N\ i49- MIDDELBUBGSCHE COURANT» Zaturdag StbocïtcsUic. Burgemeester en wethouders der stad middelburg verwittigen bij deze een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan dat op Maandag den 22 December aanstaandedes voormiddags ten elf. uren, ten Raadhuize, zal worden overgegaan tot de Verpachting van den Taux op de Slagboomen staande op den Straatweg loopende tusschen de Steden Vlissingen en Middelburg en dien tusschen laatstgemelde Stad en de Stad Vere zullende de conditiën van Verpachtingdrie dagen te voren, op de Stads-Griffie, voor een iegelijk ter lezing liggen. En opdat een iegelijk hiervan kennis dragezal deze worden gedrukt en aangeplaktmitsgaders in dezer Stad-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 11 December 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. du BUISSON BECIUS L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. Lid van den Raad waarnemend Secretaris. NIEUWSTIJDINGEN. SDitifódtlanb. FRANKFORT den 6 december. Het dagblad van Leipzig behelst een bijzonderen vrij belangrijken brief, den c<5 november uit Berlijn geschre ven. Dezelve is van den navolgenden inhoud „Men is hier zoo overtuigd van het bestaan van zekere ontwerpen bij de Noordsche mogendheden, dat men, niet te vreden met het verblijf van HH. KK.HH. den prins van Oranje en prins Frederikalgemeen ver haalde, dat ook Z. M. de koning der Nederlanden verwacht werd, het geen overigens, na het vertrek des keizers, ongegrond bevonden is. Des niettemin schijnt het zeker, dat er aan het Hollandsche vraagstuk in de laatste dagen meer gedaan is, dan in de laatste twee jaren tezamen. Het tweede puntwaarover men zich zou hebben te verstaanbetrof de Spaansdie aangelegenheden. Pruissen zou thans vast besloten hebben, de tegenwoordige feitelijk bestaande regeringen van Portugal en Spanje niette erkennen. Een, ofschoon oogenschijnlijk onbelangrijkmaar in derdaad duidelijk bewijs hiervan is de weglating der regerende huizen van Spanje en Portugal uit den officielcn almanak, die onder opzigt van het ministerie van buitenlandsche zaken in het licht verschijnt. In den aanvang was het viervoudig verbond en de magtige invloed van Enge land en Frankrijk een belangrijk bezwaar tegen de erkenning van don Carlosnu echter, daar Wellington zich aan het hoofd der Engelsche aangelegenheden bevindt, is niet rlleen dit bezwaar uit den weggeruimd, maar bestaat er ook alle vooruitzigt, dat de vernietiging van genoemd verbond eene der eerste maatregelen van het Torie-ministerie zijn zal. Bovendien is het niet onwaarschijnlijk, dat de Tories reeds sedert langen tijd met de Noordsche hoven gemeenschap houdendaar het gerucht der spoedige erkenning van don Corlosomstreeks eene week vóór den val van lord Melbournebuitengemeen in levendigheid gewonnen had." Te Breslau is onlangs brand ontstaan op eene wijs, die wel hoogst zeldzaam en alleen onder eenen zamenloop van zelden zich vereenigende omstandigheden mogelijk zijnde echter tot waarschuwing verdient bekend gemaakt te worden. Aan een der naar het zuiden gelegen vensters van het slaapvertrek eens ambtenaarsberste plotseling eene ligterlaaije vlam uit. Men bemerkte dezelveschoot toe en doofde het vuurdoch nergens was eene oorzaak van hetzelve te ontdekken. Sedert meer dan vier uren was niemand in de kamer geweest, geen kagcbel stond in de zelve en brandstof werd nergens gevonden. Men was op het punt de nasporing op te geven, toen, terwijl eenige lieden nog zochten, in hun ne tegenwoordigheid de vlam weder opsloeg. Thans ontdekte men van waar zij kwam. Eene groote ronde karaf namelijkmet helder water gevuld en door de zonnestralen beschenenwierp haar brandpunt op eene plaats waar het zeer drooge hout eer.igzins vermolmd was en stak hetzelve in brand. (Men herinnert zich het geval waar iets dergelijks door de werking van een in het midden dikker panneglas, op eenen boeren-hooizolder gebeurde, en wel jaarlijks regelmatig omtrent denzelf- den tijdwanneer namelijk het hooidoor gedeeltelijken verbruik tot op den vereischten afstand van het glas verminderd was.) JfvAUKrijw. PARIJS den 7 december. De stap dien de ministers gedaan hebben Om zich van de meerderheid en dus van de ondersteuning der gedeputeer den te verzekerenis met een goeden uitslag bekroond gewordendaar de kamer gisteren met 184 tegen 117 en dus met eene meerderheid van 67 stemmenheeft besloten tot de orde van den dag over te gaanals genoegen nemende met de ophelderingendie zij gehoord heeft over de politiek van het bestuur, en daarin niets vindende dat niet strookt met de grondbeginselenin haar adres uiteen gezet. In deze hoofdstad is thans een administratie-kantoor voor de Hollandsche 2§ pet. fondsen opgerigt, waarin men bijzonder veel cre- diet schijnt te stellen. PARIJS den 8 december. Na den afloop der discussien in de kamer van afgevaardigdenzijn er aan de verschillende Fransche legatien cou riers afgezonden, om hun de overwinning, door het ministerie behaald, bekend te maken. Het Journal des Débatsdat voor eenige dagen de zoogenaamde tiers- parti met bitterheid bestreed, tracht thans te betoogen, dat de geheele discussie tot niets anders strekken moestdan om allen twijfel te benemen omtrent de goede overeenstemming tusschen de vertegenwoordiging en het ministerieblijvende de kamer van afgevaardigden steeds zoo vrij als te voren, om in bijzondere gevallen haar gevoelen tegen dat van het be stuur te doen gelden. Sir R. P^el is in den nacht van gisteren alhier aangekomen, doch heeft na een verblijf van weinige uren de reis naar Londen voortgezet. Volgens de Gazette de Francezoude de heer de Talleyratid bij hem een bezoek hebben afgelegden had hij niet onduidelijk te kennen gegeven dat het Engelsch bestuur onder zijne leiding zich met de tegenwoordige Fransche ministers volkomen zouden verstaan. \j&- IjL 13 December 1834* 1 1. ..rm iücbcvianbstt* 's GRAVENHAGE den 9 december. In dé zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van heden zijn de beraadslagingen oVer het ontwerp van wet nopens de grondbelasting voortgezet en tén eindé ge- bragt. Nadat verscheidene l .den, zoo in deze als indevorigé zittingen voor en tegen de wet hadden gesprokenis dezelvé door den minister van financien verdedigden de regtvaardigheid Van het ontwerp betoogd* Z. Exc. heeft, onder anderen, aangetoond, dat de geheele bezwarihg van sommige gewesten slechts nederkömt op ƒ315,297, en de ontlasting integendeel bedraagt 1,714,000dat te allen tijde de grondlast veel hooger is bezwaard geweest dan voor 1835 is voorgestelddat dé klag- t£ji uit Noord-Brabandwegens te iioogen aanslagin vele opzigtén on» gegrond zijn; dat Z. Exc. intusschen niets liever vérlangde dan bevor dering van eendragt en eensgezindheiddat dé minister niet vreesdeda$ dezelve door de aanneming dezer wet in het minst zöü worden gestoord maar dat, welk ook de uitslag der stemming mogt zijn, de Kamer dé keuze had tusschen het onderhavige voorstel en het wets-ontwerp der staats-commissiestrekkende tot vermindering der hoofdsom met/4iè,ooq) en het bestendigen van den maatregel voör hét vervolg. Hét ontwerp in omvrage gebragt zijnde, werd met 44 tegen 8 stemmen verworpen j zoodat Z. M. dienvolgens zal worden verzocht hetzelve in nadere over* weging te nemen. Gisteren avond ten 8 uren zijn HH. KK. HH. Prins en Prinses Frederik, met hoogstderzelver Dochtertje, uit Berlijn in deze residentie teruggekeerd. 's GRAVENHAGE den 10 december. Binnen weinige dagen Vérwsch? men bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal eene nieuwe voördragï van het ontwerp van wet tot regeling van den omslag der grondbelasting voor den jare 1835. Waarschijnlijk zullen de beraadslagingen over dé begrootingswetten niet worden gehouden dan na dat de wet op de grond, belasting zal zijn vastgesteld. Van regeringswege is op de bedenkingen door de afdeelingen gemaakt tegen het Ontwerp van wet tot verlenging der wet ter beteugeling van kwalijkgezinden en Schadelijke woelingen j geantwoorddathoezeer in den loop van dit jaar de bedoélde wet zei, den heeft behoeven toegepast te wordenmen echterin een 2eer bei langrijk en bekend crimineel regtsgeding dé onmiskenbare en dringende) noodzakelijkheid dier,wet heeft ondervonden; dat dé vrees, welke een der leden van de vierde afdeeling bij zijne nota heeft aan den dag ge» legd ten aanzien van den kwaden indrukwelken de hernieuwing dief wet buiten 's lands zou kunnen te weeg brengen, te ver gezocht schijnt aangezien het handhaven eener behoedende wet tegen mogelijke misdrij» ven, welke eenige weinigen, of ook wel vreemdelingen, zouden mogetf begaan, nimmer als een bewijs van gebrek aan eensgezindheid of vader» landsliefde zal kunnen worden aangemerkt. Naar men verneemt isren gevolge van de bedenkingen in de af* deelingen der Tweede Kamer gemaakt het ontwerp tot wijziging dèf wet op het personeelhetwelk door den heer van Reetien aan dé Kamej was voorgesteldthans zoodanig veranderddat volgens genoemd out» werp alsnu alleenlijk ter overweging van de Kamer overblijft het vol* gend artikel Te rekenen van 1 mei 1835 zijn de eigenaars van de pereeelen f bedoeld bij art. 24, 3 en 4 der wet van maart 1833, ontheven van dé hun aldaar opgelegde verpligtingenen alle gebruikers van geen vrijdom genietende pereeelen zijn zelve verpligtvan dat tijdstip af, de voor* schriften der wet op de personele belasting te vervullen," Op morgen, donderdag, is er eene zitting der Tweedè Kamer belegd* Dezer dagen is door Z. M. aan den heer Lubeckhof-kapelmeester en directeur der koninklijke muziekschool alhier, als een blijk van' hoogstdeszelfs tevredenheid over de wijzewaarop hij het onlangs ge houden muziekfeest van de maatschappij ter bevordering der toonkunst heeft bestuurd eene gouden medaille geschonken. Van Zandvoort wordt den 9 dezer gemeld: Gisteren CVond ten II uren is onder deze jurisdictie gestrand het schip Amsterdam kapitein B. Janszkomende van Suriname. Ondanks den nacht heeft de redding, boot der Noord- en Zuid-Hollandsche redding-maatschappij drie mafeit eenen togt naar het schip gedaan; bij de eerste reis scheen het, of de schepelingen het boord niet wilden verlatenmaar werd de bóót dóór dö branding terug geslagen, eene tweede reis haakte hare bootelingen met eene dreg aan het schipdoch deze scheurde weder losen bij éeneri derden togt derwaarts kwamen de schepelingen met hunne' eigen boot aan den walhebbende zij wel geworpen naar de bootdoch altijd mis gegooid. VLISSINGEN den 11 december. Heden is uit deze vesting vertrok» ken een detachement van het reserve-bataillon der 18de afdeeling infan terie, ter aflossing van hét zich te Middelburg bijna drie maanden op gehouden hebbend detachement van het reserve-bataillon der 13de af deeling infanteriehetwelk alhier is terug gekomen. Op zaturdag den 13 zullen op de groote markt alhier te zamen ko men de dienstpligtigen van den isten ban der stedelijke öf dienstdoende schutterij in deze provincie, uit de ligtingen van 1833 en 1834, ten einde bij de afdeeling Zeeuwsche mobiele schutterij te Worden ingelijfd, en na de krijgs-artikelen te hebben geteekenddadelijk met onbepaald verlof naar hunne gemeenten wederkeeren. Zij zullen behoorlijk ge» kleed gewapend en uitgerust moeten zamenkómen* MIDDELBURG den 12 december. Bij besluit van Z. M. is tot bur gemeester der gemeente Hontenisse, in het 54® district dezer provincie, benoemdde heer E. F. No'el. Ook heeft Z. M. tot wethouders in de steden dezer provincie bij con tinuatie benoemd de volgende heeren; te Middelburg, mr. H. du Ruisson Becius; teZierikzee, J. Nelemanste Tholen C. Boom te Vlissingen A. M. P. Rochollte HulstW, Seydlitzte Axel, J. Janssente Vere, IV. N. Meijeren te Sluis, J. B, Bekaar. Den 8 dezer is in het 5de district dezer provincie een Belgisch- deserteur van het 2de regement infanterie aangekomenen van daar naar Vlissingen opgezondem<f als bestemd voor liet korps van Cleerens. Van het fort Liefkeüshcek wordt ons van den 7 dezer gemeld dat de heugelijke geboortedag Van Z. K. H. den Prins-Veldmaarschalk,

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1