Courant. 'N*. i56. M ÏD DE LBURGSCIIE notificatie. Dixgsdag ©jj*rocjïin0. KIEUW 8TIJ O T N GEN. 2Duit0chI«utb. (SrooUSSjtriitaujc. 30 December 1834. Jfvarjkrtjfi. jtilebcrlanbén. Be STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis van de belanghebbendendat door het Departement der Opper-Houtvesterijmet overleg van Hun Ed. Groot Achtbaren de Gedeputeerde Staten in die Provinciede sluiting der groote Jagt is bepaald op den 31 dezer maandmet zons-ondergang zullende die van de Jagt op GanzenEenden en Watersnippen nader worden vastgesteld. En ten einde niemand hiervan onwetendheid voorwendezal deze worden afgekondigd en aangeplaktwaar zulks te geschieden gebruike lijk ismitsgaders in het Provinciaal blad geplaatst. Middelburg, den 23 December 1834. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. Daar de Schutter CORNELIS MAZE, met onbepaald verlof van het iste Bataillon der Afdeeling Zeeuwsche Mobile Schutterij, op deze Stad gedirigeerd is, en waar zijn verblijf was opgegeven, alhier niet te vinden is, zoo wordt voornoemde Cornelis Maze, ingevolge aanschrijving van den Heer Majoor kommanderende gezegd Bataillon in dato 26 Decem ber 1834 No. 597, door dezen weg opgeroepen, om op den 1 Januarij 1835, 'n het garnizoen Vlissingen present te zijn, voorzien van zijne groote en kleine equipements-stukken. Middelburg den 29 December 1834. De Burgemeester der Stad Middelburg H. dü BUISSON BECIUSL. P. De Plaatselijke SCHOOL-COMMISSIE binnen deze Stad brengt ter kennis van de daarbij belanghebbendedat de Jongelingenwelke ver langenmet den, in Januari 1835 beginnende, Cursustot de Latijn- sche Scholen te worden toegelatendaarvan in persoon zullen moeter kennis geven aan den Voorzitter der Commissie, den Heer E. P. Cre- mer Jz.vóór of uiterlijk op P'rijdagden 2. der gemelde maand Janu ari Zullende hun de dag van het te houden Examen alsdan worden opgegeven. Middelburg den 29. December 1834. J* REITZ Secretaris. FRANKFORT den 22 december. Gisteren is de baron Fagelluit.- generaal in Nederlandsche dienstin deze stad uit" 's Gravenhage aan gekomen. Het huwelijk van den kroonprins van Beiieren met de dochter var den aartshertog Karei is thans bepaald. Z. K. H. bevindt zich nog te Weenen. Den 12 dezer is een met-twee paarden bespannen vrachtwagen, toebehoorende aan den vrachtrijder C. Heittzpop den weg van Königs- brück naar Dresden, in het voortrijden onvervVacht in brand geraakt, en door dit ongeval de geheele lading van dezen wagenonder welke zich onder anderen 140 stukken laken bevonden, door de vlammen verteerd. De hierdoor aangebragte schade voor gezegden Heinze wordt op 3699 Pruissische rijksdaalders begroot. De Handel-Courant van Petersburg van den 8 d^zer haalt een voorbeeld aan van die zeldzame stoutheid, welke de Russische natie ken schetst. Reizigers, die Rusland hebben bezocht, hebben de lompe vaar tuigen beschrevenLadias genaamddie op de rivieren gebruikt wor den, om de voortbrengsels te vervoeren, doch die niet geschikt zijn om zee te bouwen. In weerwil van dien, heeft een inwoner van Archangel, Ivan Paschine genaamd, de stoutheid gehad, met een zoodanig vaartuig van Kola te vertrekkenhebbende eene lading visch aan boordwelke ,hij op reis naar Petersburg heeft ingezouten. Hij is de Noordkaap om gevaren, heeft in de Noord- en Oostzee de najaars-stormen doorgestaan, gn is den 8 novemberna eene vaart van 72 dagente Petersburg aan gekomen. Het vaartuig lag aldaar voor de admiraliteit en trok elks ver wondering tot zich. Men begrijpt niet hoe hetzelve, met eene equipa- gie van slechts 7 man, behalve den schipper, die gevaarlijke reis heeft kunnen volbrengen. LONDEN den 24 december. De heer ridder Dedel heeft in eene audiëntie aan Z. M. een brief van zijnen souverein, den Koning der Nederlandenoverhandigd. De lord-maire van Londen heeft gisteren een grooten maaltijd aan de nieuwe ministers gegevenwaarbij ook eene buitengewone menigte van aanzienlijke lieden aanzaten. Sir Robert Peel heeft bij die gelegen heid verklaard, dat de natie moede was van beroeringen, die den bur ger van zijne dagelijksehe bezigheden aftrokken en den staatsman belet ten de eigenlijke belangen van het land waar te nemen. Hij zeide dat hij en zijne ambgenooten alles zonden aanwenden om 's' volks vertrou wen te verdienen zonder welk geene regering iets goeds kon uitrigtcn dat hij zulks echter niet zou doen door zich overijld te verbinden om alles te hervormenwat bij eene eerste en oppervlakkige beschouwing een kwaad of misbruik mogt toeschijnenmaar door bedaard en zorg vuldig alle redenen tot klagten te onderzoeken, en zoo die gegrond mogten bevonden worden alsdan en met rijp overleg de middelen tot ver betering te beramen en steeds daarbij de belangen van het land en het volk in het oog te houden. Het ministerie zou geen misbruik laten be staan en zich niet verzetten tegen wezenlijke verbeteringen, hopende dat God die pogingen zal leiden tot voordeel der ware godsdienst en tot de veiligheideer en het welzijn des lands. Men meldt dat de Godsdienstige vervolgingen tegen de Christenen in Tónquin en Cochinchina steeds met hevigheid worden voortgezet. Verscheidene priesters zijn geworgd gewordenomdat zij leerredenen hadden gehouden. Anderen hadden hun behoud in de vlugt gezocht en verscholen zich in bosschen en in het gebergte. Al de kerken waren gesloopt geworden. PARIJS den 25 december. Het hof der pairs heeft weder een groot getal gevangenen in vrijheid doen stellenals zijnde er geene redenen om hen in staat van beschuldiging te houden. Lord Grani'illedie als ambassa eur van Engeland zijn ontslag gevraagd had, heeft van den hertog van Wellington berigt gekregen, dat zijn verzoek ingewilligd is; •-De heer de Talleyrand is sinds eenige dagen vrij ernstig ongesteld en het schijnt nog altijd onzeker wie hem te Londen zal vervangen. De verkooping der schilderijen van den heer Laffitte is voordeelig afgeloopen. Vele stukken zijn duur gegaan; onder anderen is de H. Maagd van Andri del Sarte voor 42,000 fr. verkocht. 's GRAVENHAGE den 26 december. De Eerste Kaftier dér Staren- Generaal heeftin hare zittingen van den 24 én van heden het ontwerp van wet betrekkelijk de ligting der nationale militie voor 1835 alsmede de ontwerpen der begrootings-wettenaangenomen. Naar men verneemt zou de regering het plan hébben om eene wij ziging te brengen in het tarief wegens de heffing van tollen op de groote wegen van het Rijk ten opzigte van de stoornrijtuigen. Met 1 januarij zal het getal verificateurs van 's Rijks middelen hetwelk tot dus verre acht beliep tot op vier worden verminderd. MIDDELBURG den 29 december. Gisteren is door den breedér ker- keraad der Nederduitsche Hervormde gemeente alhiertot predikant be roepen, de weleerw. zeer gel. heer Abraham Molenaarte Sneek, Bij Zr. Ms. besluit van den J9 dezer, zijn de navolgende benoemin gen gedaanalstot plaatsvervanger in het vredegeregt van het kanton Vere, jonkheer .7. ,7. L. Graaflandtot plaatsvervanger in het vredege regt van het kanton IJzendijkede heer J. Dilman tot plaatsvervanger in het vredegeregt van het kanton Sluisde heer P. F. HenneqUin. Bij besluit van Z. M. zijn bij de dienstdoende schutterijen onder scheidene benoemingen tot officieren gedaanonder anderen bij die te Goes tot kapicien, de heer C. P. Soutendam tot isten luitenant, dé heer mr. G. van IJssehteijntot 2den luitenant, de heer L. C. de Peval. En bij de rustende schutterijen onder anderen de volgende: Bij het bataillon in het 2de district der provincie Zeeland: tot isten luitenant-adjudant, de heer A. R. de Haze Rommetot 2den luitenant kwartiermeester, de heer P. A. Reur; tot officier van gezondheid der 2de klasse, de heer F. Keilertot kapitein, de heer .7. L. van Stapele tot iste luitenants, de heeren M. Geuze en M. M. de Langetot 2de luitenants, de he ren A. de Jonge, J. Everweijn, H. C. DanckaertsPc Vermaat en H. Cornelisse Bij het bataillon in het 5de district: tot isten luitenant, de heer A. G. van Waterschoottot ede luitenants de heeren B. S. Luijmes en S. P. van der Hoofd. Het Journal des Flandreseen der revolutionaire bladen, dat te Gent uitkomt, beweert, dat de minister de Meulenaere den 21 zeer on gunstige berigten van wege de bondsvergadering heeft bekomen, en dat men kwalijk meer twijfelen kan, of dezelve verlangt de ontruiming van het groot-hertogdom, alvorens de ouderhandelingen over eene eind-schei ding te kunnen hervattendoch voegt er bijdat men eene dergelijke ontruiming nimmer zal kunnen gedoogen jadat dezelve gelijk zoude staan met eene ontruiming van Luik of Brusselen dat dit de wrange vruchten zijn van de 18 en 24 artikelen, en de 72 protocollen. Van de zijde der Belgische regering zijn deze opgaven tot dusverre noch be vestigd noch tegengesproken. De Brusselsche bank schijnt in ernst met het bewind Van vorst Leopold overhoop te liggen. Zij schijnt, ofschoon kassier des rijks, de betaling van eene aanmerkelijke som te hebben geweigerd, denkelijk ortt dat zij niets begeerde voor te schieten. Men tracht nu de menigte te- tegen de bank op te zettenen zoo men verzekertwil de minister d'Huart haar met den 1 januarij het kassierschap ontnemen. De werklieden in de katoen-fabrieken te Brussel en in den om trek hebben den 23 een adres aan de kamer van afgevaardigden aangebo den het dringend verzoek inhoudendedat de invoer van Engelsché en Fransche katoenen geheel verboden moge wordenof ten minste met zoodanige regcen bezwaarddie met een algeheel verbod gelijk staan. Een der Brusselsche liberale nieuwsschrijvers heeft aangemerkt dat de militaire overheid laatstelijk, bij de vertooning van den Tartufe beter voor het behoud van de goede orde heeft gewaaktdan tijdens de plunderingen van april. De bekende kolonel P. Rodenbach heeft zich dit aangetrokken, en den schrijver, te weten den advokaat Spitaels uitgedaagd. Deze heeft hem, in een vrij uitgebreiden brief, nogmaals zijne schier opzettelijke zorgeloosheid, tijdens de bedoelde plunderingen onder het oog gebragtdoch tevens te kennen gegeven dat de uitda ging niet anders konde worden beschouwd, dan als eene nieuwe poging, om de vrijheid der drukpers, door het zwaard, te verkorten, en dat hij uit dien hoofde weigerde dezelve aan te nemen. In de zitting der Belgische afgevaardigden van den 25, waarin de beraadslagingen over het oorlogs-crediet zijn voortgezetheeft de minister de Meulenaere eenige vragen van den heer Gendebien over den stand van zaken beantwoordmeestal over de zaak van Luxemburg 't welk hij zoo geruststellend mogelijk hefift trachten te doenonder an deren verklarenden geen geloof te geveti aan hetgeen wordt- gemeld aan gaande de aanvrage van den Koning der Nederlanden bij de bondsverga dering en het scheidsgerigtten aanzien van dit groot-hertogdom. Volgens partikuliere brieven uit Engeland meende men zekerheid te hebbendat het nieuw Engelsch ministeriemet betrekking tot de buitenlandsche aangelegenhedengeene beslissende houding zal aanne men dan nadat het zich van de stemming van het lagerhuis zal verze kerd en meerder bijval in Schotland verkregen zal hebbenzoodat het overbekende status quo nog wel een geruimen tijd ongestoord kan voort duren. Intusschen scheenvolgens die zelfde brievenhet crediet van den befaamden van de Weyer bij den hertog van Wellington zeer gedaald te zijn. De smokkelhandel neemt op de Fransche grenzen, als te Quevrain, ValenciennesRijssel en in het geheele departement du Nord meer en méér toé. Rijke smokkelaars vvaarborgeu de goederen tegen 2 pet.

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1