N°. 14 MIDDELBURG SCHE COURANT, Zaturdag 22 November 1834. publicatie. NLEUWSTlj DINGEN. DuitotfiUub. Jfvankrijk. ülcbcviapbcm Burgemeester en wethouders der Stad middelburg Gezien de circulaire van den Heer Staatsraad Gouverneur der Pro vincie Zeeland, van den 20 dezer maand, A. no. 13544 N. M.(.Pro vinciaal-Blad no. 89) Brengen ter kennisse der Miliciens der Ligtingen van 1830, 1831 en 1832, welke zich thans binnen deze Gemeente met onbepaald verlof ■ophoudendat zij tot de werkelijke dienst zijn opgeroepenen dien tengevolge gelast worden zich uiterlijk op den 30 dezer maand Novem ber bij de depots der korpsen te vervoegentot welke zij respective- lijk behoorenmoetende zij zich vooraf vervoegen ter Stedelijke Secre tarie tot het ligten hunner aldaar overgebragte Verlofpassenwaarna zij bij den Heer Majoor Plaatselijken Kommandent alhier, zoo wel van reis geld als van een reiswijzer zullen worden voorzien. Gedaan te Middelburg, den 21 November 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. DU BUISSON BECIUSL. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren PASPOORT VAN GRIJPSKEllKE. Lid van den Raad waarnemend Secretaris. De COMMISSIE van het MUZIEK-FONDS der Dienstdoende Schut terij te Middelburgzal op Dingsdag den 25 November 1834, des na middags ten drie urenin het Provoosthuisop de Noordzijde van den Dam verslag doen van het door haar verrigtte sinds de laatst gehoudene Vergadering. De COMMISSIE tot Uitdeeling van SPIJS aan Minvermogenden, te Middelburgzal, op Vrijdag den 28 November aanstaande, des voor middags om 11 uren precies, in het gewoon Lokaalvaceren tot aan besteding van het voor dezen Winter benoodigde VLpESCH; zullende op geene Biljetten van Inschrijving worden acht gegeven, waarvan de Inschrijvers niet in persoon tegenwoordig zijn. De Conditiën dezer Aanbesteding liggen, van heden af, ter bezig - tiging in voorschreven Lokaal. Middelburg, den 22 November 1834 Namens de Commissie voornoemd H. du BUISSON BECIUS, Secretaris. Middelburg, 20 November 1834. De COMMISSIE ter voorziening in den nood der Armen en Behoef- tigen, betuigt den verschuldigden dank aan de edelmoedige Gevers van de volgende op heden, bij haar ontvangene giften, te weten: Van NN. f 26; van A100; van G. f 50 van S. J. f 600 en van S, S. f 371 47. Namens de Commissie voornoemd DIRK APPEL Secretaris. FRANKFORT den .16 novemberZ. M. de keizer van Rusland is den 13 dezer, in den namiddag, vergezeld van den grootvorst troon opvolger, zeer onverwacht te Berlijn aangekomen, en heeft zich onmid- delijk naar het koninklijk slot begeven. Nog dienzelfden avond heeft hoogstdezelvemet zijne gemalin en de koninklijke familie, den schouw burg met zijne tegenwoordigheid vereerd. Uit Mentz is aldaar gearriveerd Z. K. H. prins Wilhelmbroeder van 'Z. M. den koning. In Saksen zijn orilangs, even als hier, eenige lieden in hechtenis ge nomen, als verdacht van deel te hebben in de vermoede zamenzweringter omverwerping van de in Duitschland bestaande regeringen. Sommige ande ren hebben zich door de vlugt aan de nasporingen der politie onttrokken. De Beijersche stad Reichenhall bekend door hare rijke zoutgroe ven, is den 10 dezer grootendeels düor brand vernield. Men berekende <le schade der openbare gebouwen alleen op anderhalf millioen guldens daar alles wat tot de zoutmagazijnen behoorde eene prooi der vlammen 'Was geworden. Den 15 der vorige maand heeft men in een groot gedeelte van Op- per-Hongarye eene zware aardbeving gevoeld waardoor in meer dan één dorp de kerken en verscheidene huizen zijn ingestort en de meeste der overigen onbruikbaar geworden. De schokken herhaalden zich nog verscheidene volgende dagendoch met veel minder hevigheid. De brieven uit Konstantinopel tot den 21 october behelzen geen belangrijks nieuws. Het zenden van troepen naar Azië hield nog altijd aanuogtatis scheen men hoop te voedendat het tusschen den sultan en den onder-koning tot eene schikking zou komen. De invoering van bet nieuwe militie-systhema blijkt aan de Turken zeer welkom te zijn cn heeft de onverschilligheid doen verdwijnen, die sedert geruimen tijd onder hen heerschte. Uit Damgarten, in het regerings-district StaaJsundwordt het na volgende, nopens eene aldaar den 3 dezer plaats gehad hebbende roekc- looze daad, gemeld: Een inwoner aldaareen schipper, die door schip breuk zijn schip en vermogen verloren hadbegon eene winkelnering om voor zich en zijn gezin een bestaan te vinden. Zijn oom een algemeen geachte bijna yojarige grijsaardruimde hem daartoe niet alleen de 1100- dige-woning in zijn huis in, maar voegde hem ook andere ondersteunin gen toe. Daar hij zich echter van zijn huis gaarne wenschte te ont doen, zoo stelde hij zijnen neef voor, om of zijn huis in eigendom of in huur over te nemen. De neef, een zeer oploopeud mensch, wijst %«ehter deze aanbieding van de hand, waarop de eigenaar met anderen «ver den verkoop van zijn huis onderhandelingen opent. Als nu verkoo- per, kooper en meer andere daarbij geroepen persoonen in een vertrek van.het huiszatnen gekomen waren, 0111 den verkoop bepaaldelijk te slui ten, stort de neef, met een geopend vol kruidvaatje onder den armen eene brandende lont in de hand, in-die kamer binnengevolgd van zij ne moeder, die zijnen toeleg bemerkt had en hem terug houdeu-wilde; oogenblikkelijk ontsteekt hij met een hurrah-schreeuw hét kruid, eil ér volgt eene vreesselijke ontploffing. Daar echter eenige ogenblikken te voren in een openstaande nevenkamer een venster geopend, en bij het nasnellen der moeder ook de kamerdeur open gebleven wasen er slzoo een tamelijk sterke luchttogt bestondwerd de ontploffing zoodanig ge matigddat slechts de dader zelf en zijne moeder oogenblikkelijk het le ven verloren, de overige in de kamer zich bevindende menschén echter met min of meer sterke maar niet levensgevaarlijke verwondingen er af kwamen, en de vrouw en kinderen van den dader geheel onbeschadigd bleven. PARIJS den 16 novemberHet Journal des Dêbats behelst heden he: volgende „De koning heeft heden Ochtend (den isden) de heerett de Kigny ThiersGuizot en Duchdtel bij zich ontbodendie alle omstreeks elf uren in het paleis der Tuilerfen waren vereenigd. Iets later heeft Z. M. ook den maarschalk Mortier hertog van Treviso, doen roepen en is deze ten twaalf uren gekomen. „De maarschalk hertog van Treviso beeft het ministerie van oorlog met het voorzitterschap in den raad aangenomen. Er is te gelijk een courier aan A n heer Humann afgezonden die reeds naar Straatsburg was vertrokken." Ook 111 Spanje is er verandering in het ministerie. De heer Mar- tinez de la Rosa is, wegens zijne zwakke gezondheid, afgetredehen zijn thans de buitenlandsche zaken en tevens het voorzitterschap aan der» heer de Torctto opgedragen. De heer Remisa zou tot minister van finau- tien zijn benoemd. Te Toledo was den 9 eene zamenzwering ontdektwaarin een groot aantal kanunniken en dignitarissen der hoofdkerk waren betrokken. MIDDELBURG den 21 november. Z. K. H. de Prins van Ofcuijé* vergezeld van hoogstdeszelfs tweeden zoon, Prins Alexanderis inden nacht van den 18 uit 's Gravenhage naar Berlijn vertrokken. Deze reis is naar men verneem.!geheel onverwacht opgekomen en waarschijn lijk het gevolg van de aankomst van keizer Nicolaas te Berlijn. Naar men verneemt staatvolgens de meening der regeringde* wet nopens den inkoop en de ailossing van schuld voor 183:5 niet in verband met die nopens de verwisseling van de 5 pet. oblvgatienals moetende het lot van deze obligatien of op nieuw geregeld worden waartoe strekt de wet deswege speciaal voorgedragen of bij voortdu ring heheerd blijven door de bepalingen van de wet van 2,2 november 1830, welke geene iaartijksche beschikkingen vordert. Er is thans bepaald, dat eerlang bij de elf afdeelingen infanterie e. zeker aantal miliciens van de ligtingen van 1S30, 183.1 en f832 w welke zich met onbepaald verlof in hunne haardsteden bevindenvoqr de werkelijke dienst zal worden opgeroepenten einde zich bij hunne korpsen te voegen. (Zie de vorenstaande publicatie van HH. Burge meester en Wethouders dezer stad). Voorts zullen de dienstpiigtige schutters van 1833 en 1834, behoo- rende tot de mobiele schutterij, vóór den 15 december bij de verschil lende bataillons worden ingedeeld zij zullen zich alsdan bij derzelver staven vervoegenten einde met de krijgsartikelen te worden bekend gemaakt. Aan de landelijke schutters zullen de benoodigde kleeding- stukken worden uitgereikten allen zullen daarop weder met onbepaald verlof naar hunne haardsteden terugkeeren, onder verband van demaan- delijksche inspectiën bij te wonen terwijl nader nopens hunne wapen oefeningen zal worden beslist. Nog verneemt men, dat er, ten gevolge van eene door de admini stratie aangenomene beslissingbij de schutterijen algemeen is aange nomen de witte strepen op de pantalons der stedelijke schutterijen af te schaffen en de roode biezen in te voeren. Dezer dagen zijn de gunstige bepalingen van 's Konings besluie van 5 julij 1828, no. 93, ten aanzien der zegel- en. registratie-regtere van door de hoogere autoriteit afgekeurde aanbestedingen, door de de partementen van algemeen bestuur gehoudenook van toepassing ver klaard op de verpachtingen en aanbestedingen, door de provinciale gou vernementen cn de gemeente-besturen gehouden, doch alleen voor zoo verre die betrekking hebben tot werken ten publieken nutteaan hoo gere goedkeuring onderworpen. De Brusselsche Emancipatie» van den 18 dezer behelst het vol gende artikel „Volgens de berigtendie wij ontvangen hebbenkan men het als stellig aanmerken dat de hertog van Wellington met de vorming van bet nieuw Etigelseh k-binet belast is. In de zitting onzer kamer van giste ren heeft de minister van buitenlandsche zaken, de Meulenatredoor den heer Gendcbien om inlichtingen wegens deze tijdingen gevraagd zich met veel behoedzaamheid uitgelaten omtrent hetgeen lord Welling ton betreftmaar wij hebben redenen om te gelooyendat er aan do benoeming van den hertog niet te twijfelen valt. Volgens een in .de hoo gere kringen te Londen loopend geruchtwaaraan men echter onder den handelstand niet ten volle geloof sloeg, zoude het nieuwe ministeriebe- staan uit de hertogen van Wellington en van Richmondlord Ellenbo- rough lord Broughamden heer Stanleysir James Grahamsir Ge*. Murray sir Robert Peel, den graaf van Aberdeen lord Rosstyn cn de heeren Goulburne en Merries Er heeft onlangs te Londen het volgende voorval plaats gehad hetwelk op nieuw een bewijs levert hoe voorzigtig men met het begra ven der dooden moet zijn. De vrouw van zekeren Benson werd 'des morgens- plotseling ziek en naar allen schijn overleed zij. Alle teekeneu van leven waren verdwenenen het lijk werd reeds in de kist gelegd om twee dagen daarna begraven te worden. Doch den volgenden avond terwijl juist de gravers hunne bevelen voor de ter aardebestelling kwffi- men halenkwam de gewaande overledenedie dertig uren lang in eene soort van doodslaap had gelegen, tot verbazing en schrik van allfe aan wezenden, de trappen af. Het verschrikkelijke gevaar, waarin -zq had verkeerd, had ituusschenhaar gestel zoozeer geschoktdat meü slechts weinig hoop yöor haré genezing voedt.

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1