courant. N°. MIDDELBURGSCHE 1 10. 22 Januarij 183a. Donderdag NIEUWSTIJDINGEN. f ADVERTENTIEN. GWOON’ Te (0root-15rittanjc. JfvanfcrijcU Jlebevlanben. TV Jt C. D. BAARS. Arnemuiden den 20 Januarij 1835 Pruissen185a. 1 PJeden verloste van eene welgeschapene DOCHTER.T. BUURMAN, Huisvrouw van J. J. ter. HOFSTEDE. Middelburg den 19 Januarij 1835. Heden morgen zijn van uit deze een serjanczes Belgische deser- k Met een bijzonder genoegen mag de ondergeteekende Burgemeester van Arnemuidenweder dankbare melding maken van de bij hem heden ontvangene Giftenten behoeve van de Weduwen en Weezen van de verongelukte visschers dezer gemeente alsf 53,95 ten kantore van het Loodswezen der Monden van de Schelde te Vlissingen door de Loodsen en Geëmployeerden bijeengezameld en van f 2van Jufvrouw S. P. M. uit ’s Gravenhage. Arnemuiden, den 19 Januarij 1835. Door den Heer D. Appel, heeft het Armbestuur alhier ontvangen een Russische coupon, No. 96357 ii ƒ50. Naast God, zij den ons onbekenden en milden gever hartelijk dank betuigd. Namens'gemeld Bestuur J. WANR00Y. leg zijner kinderen nederzag. denking zelf het vuur in den kelder te hebben aangelegd zijne kinderen te doen omkomen. I geregt. 54J a 54« 100 - 100J ’A Jêx 24* - u4# 93J - 94 76r - 761 looi - 101 io5| - io4| ONDEN den 16 januarij. De nader bekend geworden verkiezingen B A hebben in de verhouding te dien opzigtezoo als die vroeger door de dagbladen was opgegevengeene aanmerkelijke verandering te weeg gebragt. Het liet zich aanzien dat de verkiezingen te Edinburg niet ten voor- deele der ministeriële» zouden uitvallen. Luidens den Timeszal de zich nog in deze Ihoofdstad bevinden de hertog van Leuchtenbergde gemaal van donna Maria thans den titel van prins Augustus van Portugal voerende eerst aanstaanden TRffT dag van hier naar Salisbury vertrekkenwaar hij dien avond zijn diner houden zalen zich vervolgens maandag van daar naar Exeter bege- venten einde dingsdagmet de stoomboot de Monarchwelke té Falmouth gereed ligtde reis naar Lissabon verder te kunnen volbren gen. Naar gemeld blad zich voorts uitlaatzou het vertrek van voor noemden hertog uit Engeland reeds vroeger hebben plaats gevonden in geval hij niet gewenscht hadom aan de gastvrije en onderscheidene behandeling, welke hem in deze hoofdstad te beurt gevallen is, op eene geschikte wijze te beantwoordenen zich tevens met de hoofdpersonen van een land bekend te maken, hetwelk hij hoopt nog naauwer met Por tugal het land zijner aannemingte zullen verbinden. De gezamenlijke vreemde gezanten en gevolmagtigde vertegenwoor digers benevens de in deze hoofdstad aanwezig zijnde kabinetsleden hebben woensdag avond het groot diner, hetwelk de hertog van Welling ton aan zijne woningte Apsley-houseter ecre van den prins Augustus van Portugal, gegeven heeft, mede bijgewoond. Te Quebec zijn zes schepelingen van eene in volle zee gezonken Engelsche brik aangebragt. Nadat reeds vroeger zes matrozen over boord waren geslagenbegaven de óverigen zich ten getale van zeven in de groote bootten einde te trachten de eene of andere kust of eiland te bereiken. Negen bange dagen en nachten werden zij in opene zee rond geslingerd, gedurende welken tijd een dezer ongelukkigen in waanzin den geest gaf; en naardien de eenige uit ettelijke raauwe aardappelen bestaande leeftogtwelken zij in der haast uit het zinkende vaartuig hadden kunnen medenemenspoedig was opgeteerd in weerwil aan ieder man niet meer dan één aardappel" per dag werd uitgereiktwaren zij, ten einde hun leven te rekken, gedwongen over te gaan tot het akelige besluitom hunnen overleden rampgenoot het bloed uit te zui gen en vervolgens zijn gansche ligchaamtot zelfs het ingewand, met gretigen tand te verslinden. Gelukkig werden zij, juist toen hun voor raad was uitgeput, door een Amerikaansch schip ontwaard en aan boord genomen. Een der alzoo geredden de kapitein van het vergane schip ligt gevaarlijk ziek. Berigten uit het eiland Jamaikavan den a december houden in dat, in de parochie St. Ann’s, op nieuw een aantal negerslaven het werk gestaakt en hunne meesters alle ondergeschiktheid ontzegd hadden, en men was te Kingston, de hoofdplaats van gezegd eiland, zeer voor navolging van dit slechte voorbeeld ook op andere plantagien beducht. Op last van den Britschen gouverneur van Jamaikahad zich echter onmiddelijk een gedeelte der militaire magt naar St. Ann’s bege venten einde, zooveel als mogelijk, alle bezittingen te beschermen. Voorts moet er op gezegd eiland ook gebrek aan plaatselijke overheids personen bestaan, om de emancipatie-wetten genoegzaam.te handhaven. PARIJS den 17 januarij. Men wil heden dat de Amerikaansche ge zant, in antwoord op de mededeeling van den minister van buitenland- sche zaken, aan dezen schriftelijk heeft te kennen gegeven, dat bij zijne instructien niet in het bijzonder geval dat zich thans voordoet werd voorzienwaarom hij verlangde te weten of het Fransche gouver nement hem het verblijf in de hoofdstad wilde ontzeggen of wel hem den tijd geven van nadere instructien aan zijnen lastgevenden te vragen. Het is tot nog toe onbekend wat de heer de Rigny hierop heeft geant woord doch het schijnt dat men niet op een dadelijk vertrek heeft aan gedrongen immers de heer Levingston bevindt zich nog alhier. Men houdt het er hier voor, dat, ondanks den schamperen toon, door den president Jackson tegen Frankrijk gevoerdhet tusschen beide rijken niet tot het uiterste komen zal. De geldmiddelen der Vereenigde Staten staan ongemeen gunstig; met den 1 dezer was de geheele staats schuld afgelost. De zeemagt is in de laatste tijden aanmerkelijk ver meerderd. Het hof der pairs heeft tot op dit oogenblikuit het groot getal der aangeklaagden64 personen in staat van beschuldiging gesteld doch zet het onderzoek van den eisch van den procureur-generaal nog voort. Men verzekert dat de heer de Talleyrand dagelijks door de gezanten van OostenrijkRusland en Pruissen wordt bezochtterwijl daarentegen" lord Granville Parijs zoude verlaten hebben zonder afscheid van bein te nemen. Te Savièresin het departement de 1’ Aubewoonde een timmer man die schier dagelijks dronken te huis kwamen alsdan zijne vrouw benevens drie kinderen, van welke het oudste 7 jaren telde, en het jongste nog een zuigeling wasop de wreedaardigste wijze mishandelde. De vrouw maakte den kleinen dikwerf het bed in de meest verwijderde gedeelten der woningof ook wel bij de burenten einde hen zoo doende aan de mishandelingen van den woestaard te onttrekken waar voor zij echter zelve des te wreeder werd behandeld. Onlangs kwam hij met bijzonder opmerkelijke reekenen van verbolgenheid te huis. De beklagenswaardige vrouw verplaatste derhalve de legersteden der kinde ren in een tamelijk afgelegen kelder-gewelf, en waande hare lievelingen hier veilig. Den volgenden morgentoen haar man naar zijn werk was gegaan, opende zij de deur van den kelder, als wanneer een verstikken de dwalmen terstond daarop eene vuurkolom haar te gemoet sloegin weerwil hiervan drong zij naar binnen en vond hare kinderen allerakeligst verbrand. Op haar angstgeschrei schoten de buren toe ook de vader werd gehaalddie echter met yskoude gevoelloosheid op de overblijfse- PRIJZEN dek EFFECTEN, te Amsterdam, den 19 January 1855. Werkelijke Schuld idem Nieuw Grootb. Rest. Uitgesl. dito Kansbiljetten f Amortisalie-Sijndicaat -3J pet. Oorlogslasten Scbatkist-Biljelten Handel-Maatschappij Fransche 3 pet. inschrij». Engelsche gecons. -Leening U», - ldem.. «H» - inschrijvingen Spanje rente Amsterdam Oostenrijk bij Goll £t Co. Rusland bij Hope 3 Co. io3| - io3^| 1nu io3| - io4 §81 - 99 - 69J 45J - 46 -4 pet. l. 89 - 89 - Ncgot. Metaliek 99, - 99$ rrutssen 185a. ƒ113 - 115J DenemarkenNeg. Londen. 76 - 76J Napelsche certificaten 90- 90J Men houdt den onmeusch sterk in ver. ten einde Hij bevindt zich in de handen van het ’s GRAVENHAGE den 19 januarij. De verjaardag van ILK. K.H. Mevrouw de Prinses van Oranje is heden op de gebruikelijke wijze alhier gevierd. Z. K. H. de Prins van Oranje is ernstig ongesteld. Gisteren is het vol gend bulletin uitgegeven Z. K. H. de VeldmaarschalkPrins van Oranje, is gisteren, zaturdag avond ten half acht uren, uit het hoofd kwartier alhier aangekomen. Z. K. H. was sedert veertien dagen door eene zware verkoudheid aangetast, welke eene zeer ernstige wending .heeft genomen. Hoogstdezeive is, gedurende den ganschen nacht, zeer benaauwd pp de borst geweest, doch schijnt sedert dezen ochtend cënig- zins verligt. Hoogstdeszelfs toestaud is zorgelijk.” Heden morgen is het volgend bulletin uitgegeven Z. K. H. heeft eenige oogenblikken gerust, en de verschijnselen der ziekte Zijn minder hevig.” Beide bulletins zijn door de geneesheeren Bernard en Everard onder- téekend. Bij eene algemeene beschikkingdoor den minister van finantieit genomen, is aan de heeren gouverneurs te kennen gegeven, dat het on derwerpen aan het regt van registratie der renovatièn in zake van directe belastingendan eerst moet plaats hebbenwanneer de in te vorderen som niet minder dan 15, en niet, zoo als bij eene vorige aanschrijving was bep.iald, 12 50 mogt bedragen. Eergisteren morgen ten 10 uren is, even benoorden het Badhuis te Scheveningengestrand het Engelsche schoonerschip Withamkapit. William Ghibbesmet koffijrijst en talkvan Londen naar Antwerpen. Reeds vóór de stranding was de reddingboot langs den binnenweg naar het Badhuis tot voor het schip gevoerden onder bestuur van den heer B. Harkevisser in zee gebragt. Niettegenstaande de hooge en zware gol venbereikte dezelv het schip, en de equipagie, bestaande uit 5 man, werd bij iederen golfslag, welke de reddingboot tegen het schip voerde, ■achtervolgens overgenomen gelukkig gered en aan wal gebragt. Men kan niet genoeg roemen het goed beleid en de stoutmoedigheidwelke bij deze redding plaats heeft gehadwaarom ook de namen der boots- ,li den, die daaraan deel hadden, verdienen vermeld te worden, zijnde: ■Job den Duik Az.Gijsbert den Duik, Gijsbert SpaansDirk Pronk, Jan ToetKrijn van der HakDirk van ZaanenAalbert FiretTeu- nis Tuit, terwijl Giel Pronk, Arie Koning en Evert de Niet, die bij den aanvang zich ook in de reddingboot bevondendoor voornoemden be stuurder P. Karkevisser er werden uitgezonden om de boot af te wate ren, welke dan ook, door qen.ige. anderen, bijgestaan, de reddingboot door de eerste branding henen voerden. De hoogstnuttige inrigting der reddingmaatschappij is bij deze gele genheid weder geblekendaar zonder de hulp der reddingboot de voor noemde 5 schipbreukelingen zeker zouden omgekomen zijndewijlbij het wassen van het waterde golven telkens over het schip henen sloe gen en hetzelve geheel bedekten. WINTERSWIJK (Gelderland) den 14 januarij. In deze gemeente, eene bevolking tellende van meer dan 7000 zielen is in het jaar 1834, het getal geborenen het dubbel van dat der overledenen geweest en is zij daardoor met ruim 100 zielen vermeerderd. Vooral opm.rkenswaardig is, dat in de buurtschap Rarum, tot de zelve behoorende en in hare 68 huizen 417 inwoners tellende, gedu rende dat geheele jaar, slechts één mensch en nog wei een 84jarige grijsaardgestorven is. VLISSINGEN den 21 januarij. vesting vertrokkenonder geleide van teuts, ter inlijving bij het korps jagers van Cleerenste Thiel. Alhier worden verwacht 112 man van Kampen, voor het reserve ba- taillon der 18 afdeeling infanterie.

Middelburgsche Courant | 1835 | | pagina 1