m) MIDDEUBURGSCHE COURANT, N°. i57- Zaturdag 15 November 1S31. £!an&c0tcbing NIEUWSTIJDINGEN. 30itÜ0riiIaub. Jxattfctrijïe. jSlcbctriaubgn. (jBij rfeze Courant wordt een Bijvoegsel gratis uitgegeven.') DER LEVERANTI EN VAN DE CAMPAGNE-VIVRES, AZIJN en LEG-STROO, ten behoeve der Troepen in de onderscheidene bezettingen »in het e,de en 5de District van Zeeland. e waarnemende MILITAIRE ONDER-INTENDANT, belast met de Administrative Dienst in de Provincie Zeelandzalkrachtens auto risatie van Zijne Excellentie den Heer Luitenant-GeneraalOpper-Be- velhebber der Troepen in gezegde Provincie, van den 6 November 1834, No. 1907, naar aanleiding der daartoe ontvangene bevelen van Zijne Excellentie den Heer Directeur-Generaal van Oorlog, van den 1 bevo rens No. 143, onder goedkeuring van eerstgenoemde Excellentie, mitsgaders onder nadere homologatie van het Departement van Oorlog op de onder te noemene plaatsen en tijdenten overstaan van de Hee ren Plaatselijke Kommandanten aldaar, in het openbaar aan de minst-in- schrijvenden aanbestedende Leverantie van de benoodigde CAM PAGNE-VIVRES AZIJN en het LEG-STROOten behoeve der be zettingen in het 4de en 5de District van deze Provinciebestaande de Campagne-Vivres in MUNITIE-BROOD (met uitzondering voor het Fort Frederik Hendrik en Breskens) VLEESCHZOUT, RIJST, JENEVER en het BR.ANDHOUT allen in te gaan met den 1 Januarij eerstkomende, voor één jaar, tot weder opzeggens toe. De Aanbesteding zal plaats hebben te weten Te BRESKENS, op Woensdag den 26 November aanstaande, des voormiddags ten 12 uren, voor de troepen die zich bevinden of in het vervolg mogten aankomen te Breskens OostburgSchoondijkc Bakkers-Polder en Zuidzande Sluis en Sint-Anna Aardenburg, Ronduit, Sophia- en Isabella-PoldcrsSint-Kruis en Grooten-Boom IJzendijke, Zuiddieppc, Maurits-PolderVerlaat, Waterland- Kerkje en Turkijen Biervliet, Hoofdplaat, Sasput, Sluis No. 1 Ilelena-Polder Kapitalen Dam en Magdalena-Sluis. Te NEUZEN, op Vrijdag den 28 November aanstaande, des voor- middags ten 12 uren, voorde Troepen die zich bevinden of in het vervolg mogten aankomen Te Neuzen, Axel, Sas-vaii-GentHulst en daaronder respecti- velijk behoorende Dorpen. Strekkende wijders tot narigt der gegadigden 1. Dat de Voorwaarden, waarop de Aanbesteding, ten dage als vo ren zal plaats hebben, van heden af ter lezing liggen in het Bureau van den ondergeteekende zoowel als in dat van de Iiceren Plaatselijke Kommandanten, respectivclijk te Breskens en te Neuzen. 2. Dat de Conditiën van Betalingbij die Voorwaarden in het_ breede omschreven zijnvoor Kontant en zonder eenige korting. 3. Dat vooral de Artikelen van Campagne-Vivres zoo als die hier- voren zijn genoemd, alsmede voor de Azijn en het Lcg-Stroo te za- men in één Biljet, en voor de Plaatsen in ieder District hiervoren om schreven, in eens zal moeten worden ingeschreven zullende op zooda nige inschrijving waarbij dit niet is in acht genomen, geen regard wor den geslagen. 4. Dat de NamenVoornamen en Woonplaats van den Inschrijver mitsgaders die van zijne Borgenduidelijk zullen moeten worden ge schreven. 5. Dat de Prijzen der Inschrijvingen naauwkeurig in Schrijfletters en en in Guldens en Cents en honderdste gedeelten van Cents moeten wor den uitgedrukten dat de Biljetten door de Inschrijvers zeiven onder teekend moeten zijn. 6. Dat de Biljetten, behoorlijk op Gezegeld Papier geschreven en verzegeld op het Bureau van de Heeren Plaatselijke Kommandanten respectivelijk te Breskens en te Neuzen bezorgd en gestoken moeten worden in de daartoe bestemde en gesloten Bus uiterlijk des middags vóór twaalf uren, van den dag der Aanbesteding; na welk tijdstip gee- ne Inschrijvingen meer zullen worden aangenomen. 7. Dat alle Biljetten welke niet in den verlangden form zijn inge- rigtof op Ongezegeld Papier geschrevenalsmede diewelke eenige bijzondere Voorwaarden bevatten die niet bij het Bestek van Aanne ming zijn vastgesteld buiten aanmerking gehouden en verworpen zul len worden en dat bij de Biljetten gevoegd zullen moeten zijn Bewij zen van het Plaatselijk Bestuur der Woonplaats van den Inschrijver en zijne Borgenwaaruit zal moeten blijkendat zij ieder voor zich ge noegzaam solvabel zijn tot het behoorlijk volbrengen der Leverantien die daarbij zullen moeten zijn uitgedrukt. Middelburg, den 15 November 1834. De waarnemende Militaire Onder-Intendantbelast met de Administrative Dienst in Zeeland KRIESFEL D. BERLIJN den 7 november. Z. K. H. prins Frederik der Nederlanden is uit 's Gravenhage alhier aangekomen. Den 2 dezer heeft de Pruissische staat een gevoelig verlies gele den door den dood van den heer Maassen, minister van financiën. Bij veel ondervinding in zijn vak van bestuur bezat hij eenc buitengewone bekwaamheid en gematigdheid in denkwijze. Meer dan één staats-be- ambte wordt reeds als zijn vermoedelijke opvolger gedoodverwd. Het ■stoffelijk overblijfsel van dien staats-minister is met veel plegtigheid be graven. Achter de lijkkoets volgde de equipage van den overledene, de staatsie-koets des konings met 8 paarden bespannende koetsen der prinsenwelke door hunne tegenwoordigheid de laatste eer aan den overledene bewezen, en den trein, die uit 170 koetsen bestondin hunne staats-equipagen met 6 paarden bespannenvolgden. Naar men verneemt is ook de minister voor de kerkelijke zalcénde beer van AUcnstcinzeer ernstig ziek. Ingeval van overlijden zojideu- kelijk de heer Alex. voti Humboldt hem opvolgen. Ónze gezant aan het hof van Londen, de baron von Bulowkeert der waarts niet terug als degenedie hem waarschijnlijk zal opvolgen wordt genoemd de graaf von Redernthans intendant-generaal der ko ninklijke schouwburgen alhier, dewelke onlangs, door een huwelijk mee de dochter van een buitengewoon rijken senator van Hamburgde rijk ste partikulier in Pruissen geworden is, en alzoo, met toevoeging van een bekwamen legatie-raad, meer dan eenig ander persoon geschikt zou wezenom de zeer kostbare betrekking te Londen te bekleeden. In de verledene week is alhier het zoogenaamde Engelsche huis een der fraaiste gebouwen dezer stadafgebrand. In den afgeloopen zomer zijn in Pruissentusschen de Elbe en den Weichselniet minder dan elf groote of kleinere steden, en in de mark Brandenburg negen dorpen afgebrand. Te Gothenburg schijnt de cholera nog niet geheel opgehouden te hebben aan de gevolgen van dezelve is, in den nacht van den 25 da algemeen geachte generaal graaf Rosen overleden. PARIJS den 10 november. Er is nog geene officiële benoeming van een nieuw ministerie bekend; de een noemt de hertog van Basanode ander den heer Molé als president van den raad van ministers. Van de Spaansche grenzen bevestigt het zich meer en meer, dat Zumala-Carregtiy den 27 en 28 october een belangrijk voordeel op de troepen der koningin had behaald. Thans stond hij Elisondo aan te tas ten. Het gerucht'liep te Parijs, dat gemelde generaal een derde voordeel had behaald waardoor don Carlos den weg naar Burgos zou zijn geopend. In brieven uit Madrid van den 31 october wordt eene verandering van ministerie, bij welke de partij der hevige vrijzinnigen aan het roer zou komen als zeer waarschijnlijk voorgesteld. Men gewaagt steeds van den buitengewonen invloed dien Arguelleswelke door de Spaansche liberalen de goddelijke wordt bijgenaamdop de wetgevende kamers uit oefent, terwijl men aan den anderen kant meent, dat de revolutionnaire partijthans na de verheffing van Minaeen krachtigen steun in het le ger zal vinden. Volgens het dagblad van Genua was dom Miguel den 28 october van Vcnetie en Mantua aldaar aangekomen. MIDDELBURG den 14 november. Uit Texel wordt van den 10 de zer gemeld dat dien dag van daar is uitgezeild Zr. Ms. fregat Diana. kapitein-ter-zee .7. C. Koopman aan boord van welk schip de nieuw benoemde luitenant gouverneur-generaal van Neeriandsch Indiede lui tenant-generaal de Lerens zich bevindt. De generaal-majoor D. 0. Bagelaar kommanderende de tweed© brigade der ede afdeeling van het leger te veldeis van dat bevel ont slagen en aan den Erfprins van Oranje toegevoegd. Ook is eervol ontslagen de eerste luitenant van de 10de afdeeling in fanterie, ionkhr. R. L. van Andringa de Kempenaer. Men zegt dat de commissie van het genootschap voor de walvisch- vangst zeer belangrijke inlichtingen heeft gewonnen aan boord van den Amerikaanschen walvischvanger Braminvan New-Bedford gekomen men verzekert zelfsdat de heer Gamin zoo verre in zijne oogmerken is geslaagddat hij deze onderneming weldra tot stand zal zien komen onder eenen kapitein, welke door eene vijftienjarige ondervinding in deze soort van zeevaart een' genoegzamen waarborg aan de actionarissen aanbiedt. Deze onderneming is niet slechts nationaal maar biedt ook genoegzame voordeelen aan om de aanmoediging van het bestuur te verdienen. Van Antwerpen den 8 wordt gemeldOnze bladen klagen zeer over den gevaarlijken toestand, waarin zich voortdurend de Schelde- en Polderdijken bevinden, liet ontbreekt wel niet aan werkvolkmaar men schijnt het regt beleid van zulke werken of niet te kennen of niet in acht te nemen. Aan den Zwsandijk bij Beerendrecht heeft men, om de gaten te digten, de kruin des dijks zoozeer versmald, dat zij bij den eersten nieuwen aandrang van water bezwijken moet. Daar de door braak in den ouden Santvlieterdijk nog altoos open ligtis het de Bee- rendrechterdijk alleen welke de polders dier beide gemeenten beschut." De arbeid aan den ijzeren spoorweg, voor het gedeelte van Leu ven naar Thienen Mechelen en Termondeis thans ondernomen. In de vorige week zijn op het gedeelte van den weg tusschen Mechelen en Brussel 400 ellen van de ijzeren spoorbaan gelegd. Den 28 october 11. heeft het volgende ongeluk in de katoen-fabriek van den heer Dufresnete Rijsselplaats gehad. De weduwe Ambroises oud 48 jarenging voorbij een weefgetouwwaardoor hare kleederen tusschen de koorden geraaktenmet geweld rukte zij zich losver scheurde hare kleederen doch viel achter-over tegen den ijzeren boom van de stoom-machinerondom welken hare half verscheurde kleederen zich verwarden zij werd met den boom medegesleept en haar hoofd en beenen werden tegen den muur verpletterd. Men deed de stoom machine ophouden doch dp vrouw was reeds een lijk. Vorst Leopold heeft den 11 dezer met de volgende aanspraak de beide wetgevende kamers te Brussel geopend Mijne Heeren De opening uwer jaarlijksche zitting is eene plegtigheid aan welke 't mij hoogst aangenaam is mij aan te sluiten, 't ls mij een genoegen •mij te midden van de vertegenwoordigers van het Belgische volk te be vinden en het eerst den arbeid te leidendie de bevestiging van onzen maatschappelijken staat geheel moet voltooijen. „Onze staatkundige betrekkingen worden dagelijks uitgebreider- Miju gouvernement is door de meeste mogendheden erkend. Een jaar geleden werden er officiële en wederzijdsche betrekkingen met de licide groote mogendheden van Duitschland geopend. Gij zult met voldoeningmij ne heeren, vernemen, dat dezelfde betrekkingen thans met Spanje, Por tugal en het rijk van Brazilië zijn gevestigd geworden. Sterk door de verbindtenissenons gewaarborgdmogen wij de toekomst met vertrouwen te gemoet zien en alle onze zorgen aan de binueniandsche verbeteringen toewijden.

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1