courant.- MIDDELBURG SGHE N\ i5a. Zaturdag 20 December 1831. (©jjxöcjmtij bc fïlilittc. flnïïlicatic. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat door den Heer Staatsraad Gouverneur der Provincie is in vorderbaar verklaard het Kohier der Personele Belasting, dienstjaar 1834, bevattende Aanslagen, ten gevolge der Schattingen en Tellingen op aan vrage der Belastingschuldigen in de Wijken LQ en in de Buitenwijken AE verrigt, en dat hetzelve ter Invordering aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen is toegezonden. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 18 December 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. du BUISSON BECIUS, L. P. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbaren PASPOORT van GRIjPSKERKE Lid van den Raad, waarnemend Secretaris. ^tbwcrtentic. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG verwittigen bij deze een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan dat op Maandag den 22 December aanstaandedes voormiddags ten elf uren, ten Raadhuize, zal worden overgegaan tot de Verpachting van denTaUx op de Slagboomenstaande op den Straatweg loopende tnsschen de Steden FHssingen en Middelburgen dien tusschen laatstgemeld e Stad en de Stad Ferezullende de conditiën vari Verpachting, drie dagen te voren, op de Srads-Griffie, voor een iegelijk ter lezing liggen; En opdat een iegelijk hiervan kennis drage, zal deze worden gedrukt en aangeplakt,, mitsgaders in dezer Stad-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Scad Middelburg, den 11 December 1834; Burgemeester en Wethouders voornoemd. H. du BUISSON BECIUS L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren PASPOORT Van GRIJPSKERKE. Lid van den Raad waarnemend Secretaris; Middelburg, 17 December 1834. Dankzeggende berigt de Commissie ter voorziening in den nood der Armen en Behoeftigen, de ontvangst der volgende giften, te weten: den 14 dezer, van D. 25 den 16 dito van V. D. A. 45, en van N. N. zeven halfjarige Coupons van Russ. Fondsen, Hope Co. No. 6046 a 6052, en twee dito Coupons van Floten de Gijsclaar No. 5:35. Namens de Commissie voornoemd DIRK APPEL Secretaris. NIEUWSTIJDINGEN. jArtttfirtjli. PARIJS den 14 december. Verscheidene onzer dagbladen, houden zich heden met de vrees bezigdie men in Belgie sedert de verheffing vari het ministerie IFellitigton voor eenen aanval van de zijde van Noord- Nederland doet blijken. Zij spreken bij die gelegenheid met de uiterste minachting van Belgie, en gebruiken uitdrukkingen, die de voorstanders der Belgische onat hankelijkheid onaangenaam in de ooreti moeten klin ken. De Cazette de France zegt onder anderen, dat de bezorgdheid der Belgische kamer van vertegenwoordigers te belagchelijker is omdat men in Holland geen den minsten vijandelijken maatregel neemt. De keizer Van Rusland isnaar men verneemtthans in allen ernst opgekomen met het reclameren eener schadevergoeding van isomillioen, welke hij beweert dat Frankrijk nog aan Polen schuldig is ten gevolge der oorlogen onder keizer Napoleon. De stukken, tot staving van die pretentie zouden werkelijk bij de Russische ambassade ontvangen zijn. ilcbcrlattbctt. GRONINGEN den 15 decemberMen verneemtdat van wege Z. M. den Koning op deze wijze is geantwoord op het verzoek van J. Branderhorst e. s.zich noemende ouderlingen en diakenen der ge reformeerde gemeente van DoeverenGenderen en Gansoijenstrek kende om voor zich en de personendie zich mee hen hebben afge scheiden van het Nederlandsche Hervormde kerkbestuurvrijheid te erlaagen tot godsdienstoefening en om te worden gehandhaafd in het be zit der kerken en kerkelijke goederen Dat hun predikant P. Scho/teniet om zijne predikwijze of leer stellige gevoelens, maar wegens inbreuk óp de kerkelijke verordenin gen en verzet tegen de kerkelijke besturenis gesuspendeerd geworden en dat dus de supplianten het geheel verkeerdelijk doen voorkomen, als ot de afscheiding, waartoe zij met zooveel overijling besloten heb ben, noodig was geweest tot bewaring van hunne gewetensvrijheid. Dat zijin deze scheuring volhardendeniet langer als Hervorm den ol Gereformeerden kunnen worden aangemerktvermits er geen an der Hervormd kerkgenootschap in dezen lande erkend wordt dan dat gene, welks organisatie is geregeld door de reglementen en verordenin gen welke door den Koning zijn bekrachtigden bestuurd wordt vól gens de voorschriften daarin vervat. Datdoor een toegeven aan hunne aanmatigingde Hervormde kerk werkelijk zoude ontbonden worden vermits daaruic zoude voortvloeijen dat elke gemeente zich verordeningen en bestuur naar willekeur zoude mogen verkiezen. Dat de kerken en kerkelijke goederen te Doeveren en Genderen be- houren aan het Hervormde kerkgenootschap, en dat zij zich van dat genootschap afscheurende, alic regt van aanspraak daarop verliezen. Dat voorts de grondwet aan hen geenszins het regt geeft tot gods dienstoefening vermits dezelve wel aan elk de volkomene vrijheid van godsdienstige begrippen waarborgt, maar alleen aalt de in het koningrijk bestaande gezindheden bescherming verleent. Dat zij derhalve geene aanspraak hebben op vrijheid tot uitoefening van godsdienst, voor en aleer de sekte, welke zij door hunne scheu ring willen vormendoor den Koning erkerid en daaraanmet de be staande gezindheden regt op gelijke bescherming verleent mogt zijn. En datop grond van al het aangevoerdede verzoekendoor de supplianten gedaandoor Z. M. worden gedeclineerd en gewezen van de hsndmet vermaningom terug te keeren tot de gehoorzaamheid aan liet door hoogstdenzclven erkend Hervormd kerkbestuur." ROTTERDAM den 17 december. Gisteren heeft het stoom-zeeschip de Piladesgebouwd en uitgerust door de Nederlandsche stoomboot maatschappij op hare fabriek en werf van Fijenoordeene proefrets naar Jen Briel en terug gemaaktenzoo als men verzekertin alleu opzigte aan de verwachting der bouwers beantwoord. Dit iraaije stoomschip is ruim 56 ei lang, heeft stoomwerktuigen van lage drukking van 200 paardenkracht, 3 masten en voert een schooners- tuig. Men verneemtdat het door de maatschappij aan het departement van koloniën is verkocht en eerstdaags de reis naar Java zal aannemen, zijnde het bestemd om in de Oost-Indien dienst te doen. ZIf'RlKZËE den 16 december. Eene zeldzame feestviering stemde g<;du«nde de beide jongstverloopene dagen de ingezetenen dezer stad tot ÜRGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG brengen lig deie ter kemiisse van een iegelijk dien iiilks zoude mogen aangaau dat, ter voddoening aan de bepalingen, voorgeschreven bij de Wetten van 8 Januari] 1817 en van 37 April 1820, betreffende de Nationale Militie, op den 2 Januarij aan staande zal worden geopend bet Register van Inschrijving tot de loting voor dezelve Militie. Dat dit Register dagelijks (uitgenomen des Zondags)des namiddags van 12 tot 3 uren op de Secretarie zal gereed liggen tot en met den 20 derzelfde maand j dat lielzelve alsdan opgemaakt en door bel Hoofd van hel Bestuur onderteekeud zal worden, en dat de zoodanigen welke daarna worden bevonden in hunne verpligling palatig te zijn gebleven, tot en met den 28 Januarij nog op het Register zullen worden gebragt, doch met eene boete van 5 tot 100 Gulden gestraft moeten worden, en dat de nalatigen, die eerst na den 28 Januarij zullen worden ontdekt, dadelijk gearre'sleerd moeten worden, om tot dt! dienst te Wordan ingelijfd, zonder tol het aanvoeren van eenige reden van vrijstelling te kunnen worden toegelaten. .En worden mitsdien alle Jongelingen bun domicilium of vaste woonplaats binnen deze Stad of derzelver Ambachten hebbende welke op den 1 Januarij i835 hun negentiende jaar zullen zijn ingetreden en hetzelve niet hebben volbragten dus alle die in het jaar 1816 geboren zijn; bij deze opgeroepen en aangemaand om zich op vqorschrevcn plaats cn uren, vodr den 20 der maand Januarij aanstaande, ter inschrijving in het Register aan te dienen, niet overlegging van een extract tot opgave van den datum hunner geboorte; gelijk de Ouders, Voogden, Curators of Gemagtigden van afwezigen worden opgeroepen, om hunne Kinderen of Pupillen Lijmen den bepaalden tijd ter inschrijving aan tegevcu, en alsdan aan het Plaatselijk Bestuur zoodanige onderrigtingen tc verschaften ol tc doen verschaffen als van de Lolelingen zeiven zouden kunnen worden verlangd; wordende voorts aan alledc Jon gelingen, die hun negentiende jaar zijn ingetreden, hij deze tc kennen gegeven, dat zij zich 11a den 1 Januarij i835 tot op den 1 Mei daaraanvolgende tot geetic vrij willige Militaire Dienst bij de Armee te Land of ter Zee kunnen of mogen verbin den, naar aanleiding der bepalingen dienaangaande, vervat in Art. g4 J.itt. gg der Wet van den 8 Januarij 1817; terwijl al vérder, tot voorkoming van alle misvat ting j welke zoude kunnen ontstaan met betrekking tot de verpligtingen die bij de bestaande Wetten worden voorgeschreven aan de belanghebbende Ingezetenen dezer Stad en Ambachtbij deze wordt onder het oog gebragt t.) Dat alle Jongelingen, in den jare i8iti alhier geboren, en alhier hunne woonplaats hebbende moeten worden ingeschreven zonder onderscheid of voor ben al dan niet eenige reden van vrijstelling kan worden bijgebragt. 2.) Dat gehuwden en alwezenden ook inde inschrijving moeten worden begrepen, en dat de gehuwden hunne bewijsstukken bij den Militie-liaad inoetcn overleggen op 'hetzelfde tijdstip hetwelk tot overlegging van andere bewijzen van vrijstelling bepaald wordt. 3.) Dat de Ouders Voogden en Regenten verpligt zijn hunne Kinderen of Pu pillen in persoon of door iemand daartoe gemagligd te doen inschrijven en daarin nalatig blijvende verbeuren zullen de boeten bij de bestaande wetten bepaald. 4.) Dat de straffen, op het niet voldoen aan de verpligtingen betrekkelijk de in schrijving, zijn vermeld in de Artikelen 53, 63, 64, 65, 66 67, 68 cn 166 der Wet van den 8 Januarij 1817; in Art. io en 11 der Wet van den 37 April 1820, en Art. 6 der Wet van den 29 November i83o. 5.) Dat nopens de woonplaats of het domicilium van inschrijving bij Art. 56 der Wet van den 8 Januarij 1817 het volgende is bepaald 3 De wettige woonplaats of domicilie, voor de inschrijving hierboven vermeld, 3 wordt gehouden: voor hen die ongehuwd zijn, de woonplaats der Ouderen, en bij 3 overlijden van beide, die van den eerstbenoemden Voogd; voor de gehuwden, de 3 plaats alwaar zij hun bestaan hebben; in twijfelachtige gevallen omtrent gehuw- 3 den, zal voor de wettige woonplaats gehouden worden die plaats, alwaar zij op den 1 Januarij van elk jaar, tot de uitoefening van ccnig beroep, Patent hebben beko- 3 men, of wel voor het middel van het Personeel en Mobilair, of dat hetwelk in 3 de plaats daarvan zoude mogen worden geïntroduceerd beschreven zijnen voor 3 zoo verre zij daarin niet beschreven zijn, noch Patent hebben bekomen, de plaats, 3 waar zij zich bevinden; met deze verdere bepalingen, dat zij, die in een vreemd 3 Land, uit Ouders, ter oorzake van 'sLands dienst afwezend of anderzins op reis 3 zijnde, buiten het Rijk zijn geboren, zullen worden ingeschreven binnen de plaats, 3.alwaar zij hunne wettige woonplaats hebben; dat Jonge Lieden, door hun Vader, 3 Moeder, Voogd ol Curator achtergelaten, en geen bestaan hebbende, op de lijsten 3 van die Gemeente zullen wurden gebragt, alwaar hunne Ouders, eerstin rang be- 3 noemden Voogd ol Curatorhetlaalsl hunne woonplaats hebben gehad, en wanneer 3 deze woonplaats niet bekend mogt zijn, of dat dezelve buiten het Rijk is gelegen, 3 "op die van de plaats alwaar zij zich bevinden. Zij, die geene Ouders, Voogden of eigen bestaan hebben, zullen worden in- 3 geschreven op de plaats alwaar zij zich bevinden. De Gealimentecrden en Kinderen in Godsbuizen en liefdadige Gestichten zullen worden ingeschreven in de plaatsen, alwaar de Godshuizen zijn gelegen of de ali— 2 mentalie geschiedt. b Ten opzigte van de Gevangenen welke in de jaren der loting vallen zullen de 3 Regenten der Gevangenissen verpligt zijn, voor den 10 Januarij aanstaande, aan 3 het Restuur van de Gemeente, alwaar die Gevangenen hunne vaste woonplaats.heb- ben, eene naauwkcurige opgave te doen van alles, wat hetzelve voor dc opschrij- 3 ving noodig heeft tc weten, met bijvoeging der misdaad, waarvan zij beschuldigd 3 of om welke zij veroordeeld zijn geworden, cn van den tijd voor denweikeu zij zijn 3 geroutineerd." 6.) Dat bij het laatste lid van Art. 5g van cvcngcmcldi: Wet nog wordt bepaald 3 Tolde Gemeente, in welke iemand, bij het intreden van deszelfs 19de jaar, 3 voor dc eerste klasse zal zijn ingeschreven, hij, met betrekking tot dc Nationale 3 Militie, zal blijven, wcrwaards hij zijn domjcilie gedurende den tijd dat hij 111 3 de jaren dér Militie valt, moge overbrengen." En eindelijk, 7.) Dat Buitenlanders, welke zich, als Ingezetenen van het Rijk, binnen deze Gcineente met der woon hebben gevestigd, overeenkomstig Art. 6 der Wet van den 27 April 1820, zich, voor zooverre zij nog in de jaren der Militie vallen, insgelijks binnen den bepaalden tijd moeten aangeven tot inschrijving in dat Register, waartoe zij volgens hunnen ouderdom bchuore». En opdat een iegelijk hiervan kennis drage zal deze worden gedrukt, afgekondigd cn aangeplaktmitsgaders iu dezer Stads-Cuurant geplaatst. Gedaan ten Raadliuize der Stad Middelburg, den 11 December i854. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. nu BUISSON BECIUSI.. 1'. Ter ordonnantie van Dun Ed. Achtbaren, PASPOORT vak GKIJl'SKERKE, Lid tan den Raad, waarnemend Secretaris.

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1