I J N". 5. COURANT; MT O DELBURG SCIIE 1 I I I 10 Januarij 1835k Zaturdag I I» I NIEUWSTIJDINGEN. Zhiitschtaub. Alcbcrlanben. i Lissabon zal ver- J. H. S C HO R E R. i De Administrateur voomoemd, P. POUS. De ARRONDISSEMENTS-IJKER te Middelburg maakt aan de be langhebbenden bekend, dat.hijop bekomen autorisatie, provisioneel, des Zaturdags middags van 2 tot 4 uren, te Middelburg, in de lange NoordstraatLett. L. No. 125 ,jen des Woensdags-middags, mede van 2 tot 4 uren te KUssingenop de Oude Markt, Lett. F. Nó. 56; voor den IJK zal vaceren. A. Kz. van NOPPEN, Arrondisscments-ljker- te Middelburg: FRANKFORT den 26 december. Ten aanzien van Luxemburg zal vooreerstdoor de bondsvergadering geene nota ingediendnoch eenige andere maatregel genomen wordenofschoon het eene uitgemaakte zaak Zijn moetdat het Duitsch verbondindien Holland eenmaal van Belgie afgescheiden moet blijven niet- zal afzien van het groot-hertogdom Luxemburg, uitgezonderd een klein gedeelte van hetzelve, hetwelk aan Belgie zal blijven behooren. Misschien is het de bedoeling der Noord- sche mogendhedengelijk ook van het Duitsch verbond, eerst afte wach ten, dat het Toryministerie in Engeland zich, door de ondersteuning van het parlementhebbe bevestigd ten einde zich niet door een over ijlden stap te benadeelen. Het kan als zeker worden aangenomen dat vóórdien tijd geene verandering zal komen in den statui quo der Europe- sche betrekkingen, ten ware weder geheel onverwachte groote gebeurte nissen mogten voorvallen die men echter ditmaal op eene andere wijs zou' weten te keer te gaan. Uit Berlijn wordt gemeld, dat de Pruissische prins Wilhelm, *s konings zoonwelke reeds te voren verlangd moet hebben eene reis naar Engeland te doen, doch toen dat voornemen heeft moeten laten va ren thans weder aan dien togt denkten denzelven waarschijnlijk zal ondernemen. Dezer dagen is te Palermo bij eene groote processiedie prins Leopoldbroeder van den Koning van Napelsbijwoondeeen welge kleed manmet een dolk in de handop de ministers en generaalsdie den prins omringden aangevallen en heeft den Initenant Carascosa welke hem tegenhield, eene wor.de toegebragt, waarop hij door de sol daten is gedood. Niemand weet op wien de moordenaar, het gemunt haddoch waarschijnlijk is hetdat de man reeds sedert eenigen tijd van zijne zinnen beroofd was. In een geacht Duitsch dagblad wordt van brieven uit Barcelona gewag gemaaktvolgens welke de bevolking van Madrid thans tegen de koningin-rcgentester zake van omtrent hare bijzondere levenswijze verspreide geruchten, zeer ingenomen zoude zijn, en zelfs vele leden van de kamer der proceres niet vreemd waren van het denkbeeldom haar het regentschap te ontnemen. In een brief uit Alexandrie, Middelburg, 9 Januari] 1835. De COMMISSIE ter verzorging in den nood der Armen en Behoef- tigenmaakt dankbare melding van de volgende aan haar overgemaakce giften, als: van onbekenden, gevonden in de kerk-kollecte van 4 dezer f 20,65; idem als voren .5 cents. En den 6 dezer!, van NN. 10. Namens de Commissie voornoemd DIRK API’EL Secretaris. De ONTVANGER der Stad VLISSINGEN, als daartoe door Hee- ren Burgemeester eu Wethouders geautoriseerd, zal op Zaturdag den 10 January 1835, en vervolgens telken Zaturdag in de maanden Ja nuary, February en Maart, des voormiddags van 9 tot 12 uren, ten zijnen Kantoreuitbetalen de Intressen op de Obligation ten laste- van gemelde Stad, verschenen den 31 December 1834. Vlissingen7 January 1835, De gedelegeerde Commies P. METS. De ondergeteekende maakt bij dezeandermaal, dankbare.melding der bij hem ontvangene giften voor de ongelukkige Weduwen en Weeztn te Arnemtiiden als Van NN. 10. In eene missive uit Goudzwaard9 gezegd Korendijk, van eenige kinderen der schoolverzameld door A. P. Quakkelaar In eene missive, onder het postmerk Leyden, getcekend B. een bankbiljet, numero 968 groot ƒ25. In de kollecte der Nieuwe kerkvan zondag middag den 4 dezereene gift groot ƒ6; eene dito als voren, groot 2. Van N. N.onder dato 6 januarij 1835, voor de ongelukkige Weduwen en Weezen van Arnemuidenƒ10; van N,_ N. voor als voren 10. In eene missive met het postmerk Amsterdam Van W. V. W.een coupon nation, werkel. schuldadministr.-kan- toor 51. en D. Saportas, verschenen 1 julij 1834, no. 1574, ƒ2,475; een dito als vorenverschenen 1 januarij 1835, n0« als voren, 2,47-5 een dito als vorenadministr.-kantoor Ketwich .en Voombergverschenen 1 julij 1834, no« 44°ó2,47!een dito als voren, vers. 1 januarij 1835, no. als voren, 2,47^-, zamen ƒ9,90. In eene missive uit Zierikzee van N. N. een coupon 25 pct. nation, werkel. schuld administr.-kantoor Ketwich en boomberg, vers. 1 januarij 1835 no. 1858 12,375. van N. N. de navolgende twee stuks coupons, als: een cou pon 5 pets, certificaat Russische roebeladminist.-kantoor Hope co. vervallen december 1834, no. 16217, 3de serie, 23,40; een coupon Weener metalicqvervallen december 1834no. 78253 30,30za men 53,70. Middelburg, den 9 januarij 1835. van-den 15 november, wordt een w kc ADMINISTRATEUR van ’s Rijks Schatkist in ZEELAND ad- verteert, dat, van af Maandag den 12 dezer, ten zijnen Kantore zullen worden uitbetaald de Kinder-School- en Akademie-Celdenover 1834, ten behoeve der Kinderen van Heeren Predikanten in deze Pro vincie. Middelburg, 10 Januarij 1835. gunstig tafereel opgehangen van de inwendige gesteldheid* vah Egypte. Tijdens den oorlog op Morea waren er in Griekenland slechts weinige en nog wel onbekwame scheeps-timmerliedenthans bezit hetzelve een aisenaal en een aantal zeer knappe arbeidslieden; Diezelfde brief ver meldt, dat de onder-koning voor eenigen tijd zijne jaarlijksche reis door Pfeder-Egypce gedaan had, en dat de landbouw bijzonder zijne aandacht- getrokken had. Dagelijks werken 12,000, in regementen verdeelde, ar beidslieden, om de twee riv.iertakken van den Nyltjisschen Damiate en Rosette, uit te graven en te verdiepen, en grootsche ontwerpen zijn gemaakt en zullen worden ten üitvoer gelegdom die belangrijke rivier in haren loop te beperken en hare overstroomtngen te regelen. De be kende ingenieur Brunei, de maker van den tunnel onder den Theems, is door den onder-koning uitgenoodigd om hem daarin van zijnén raad te dienen. Voorts zal een ijzeren spoorweg van Caïro naar Suez wor den aangelegd, welke een bekwaam middel -zal aanbieden tot den ver voer van koopwaren over de Röode-zee naar Oost-Iridié; ’sGRAVENHAGE den 6 januarij. 7.. K. II. de Prins ven Oranje* benevens Prins Alexander, iijn heden inorgeri wederom uit deze resi dentie nadr het leger vertrokken. De baron van Zuyleh van Ifyevèït is heden van hier naar Londen op reis gegaan. Welligt staat Zijne reis fn verband met dé geruchten van eene aanstaande hervatting der ondérhandelihgeri te Londen. Naar men verneemt, heeft de &tiiaf van ffeerdl tot Eversbergop perhofmaarschalk van het Huis van Z. M. den Koning, 11. zondag, vart Z. M. den Koning van Groot-Brittanjéhét grootkruis der Guelpen- orde ontvangen. Dë heer W. van den Bosch, adjudant vSn Z. K. H, Prins Frederik der Nedeflanden, is door gezegden monarch tot comman deur dierzelfde orde benoemd. Uit Petersburg méldt mmddt de békende, te Leyden woonach tige reiziger, de heer Siebotdvan den keizer van Rusland de Wladi- mir-orde der 4de klasse heeft ohtvarigen. Eerstdaags wordt te Rotterdam het Portugesche vaartuig ver wachtmet hetwélk dë hertog vah Leuchienbefg naar Lissabon zal ver trekken. Naar men Verneemtisblijkens een koninklijk besluitdezer da gen genomen, door het gouvérricirieht afgezien vah dé plannen tot indij king der stad Rotterdam, doch daarbij tevens tot een punt van onder zoek, binnen een bepaalden termijn, gesteld de vraag: of en in hoeverre’ de uitbreiding dierst-’d, naar de zijde van het zoogenaamde nieuwe werk iii het belang van den handel, in aanmerking zal kunnen komén. In november van het voorleden jaar is er, iri het Vóorburgstraatje alhier, een aantal runderen plotseling gestorven. Veleh wilden dit toe schrijven aan het bederf der lucht of van het water, ten gevolge vart de nabijheid der koper-ijzer- en zihkpletterij van den heer Eindhoven. Uit een hieromtrent ingekomen advijs van den heer A. Numan direc- teiït en hoogleeraar aan ’s rijks vee-artsenijschool te Utrècfhtblijkt het echter, dat dit voorgeven geheel ongegrond is; dat in de weide, waar op ‘het vee graasde, eenige dagen vroeger, eene hooischelf door broei- jing vuur had gevatdat men dit brandende hooi ter blussching had ge worpen in eene naburige moddersloot, uit welke hetzelve wasr-gebragt op een’ mesthoop waarop zich de koeijen hadden nedergelegddat het vee hiervan gegeten hadiets waarop hetzelve’ Altijd gretig aanvalt doch dat zeer nadeélig isen dat hieraan veeleer de voornoemde sterfte moet toegeschreven worden. AMSTERDAM den 7 januarij. Het Zal den handel zeker hoogst aangenaam zijn te vernemen, dat ervan gouvernementswege middelen be raamd zijn, om de regcstreeksche brieven-correspondencie met Belgie, welke thans aan zoo groote moeijelijkheden en kosten onderworpen is, zoo veel mogelijk te vergemakkelijkenen dat deze middelen reeds om trent het midden dezer maand zullen worden in het werk gesteld. M*en hóópt spoedig de nadere bijzonderheden daaromtrent te kunnen melden. MIDDELBURG den 9 januarij. Omtrent het lot van het stoom schip Pylades wordt nader uit Dordrecht gemeld, dat men aldaar aan vrage had gedaan naar vaartuigen om te beproeven hetzelve te ligtener zouden, zoo men vernam 6 of 8 vischsloepen van Middelharnismet eenige stoombootennaar buiten vertrekken, Gemeld schip' Zit aan den uitersten punt van den Ooster, waar deszeifs schoorsteen zigebaar is. In Engeland isdezer dagenook eene ramp aan eene stoomboot overkomen. De stoomboot the Arlequin namelijk, toebehoorende aan de algemeene stoomboocvaart-compagnieis den 1 dezer op de Theems in brand geraakten-, ondanks alle toegebragte hulpgeheel vernield, j.Dezelve was den vorigen avond van Hamburg aangekomen; al de goe deren waren gelosten niemand heeft daarbij het leven verloren. Wij vernemen, dat de militaire onder-intendant Mulder belast, ge weest met de dienst in' de vesting Nijmegen thans voor gemelde dienst is benoemd in-de provincie Zeeland, en tevens voorde vesting Vlissingen,’. Op den 6 dezer is in het 5de district dezer provincie weder een; Belgisch deserteur aangekomengeboortig van Brusselgediend heb bende bij het 3de regemerit jagers te Voet. Men leest in de Belgische bladendat het korps hulptroepenhet welk onder bevel van den luit.-kolonel le Charlier, uit Belgie naar Por tugal is gezonden, ten einde het bewind van koningin Maria te onder* steunenaldaar aan het muiten is geslagen zoo dat men te rade is ge worden die lieden weder huiswaarts te zenden. Het zeggen was, dat de genoemde bevelhebber vijf schepen had gehuurd om hen naar Os tende over te voeren. Men ziet dit volk met schrik te gemóet. Sommige Belgische revolutionairen hebben begrependatdaat het nu was uitgemaakt, dat de wapeningen van Oud-Nederlandwelke ten voorwendsel hebben gestrekt tot eene verhooging der belastingen in Belgie van niet minder dan 10 ten honderd, niet bestonden, noch had den bestaanmen mogt verwachtendat het bewind met die heffing niet zoude voortgaandoch deze redenen hebben naar het schijntgeenen ingang gehad. De hooge toon der Noord-Amerikaansche dagbladen, om'trerit het bekend verschil over de schadeloosstelling, die het Frarisch bestuur aan de Ver.eenigde Staten zoude verschuldigd zijn, begint, de aandacht te trekken. Herschijnt dat men voor ernstiger gevolgen beducht is"im-

Middelburgsche Courant | 1835 | | pagina 1