MIDDELBURGSCHE COURAN TP?-- N°. »5i. Donderdag 18 December 1834» ©jiroc|ji«g üScfccnb making. Bij de door Heeren Burgemeester en Wethouders dezer Stad gedane Oproeping ter Inschrijving zelvemede op den 11 dezer uitgevaardigd en welke in haar geheel in ons eerst volgend No. zal worden geplaatst, wordt bepaald, dat het register van den 2 tot den 20 januarij 1835 op de secretarie ter inschrijving zal gereed liggen, voor alle jongelingen hun do- micilium of vaste woonplaats binnen deze stad of derzelver ambachten hebbende, welke op den 1 januarij 1835 hun negentiende jaar zullen zijn ingetreden en hetzelve niet hebben volbragten dus allen die in het jaar 1816 geboren zijn.] Bekenbmakitig. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG verwittigen een iegelijk dien zulks zouden mogen aangaan dat de Schou wing der Voetpaden binnen deze Gemeente zal plaats hebben op den twintigsten December 1834 en volgende dagen. Gelasten bij deze een iegelijk om zich aan de ten opzigte van den onderhoud der Voetpaden bestaande Wetten en Reglementenstiptelijk te gedragen. Gedaan te Middelburg, ten Stadhuizeden 15 December 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. du BUISSON BECIUS L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren PASPOORT van GRIJPSKERKE Lid van den Raadwaarnemend Secretaris. Van de grenzen van Italië schrijft men, dat de Miguellisten ert Carlisten, die zich te Genua bevinden, rijkelijk van geld voorzien zijn^ en datindien hunne toerustingen maar zeer langzaam Voortgaanzulks daaraan is toe te schrijvendat het hof van Turinom deszelfs vriend schappelijke betrekkingen met Frankrijk niet in de waagschaal te stellen, niet gedoogt dat men zich met gezegde toerustingen op eene in het oog loopende wijze bezig houde. De weinige in de Oostenrijksch-Italiaan- sche staten zich ophoudende Portugesche en SpaanSche uitgewekenen worden er wel gedoogd maar zijn er aan een streng onderzoek der po litie onderworpen. Bij de keizerlijk Oostenrijksche troepen hebben sedert de laatste herfst-manoeuvres voortdureud vele verlofgevingen plaat, Uit Agram, in Oostenrijksch Kroatië, wordt gemeld, In het op drie uren afstands van hier gelegen dorp Oud-Chiche is den lp september des vorigen jaars eene vrouw bevallen van vier kin deren eenen jongen en drie meisjes. Eene gelukkige verlossing van vierlingen behoort reeds tot de ware zeldzaamhedenmaar nog zeldza mer is hetdat deze vierlingen tot op den 22 november dezes jaars al le in het leven zijn en volkomene gezondheid genieten. De moeder is 28 jaren oud en heeft reeds tweemaal tweelingendusbinnen den tijtf van drie jaren 8 kinderen ter wereld gebragt. (Biroat-Brittanje. LONDEN den 13 december. Het nieuwe kabinet is nog niet ge vormd. Dit alleen is zeker, dat sir R. Peel den post van kanselier van- den exchequer heeft op zich genomen en als zoodanig den eed afgelegd terwijl de hertog van IVHing ton nog voortdurend eerste lord der thesau rie of eersten ministeren tevens met de werkzaamheden der buiten- en binnenlandsehe zaken en koloniën belast blijft. Aan lord Stanley is een courier afgezondenvolgens het algemeen ge rucht om hem eene plaatsin het nieuwe kabinet aan te bieden. Hij heefc gedurende de laatste tijden altijd tot de gematigde Whigs behoord, en zich alleen daarin van hen afgescheiden, dat hij alle hervormingen inde lersche kerk ten sterkste afkeurde. Ook zegt men, dat aan sir James Qraham voorstellen gedaan zijn om in het kabinet te komen. Hetzelfde wordt van sir Edward Knatchbull een bekend voorstander der conservative partij verzekerd. Voorts ont breekt het niet aan allerlei andere geruchten, het ministerie betreffende- Gisteren is bij sir Robert eene vergadering gehoudendie bijgewoond werd door den lord-kanselierden hertog van JVellingtonden graaf van Aberdeenden graaf van Rosslijn en de heeren Goulburne en Baring. De hertog van Wellington heeft eenen grooten maaltijd gehouden waaraan onder vele andere voorname lieden sir Robert heeft deel genomen. Op den 4 december zijn 12 vrouwen, welke van Chatham, aan boord van het naar Nieuw-Zuid-Wallis bestemde schip Isiswerden over gevoerd ten gevolge van hec omslaan der bootin de 'golven omge komen. JVankvijk. PARIJS den 13 december. De pairs schijnen zich wakker door het monster-proces te willen doorslaanvan de uiteenzetting der daadzaken rest enkel die van de gebeurtenissen te Luneville te behandelen, dan zullen de conclusien tegen de beschuldigden volgenook dit zal waar schijnlijk in eene. zitting en wel denkelijk in die van vrijdag gebeuren. Dingsdag avond hebben er vrij ernstige onlusten op de polytechni sche school plaats gehad. Het rumoer heeft van 9 tot 11 uren des avonds voortgeduurd, en de generaal heeft tusschen beide moeten komen om de kweekelingen tot bedaren cc brengen.. Men zegtdat deze on lusten het gevolg zijn van den haat der kweekelingen tegen den kolonel, die als uiterst gestreng word beschreven. Volgens een schrijven uit Bayonne, van den 8 dezer, schijnen in de nabijheid onzer grenzen eindelijk gewigtige militaire gebeurtenissen op handen te zijn; althans dezelve melden, dat den 5 dezer 9 bataillons Carlisten in de vallei van Bastan zamengetrokken zijnen dat dien eigen dag Mina zich met 3 kolommen in die rigting voorwaarts begeven heeft dat hij des morgens van den 7 aan de grenzente Aldudesde al- laar op hem wachtende bezending specie in ontvang genomenen daar- <p zich naar Elisondo begeven heeft. Don Carlos bevond zich den 7 te Escura en Zumala Carrcguy was op weg naar de vallei van Borunda. ïïcbcvlan&cn. MIDDELBURG den 17 deeember. Den 12 heeft de Eerste Kamer dér Staten-Generaal zich vereenigd met het ontwerp van wet tot intrek king en verwisseling der 5 pet. oorloglasten van den jar® 1830,, alsmede met dat tot voorziening, voor den 31 dezer maand, in de rentebetaling van het Belgisch aandeel in onze schuld. Voorts hebben derzelver af- kleelingen zich bezig gehouden met het onderzoek van de voordragt van jwet tot verlenging der wettelijke bepaling ter beteugeling van onrust en 'kwaadwilligheid. NIEUWSTIJDINGEN» 53utt«5cülattb. WEENEN den 4 december. Van alle kanten hoort men hier van Naar men verneemt, heeft men, bij het onderzoek van het ontwerp nieuwe strafbare aanslagen van eenen nieuwen tak der Fransche propa- van wet nopens de ligting der nationale militie voor 1835-, in de afdee- ganda spreken, die zich zou hebben vereenigd en zamengezworen met lingen van.de Tweede Kamer, vrij algemeen, den wensch geuit, dat de het doel om monarchen te vermoorden, en reeds, naar de bepaling van ligtingen van 1827 en 1826 mogten worden ontslagen, omdat men groote het lot, zendelingen zou hebben uitgezonden ter volvoering van deszc-lfs zwarigheden zag in het in dienst houden van tien ligtingen der nationale goddelooze plannen. Daar, gelijk het gerucht wil, ook een dezer men- militie, vooral op een tijdstip, dat geen dringend oorlogsgevaar dit vor- schen naar onze staten bestemd zou zijn zoo zijn, zegt men, reeds derde. Men heeft-hierop te meer aangedrongen, opadat men hoogst de signalementen van die menschendie hunnen weg naar Duitschland noodzakelijk achtte, dat de manschappen dier ligtingen eindelijk weder uit Frankrijk over Engeland zouden willen nemen of reeds genomen heb- tot hunne burgerlijke betrekkingen zouden wederkeeren, en het leger, van ben, aan de gezamenlijke autoriteiten gezonden. den staat daardoor geen nadeel zoude lijden, daar toqh de ontslagenen FRANKFORT den 12 december. Men spreekt hier veel van een pro- onmiddellijk in de mobiele schutterijen overgingen, tocoldat door de Duitsche bondsvergadering ten opzigte der Luxem- Over het verlaten van Antwerpen door de beide koopvaardijsche- burgsche questie zou worden uitgevaardigd, echter niet voör na de te-pen, de Entmanuel en-de Macassarbehoorende aan de uit Antwerpen rugkomst van den Pruissischen gezant von Naglerdie tegen het einde thans te Rotterdam gevestigde handelhuizen de Cock en Donnetlaat dezer maand verwacht wordt. Volgens de deswege loopende geruchten het Journal de Commerce d'Anvers zich dus hooren: zou de hertog van Nassau nog geenszins hebben ingewilligd in het op- De emigratie dezer beide uitmuntende -schepen voltooit den onder geven zijner aanspraken op dat gewest. gang van onzen zeehandel. Van al die groote schepende glorie van De Turksche vloot is den 17 november in de haven van het arse- Antwerpen, blijft er niet een ecnig in onze havens. Consummatum est.- naai te Konstantinopel voor anker gekomen, om aldaar te overwinteren, Geen groote handel, geen groote vaart meer! Op deze wijze wordt hec hetwelk als een nieuw bewijs voor het behoud van den vrede werd aan- zeggen in de troonrede dat onze materiele voorspoed dagelijks toeneemt gemerkt. bevestigd. Dat vyij ons echter niet aan de wanhoop overgeven; er blij- ut1..1 VAN VRIJWILLIGERS voor re NATIONALE MILITIE. .BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stail MIDDELBURG, gelet op de bepalingen, vervat in de Wet op de Nationale Militie, ten opzigte van het leveren van Vrijwilligers voor de contingenten der onderscheidene Steden en Plaatsen bren gen bij deze ter kcnnisse van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat van heden, toten met den 3i der inaand Januarij aanstaande, dagelijks, uitgenomen des Zondags, des namiddags van 12 tot 3 uren ter Secretarie dezer Stad, zal gereed liggen het Register tot de inschrijving van Vrijwilligers bestemd. En worden mitsdien alle geboren Nederlanders, welke, gedurende de laatste vijf tien maanden in de Gemeente van Middelburg hebben gewoond en de vercischten hebben bij de Wet bepaald met den meesten aandrang opgeroepen, om zich voor de dienst der Nationale Militie vrijwillig te laten inschrijven; zullende aan vederen "Vrijwilliger, van Stads wegceene behoorlijke Premie worden toegelegd, zoodra de zelve door den Militie Raad zal wezen goedgekeurd. En ten einde «en iegelijk hiervan kennis drage zal deze worden gedrukt, afge kondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 11 December i834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. du BUISSON BECIUS, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, PASPOORT van GK1JPSKËRKE, Lid van den Raadwaarnemend Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURGverwittigen een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan dat bij Art. 21 der Wet van den, 8 Januarij 1817 op de Nationale Militie is bepaald, dat zich jaarlijks aan het Plaat selijk Bestuur, in geschrifte, moeten adresseren de voor zichzelven dienende Man schappen, die in den loop van het laatstvoorleden jaar, overeenkomstig de bepa lingen bij Art. 91 en 94 der Wet gemaakt, regt op Vrijstelling hebben verkregen en hun ontslag diensvolgens zouden verlangen; en dat bij deze Verzoekschriiicn zul len moeten worden overgelegd de noodige Bewijzen, ingerigt overeenkomstig de voor schriften, bij de aangehaalde Art. 91 en 94 gestatueerd. En worden mitsdien alle Jongelingen, mitsgaders alle Ouders, Voogden, Curators of Gemagtigdenvoor hunne Einders en Pupillen welke volgens Art. 91 en 94 der Wet, in de termen van Vrijstelling vallende, hun ontslag uit de dienst der Na tionale Militie zouden mogen verlangen, opgeroepen en aangemaand, om vrfpr den 5 Januarij aanstaande, aan Heeren Burgemeester en Wethouders in tc zenden de schriftelijke aanvrage om ontslag uit de dienst, mei hijvoeging van de. behoorlijke bewijzen, bij Art. 21 en 22 dcrzelve gevorderd. Zullende de aanvragen, welke niet vricir den 5 Januarij aanstaande ingekomen zijn, voor de Ligting van dat jaar niet meer kunnen aangenomen worden. Terwijl alverder aan alle belanghebbenden hij deze wordt herinnerd, dat, bijaldien deze aanvragen niet tijdelijk hij Heeren Burgemeester en Wethouders zijn ontvan gen, of niet van de vercischte Bewijsstukken zijn voorzien dezelve niet meer voor dit jaar sullen worden geadmitteerd, overeenkomstig de bepalingen dienaangaande, vervat in Art. 23 der meergemelde Wet. En ten einde een iegelijk hiervan kennis drage, zal deze worden gedrukt, afge kondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 11 December z834. Burgemeester en Wethouders voornoemd U. du BUISSUN BECIUS, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, paspoort van GRiJPSKEREE, Lid van den Raadwaarnemend Secrctaiis.

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1