N\ i38. MIDDELBURGSCHE C O U R A N T. JVanfevijfe. lïefccrkutbcu. Dixgsdag NIEUWSTIJDINGEN. HDmtödtïflwb. 18 November 1834. ZEETIJDINGEN. BERLIJN den 10 november. De Petersburgsche bladen maken mel ding van eenen vleijenden brief', welke Z. M. de keizer van Rus land bij gelegenheid van de inwijding van den Alexanders-zuilvan Z. M. den koning van Zweden heeft ontvangen. FRANKFORT den 11 november. De Oostenrijksche gezant, graaf yon Münch Bellinghausenheeft onlangsals president van den Duit- sclien Bondsdag, de zittingen dier vergadering geopend en daarbij, uit Paain van zijnen souverein en diens bondgenootenverklaarddat de te weenen gehouden minister-conferentie, resultaten heeft opgeleverd,, vol komen berekend om aan de verwachting te beantwoorden van allen, wie de rust en het geluk van Duitschland ter harte gaat. De beraming van middelen tot betere instandhouding der bepalingen van het verbond, het vaststellen van maatregelen ter bevestiging van het daarbij gewaarborgd, gezag, en het overeenkomen omtrent de vergischte gemeenschappelijke verordeningen tot handhaving der rust in de bondstaten waren de vraag punten, die, na kalm en gemoedelijk onderzoek, bij rondborstige behan deling der zakenaldaar eenstemmig waren tot stand gebragt. In Italië houden velen het voor stellig beslist, dat weldra eene vereeniging van alle hoven van dat land, onder het protectoraat van Oos tenrijk, zal worden tot stand gebragt. Naar luid der Zweedsche berigtenhad de adjudant-generaal al de Zweedsche officieren doen vermanenom hunne verblijfplaatsen op te gevenen zich gereed te houden0111bij d eerste oproepingdienst te kunnen doen. De aanleiding tot dezen maatregel wordt niet gemeld. PARIJS den 11 november. Eindelijk is het ministerie tot stand geko men. Gisteren heeft de koning de ordonnantiën geteekendwaarbij het ontslag, door den graaf de Rigny en de heeren Th.iersDv.chatelCui- pot en Humaan gevraagd, aangenomen wordt, en te gelijk benoemd wor den tot minister van buitenlandsche zaken de heer Bresson, thans minis ter plenipotentiaris bij het hof van Pruissen de baron Bernard, luite nant-generaaltot minister van oorlog; de baron Charles Dupinlid van de kamer der gedeputeerden en van den raad der admiraliteit, tot minis ter van marinein plaats van den vice-admiraalgraaf Jacobtot ande re werkzaamheden geroepen; de heer Teste, lid van de kamer der gede pureerden, tot minister van koophandel en perinterim totminister van pu bliek onderwijs; de heer Passylid van de kamer der gedeputeerden, tot minister van financienen eindelijk de hertog van Bassano Marettot minister secretaris van staat voor de binnenlandsche zaken en president van den raad der ministers; deze is thans 72 jaren oud. Men noemt den heer Sauzetdie tegenwoordig te Lyon is, tot minister van publiek onderwijs. Een 30 ft 40 gewapende roovers hebben den 6 dezer bij Vitré een rijtuig aangevallenwaarmede geld van het gouvernement werd vervoerd door dragonders en gendarmen begeleid wordende. Zij hebben zich van 120,000 franken meester gemaakt. PARIJS den 13 november. Men wil dat de vijandelijke toon dien vooral het Journal des Débats tegen de nieuwe ministers voert dezen aan leiding z:*l geven om in den Moniteur door eene soort van manifest het staatkundig stelseldat men meent te volgen bloot te leggen. Hiertoe echter zal men de komst van den heer Bresson uit Berlijnen een be paald antwoord van den heer Sauzet dienen in te wachten. Gisteren liep het geruchtdat de heer de Talleyrandzoodra hij de benoeming van den hertog van Bassano vernomen heeftzijn Ontslag zou de hebben ingezonden heden wordt zulks echter tegen gesproken. Heden middag wilde men ter beurze weten dat er morgen eene alge- meeue amnestie, voor alle staatkundige veroordeelingen, sedert 1830 zoude worden afgekondigd. Het Journal de Paris deelt de volgende telegraphische depeche mede, van den 8 dezer uit Madrid gedagteekend De Fransche gezant aan den minister van buitenlandsche zaken De kamer van afgevaardigden heeft hedenmet eene groote meer derheid en zonder eenige wijziging, de amendementen door de kamer der proceres in de wet op de openbare schuld gemaaktaaagenomen. De leening Guebhard is alzoo erkend en met de overige op dezelf de lijn geplaatst." MIDDELBURG den 17 november. Naar men verzekert zalin eene der eerst te houdene zittingen van de Tweede Kamer der Staten-Gcneraal worden aangeboden een ontwerp van wet tot verhooging van de inko mende regten op de granenwelke naar men verneemtop gelijke hoog te als vroeger zullen worden gebragt. Men verneemt dat onze landgenoot, de heer du Burckkunstschil der, welke zich op dat vak te Antwerpen en Parijs heeft toegelegd, Zich alhier koomt vestigen en eenige zijner kunststukken zal ten toon- stellen op de bovenzaal der sociteit de Vriendschapin den langendelft, waarvan de toegang op woensdag en volgende dagen is bepaald van n tot 4 uren, tegen eene gift van 50 ets. voor den algemeenen armen de zer stadmen vleit zich met de vereerende tegenwoordigheid van een aantal bezoekers. -Den 13 dezer is te Vlissingen het vonnis voltrokken aan den per soon van J. J. Boudoin, oud 21 jaren, laatst gediend hebbende bij de iste divisie van het korps mariniers, aan boord van Zr. Ms. wachtschip Minerva; na vervallen verklaring van den militairen stand, en ter executie aan den burgerlijken regter overgegeven zijnde, onderging hij zijne straf, bestaande in geesseling, brandmerk en tien jaren confinement, wegens gepleegde diefstal in het huis zijns meesters. Door het overlijden van den graaf Spencer staat er in het Engelsch ministerie weder eene merkelijke verandering te komen namelijkdaar deszelfs zoon lord Althorpde tegenwoordige kanselier van de schatkist zijn vader als pair moet opvolgenkan hij niet langer minister blijven alzoo deze post niet. anders dan door een lid van het .lagerhuis kan:.ver- vuld worden. Dit geval heeft vrij wat opschudding op de Londensche beurs gebaardomdat men vreest datmet de aftreding van lord 'Al- thirphet geheele ministerie zal te niet gaan, en er dus eene groote ver-' ancering in de staatkunde des bestuurs op handen kon zijnte meer daar he gerucht zich weder hernieuwt, dat lord Palmerston tot gouverneur- geieraal van Oost-Indie benoemd zou worden. Het Journal cTAnvers geeft als een loopend geruchtdat de Hol- larders het fort Lillo zouden ontruimen immers had men van hetzelve geichut enz. zien inschepen. Als oorzaak meldt hetzelve dat de noor- de.dijk bij de laatste stormen veel geleden hadzoodat dezelve bij een volgenden gevaar liep van te brekenwaardoor het fort geheel van hec laid zou gescheiden zijn. De Messager de Cand meent, dat, al wierd Lillo ook een eiland, die evenwel geen ongelegenheid zou geven voor de Hollandersom die ves- r:ug bezet te houden en de Schelde te beheerschen. Den 12 dezer hebben de Belgische gedeputeerden den heer Raikem als hunnen voorzitter benoemden de heeren Fallon en Dubus als vice- presidenten. De heer Pirsotiwelke als de oudste in jaren had voorge zeten heeft zijne hoop te kennen gegevendat de nieuwe ministers mirrlere onbeschaamdheid mogten betoonen dan hunne voorgangershij heeft aangemerktdat het hem voorkwamdat de tegenwoordige toe- stanc van Belgie dragelijk wasmaar datals de achterstallen aan Oud- Nede land moesten worden uitbetaald de Belgische geldmiddelen eene bezwaarlijke crisis te wachten stond, en dat derhalve de kamer behoor de te verklaren, dat zij liever oorlog zoude willen voeren, dan inde betaling van deze achterstallen toestemmen. De president Raikem heeft de vergadering vermaand, om bij de be raadslajing over de voor te dragen verordeningen bedachtzaamheid met spoed :e vereenigen; de heer Dellafailleuit Oost-Vlaanderenheeft de vergadering herinnerd aan zekere petitie van de katoen-fabriekanten uit Gentwelke in handen van de commissie is verblevenen heeft ver langd dat, met den meesten spoed, en zelfs dadelijk, of uiterlijk den volgenden dagover dezelve rapport mogt worden uitgebragt. De Belgische afgevaardigden hebben den 14 aan het voorgesteld adres van antwoord met eene geringe wijziging hunne goedkeuring gege ven na eene voorafgaande korte discussie, waarbij onder anderen door den heer Dumorfier aan de ministers de vraag werd gedaandat zij zich verklaren zouden omtrent hunne denkwijs ten aanzien der gewigtige ques- tien met betrekking tot Holland en het traktaat van 15 novemberwaarop door den heer de Meulenaere geantwoord werd dat het gouvernement kemeld traktaat als den grondslag van deszelfs regt beschouwdemaar dat men daaruit evenwel niet afleiden konde, dat Belgie aan al de bepa lingen van dat traktaat gehouden was, wijl, om dit te vergen, hetzelve bok door Holland en wel binnen den bepaalden tijd had behooren aange nomen te zijn met welke verklaring door het opgemelde lid genoegen werd genomen. Middelburg, 17 November 1834. Daar de vier laatst verloopene Winters het nuttige en doelmatige der daarstelüng van eene vereenigde Commissieter voorziening in den nood der Armen en Behoeftïgenheeft doen ondervinden en dezelve Commissie met genoegen heeft mogen ontwaren dat hare werkzaamhe den en pogingen om het lot der Armen en Behoeftigen zoo veel doen lijk te verzachten, met de goedkeuring, zoowel der Stedelijke Rege ling als van vele edelmoedige Inwoners, is bekroond, heeft zij niet geaarzeldop vereerënd aanzoek van Heeren Burgemeester en Wethou derszich weder, bij den naderenden Winter, met opgemelde taak te belasten. De Commissie voornoemd zich als zoodanig bij vernieuwing gecon stitueerd hebbendeheeft de eer hare medeburgers daarvan kennis ta geven, en tevens de vrijheid te nemen vooral nu bij de duurte der Brandstoffen en Aardappelente verzoeken haar door ruime bijdragen in staat te stellentot het aanschaffen van die voorwerpenwelke in den Winterzoo tot verwarming als voedingvoor de Armen en Be hoeftigen onmisbaar zijn. Iedere gift daartoeaan een der ondergeteekenden ter hand gesteld zal met dankzegging worden aangenomen; wordende bereids bij deze de onbekende gever van de Coupon, Obligatie Rusland, No. 47143, k 50, den hartelijksten dank toegebragt. De Commissie, ter voorziening in den nood der Armen en Behoeftigen de Stoppelaar, Voorzitter. J. van Reigersberg Versluy*. S. Roelse Lz. A. POLEY. J. H. Sister mans» Abm. Lang. N. W. Praag. jJ, -Dirk Appel, Secretaris. VLISSINGEN den 16 november. Eergisteren is alhier ter reede gebragt en heden morgen in de voorhaven gekomen Zr. Ms. korvet e Komeet; ook is he den middag van de Selielde afgekomen Zr. Ms. korvet Pollux, kommandant du Fezbeide gesleept door Zr. Ms. sloora-paket Suriname, kommandant van Frank. Den i3 dezer is binnen door naar Rotterdam opgevaren de Fransche stoomboot 1' EstafetteJ. Anliertvan Duinkerken, met stukgoederen. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen: Griepsiia M. C. Koop en de Vrouw MuffungD. ültmans beide van 1'etersbnrgmet pntaschNeptu nes, J. P. Visser; de Maria E. H. Bruns, en Leda, J.O. Jacobs, alle dfie vati Riga, met klipzout; die Blume, P. Raas, en Ilverhardus JlenricusA. Kre- roer beide van Petersburgmetpotasch; Helena, J. T. Schnlterowvan Riga, met houtwarenAuroraG. E. Volkertsvan Ilormerseel, met koren, haver eu boonen ZeldenrustD. Stemmer van Tonningen met haver; de Stad Lingen Th, Schipman, met zaai-lijnzaadde Fannij F. lI.Bonjer, met lijnzaad en ton nen; Maria van Cumminga II. A. Feijcn en Industrie J. Ulfers beide met lijnzaad, en de Jonge FlurentzJ. A. de Vries met zaai-lijnzaad alle vijl van die PerleP. Lindeman, vanColmar, inet raapzaad; August a Cautinca L. J. Dreijcr, van Petersburg, met polaschde Vrouw GrietjeJ. de Vries, van. Embii.cn met stukgoederen; Coucordia R. Grulier, van' Baridjioven mei haver df'Gczina L. G. Buss van Hamburg, metsteen; de Hoop C. Sieberts, van Keulen met bout en stukgoederenMarthaH. ülsen van Dramrae met houl- >wareii'; dié HojfuungJ. II, Ariana, van Carolinenseel,. met haverAurora S.

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1