I voor de Ambtenaren tot de Rijks-Ontvangsten. F I I i N°. COURANT. MIDDELBUBGSCHE l i T P I 2. 3 Januari) 1835. Zaturdag I IJcn^iocufoubs; V 1/ Me /V i 1' NIEUWSTIJDINGEN. ZDuitodilatib. (Broot-Bchta tijc. ,£leberl*inben. J. H. SCHOR ER. Ten Kantore van den Ontvanger van het Fonds te Middelburgzul len, gedurende de maanden January en February, worden betaald de Pensioenen over het tweede halfjaar 1834, tegen intrekking der kwi- tantienwaarvan niet alleen de kwitantie zelf; maar ook het Certificaat in dorsovan Zegel zal behooren voorzien te zijn. De Ontvanger A. J. BOESSES. Middelburg, 31 December 1834. De onbekende gevers der gift van 30, gevonden in de kerk-collekte van zondag 28 dezer die van N. A f 16 den 30 daaraan, en van H. 120, heden ontvangen, alsmede die van E. D. i ƒ200 van X. A 5 en van X. en IJ. i 25 cents gevonden in de kerk-collekte van heden avondzoo ook alle de genen welke de Commissie ter voorzie ning in den nood der Armen en Behoeftigenreeds zoo mildelijk onder steunden ontwaren, bij het einde d.s jaars en bij den aanvang van een nieuw tijdperk, de aangename gewaarwording van wél te hebben ge daan allen worden den hartelijksten dank toegebragten genieten in het aanstaande en vele volgende jaren, den zegen des Allerhoogsten. Namens de Commissie voornoemd DIRK APPEL Secretaris. 1 BURGEMEESTER en WETHOUDEREN der Stad SAS-VAN- GENT District HuistProvincie Zeelandbrengen bij deze ter ken nis van het Publiek Dat zij, als daartoe bij Zijner Majesteits Besluit behoorlijk gemagtigd, onder nadere goedkeuring van Hun Edel Groot Achtbaren de Heeren Ge deputeerde Staten dezer Provincie, op Donderdag den 15 January 1835, binnen de Groote-Zaal op het Raadhuis, des voormiddags ten Elf uren precies, aan de meestbiedenden de naaste, en de bepalingen inde Condi tie omschreven, op tijd van betaling, zullen overgaan tot den Verkoop van de nagenoemde Gemeente-Eigendomte weten: 1. De Afbraak of Sloping der Oost- en Zuidelijke gedeelten, onder verpligting tot Herstelling en Opbouw van den Noordelijken Vleu gel van het Stads-Gebouwvan ouds bekend onder de benaming van HOSPITAAL-BARAKKEN. 2. Een zeer fraai compleet UURWERK, uitnemend geschikt tot plaatsing binnen een Kerk-Toren of eenig ander openbaar Gebouw. 3. Eene welgeconditioneerde helder klinkende TOREN-KLOK van Metaal. Van al hetwelk twee dagen te voren, van des voormiddags 10 tot 12 «renaan gegadigdenin locoaanwys zal gedaan worden. Wijders dat de Conditiën tot voormelden Verkoop betrekkelijk, van stonden aan, ter Stads-Secretarij ter lezing zijn liggende, alwaar dage lijks, tot daags vóór de veiling, (Zon- en Feestdagen uitgezonderd) van des voormiddags 10 tot 11 uren, des verlangende, nadere infor- matien te erlangen zullen zijn. Sas-van-Gent, den 21 December 1834. De Burgemeester en Wethouderen voornoemd, W. J. J. van FRANCKENBERG en PROSCHLITZ. Ter ordonnantie van dezelve Du Otadj-üuuictaria J. STUB BÉ. "WjURGEME ESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG 1 brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dat de Heer Mr. ff. du Buisson Beciusvolgens Koninklijk besluit van 2 December jl., bij continuatie tot Wethouder benoemd heden als zoodanig is geïnstal leerd en zijne functien op nieuw heeft aanvaard. En zal deze worden afgekondigdmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 2 January 1835. Burgemeester en Wethouders voornoemd L ANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbaren, PASPOORT van GRIJPSKERKE, Lid van den Raadwaarnemend Secretaris. (By deze Courant wordt een Bijvoegsel gratis uitgegeven.') voren no. 667124, 75 een dito als vorenno. 222247I te zanen 51 ,97^. Uit Zutphen van eene achtingswaardige Vrouwbevorens tijdelijk hier verblijf gehouden, doch sedert verschillende jaren deze Stad wederom verlaten hebbende, een coupon 2| pet. uat. werk, schuld versch. 1 jan. 18)5adm.-kantoor Ketwich en Voombergno. 110325, ƒ12,37!» Eei dito als voren adm.-kantoor Tienk c. s. no. 47188, f 12 37J. Uit ’s Gravenhage onder de letters L. V. U. twee coupons 24 pet. nat, werk. schuld versch. 1 jan. 1835 adm.-kantoor Ketwich en Voom berg c. s. no. 14489 en 14490, ƒ24,75. Uit Delft van eenen aldaar wonende, menschenvriendvan Arnemuideri g®oortig, een coupon ten laste het koningrijk Napels, versch. 1 juli) 1*34 no. 9339, f 11 53. Uit Rotterdam van N. N.die verlangd heeft dat de nummers def navolgende coupons ook in de Rotterdamsche courant zoude vermeld worden; een coupon 2! pet. nat. werk, schuld, versch. 1 julij 1834, adm.-kantoor van S. en D. Saportasc. s.no. 1219, ƒ2,47!; eefI dito 5 pet. nat. werk, schuld, versch. i april 1834, adm.-kantoor van van Brondgeest en Zn.c. s., no. 512, 2 ,47! te zamen 4,95. Bedragende in het geheel 316 33. Middelburg, den 2 January 1835. FRANKFORT den 27 december. Men spreektzoo hier als elders in de laatste dagen, wederom over den gezondheidstoestand des konings van Pruissen als eenigzins bedenkelijk wordende. Gezegde Z. M. is 64 jaren ouden schijnt zichvolgens brieven uit Berlijneenigzins zwak te gevoelen. Meermalen mtusschen werden er zeer nadeelige ge ruchten nopens ’s vorsten gezondheidstoestand verspreid zonder dat zulks van de gevreesde gevolgen was. De Brunswijker courant behelst de volgende waarschuwing voor bibliothecarissen De heer dr. Lowe was onlangs te Upsala om het aldaar in de bibliotheek bewaard wordend codex der evangeliën van Ulphilas, hetwelk op purper-perkament met gouden en zilveren letterenin de Gotische taal is geschrevente vergelijken. Aldaar vond hijtot groote verle genheid van den bibliothecaris die niets daarvan gemerkt had, dat een heer, vermoedelijk een Engelschman, die eenige dagen te voren dit codex ook vergeleken had er elf bladen uitgesneden en mede genomen had.” Den 17 december is het bekende muziekstuk, de Schepping van Haydnte Warschau door 500 personen uitgevoerd. Uit Griekenland heeft men zeer voldoende berigtentot half no- vainbur looponrlo. Overal was de rust hersteld, de kwaadwilligen wer den niet alleen door de wijze maatregelen der regering maar ook door het volk zélve, in toom gehouden, en de jeugdige koning won meer en meer aller harten. De ondergeteekende maakt bij deze dankbare melding der tot op heden bij hem ontvangen giftenvoor de ongelukkige Weduwen er. Weezen te Arnemuiden Onder de 'etter X. in één huisgezin bijeengebragtter leeniging in de rampen der ongujükklo-cwordenè Weduwe,» e* .«’eeze'n ,ti Afdd luiden ƒ3. Van N.N. ƒ7, 80. Van N. N. <0. Van A. <ao. Van eenen onbe kenden 50 ets.waarbh onder anderen ook deze dichtregelen Dit kleine giftje geef ik U Voor diepte van ellende Ik hoop dat deze kleinigheid Ook hulpe toe zal zenden. Van H. H. voor de armen Arnemuiden2 gouden tienguldenstukken. In de kerk-collecte bij de godsdienst-oefening in de nieuwe kerk op den 31 dcc. 1834, met de woorden: weinig maar uit een goed hart 260. Van de leden der Sociëteit de Vergenoeginghet provenu van een pot spel11 50. Van zes lieve kinderen in één huisgezin te zamen gebragt 1560. Van K. 5. Uit Amsterdam van eenen onbekenden, een bank-biljet No. 171, groot 50. Idem van Q. N. een bank-biljet no. 15140. Uit Dordrecht van eenen onbekenden, 1 coupon 2| pet. nat. werk, schuld, adm.-kantoor van S. en D. Saportas, versch. 1 julij 1834, «o. 95971 .ƒ12,372. Uit Leiden van W. W.met verzoek om den goeden orttvangst der navolgende drie coupons ook in de Haarlemsche courant te willen mel den een coupon 5 pet nat. werk, schuld adm.-kantoor van van Broud- geest en Zn.versch. 1 oct. 1834, no. 4907, 24,75; een dito als. LONDEN den 27 december. Men heeft alhier berigten uit Lissabon tot den 13 dezer. Het was in Portugal thans rustig, en men had hoop, om van alle de vreemde troependie onder don Pedro gestreden hebben bevrijd te worden. Het Belgische legioen dat te Elvas in bezetting lag, hadwegens voorgewende of wezenlijke wanbetaling van soldijalle verdere dienst geweigerd, en was den 12 te Lissabon aangekomen, van waar het zoo spoedig mogelijk naar Ostende zou worden overgescheept. Volgens Nieuw-Yorksche bladen tot den 1 dezer, moest de zitting van het congres te Washington geopend worden, en men zag met ge spannen verwachting de openings-rede van den voorzitter te gemoet, vooral om te weten op welken toon .van de betrekkingen met Frankrijk gesproken zou worden, over welks handelwijze, ten aanzien van de bij verdrag bedongene schadevergoeding voor Amerikaansche ingezetenen men in de Vereenigde Staten uiterst verbitterd is» Verleden vrijdag vierde zekere John Lowellsinds verscheide ja ren te Brighton van de weldadigheid der koninklijke familie levende, zijnen 102de verjaardag. In zijne jeugd oefende hij het beroep uit van rijzend ketellapper, en vroegtijdig huwde hij zijne eerste vrouw, bij welke hij 22 kinderen-- en daaronder 16 zoonswonkort daarna her trouwd zijndekreeg hij bij zijne tweede vrouw nog 20 kinderenwaar onder 12 zoons. In alles won hij dus liet verbazend getal van 42 kin deren bij twee vrouwen. Hij geniet nog eene volmaakte gezondheid en bezit genoegzaam alle zijne vermogens. ’s GRAVENHAGE den 30 december. Heden middag, ten een uur, is Z. K. H. de Prins van Oranjebenevens hoogstdeszelfs tweeden Zoon uit het leger alhier aanjxeknmpn Men zal zich herinneren, dat er sinds eemgen tijd in Belgie, van de zijde der revolutionnairen klagten over de bank welke kassier van het rijk wasgerezen zijn. In de kamer der afgevaardigden had men het bestuur derzelve verwetenin onmiddelijke betrekking met Holland te staan en aanzienlijke voorschotten aan hetzelve te hebben gedaan. Thans heeft het Belgische bewind besloten dat de bank zou ophouden langer ’s rijks kassier te zijn. Zulks schijnt voornamelijk daarom te zijn omdat een voorschot van 10,000 fr., door den minister van financiën ge vraagd, door de bank geweigerd is geworden. AMSTERDAM den 29 december. In den afgeloopen nacht ontstond er brand ten huize van J. F. C. Mathijer goudsmidtevens eene tap perij uitoefenende, in de vijzelstraat bij den singel. De vlam was zoo hevigdat binnen korten tijd het geheele huis uitgebrand waszeven brandspuiten zijn daarbij in werking geweest en omtrent 3 uren^was men den brandmeester. Bijna geene goederen zijnuk-Jiet huis gered, debe- lendene huizen hebben weinig of niets geleden geene ongelukken zijn er voorgevallen. Een alhier ontvangen brief uit Palembang, van den laatsten maart behelst onder anderen het volgende Het gaat hier alles zijnen ouden gang. De Europeanenofschoon dun gezaaidboezemen altijd onczag_ in. De marine is hier wel. Wjj

Middelburgsche Courant | 1835 | | pagina 1