N\ x54. MIDDELBURGSCHE COÜRAN KSIIC Donderdag 25 Degember 1834. ^AttkouHejtng. "■>e COMMISSIE van Bestuur over de Provinciale School tot aan- Ja J' kweeking van Heelmeescers en Vroedvrouwen in de Provincie Zee landgevestigd te Middelburgbrengt bij deze ter kennisse van de be langhebbenden Vooreerst-• Dat de zoodanigendie verlangen als Leerlingen der ge melde School bij den eerstvolgenden Cursus te worden toegelatenzich ter Inschrijving zuljen behooren aan te dienen, na alvorens te zijn.ge schikt geoordeeld door de Provinciale Commissie van Onderzoek en Toevoorzigtwelker Voorzitter, de Heer Med. Doctor J. R. de Vassy daartoe zal vaceren ten zijnen Huize, op de Noordzijde van den Dam, dagelijks, uitgenomen des Zondags, van 12 tot 1 uur in den namiddag. Ten tweedeDat de Lessen voor den eerstvolgenden Cursus een aan vang zullen nemen op Maandag den 5 Januarij nadat alvorens op Za- turdag den 3 derzelfde maand de rangschikking der Leerlingen zal heb ben plaats gehadten welken einde ieder hunner bij deze wordt uicge- noodigdzich op laatstgenoemden dag, des namiddags ten één uur, aan het Lokaal der School te vervoegen. En ten derde t Dat, onder goedkeuring der Commissie, bij onderling overleg van Heeren Professor en Lectorenen van den Heer Docent in de Latijnsche Taal, is vastgesteld, dat de Lessen zullen worden ge geven op dezelfde dagen en urenals omschreven zijn in de Aankon diging welke voor den Cursus van Augustus 1834. tot Januarij 1835 in der tijd is bekend gemaakt. Middelburg, 20 December 1834. Namens de Commissie voornoemd PASPOORT van G R IJ P S KE 11 K E Secretaris. Beftenbmafiittg. BURGEMEESTER en WETHOUDEREN der Stad SAS-VAN- GENT District HulstProvincie Zeelandbrengen bij deze ter ken nis van het Publiek Dat zijals daartoe bij Zijner Majesteits Besluit behoorlijk gemagtigd onder nadere goedkeuring van Hun Edel Groot Achtbaren de Heeren Ge deputeerde Staten dezer Provincie, op Donderdag den 15 Januarij 1835, binnen de Grooté-Zdal op het Raadhuis, des voormiddags ten Elf uren precies, aan de meestbiedenden de naaste, en de bepalingen inde Condi tie omschreven, op tijd van betaling, zuilen overgaan tot den Verkoop van de nagenoemde Gemeente-Eigendomte weten 1. De Afbraak of Sloping der Oost- en Zuidelijke gedeelten, onder verpligting tot Herstelling en Opbouw van den Noordelijken Vleu gel van het Stads-Gebouwvan ouds bekend onder de benaming van HOSPITAAL-BARAKKEN. a. Een zeer fraai compleet UURWERK, uitnemend geschikt tot plaatsing binnen een Kerk-Toren of eenig ander openbaar Gebouw. 3. Eene welgeconditioneerde heider klinkende TOREN-KLOK van Metücii voonniddags 10 tot 12 Van al hetwelk twee M «-™™1?. "T 3 urenaan gegadigden111 locoaanwijs zal geaaan worden. Wijders dat de Conditiën tot voormelden Verkoop betrekkelijk, van stonden aan, terStads-Secretarij ter lezing zijn liggende, alwaar dage lijkstot daags vóór de veiling, (Zon- en Feestdagen uitgezonderd) van des voormiddags ro tot 11 uren, des verlangende, nadere Infor- matien te erlangen zullen zijn. Sas-van-Gcntden 21 December 1834. De Burgemeester en Wethouderen voornoemd W. J.J. VAN FIIANCKENBERG en PROSCHLITZ. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris J. STUBBÉ. De Nederlandschc Israëlitische Godsdienstige SCHOOL-COMMISSIE over het ressort Middelburgvan Iiun-Ed. Achtb. de Heeren Burge meester en Wethouders dezer Stad magtiging bekomen hebbende tot het vernieuwen der inschrijving van vrijwillige bijdragentot instandhouding gedurende het aanstaande jaar van het alhier bestaande Instituut van On derwijs Chesed Negnurimzal, dien ten gevolge, eerstdaags aan de huizen der Ingezetenen, op de gewone wijze, de tot dat einde dienende biljetten doen rondbrengen. Sedert zeventien jaren door de edelmoedigheid van Middelburgs Inge zetenen in hare poging tot bevordering van het belang des voormelden Instituuts ondersteund, durft de Commissie de hoop koesteren op eene gelijke loffelijke belangstellingterwijl zij zich vleitdat de Begunstigers van het Instituutbij het eerlang te houden examen der Leerlingen waarvan de bepaling van dag, uur en plaats nader zal worden medege deeld zich van de doelmatige strekking hunner bijdragen zullen kunnen overtuigen. Middelburg, den 18 December 1834. De School-Commissie voornoemd Van wege dezelve N. W. PRAAG, Lid en Secretaris. NIEUWSTIJDINGEN. jüDniidchlatib. FRANKFORT den 18 december. Volgens de berigten uit Rome, van den 6 dezer, hield dom Migtiel zich nog altoos in die hoofdstad op en had hij zelfs dien dag een bezoek bij den Paus afgelegd. Er werd nog altoos gesproken van eene expeditie, die in de Noordelijke havens onder de hand ten dienste van dom Miguel zou uitgerust wor den maar men hechtte te Rome daar niet veel geloof aan. Den 8 dezer zijn de keizer en keizerin van Rusland in gewensch- ten welstand te Petershurg aangekomen. In Saksen is afgekondigd de volgende bekendmaking van het mi nisterie van binnenlandsche zaken Alzoo de bondsvergadering in aanmerking genomen heeftdat door ie in dagbladen voorkomende berigten over inhechtenisnemingen én regts- /ervolgingen ter zake van staatkundige misdrijven en zamenspanningen in Duitschlandde loop dier vervolgingen en het regterlijk onderzoek be- noeijelijkt en tegengewerkt wordten dat derhalve de aan de bonds vergadering opgelegde zorg voor het behoud der inwendige veiligheid van Duitschland vordertdat er maatregelen tot wegruiming van dat twaad genomen worden, zoo heeft dezelve, op grond van art. 28 der ,Veener-slot-akte en uit krachte van de haar bij de voorloopige wet op ,1e drukpers van 20 september 1819, 6, verleende bevoegdheid, be- iloten: Dat de uitgave van die dagbladen welke voortaan berigten vati len zoo even vermelden aard zullen behelzen, verboden zal worden." (Stro ritt ais je. LONDEN den 18 december. Onze bladen bevatten heden, in eert adres van sir Robert Peelthans eerste minister van Engeland aan de kieters der gemeente van Tamsworthdie hem tot lid van het lagerhuis verkozen hebbeneene soort van verklaring omtrent de beginselen «elke hij tot leiddraad schijnt te willen nemen. Aan het slot van dit nerkwaardig stuk wordt onder anderen het volgende gezegd Ik meen genoegzaam de algemeene beginselen te hebben blootge- egd en wat aangaat hare werkelijke toepassing op openbare maatrege- enom den geest aan te duiden waarin het nieuwe kabinet zal werk- :aara zijnons doel zal zijn de handhaving van den vredede naauw- jezette en eerlijke vervulling van alle onze verbindtenissen met de vreem ie mogendheden zonder ons met hunne vroegere staatkunde in te laten voorts de ondersteuning van het openbaar crediet, het in acht nemen cener strikte spaarzaamheid, en de billijke, onpartijdige overweging der belangen van den landbouwder manufacturen en van den koophandel.'* Volgens den Globe had de verzekering van den heer Peel in dit ituk, omtrent de buitenlaudsche staatkunde, gunstig op de onderschei dene fondsen gewerkt. De graaf van Aberdeen is thans minister van koloniën en in zijne plaats' de graaf Grey eerste lord der admiraliteit geworden. De marquis van Londonderry is benoemd tot ambassadeur bij het Rus sische hof. f. JVAtifcrijfc. PARIJS den 20 december. Het hof der pairs heeft zich gisteren be voegd verklaard om uitspraak te doen in de zaak der deelgenooten aan den jongstert opstand. Telegrafische berigten van de Spaansche grenzen melden twee op den 12 dezer door de troepen van de koningin op die van don Carlos behaalde overwinningen waarbij hevig is gevochten. jUIebetrlAttbcti. MIDDELBURG den 24 december. Z. K. H. de Prins van Oranje heeft zich den 18 dezer uit 's Gravenhage naar het hoofdkwartier te Tilburg begeven. Volgens te 'sHage ontvangen berigten van den kapitein-ter-zee Koop- reedV \Hi?imSY'.,>tórffSr'8p '/ri eneriVe tien 24 november jl.had genoemden bodem tot dusverre eene ongewoon voorspoedige reis gehad. Na den 10 november buiten het Texelsche gat in zee te zijn geko men, was de Diana den volgenden morgen door de hoofden gezeild, en bevond zich den 13 op den middag in de Spaansche zeevoortdu rend begunstigd door een sterken oosten wind, zoodat gedurende eenige wachten telkens 13 mijlen afgelegd werden. In den avond van den i3 bevond m:n zich op vier mijlen afstands van Tetieriffeen had alzoo den overtogt derwaarts in acht etmalen bewerk stelligd. Ten einde eenige ligtc reparatien te doen en genoegzaam drinkwater in te nemen, om vervolgens in eens door naar Java te kunnen zeilen werd besloten St. Crux aan te doen, alwaar men echter uit hoofde van windstilte eerst den 21 ten anker kwam. Den 25 dacht kapitein Koop man de .reis voort te zetten. Z. Exc. de luitenant-gouverneur-generaal van Neerlandsch Indiebe nevens deszelfs gezin, hadden in het eerst door zeeziekte eenige onge steldheid ondervondendojth genoten tijdens het vertrek van het berigt óver het algemeen eene volmaakte gezondheid. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van den 22 is beraadslaagd geworden over het ontwerp van wet tot vaststelling van de ligting der nationale militie voor het volgend jaar. De heeren Schim- melpenninckLuzacSandberg en TVarin hebben dat ontwerp bestreden terwijl de heeren van Dam van Isselt, Hooftvan DruyvesteynBee- laertsQuintus van der Grondende Jongevan Swinderen en van Alpken op het ontslag der miliciens van 182Ó en 1827 aandrongen. Z. Exc. de minister van binnenlandsche zaken heeft daarop het ont werp verdedigden onder anderen aangevoerddat de tegenwoordige staat van zaken, welke geen oorlog, maar toch geen vrede is, de in- diensthouding der vroegere ligtingen wettigde datook bij de meeste vrijgevigheid, omstandigheden kunnen bestaan, waarin het geven van in lichtingen omtrent de buitenlandsche aangelegenheden onmogelijk isdat zoodanige omstandigheden bestonden bij het openen van deze zitting en ook nu nog bestaan, en dat de regering, als met het beleid der buiten landsche zaken belastbest kan oordeelen of het raadzaam zij een maat regel te nemen, die eene eerste schrede van ontwapening zou wezen. Hij heeft de artikelen der grondwet te dezen vergeleken en geoordeeld dat alleen art. 206, hetwelk het jaarlijksch ontslag in vredestijd voor schrijft van toepassing is; dat de ongewone omstandighedenwaarin wij verkeeren, kunnen toelaten, om, bij tegenscellingde gevolgtrekking te maken dat gedurende deze de vroegere ligtingen in dienst mogen blijven. Of dit echter moet geschiedenis eene vraagdie de regering zelve wenscht ontkennend .te beantwoorden; zij zal niet in gebreke blij- vfen voor te stellenom eene of meerdere ligtingen huiswaarts te zen denzoodra dit slechts met de veiligheid en het belang van den Staac bestaanbaar wordt geoordeeld in afwachting waarvan reeds de lotelin- gén van 1826 tot 1829 met groot verlof naar hunne haardsteden zijn gekeerd. Z. Exc. hooptedat hun Ed. Mog, de wetdie de voore zetting re der drie vroegere bijzondere wetten nopens de nationale milt-

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1