpenmet krenten en olijven. Te Ostende zijn achtervolgdjjk nog twee vaartuigen met man schappen tot het Belgisch korps dat in Portugesche dienst geweest is aangekomen. De Belgische Moniteur houdt een lang besluit betreffende de uni form der burgerwacht, waaruit blijkt, dat men het kenteeken der glo- rieuse revolutie de blaauwe kiel eindelijk voor goed heeft laten varen. De nieuwe uniform zal bestaan in een blaauwe rok met roode opslagen grijze marengo-pantalon en gewone chako. De zitting der Belgische afgevaardigden, van 11. vrijdag, heeft wederom een dier ongepaste tooneelen opgeleverd waarvan de Belgi sche kamers van vertegenwoordiging zoo dikwijls het schouwspel geweest zijn. Ter gelegenheid namelijk van een voorstel voor eene subsidie voor het pensioen-fondsdeden de beide gewezen ministers van finan- tien Coghen en Duvivierelkander openlijk dc grofste persoonlijke ver- wijtingen over verkwistingen, misslagen en begane zotternijen in hunne gewezene administratieen de overigachtbare leden der kamer, ia plaats van zich aan deze ergerlijke taal té storen, barsteden in een luid gelach uit, waarin, natuurlijkerwijs, van de tribunes een niet gering aandeel genomen werd. Men meldt uit Aken, van den 7 dezerhet volgende: Het on- weder dat eergisteren avond tusschen 9 en 10 uren over onze stad I trokheeft zich boven Kornelij'-M unster vernielenderwijze ontladen.

Middelburgsche Courant | 1835 | | pagina 1