I i N". 9. COURANT. MIDDEUBURGSCHE Dings dag 20 Januarij 1835. I I 1 I I MEUWSTIJ DINGEN. GEWOO Publicatie. ^cberUubdchc IJatibcl-fHaatschappij. Vi.fr\A Bclicttbmaktng. SSuitddiUub. (Srööt-JSrittaujc. jfbinfcrijk. £lcbcvlatibcn. i '1 en te de De DIRECTIE maakt bekend, dat, door haar, te Amsterdam Rotterdamop de hieronder vermelde dagen geveild zullen worden volgende hoeveelheden Java SUIKERS, als: Te ROTTERDAMop Dingsdag 24 February 1835. 8,688 Kanassers en Kranjangs,!,. i;«h Zakken liggende Mor. Te AMSTERDAMop Er ij dag 27 February 1835. 6,875 Kanassers en Kranjangsliggende aldaar. De Monsters en Veil-Condiden zullen in tijds worden uitgegeven, Amsterdam, 17 Januarij 1835. VAN DER IIOUVEN, President KOOY Directeur fungerend Secretaris. NIEUW-YORK den 20 november. Er bestaan thans in de Vereenig- de Staten van Noord-Amerika 21 maatschappijen van matigheid (dus voor eiken Staat ééne)met welke meer dan 4,000 hulpmaatschappijen in verband staan. Meer dan 500,000 personen hebben zich plegtiglijk verbondenen meer dan anderhalf millioenzonder de verpligting for meel op zich te nemen, voor zich zelve besloten, om zich van allé gebruik van sterkendrank te onthouden. Meer dan 600 schepen steve nen uit de havens van Noord-Amerikazonder geestrijke dranken ten gebruike van het scheepsvolk, aan boord te hebben. Meer dan 1500 stokerijen zijn gesloten geworden meer dan 4,000 sterkendrank-verkoo- ■^BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG Gezien de Circulaire van den Heer Staatsraad Gouverneur der Pro vincie van den 9 dezer, A. No. 160, iste afdeeling (Provinciaal Blad No. 3)- Brengen, achtervolgens het daarbij gedaan verzoek, ter kennis van een iegelijk, wien zulks zoude mogen aangaan, dat, krachtens Zijner Majesteits Besluit van den 27 December jl.no. 8voorloopig en voor zoo lang de Mobiele Schutterijen in derzelvcr tegenwoordige positie zul len verkeeren, niet meer van toepassing zal wezen het bij art. 8 van Hoogstdeszelfs Besluit van den 29 November 1830, (Staatsblad No. 85 vastgesteld verbod tot het stellen van Plaatsvervangers bij de Mo biele Schutterijin Vestingen in staat van beleg of in Kantonnement zich bevindende, alsmede, dat de leden der Mobiele Schutterij, welke mog- ten verlangen eenen Plaatsvervanger te stelletr, zich daartoe op den voet van het bepaalde bij art. 2 van laatstgemeld Besluit, bij den Heer Staats raad Gouverneur schriftelijk kunnen aanmelden, als wanneer daaraan het noodige gevolg zal worden gegeven. En opdat niemand hiervan onkundigheid voorwende zal deze worden afgekondigd en in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 19 Januarij 1835. Burgemeester en Wethouders voornoemd L A N T S II E E R L. P. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbaren PASPOORT van GRIJPSKERKE, Lid van den Raadwaarnemend Secretaris. De DIRECTIE maakt bekend, dat de Foorjaars-Keilingen der Maat schappij van 1835 (uitgezonderd die der Specerijen, waarvan nadere aankondiging zal geschieden) zullen gehouden worden op de dagen en plaatsenen bestaan zullen uit de artikelen en hoeveelhedenhier onder gemeldals Te ROTTERAMDonderdag den 5 Maart 1835. 79,741 Balen Java KOFFIJ,!.. 9,630 Sumatra KOFFJj;jligsc“le‘aWMr- 2*830 Java KOFFIJliggende te Dordrecht. Te AMSTERDAMDingsdag den 10 Maart 1835. 108,912 Balen Java KOFFIJ, liggende aldaar. Woensdag den 18 Maart 1835. 6,881 Kisten en Kistjes THEE, leggende aldaar. 823 dito te Rotterdam. De Maatschappij geeft bij deze aankondiging de verzekering dat zij vóór hare gewone Najaarsveïlingcn geene andere Koffij en Thee dan de bovengemelde partijen aan de markt zal brengen. De Monsters der Koffij zullen op Maandag den 26 dezer ikriig- baar zijnterwijl de Conditiën der Koffij en Thee in tijdszullen wor den uitgegeven. Amsterdam, den 17 Januarij 1835. VAN DER HOUVEN, President. KOOY, Directeurfungerend Secretaris. 'f''- A Ar BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG brengen bij deze ter kennis van een iegelijk wien zulks zoude mogen aan gaan dat, ter voldoening aan Artikel 36 der Wet voor den ophef van het Regt van Patentvan den 21 Mei 1819 (Staatsblad no. 34) op den 26 Januarij en volgende dagen aan de Huizen der Ingezetenen cene opneming zal worden gedaantot zekerheid dat alle patentpligtige Per sonen van het vereischte Patent zijn voorzien. Wordende mitsdien een iegelijk aangemaandom ten dezen opzigte de noodige opgave te doen aan de Beambtenwelke van wege de Admi nistratie der Lands Directe en Plaatselijke Belastingen tot deze opneming zijn gekwalificeerd. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 19 Januarij 1835. Burgemeester en Wethouders voornoemd L A N T S H E E RL. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, PASPOORT van GRIJPSKERKE Lid van den Raad waarnemend Secretaris. pers hebben met hunnen handel opgéhoilden. Meer dan 4,500 personefi aan dronkenschap verslaafd, zijn van dit gebrek genezen. In 1828 re kende men dat er in de Vereenigde Staten nog 375,000 menschen waren die de gewoonte hadden zich dronken te drinken. Ongeveer 15,000 werden jaarlijksuithoofde van dronkenschapdoor de verschillende’ kerkgenootschappen geëxcommuniceerd. Men teldeIn de groote ste denvoor elk twaalftal van huisgezinnen dónen sterkendrank-slijter, eri er werden jaarlijks in de gezamenlijke Staten 500 moorden begaan, waar van dronkenschap de onmiddelijke oorzaak was. Deze belangrijke opgave is hoofdzakelijk getrokken uit het 5de ver-' slag van de Noord-Ainerikaansche maatschappij van matigheid. De Aracrikaansche dagbladen deelCn eeti bevelschrift van den minister' van oorlog mede, waarbij de invoer van sterkedranken in alle forten, legerkampen en vestingen der Vereenigde Staten verboden wordten te gielijk gelaStom het rantsoenhetwelk daarvan aan de soldaten uitge beeld werd, door koffij en suiker te doen vervangen. Het is den leve ranciers uitdrukkelijk gewaarschuwdom aan de troepen geen drank té Verkoopenen zij zijn verwittigddat er geene betaling geschieden zal voor hetgeen zij, strijdig met dit bevelschrift, mogtén geleverd hebben. Te gelijk heeft een aanzienlijk aantal dagbladen verklaard dat Zij wei gerden om voortaan aankondigingen van verkoop van sterkedrank _*n te plaatsendaar de uitgevers begrepen hebbendat dezelve déh voortgang der maatschappijen van matigheid, en het doel dat deze béoogen, daar door zouden kunnen tegenwerken. Te Nieuw-Orleans heeft zich thans ook een genootschap ter ver bloeding van tweegevechten gevormdwaarvan men zich veel goeds beloofd. FRANKFORT den 11 januarij. Zoo als vroeger gemeld is, heeft (ie Paus uit al de gedeelten van den kerkdijken staat afgevaardigden op geroepen om over het ontwerp van wettot gelijkmatige verdeeling jier grondbelastingente beraadslagen. Die afgevaardigden zijn te Rome aangekomen en hebben reeds met hunne werkzaamheden een’ aanvang jgemaakt. Dit is de eerste maaldat de Pauselijke regering afgevaardig den benoemd heeft, om dezelve over eene wet te raadplegen. De jongste berigten uit Konstantinopeltot den 17 december* bevestigen ten volle de vroeger ontvangene geruststellende berigten aan gaande de vredelievende gezindheden van Mehemed-Ali. In Syrië intusschen moet het nog zeer onrustig en de beweging op verre na niet gedempt zijn, evenmin als te Tripolis en Latakia. Bij voortduring voeren de inwoners strijd tegen het Egyptische leger, en niet altijd blijft aan het laatste de overwinning. Den 14 november is te Suez eene stoomboot uit Bombay aange komen, welke de vaart in 52 dagen had volbragt. Het is hierdoor en door andere voorbeelden bewezendat de stoomvaart in den Arabischen zeeboezem naar en van Indie geene wezenlijke beletselen aanbiedten dat er alleen magazijnen van brandstoffen zullen moeten aangelegd wor den om de vaart te kunnen regelen. Het is uit dien hoofde te voor zien, dat met den tijd deze uitweg naar Indie tot stand zal komen. LONDEN den 14 januarij. Volgens de vergelijkings-lijst in den Cou rier van gisteren avond, hadden de verkiezingen, waarvan mén tot den ochtend van dien dag de kennis bekomen had, 236 voorstanders der her vorming en 136 Tories, dus een verschil van 100 ten voordeele der eerstgemelde partij geleverd. Ondertusschen moet men in het oog hou den dat de Courier een blad is hetwelk met alle krachten het tegen woordig ministerie bestrijdt en dat er zeer gespeeld wordt met de betee- kenis van het woord hervormers. De Times, wiens overgang alleen eene gewigtige getuigenis draagtdat de publieke geest in Engeland het zoo genaamde bewegings-stelsel verlaten heeft, om dat van wederstand aan te nemen behelst heden een artikelhetwelk opzettelijk dat onderwerp behandelt. Hij toontdat een goed gedeelte der oude hervormings-partij zelfs reeds de maatregelen heeft afgekeurd., welke het ministerie Mel bourne of genomen had, of gereed was te nemen. Dat om deze reden de hertog van Richmond, lord Ripponsir James Graham lord Stan ley ja de vader zelf der hervorminglord Greyhet ministerie verlaten 'hebben. Overigens meent hij dat de ijver, met welke de Courier van den anderen kant evenzeer de revolutionairen of radikalen en de aanhang van O'Connel onder den drom zijner hervormers opneemtgenoegzaam toont wat men van een ministerie te verwachten zou hebbendat zulke medehelpers niet versmaadt eu dat waarschijnlijk weldra door hen be- heerscht zou worden. De heer Dedel en de heer baron van Zuylen van Nyevvlt hebben gisteren op het bureau van buitenlandsche zaken gearbeid. Eergisteren heeft de heer baron van Zuylen van Nyevelt een onder houd met den graaf van Aberdeen op het ministerie van koloniën gehad. PARIJS den 15 januarij. De minister van financiën heeft heden in de kamer van afgevaardigden het ontwerp van wet ter tafel gebragt waarbij een buitengewoon crediet van 25 millioenen franken wordt aan gevraagd dat de Vereenigde Staten tot schadevergoeding strekken moet. De betaling zoude in zes termijnen van jaar tot jaar plaats hebben. Intusschen heeft de koning den heer Serrurier, zijnen minister te Was- hingtonteruggeroepen. Een telegrafisch berigt uit Bayonne, dat den 12 te Parijs is ont vangenmeldtdat de heer Masékommandant van de Hirondejle welke voor Bilbao ligt, d n 1 januarij, des avonds om puren, terwijl hij van den consul naar zijn schip wilde wederkeerenis vermoord ge worden. Zijn lijk is op weg door een Engelsch oflicier gevonden. Men meent, dat de misdaad door vijf carlisten gepleegd is. Er is terstond een onderzoek daaromtrent ingesteld. ’s GRAVENHAGE den 15 januarij. Alhier is aangekomen de gene- raai van de Capellekommandant van Bergen-op^Zoom. De kolonel C. II. L. M. II. S. baron von Qpadt is als kommandant i’ der 3de brigade van de reserve-afdeelingeervol ontslagen, en aan hem 1 het kommandement der tweede brigade van de tweede afdeeling opgedra- gen terwijl de generaal-majoor F. Kiwtserkounnanderendc de istc bri-

Middelburgsche Courant | 1835 | | pagina 1