N°. M. COURANT. MIDDELBURG SCI IE I I 31 Januarij 1835. NIEUWSTIJDINGEN. y Lr- l' (Apenbare Slcvkooping. TDuit^chlaub. Publicatie. töroot-Crittanjc. flcbcvlanbcu. I- ZATURDAG f De VICE-ADMIRAAL Directeur en Kommandant der Marine, in het Hoofd-Departement van de Schelde, is voornemens, op Vrijdag den 6 February aanstaande, aanvangefide des voormiddags ten 10 uren, op ’s Rijks Constructie-Werf te VLISSINGEN, in het openbaar aan de meestbiedenden te verkoopenais: i°. Het in de Westhaven der gemelde Stad liggende voormalige KOOP VAARDIJSCHIP MARIAom te worden gesloopt, en op zoo danige voorwaarden als van des morgens 9 tot ’s namiddags ten 2 uren ter Secretarie van de Marine alhier, voor de daarbij ga- dinghebbenden ter lezing zullen voorleggenterwijl het Schip door een iedermits voorzien van een Permissie-Biljet van wege de Directie der Marine, van af aanstaanden Maandag zal kunnen bezigtigd worden. 20. Eene partij BRANDHOUT, SCHALEN, afkomstig van Ge zaagde Houtwaren; eenige Vaten afgekeurde LEVENSMIDDE LEN bestaande in Graauwe ErwtenHard BroodRijst enz. Zijnde eenen ander daags vóór en op den Verkoopdag op de Werf alhier, voor een ieder te zien. Vlissingen, den 30 Januarij 1835. De Vice-AdmiraalDirecteur en Kommandant voorn. O. W. G O B I U S. WEENEN den 18 januarij. Een Engelsche courier is den 15 uit Londen alhier aangekomenzijne depeches schijnen van belang te zijn geweest, daar zich op de beurs veel kooplust openbaarde en de fond sen zeer willig werden. Men zegt, dat lord Wellington verklaard heeft, dat het nieuwe ministerie alles zal aanwendenom den vrede in Europa te bewaren. Men voegt er bijdat ter vereffening van de geschillen nopens Luxemburg, er waarschijnlijk in Londen conferentien zullen ge opend worden waardoor men in kort tot den maatregel zou kunnen komen om de staande legers te doen verminderen. Alleen bij een Tory-minis- terie in Engeland is daaraan te denken. De burger-oorlog in Spanje zal zich niet over de grenzen verspreidenmaar met de nederlaag van eene of andere parij eindigenhetwelk op andere landen zoo veel invloed niet kan hebbendat men zich gedwongen gevoeltde legers op den voet I van oorlog te houden. Men begirt de Spaansche zaak met minder op- merkzaamheid gade te slaan, en wacht den afloop van die worsteling rustig af. FRANKFORT den 25 januarij. Partikuliere berigtenvan den 20 january gedagteekendmeldenNaar men uit geloofwaardige bron nen verneemthebben zoo wel de nieuwe woelingen der Duitsche handswerkslieden in Zwitserland, als het antwoord van Bern op de nota’s van Oostenrijk en’ der overige Staten bij de belanghebbende regeringen en ook alhier, een slechten indruk gemaakt. Men;beweert, dat de mogendheden alsnu- tot ernstige maatregelen jegens Zwitserland willen overgaandaarzoo het schijnteene verdere wisseling van nota’s niet tot eene gewenschte uitkomst kan leidenen het voorzittend kanton Bernondanks zijne in algemeene bewoordingen gedane toezegging toch aarzelen zou om zich te gedragen aan de grondbeginselenuit gesproken in het bekende besluit dps landdags. .Burgemeester «n wethouders der stad Middelburg H<wf<iPhats der Provincie Zeeland, herinneren hij deze alle de In- en Opgeietenen deser Gemeente, aan de Wel van den 26 Venlose 4de jaar, lijnde van den navolgenden inhoud n An. 1. Binnen de tien dagen na de afkondiging deter Wetzullen alle eige naars pachters, gebruikers of anderen, hunne eigene gronden of die van anderen bebouwende, elk voor zooveel hem aangaat, verpligt zijn om de hoornen op de gron den staandevan Rupsen-nesten te zuiveren of te doen zuiveren op poene van eene boete van ten minste drie en ten hoogste tien dagen arbeids. x Zij zullen op dezelfde straffen gehouden zijnde Rupsen-nesten en Netten van de boomenhagen of struiken afgenoinen aanstonds te verbranden, en zulks op zoodanige plaatsen alwaar zulks zonder gevaar van brand aan bosschen boomen of struikennoch ouk aan huizen en gebouwen zalkunnen geschieden. 3. De Bestuurders der departementen (Gouverneurs) zullen binnen hetzelfde tijdstip, de boomen welke zich op onverpachte nationale Domeinen bevindenvan Rupsen doen zuiveren. 4. De Agenten der gemeenten en hnnne Adjuncten, (Burgemeester en Wethou ders of Assessoren), zuilen ieder in den zijnen, verpligt zijn, op de uitvoering de zer Wet toe te zien; zij zijn verantwoordelijk voor het verzuim, hetwelk ten dezen mogt worden ontdekt. A. De Commissarissen van het uitvoerend bewind bij de Plaatsclijke Regeringen rijn verpligt, om binnen het tweede tiental dagen na de afkondiging der Wet, eene schouwing te doen op alle met bóomen houtgewassen, hagen of struiken be plante grondenten einde zich te overtuigen, dat de wering van de Rupsen-nesten naar bebooren is volbragt, en om daarvan aan den Minister, wien het aangaat .rap port te doen. 6. De wering der Rupsen-nesten zal in de volgende jarenvdo'r den 1 Venlose (20 February) moeten geschieden op straffe als hierboven is bepaald. 7, Indien eenige eigenaar of pachter hierinop hel gezegde tijdstip, nalatig mogt zijn, zullen de hoofden der Besturen 'en hunne Adjuncten, zulks ten koste van den nalaligen door arbeidslieden ter huuner keuze doen verriglende kosten deswege sullen bij bevel van inbaarverklaring van den Vrederegtcr, op de kwitantien der ar beidslieden van de gezegde eigenaars öf gebruikers worden verhaald, zonder dal de betaling daarvan van de boete zal leunhen vcrschoonen. De tegenwoordige Wet zal op den 1 Pluviose (22 Januarij)op bevel van den Commissaris van hit uitvoerend bewind door de zorg van de hoofden van de Piaat- selijke Besturen worden afgekonuigd.” Én willen mitsdien alle eigenaars en gebruikers van gronden met houtgewas be plant, met den meesten ernst hebben aangemaandom zoo in hnn eigen als in het belang hunner naburen, stiptelijk naar te komen de bepalingen in bovengemelde Wet omschreven, en daardoor voor te komen de straffen, welke op de nalaligenin dezen zullen worden toegepast. En opdat niemand hiervan onkundig zoude blijven zal deze worden gedruktaf- gekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Couranl geplaatst. Gedaan ten Raaduuize der Sad Middelburg, den 26 Januarij 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren PASPOORT VAN GRIJPSKERKE, Lid van den Raad, waarnemend Secretaris. LONDEN den 25 januarij. Voor het vertrek van den baron vati Zuylen van Nyevelt behelsde de Morning-Post het volgende artikel Onze correspondenten in ’s Gravenhage melden ons, dat het ver blijf van den baron van Zuylen van Nyevelt in Engeland waarschijnlijk niet van langen duur zal wezen. Het bezoek van dezen uitstekenden diplomaat in dit land heeft geen officieel karakter gedragen maar is lou ter in dat van een bijzonder persoon geweest. Onder de best onder- rigte personen aan het hof van den koning der Nederlanden gelooft men, en onze correspondenten verzekeren onsdat Z. M. besloten heeft geenen stap hoegenaamd te doen tot het weder aanknoopen der onder- handelingentot het regelen der geschillen tusschen Holland en Belgie. De koning der Nederlanden, zegt men, is volkomen te vreden met zij- hen tegenwoordigen toestand en ziet noch in zijne buitenlandsche be trekkingen, noch in den inwendigen staat van zyn rykeenige reden» waarom hij naar het weder aanknoopen zou trachten van ondcrhandelinu* gen voor welker afbreking Z. M. zich in geenen deele verantwoorde lijk gevoelt.” De hertog van Wellington is sedert eenige dagen door eene ver. koudheid gekweld, die echter niet van onrustenden aard schijnt te zijn. Een der dagbladen heeft het zeer onaannemelijk gerucht verspreid t dat de koning, door den ongunstigen uitslag der verkiezingen in verle genheid gebragtlord Grey op nieuw heeft aangezocht om zich aan het hoofd van het kabinet te stellen, maar dat deze die eer had geweigerd, ten zij hem volmagt wierd gegeven om daarin alle veranderingen te ma ken die hij noodig mogt vinden. *s GRAVENHAGE den 28 januarij. Wegens de ziekte van Z» K. IL den Prins Veldmaarschalk is gisteren ochtend het volgend bulletin uit gegeven De meerdere gunstige gesteldheid van Z. K. H. blijft voortduren, Hoogstdezelve heeft een goeden nacht gehad, maar gevóelt zich zeef zwak.” Het bulletin van heden mórgen ten 8 uren luidt aldus: Z. K. H. bevindt zich in denzelfden toestand als gisteren.’* Met genoegen verneemt men intusschen dat de toestand van Z. K. H. sedert eenige dagen merkelijk verbetert. Gisteren heeft de Prins voor hét eerst eenige oogenblikken opgezeten. AMSTERDAM den 27 januarij. Voor eenige dagen hebben wij mel ding gemaakt van het ongelukkig gevalaan een behoeftig huisgezin op den Haarlemmerdijk bij de>Wieringerstraatdoor het aanglimmen van doove turfkolen overkomen. Het is.onder den Goddelyken zegen voornamelijk aan de zorgen der heeren Willem Hosselaar cn.^fjilletn PM*, lippo te danken geweestdat drie der lijdersde moeder en twee doch ters, het lot der beide andere dochters niet gedeeld hebben. Deze bei de laatstenwelke dood gevonden zynhadden in eene bedstede gesla pen de drie andere personen op den grond. Zonder tijdverlies had men de drieaan welker herstel niet geheel gewanhoopt werduit de scha- mele jvoning van het gezin naar een huis in de Visscherstraat gebragt, en hier hebben de twee bovengemelde heeren ondersteund door de huis- genooten en omstandersbijna vier uren lang zonder den moed op te geven of in ijver te verflaauwende gestikten naar het voorschrift van de maatschappij der drenkelingen behandeld, tot dat de schijndooden hurt bewustzijn terug kregen en allengskens in staat geraakten om naar het stads gasthuis vervoerd te worden, waar zij thans bijna geheel hersteld zijn. Men mag hopen, dat dit g valhetwelk voor twee menschen zoo noodlottig geweest is en het voor nog meerdere had kunnen wezen an deren in eenen dergelijken stand des levens geplaatsttot waarschuwing dienen zalen tevens ieder een tot aansporingombij de pogingen tot redding van drenkelingen of gestikten, niet al te vroeg met de aanwending der middelen op te houdendaar hier eerst na vier uren arbeidt de menschlievende ijver der redders met eenen goeden uitslag bekroond ge worden is. MIDDELBURG den 30 januarij. Door heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland is, bij bekendmaking van den 23 dezer, in dé steden en gemeenten dezer provincie afgekondigd het koninklijk besluit van den december 1834 (Staatsblad no. 45)houdende nadere verorde ningen ten aanzien der invoeringmet den i januarij 1836van het Nederlandsch Vaatwerk bij den handel in het grootmet aanmaning aan de belanghebbende ingezetenen om zich dien overeenkomstig te gedra genterwijl de vervaardigers van gemeld vaatwerk zich, tót her verkrij gen der vereischte inlichtingenomtrent de zamenstelling en afmetingen van hetzelve, bij de arrondissements-ijkers zullen kunnen vervoegen. In het volgend no. zal dit stuk in zijn geheel geplaatst worden. Bij Zr. Ms. besluit van den 20 dezer, no. 15, is de heer A. Vrike tot griffier der Regtbank alhier benoemd. Het vocaal en instrumentaal concertdat gisteren avond door den heer G. Mulder en diens beide kinderen alhier is gegeven heeft de goed keuring van eene talrijke muziekminnende vergadering mogen wegdragen en is vooral het uitmuntend piano-spel van den dertienjarigen Richard Mulder met algemeene bewondering aangehoord en toegejuichd. Naar I wij vernemen zal door deze familie welligt nog een concert te dezer stede en een te Vlissingen worden gegeven. Volgens een in Belgie voorloopig bekend gemaakt rapport wordt beweerd, dat het werk der ijzeren spoorwegen, ondanks de menigvuldige zwarighedenop eene voldoende wijze wordt voortgezet. In de Belgische kamer is, bij gelegenheid dat er over de aange vraagde sommen tot werken van algemeen nut gesproken werd, ook ge handeld over het graven van een kanaal van Blankenberg naar Seizaete, tot de uitwatering van Vlaanderenwelke onderneming zeer aangeprezen is door den representant van Hoobrouck de Fiennes, vooral uit een poli tiek oogpunt. Hij meendedat Holland nooit het regt van heerschappij over de Schelde zou laten varen en van het begin der omwenteling af niets verzuimd heeft om Zeeuwsch-Vlaanderen te behoudenwaardoor het Antwerpen, dat door zijne voor den handel gunstige ligging naijver inboezemde, afbreuk trachtte te doen, terwijl het nog niets nalaat om den aanleg van den ijzeren spoorweg, door de deelnemers over de nuu

Middelburgsche Courant | 1835 | | pagina 1