N*. i42* MIDÖELBURGSCHE rCOÜEAN T. CifcucsricK.ic. Bcfecnbmafcing.. NIEUWSTIJDINGEN. 3Ehiit0ciilatib. <Bt*0O4"23*rtt4aMjc.. 27 November 1831. DOXDERDAG De COMMISSIE tot Verevening en Amortisatie van de gevestigde! Schulden der Stad Middelburgbrengt bij deze ter kennisse van de belanghebbenden, dat, ter voldoening aan Zr. Ms. besluit van den 13 Februarij 1819, Lt. M. 3, waarbij is gearresteerd geworden een plan van verevening van de achterstallige Intressen op dezer Stads Obligatien verschuldigd, op den acht-en-twintigsten November aanstaan de des middags ten twaalf urenop de Voorzaal van het Raadhuis in het openbaar zal worden overgegaan tot de uitloting van Honderd stuks Kansbiljetten van de Stedelijke Rentelooze Schuld, te zamen op leverende e,en Kapitaal van Vijftig Duizend Gulden. En dat een iegelijkdie zulks zal verlangen de gelegenheid zal wor den gegeven om bij de U'lrloting tegenwoordig te zijn. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 4 November 1834. PASPOORT VAN GRIJPSKERKE, Lid van den Raadwaarnemend Secretaris. De ONTVANGER van de Centrale Directie des Eilands WALCHE REN maant bij deze de achterstallige Belastingschuldigen van de Water en Dijkpenningenover het loopende jaar, ten ernstigste aan, om hunne verschenen termijnen ten spoedigsteten zijnen Kantorete komen vol doen zullende hij anderzins verpligt wezen de ualatigen hiertoe inge volge de wette noodzaken vermits de dienst van het Eiland cene naauwkeurige invordering noodzakelijk mankt. Middelburgden 2 6 November 1834. ISAAC LUTEYN, Adsistent. De COMMISSIE tot Uitdceling van SPIJS aan Minvermogenden, te Middelburgzal, op Vrijdag den 28 November aanstaande, des voor middags om 11 uren precies, in het gewoon Lokaalvaceren tot aan besteding van het voor dezen Winter benoodigde VLEESCHzullende op geene Biljetten van Inschrijving worden acht gegeven, waarvan de inschrjj-vers niet in persoon tegenwoordig zijn. De Conditiën dezer Aanbesteding liggen van heden af, ter bezig- tiging in voorschreven Lokaal. Middelburg, den 22 November 1834 Namens de Commissie voornoemd, H. DU BÜISSON BECIUSSecretaris. Middelburg, 26 November 1834. Met betuiging van den hartelijksten dank, berigt de Commissie ter voorziening in den nood der Armen en Behoeftigen, de ontvangst van de volgende giften Den 21 dezer, van S. B. f 10; van X./ 52, enden 25 dito, van K. 51 Po- Namens de Commissie voornoemd DIRK APPEL Secretaris. FRANKFORT den 21 november. Men verzekert vrij algemeen, dat vooreerst geene. verdere besluiten der Weener minister-conferentie door den bondsdag zullen worden openbaar gemaakt. Van Berlijn den 19 dezer schrijft men„De handelwijs der Fran- sche regeringom het exequatur van onzen consul te Bayonne eens klaps in te trekken, heeft hier onder alle standen een' diepen indruk gemaakt. Zoo ietste midden van den dieps ten vrede te onderne men is zonder voorbeeld. De wederkeerige maatregelendoor onzen monarch genomen worden daarom ook alom goedgekeurd." Bij gelegenheid van het verblijf van keizer Nico/aas te Berlijn wor den aldaar verscheidene feesten en maaltijden gegeven. Het schijnt nu stellig beslistdat de Berner regering de eischen der Duitsche kabinetten zal inwilligenen alle personen het kanton ont zeggen, die aan de vereenigingen der handwerkslieden hebben deelgenomen. Het verzoekhetwelk kort geledenvan wege het hof van Ro me, aan de regering van Karlsruhe, in het groothertogdom Baden gele gen gedaan isen dat hoofdzakelijk op de verwijdering van enkele god geleerde professoren van de universiteit te Freiburgom reden van der- zelver bijzondere gevoelens aangaande zekere punten nederkomten onder welk aantal zich mede de bekende hoogleeraar Stengel bevindt is door het staats-ministerie van dat groothertogdom van de hand ge wezen. Te Erfurt is den 10 dezer, zijnde den geboortedag van wijlen dr. M. Luther te gelijk het feest van de voor drie honderd jaar het eerst in het licht verschenen bijbelvertaling door Luthermet veel luister ge vierd geworden. Den 17 october zijn op den Elzi-alp, kanton Uri, 2 personen dood gevroren. Een student uit Graauwbunderland wilde dien berg over gaan. Op reis zijnde deed een mist hem afdwalen. Hij keert terug naar eene hutom een wegwijzer te nemen. De landliedendie den berg goed kennen, raden hem den togt af, en noodigen hem uit om te blijven. Hij laat zich niet» overreden en vraagt een' wegwijzer. Een persoon waagt het, en men neemt den togt aan. Doch alvorens men den top bereikt heeft, worden zij door een' sneeuwstorm 'tourmente de neige overvallen. De ouders van den wegwijzer voorzagen het ongeluk; doch daar de storm den ganschen nacht duurde, konden zij eerst dén volgen den morgen vroeg ter ontdekking gaan. Den student vonden zij op weg doodgevroren en bijna onder de sneeuw begravenen hunnen zoon ins gelijks dood in eene grot, alwaar hij eene schuilplaats had willen zoeken. LONDEN den 22 november. Lord Lyndhurst heeft den eed afgelegd als lord kanselier en het grootzegel van den koning ontvangen. Lord MHbourne blijft nog altijd de werkzaamheden van eersten lord der the- laurie waarnemen, In den geheimen raad van donderdag is bepaald om i. j1 l -j i het parlement tot den 19 december te prorogeren. Men zegt, dat verscheidene hooge ambtenaren hun ontslag hébben in gezonden, tengevolge der verandering van het ministerie. Ook Wordt verzekerd, dat de lórd-luitenant van Ierland, IVellesley, reeds van Du blin is teruggeroepen, PARIJS den 22 november. De Russische eri Engelsche gezanten heb ben dezen morgen met dén tegenwoordigen minister van buitenlartdsc'né zaken eene conferentie gehad. Het schijnt dus dat lord Granvllle zijné betrekking niet heeft opgegeven, Ter beurze liep het gerucht, dat de heer deTalleyrand zich had la ten overhalen om. op nieuw als gezant naar Londen te vertrekken; eph- .ter wordt dit door velen betwijfeld. Berigten uit Madrid van den 12 dezer melden, dat de koningin regentes den generaal Mina tot enderkoning van Navarre, en den' gene raal Jok Caratalla tot opperbevelhebber in de'"' BaskisChe provinciën had benoemden dat men te Burgos cn in de omstreken een reserve-leger' meende zamen te trekken om den opstand met nadruk te keer te gaan. 's GRAVENHAGE den 24 november. Morgen ten tién uur verga dert wederom de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Reeds heeft dé regering in overweging genomen de bedenkingendie door de afdeelin- gen opzigtelijk de begrootingswetten en de regeling der grondbelasting voor het volgend jaar zijn gemaakt. Ook heeft thans de heer van Rèè- nen eene memorie tot ondersteuning van zijn voorstelstrekkende tot het brengen van eenige veranderingen in de wet op het personeel, opgesteld en aan zijne ambtgertooten aangeboden, zoodat uien ook de behandeling van dit voorstel kan te geraoet zien. Bij besluit van Z. M. van den 1$ dezer is bepaald! i°. De witte streep, langs de béide zijden óp de blaauwe pantelons van de leden der schutterijen, zal, bij wijziging én voor zoo verre van het daarop toepasselijk gedeelte van ons voorschreven besluit van den 5 april 1828, bij vernieuwing der pantelons, vervangen Worden door eene witte lakenseke biesgelijkvormig aan de 100de welke bij de in fanterie van het leger in gebruik is. 2°. De officieren der schutterijen zullen echter, voor de groote tenue, het zilver galon aan de pantelons behouden. Naar men verneemtworden reeds de voorbereidende werkzaam heden aangevangen ter verzekering van den geregelden gang en afloop der werk.aamheden voor de nationale militie, dienst 1835.- ARNHËM den 24 november. Dezer dagen zijn door het hoofdbe stuur aan de inspecteuren hoofd-ingénieurs en verdere beambten van den waterstraatde stations aangewezen voor de buitengewone dienst en de correspondentie langs de dijken gedurende ijsgang en hoog opperwa- ter op de rivieren, in den winter van 1834 1835, 's ÏIE^TOGENBOSCII den 24 novemberOp den 20, des avonds ora 8 ufenontwaarde men binnen de gemeente Megen brand, in de bouwmanSwoning van Nicolaas van den Heuveldie in 5 minuten mede drie aangrenzende huizen aanstookte, welke vier dan ook eene prooi der vlammen zijn geworden het gelukte door de spoedige hulp der brand spuit het vijfde huis te behouden daar anders het grootste gedeelte der aloude stad Megen, door de felle aanblazing van den oosten wind, het zelfde lot zoude ondergaan hebben als hebbende de brand ten oosten van de gemeente in het tweede huis een aanvang genomen; geene der vier huizen zijn voor brandschade verzekerd niets is schier behoudenen' met moeite zijn de kinderen gered de schade bedraagj volgens opgaaf ƒ11,170; zeven huishoudens, tellende te zamen 36 zielen, zijn hier door in de uiterste armoede gedompeld. Bitter is het vóoruïtzigt in dit jaargetijde van deze slagtofferswaarvoor men verpligt is door inroeping van liefdegiften te zorgen, 0111 hun lot te verzagten tot welke inzame ling de eerw. heeren pastoor en kapelaan en de héef burgemeester van 'Megenzich als gecommitteerden bekend maken. GOES den 25 november. Door den breeden kerkeraad der Hervormde gemeente alhier is ter vervulling van de met januarij aanstaande Open-, vallende leeraarsplaatsveroorzaakt door het op dien tijd emeritus wor den van ds. C. Colmschdtezamengesteld het volgende twaalftal predikan ten dd. Groeven, te Delfshaven van den Heuvel, te Cortgeen; Kist te Zeist; van Oosterzee, te Eikerzee; Swaltiete Korendijk; Dressel- liuis te Wolfaartsdijk Janssen te St. Anne-ter-Muiden de fVitte Brouwershaven Rutgers van der Loef, te Slochteren; Storm, te Hei- nenoord de Jongte Waardenburg en M. M. van der Loefte Baren- drecht. VLISSINGEN den 25 november. Men verneemt, dat Zr. Ms. kor vetten de Komeet, Pollux en Dolphijn, liggende in het marrti- rne dok alhier, benevens de korvet Nehalknnia en het fregat Rur- pel, alsook de brikken de Vliegende Visch en de Gier, aan het Nieuwe Diepmet 1 december aanstaande buiten dienst gestéld en opgelegd zullen worden. Sedert den 14 dezer tot hedèn zijn alhier uit het 4de en 5de dis trict dezer provincie 7 Belgische overloopers aangebragt. MIDDELBURG den 26 november. Men verneemt dat Z. M.bij besluit van den 18 dezer, no. 7.3, in plaats van wijlen den heer D. van Deiusc, tot agent van den algemeenen Rijks kassier alhier, heeft aange steld den heer A. IV. Mirandolletot dus ver die betrekking te Goes vervullende. Nopens de verpligtingen der schutters en militairen, ten aanzieti van het buitenlandsch verlof, is van wege de regering bekend gemaakt: i°. dat indien, zij zich buiten "s lands wenschen te begeven, 'door' Reit; vooraf de vergunning tot dat einde zal moeten zijn verkregen, en der halve daartoe hun verzoek aan den chef van het korps of de kom- pagnie, waarbij zij ingedeeld zijnzullen béhooren re- doenmet opgave tevens van den tijd (welke altijd bepaald moet zijn) voor hoe lang het verlof door hen verlangd wordt, alsmede van het land of der plaats wer- waarts zij zich wenschen te begeven. 20. dat, alvorens van een verkregen buitenlandsch verlof gebruik te kunnenmaken ieder individu, tot liet leger beboerende gehouden is zich van een buitenlandsch paspoort te voorzienen hetzelve aan de be-

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1