a L N°. 7. COURANT. MIDDELBURG SCIIE l 15 Januarij 1835. Donderdag a Acbcrlanbctv NIEUWSTIJDINGEN. C6root-15rittanjc. JTritiifcrijfe. I. LUTEYN, Adsistent-Ontvanger. 54J a 54} 100 - 100J a41 - 14? 95} - 94 76} - 76} De Administrateur voornoemd, P. P O u s. *s GRAVENHAGE den 12 januarij Naar men verneemt zijn de standplaatsen der verschillende korpsen van het leger gevestigd in de vol gende plaatsen: afdeeling grenadiers èn iste en 2de bataillon jagers te ’s Gravenhagesde afdeeling infanterie te Alkmaar 5de te Leyden, 7de te Zwolle, 8ste te Groningen, 9de en iode te Utrecht, 12de te De ONTVANGER van de Centrale Directie des Eilands Walcheren vindt zich verpligtde nog Achterstalligen in de betaling der Water en Dijkpenningen ten ernstigste aan te manenhet door hun verschul digde over het jaar 1834 ten spoedigste ten zijnen Kantore te komen voldoenvermits hij zich anders verpligt zal zien de nalatigeninge volge de Wet, te noodzaken. Middelburg, 5 Januarij 1835. Doesburg, 13de te Arnhem, 14de te Gouda, 17de te Haarlem l8dé te Kampen, het algemeen depót der landinagt te Harderwijk, het 1ste bataillon veld-artillcrie te Nijmegen, het 3de, 4de en 6de bataillon ar tillerie nationale militie te Delfthet bataillon vrijwillige artilleristen te Naarden het korps mineurs ert sappeürs te Nijmegen het korps rijden de artillerie te Amersfoorthet bataillon artillerie transporttrein te Delft het bataillon transporttrein te Utrecht, de afdeeling kurassiers no. 1 te Arnhem, no. 3 te Leyden en no. 9 té Haarlem, hét regement llgtedra gonders no. 4 te Bommel en no. 5 te Deventer het regement huzared no. 6 te Zutphenhet regement lansier^ te Utrecht, dé raad van admi nistratie der stedelijke schutterijen te ’s Gravenhage. MEDEMBLIK den 7 januarij. Eenige aanmerkingeri inde Tweede Kamer der Staten-Generaal gemaakt, en waarbij twijfel werd te kennen gcgevqn of onze stad wel de geschikste plaats ware om het koninklijk instituut voor de zeevaart binnen dezelve geplaatst te houden vooral ter zake der ongezondheidwelke men aan dezelve toeschreéf heeft ons stads-bestuur genoopt, in een openlijk stukdoor den heer burge meester onderteekenddeze meening te keer te gaan. MIDDELBURG den 14 januarij. Met genoegen melden wij dat ZijneExc. de luitenant-generaal de Koek gisteren, van zijne gedane refe, in goeden welstand binnen deze stad is aangekomen, en het opperbevel over de troepen in Zeeland weder heeft aanvaard, Uit Rotterdam den 12 meldt men „dat de correspondentie méc voor de vier Whig- of hervormings-kandidatenBelgie met de helft dezer maand door het bestüur der posterijen op een. geregelden voet zal plaats hebben. Men verneemt, dnt de brieven van hier zullen moeten gefrankeerd worden met 40 centen den enkelen brief, en dat paketten met effecten tegen een gematigd port zullen wor den verzonden en aangeteekend.” —4 Uit Brussel wordt gemeld, dat het bedrag der schaden, door de plunderingen en vernieling aldaar veroorzaaktthans is bekend en ver scheidene miiiioenen bedraagt. Ef bestaat nü gr00te questie of zulks door de stad of door het gouvernement zal worden gedrageneerstge- meldewier financiële toestand zeer slecht is, weigert zulks, omdat het niet in hare magt heeft gestaan de wanorden te keer te gaanmaar het gouvernement dié had kunnen beletten* In den morgen van den 10 heeft te Gent buiten de Brusselsche poorteen tweegevecht plaats gehad tusschen twee officieren der lan ders, waarvan een door een steek in de borst is gedood. Deze onge lukkige een nieuw slagtoffer van een wreed vooroordeelwas zeer ge acht en bemind bij al zijne kameraden. Hij laat eéne weduwe en kinde ren in di.“pe droefheid na. Te Schoorisse in Oost-Vlaanderenheeft de allerafschuwclijkste misdaad plaats gehaddat een man én vader zijne vrouw ep kinderen welke hij had vcrlatejL-OBudie hierdoor in diepe ^rmoedj yerkcgrden door vergif van het leven heeft willen berooven, met dat |evolg, dat dan ook de vrouwna e:n vreess.'lijk lijden is bezweken, zijnde de kinderen, door nog tijdig aang.bragte hulp, gered. Dit onmensch ge- viugt zijndeis achterhaald en gearresteerd. Door het regterlijk on- derzoek is de misdaad ten vollen bewezen. -u-iT ■-Onder de röoVetsVekhalen waarop de Emancipation zijne lezers vergast, vindt mèn het volgende, waaruit de stoutheid der Belgische roovers kan worden afgeleid: „Den 28 december, des avonds6.uren werd er bij den pastoor van Fraiture, kanton Houffalize, aangeklopt. Op de vraag der dienstmeid, wie er was? werd geantwoord, dat men een’ brief van den pastoor van Lhrneux aan den pastoor had over te geven. De meid opent daarop de deurwaarop vijf vermomde mannen het huis indringenterwyl eenige anderen aan de deür blijven staan. Nadat de roovers den pastoor al zijn geld hebben ontnomen dwingen zjj hem alle kassen te openen en hen door het huis te begeleiden, In den keld.'r gekomen zijnde, dreigen zij den pasto'or te zullen worgen zoo hij bun niet meer geld aanwijst. Werkelijk doen zij hem een touw om den halshetwelk zij zoodanig toehalendat de pastoor denkt te stikken. Op een teeken met de handlaten zij het touw echter los waarop hij hun zeide, dat hij nog geld in de kerk had, hetwelk hij hun, zou aantoonen. Hierop verlaten zij den keld.T, en nemen eenige fles--, schen wijn en andere goederen mede welke zij aan hunne makkers die de wacht aan de deur hadden overgeven. In de kerk te gaan had den zij geen zin zij vertrokken met hunnen buitna den pastoor en zijne dienstmeid in den kelder te hebben gesloten. Deze roovers, die Fransch en Waalsch spraken zijn drie uren ini huis geweesten waren met pistolen gewapend.” In het Journal des Flandres leest men h»t volgend voorvalDa Busland hij Hope S Co. io3j - ioül -Leening HR* io5} - io4 - idem «8- 98} --inschrijvingen - G7J Spanje, rente Amsterdam.., 454-45, Oostenrijk, bij GollCt Co. 101} - 102 - 4 pet.. - Begot. Mctalrek 99 - ggj Pruissen/'uo - uo} Denemarken, Neg. Londen. - Napelsdhe ccrtHicaleu 90 - stigd. Deze man eenen gekwetsten haas vervolgendezag het vlugge dier eensklaps in een gat, door wild aan den voet van eenen eikenboom ge graven, verdwijnen. De houthakker begon deze opening te Verwijden, In de hoop van alzoo de begeerde prooi magtig te worden. Hij ze< zich met den schop aan den arbeid, in zijn ontwerp volhardende. Drie voeten onder den grond stoot hij op eenen aarden poten haalt hem uit den scecnachtigen grond. Een welbekende fabel bewaarheid zich voor den houthakker. Hij slaat den pot aan stukkenzich over zijn lot be klagende, maar wonder, daar rollen menigte van goudstukken voor zijne oogen over den grondsnel zamelt hij ze op en spoedt zich naar zijn huis. Den volgenden dag bleek, bij het onderzoek, dat het alle echte gouden muntspeciën waren, door de Spanjaarden in de 16de eeuw gesla-i gen. Dit zonderling voorval heeft in het bosch der abdij van Afflighem een uur van Assche, plaats gehad.” m¥6 ADMINISTRATEUR van ’s Rijks Schatkist in ZEELAND ad- E.® verteert, dat, van af Maandag den 19 dezer, ten zijnen Kantore zullen worden uitbetaald de Intresten der Borgtogten van ’s Rijks Amb tenaren over het tweede halfjaar 1834. Middelburg, 15 januarij 1835. PRIJZEN der EFFECTEN, te Amsterdam, den 12 Januarij 1835. Werkelijke Schuld idem Nieuw Groolb. Rest. Uitgesu dito Kansbiljetten f Amortisatie-Sijndicaat -3J pet. Oorlogslasten Schalkist-Biljetten liandél-Maatschappij 102J io3 Fransche 3 pet. inschrijf. 77 - 77J ‘Engdschc gecous. i- LONDEN den 9 januarij. De verkiezing van nienwe vertegenwoor digers in het parlement voor de city is eergisteren afgeloopen en heeft zich overeenkomstig de vroegere verwachting, met eene groote meer derheid van stemmen ,1 Wood, Pattison, Crawford en Grote beslist. Ook van andere voorname plaatsen uit Engeland blijven, volgens de Times, de berigten aangaande de parlementaire verkiezingenbij voortduring voor de vrienden en aan hangers van het tegenwoordige ministerie ongunstig luiden. Gemeld blad, hetwelk dien toestand, van zaken, met alle weldenkendénvoor het welzijn van dit Rijk betreurtgelooft echterdat ofschoon de ge zamenlijke verkiezingen ten slotte dan al met eene vrij sterke meerderhei d tegen de ministers mogen uitvallen het algemeen karakter der zooge naamde Whig-leden niet van dien aard is, dat er onmiddelijk in het par lement door derzelver invloed het doorgaan van buitensporige maatre gelen zouden te vreezen zijn; evenmin, als dat wezenlijk heilzame maatregelendoor de tegenwoordige ministers voorgestelddoor bewus te vertegenwoordigers zouden tegengewerkt en verworpen worden. PARIJS der 9 januarij. Over Havre heeft men Nieuw-Yorksche bla den tot den 3 december ontvangenwelke de aanspraak des voorzitters bij de opening der zittingen van het congres behelzen. Voorloopig wor den daaruit door onze dagbladen alleen dfe zinsneden medegedeeld welke betrekking hebben tot de geschillen tusschen de .Vereenigde Sucen en Frankrijk, over de som van 25 millioen franken, die laatstgenoemde mo gendheid zich, bij verdrag van 4 julij 1831, verbonden heeft, in zes termijnen aan eerstgemelde te voldoenter schadeloosstelling voor de verliezen, van 1800 tot 1807 door de in Frankrijk bestaande regeringen aan den Amerikaanschen handel berokkend. De voorzitter zet in het breede uit eenhoe de Fransche regering in gebreke is gebleven om overeenkomstig dit verdrag aan hare verpligtin- gen te voldoenhoe zijondanks de herhaalde ernstige aanmaningen van de zijde der Vereenigde Staten telkens verzuimd he.-ft het verdrag in tjjds aan de goedkeuring der wetgeving te onderwerpenten einde de vergunning tot het uitgeven der bedoelde som te erlangenen hoe ein delijk in de laatste zitting der kamersde door de regering daartoe ge dane voordragt stellig verworpen is. Daarna gaat hij aldus voort: Naar mijne overtuiging moeten de Vereenigde Staten op eene spoe dige uitvoering van het verdrag aandringen en ingeval van weigering of van nieuw uitstelzichzelve regt verschaffen. Nadat Frankrijk een vierde van eene eeuw gewacht he ‘ft met onze vorderingen bij een ver drag te erkennenkan men niet dulden dat er een tweede vierde eener eeuw verloope, met onderhandelingen over de betaling. Het regt der volken geeft in zoodanige omstandigheden een middel aan de hand het is een daarbij aangenomen beginseldatwauneer een volk aan het an dere eene verevende schuld moet betalenen zulks weigert of verzuimt alsdan de benadeelde partij de bezittingen van onderdanen der andere in beslag kan nementot het bedrag der schuld zonder daardoor eene regtmatige reden tot oorlog te geven. Dit middel is herhaalde malen aangewenden nog laatstelijk door Frankrijk ten aanzien van Portugal in veel twijfelachtiger omstandigheden. Wanneer men tot dit of eenig ander middel zal moeten overgaanfortuin beeft dezer dagen onverwacht eenen armen houthakker begun- het congres beslissen. Indien de Fransche kamers in hare aanstaan- - de zitting geene wet aannemendan mag men redelijker wijze daaruit opmakendat de Fransche regering voor goed besloten heeft om niet aan hare plegtige verbindtenissen gestand te doen en de beuling eener er kende schuld te weigeren. In dat gevalzou elke dag van vereer uit stel eene smet voor onze nationale eer zijnen eene weigering om aan onze medeburgers regt te doen wedervaren. Wanneer Frankrijk stellig geweigerd zal hebbendan zullen snelwerkende maatregelen niet alléén eervol en regtmatig zijn, maar ook den besten invloed hebben op ons volkskarakter.” Enz. De indrukdien deze boodschap hier maaktheeftnaar men wil invloed op den prijs der fondsen gehad. Evenwel meenen vele lieden dat hec tusschen beide landen tot geene vredebreuk zal komen, hoezeer het tevens niet waarschijnlijk is, dat de toon van den president de ka mer der gedeputeerden tot het spoedig ratificeren van het traktaatdoor het toestaan der gevraagde sommen, bewegen zal. - De berigten van de Spaansche grenzen loopen steeds zoo uit een dat het niet mogelijk is te weten wie in de gevechten zegeviert of ge slagen wordt.

Middelburgsche Courant | 1835 | | pagina 1