C O R A N L MIDDELBURGSCHE 7 FEÖRÜARïj 1830. laekenb making. NIEUWSTIJDINGEN. Suitödiianb. (öroot-öritLwje. Jfrankrijk. XlcbcvLinbcu. Zatürdag van den géneraal Hét bulletin van heden luide Ctazê Cour fier Franfah EXTRACT uit het Register der deliberatien van de Regtbank Koophandelzitting houdende te Middelburg. Maandag 2 Februari] 1835. Waarna gehoord &c.is geresolveerd, dat de gewone openbare Te- regtzittingen voortaan zullen gehouden worden des Maandags namiddags ten één uuren zal hiervan aan de belanghebbendén worden berigt gege ven door afkondiging ter openbare rolle van heden, en bij bekendmaking in de Middelburgsche Courant. Voor extract conform J. BAL SNIJDERS, Cs.-Griffier. FRANKFORT dén 1 februari]. De oneenigheden tusschen het hof van Napels en de Pauselijke regering schijnen zoo goed als bijgelegd te zijnhetwelk mén onder and ?ren besluit uit de zeer onderscheidene wij ze, op welke de Pauselijke nuntius onlangs bij den koning ter audiëntie is ontvangen. De Weener brieven bevatten zeer gunstige berigten omtrent den welstand des keizersdie vóór het eerst weder persoonlijke audiëntie had verleendhetwelk gedurende de laatste drie maanden den aartshertog Lodewijk was opgedragen. Voorts zeide men, dat tot belangrijke bezui nigingen bij de Oostenrijksche armee was besloten, en dat het legerkorps in Italië den op voet van vrede zou gebragt wordenwelk gerucht een gunstigen invloed op de beurs gemaakt had. KLEEF den 25 janu ar ij. Den 19 dezer is des ochtends, onder de gemeente Pfalzdorf, het lijk van eenen houtvesters-beambteFaster ge naamd, niet ver van den grooten rijweg gevonden. Naar het schijnt was hij door eenen hout- of wilddief vermoord, op het oogenblik dat hij zich tot tegenweer gereed maakte. Zijn dubbel geweer lag met beide de hanen gespannen, nevens hem maar hij was door een volstrekt doode lijk schot getroffendat hem waarschijnlijk belet heeft van hetzelve ge bruik te maken. De vermoorde laat eene vrouw en drie kinderen na, die in hem hunnen verzorger verloren hebben. Men merkt bij deze ge legenheid op dat het getal dier soort van misdaden in onze bosschen plotseling vermeerderd is. De steeds toenemende bevolking brengt lie den voortdie naauwelijks weten hoe aan levens-onderhoud te geraken. Velen derzelve zetten zich in de nabijheid der bosschen neder hopende uit wild- en houtroof in dezelve een deel van hun bestaan te kunnen vinden, en er op rekenende dat, in het ergste geval, eene kortstondige gevangenis-strafdie hun dan ook nog onderhoud en oppassing levert het gevolg hunner overtredingen zijn kon. Geraken zij in strijd met de boschwachtersalsdan zijn steeds deze laatsten er het ergst aan toe daar de houtdievenzoo zij den beambte nederschieten bijna steeds veilig voor ontdekking zijn en de a: d.r daarentegen groote omzigtig- heid in acht te nemen heeft, wil hij zich niet door overijling aan ver wijt en straf blootstellen. LONDEN den 1 februari]'. Eergisteren hebben de ministers een ka binetsraad gehouden, die meer dan drie uren geduurd heeft. De kerkeraad der presbyteriaansche dissenters te Dublin heeft, met overleg der presbyteriaansche synod.* van Ierland, den minister Peel een brief toegezondenom hem hunnen dank te betuigen voor de welwil lende gezindheidonlangs uit naam van het gouvernementdoor hem jegens de dissenters aan den dag gelegd. De minister heeft daarop ge antwoord, hoe hij ook hieruit met genoegen opmerkte, dat de meer derheid der Protestanten, die van de gevestigde kerk afwijken, op verre na niet zoo ongunstig jegens het tegenwoordig kabinet gestemd is als men zou mo?ten opmaken uit de hevige besluiten, onlangs door die van Birmingham genomen. Volgens tijdingen uit Canton, tot den 20 augustus, was lord Na pier die in last had de laatste besluiten van het Engelsche gouverne ment omtrent den vrijen theehandel aan de Chinesche regering bekend te maken, en tevens alles aan te wenden ter bevordering van eenstemmig heid ender de Engelsche onderdanen in dat rijk, door de Chinesche auto riteiten en handelaars zeer slecht ontvangenen had de door hem aangera den weigering der Britsche kooplieden, om met de inlandsche eene bij eenkomst te houdeneen bevel van den gouverneur ten gevolge gehad waarbij alle handelbetrekkingcn met de Britten gestaakt werden. Men vleidde zich echter, dat de ingeleverde vertoogenondersteund door de tegenwoordigheid van twee Engelsche oorlogschepende Chinezen tot andere gedachten brengen zouden. Berigten uit Demerarij van den 17 december, stellen die kolonie voor als in eenen onrustigen staat verkeerendeeu de negers afkeerig om meer te werken dan zij goedvinden. Ten gevolge hiervan was de prijs van alle producten in die volkplanting gerezen. PARIJS den 2 februarij. De heer de Talleyrand heeft genoegzaam dagelijks conferentren met den koning. De thans alhier aangekomen ge neraal Sebastiani was gisteren daarbij tegenwoordigen zalvolgens hét Jaurnal des Débatt, binnen weinige dagen naar Londen vertrekken. Onze Courrier Franf aheen dér hoofdtojkén vao liet‘revolutio naire beginselkah zijnen spijt over hét zich bevésd'én vdrt het Tory- ministerie in Engeland, en het derwaarts vertrekken van dén héér Pozzö di Borgo als Russischen ambassadeurniet verkroppen maar geeft dien spijt lucht in de volgende bewoordingen Reeds is men er op bedacht, om dé opening van het niéuwe par lement met allen raogëlijken luister te omgéven de ambassadeurs spoé- den zich naar Londen. De héér Pozzo di Borgo de ambassadeur vati vertrouwen, de man voor de zaken van gewigc, verlaat Parijs, om zith té Londen te gaan vestigen. Te Parijs behoudt Rusland niet andérs daü een zaakgelastigde, ong?twijfeld om ons uit te lokken, om ook onzen ambassadeur terug te roepenvoor dé betrekkingen die mén met Oils wenscht te onderhoudenis een zaakgelastigde meer dan voldoéndé. Het is voortaan te Londenhet is rondom lórd Wellingtondat dé groote belangen behandeld de groote ontwerpén tot rijpheid gebragt züt- lén worden. Men kan nagaan welke levenskracht en wélken luister déïê vereeniglng van staatsmannenonder den invloed van dén hertog van Wellington beraadslagendeaan het verbond vin Engeland én Frankrijk zal bijzetten. De heer de Talleyrand heeft een laatste blijk van doordrin gend oordeel gegeven met te begrijpen dat het ruim tijd voor hém was om den aftogt te blazen Frankrijk zoude zich verré ten achteren van den ouden ambassadeur betoonen zoo het niét wilde begrijpendit éi* voor hetzelve geené gegronde zekerheid kan bestianzöo lang lord Wellington minister in Groot-Brittanje zal wezen.’’ Het ministerieel avondblad deelt héden de volgénde telegrafische depeche van de Spaansche grenzen mede 1 Op den 25 heeft de koningin-régentes de demissie van Llander aangenomen. Het ministerie van oorlog is ad interim aan den heer Martinez de la Rosa opgedragen. Te Madrid was alles bij voortduring rustig. Het tweede regement ligte infanterie zet dén togt haar Navdrré voort, zonder eenige wanorde.” - De Chronique de Paris verhaalt het volgénde Mevrouw de T. had voör eené soirée eene huurkoets mét lakei achterop gehuurd. Toen zij weder naar huis wilde gaan en haar rijtuig voor liet komen, bemerkte zij niet, dat zij door eenen anderen lakei in het rijtuig geholpen werd en nog minder, dat zich in de koets tegen-over haar een onbekende bevond die digt in een hoekje kroop toen zij gin» zitten. Niet dan nadat zij reeds twee of drie straten doorgereden had bemerkte zij met angslschrik dat zij zich niét alleen irt dé koets bevond. Zij begon te schreeuwen en vröcg of hier eene Vergissing plaatshad. Doch de onbekende verzocht haar te zwijgengerust te zijn en hem aan te booren. o Bedaar mevrouw zeide hij op een’ half spoltenden loonhet is geene vergissingmaar een klein komylot; uwe bedienden, die zich, op u wachtende, degelijk in den sterken drank verdiept hebben hebben ons wonder wel en zonder argwaan te verwekken inde band gewerkten wij hebbén uwe koets naar een ander bal gezotfden waar gij in het rijtuig van eene uwer vriendinnen waart heen gegaan. Ik zal de eer hebben u naaf uw huis te geleiden, maar heb de goedheid mij te overhandigen uwe diamanten en al hetgeen overbodig is in hel tooisel eeuér sehoune weduwe Schréeuw niet, mevrouw, ik zoude anders genoodzakt zijn aan hét rijiuig eene anderé rigting te doen geven, welke ons naar eenige afgelegene wijk, misschien wel buiten de barriè res zoude geleiden. Mevrouw de T. begreep dat zy met eenen listlgén schurk lé doen had j zij liet zich zonder een enkel woord meer le zeggen ontdoen van al hetgeen overbodig in de toilette eener schooné weduwe is voor hare deur stil aan welke men voor 1 hielp. De poortier als naar gewoonte, opei toereikenden tijd om zich te verwijderen. Mt aangifte van I van die rijtuig-dieven vernomen. *s GRAVENHAGE den 3 februarij. aldus De toestand van Z. K. H. wordt voortdurend beter en doet eene spoedige herstelling te gemoet zien* Er zullen geene verdere bulletins worden uitgegeven.” Bij koninklijk besluit van den 16 der Vorige maand is het aantal miliciens, welke de ligting van dit jaar zullen uitmaken, op 8163man schappen bepaaldte weten: 1154 voor Noord-Braband1047 voor Gelderland, 1374 voor Noord-Holland 1621 voor Zuid-Holland458 voor Zeeland, 446 voor Utrecht, 708 voor Vriesland, 597 voor Over ijssel, 548 voor Groningen en 210 voor Drenthe. Naar men verneemt zijn, bij eene algemeene aanschrijving, de hee- ren gouverneurs verzochtom de beambtenwie zulks mogs aangaan oplettend te maken en de vereischte waakzaamheid aan te bevelendat onder de benaming van chemicalia geen houtazijn worde aangegeven, of hier te landeten nadeele van het fabrijkwezeningevoerd. Men meldt uit Harlingen dat het schip Spitsbergen aldaar on langs verkocht voor f 15,277, wederom ter walvischvangst zal wor den uitgezonden. DORDRECHT den 4 januari]Te Schiedam is dezer dagen door een zestal aanzienlijke burgersaan wier hoofd zich de burgemeester bevindt uitgegeven een plan van deelneming aan eene onderneming strekkende om, onder bestuur van gezegde heerenook te Schiedam te bouwen uit te rusten en in de vaart te brengen eenen Oost-Indien-vaarderen alzoo voor Schiedam, bij de tegenwoordige kwijning van andere takken van bestaan was het mogelijk, eene nieuwe bron van welvaart daar te stellen. De deelneming iseere hebbe de patriottische gezindheid der ingezetenen van Schiedam onmiddellijk volgeteekenden door de stad ten behoeve dier onderneming, ten oosten der haven, aan de rivier, een stuk buitengriend in erfpacht uitgegeven, ten einde aldaar eene bedwama scheepstimmerwerf te stichtenterwijl daar nabijdoor de directienog een stuk buitengrond moet zijn aangekochtom daaruit de specie te graven benoodigd om aan de te maken werf den vereischten vasten grond te geven. Het te maken gat schijnt men wijders zich voor te stellen alsbij opkomende vorstijsgang en dergelijkenten wijk- en ligplaats te zullen kunnen dienen voor een op stroom liggend schip. ’s HERTOGENBOSCH den 31 januarij. Ten gevolge van het ko ninklijk besluitbij hetwelk do. H. P. Scholte als predikant van Doe veren enz. is ontslagen, heeft Z. M.j bij besluit van den 23 dezer, uit een drietal opgemaakt bij het klassikaal bestuur van Heusdenals predikant aldaar benoemd den heer C. F. van Settenkandidaat bij het provinciaal kerkbestuur van Utrechtmet bepaling» dat dezelve naar kerketf-orde dêïw*aarcs-zal wördén beroepen. Bij de meer dan gewone behoeften van onze verarmde geloofsgenooten alhier, werden wij heden aangenaam verrast door eene gift van N. groot drie Zeeuwsche Rijksdaalderswaarvoor wij den milden gever of geef ster bij deze onzen opregten dank betuigen. Vere, 4 Febr. 1834. Diakenen bij de Hervormde Gemeente te Vere J. M. KUILER, Praeses. K. ROELSE, Scriba. is, en, na eenige omwegen, hield men haar schelde en haar toen uit het rijiuig :nde niet terstonden het rijtuig had en-ouw de T. heeft den volgenden dag het geval bij de politie gedaan, doch tol nu toe hééft men nog niets qrKé ADMINISTRATEUR van ’s Rijks Schatkist in ZEELAND, Jj# adverteert, dat van heden af, ten zijnen Kantore, zullen worden Uitbetaald alle de Pensioenen, over het tweede halfjaar van 1834. Middelburg, 2 Februarij 1835. De Administrateur voornoemd, P. P O u s.

Middelburgsche Courant | 1835 | | pagina 1