MIDDELBURG SCIIE 1 jS. COUR A NT N°. ijG. SDuiterfilatib. Donderdag 13 November 1831* ijdttMtcatfc. 33 c fc c st b ïtt ft fc itt0, MEUWSTIJ DINGEN. (^rö0t-33ctttftnjc. Jftrftttkrijfe. ;Dcbcïift«t»cïi. Burgemeester en wethouders der stad middelburg brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zonde mogen aangaan, dat door den Heer Staatsraad Gouverneur der Provincie is in vorderbaar verklaard het Kohier der Personele Belasting dienstjaar 1S34, bevattende de aanslagen, tengevolge der Schattingen en Tellingen op aanvrage der Belastingschuldigen, inde Wijken H. K. verrigten dat hetzelve ter invordering aan den Heer Ontvanger der Directe Belas tingen is toegezonden. Gedaan ten Ilaadhuize der Stad Middelburg, den 10 November 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. du BUISSON BECIUS L. P. Ter ordonnantie van Ilun Ed.. Achtbaren PASPOORT VAN GIIIJPSKERKE. Lid van den Raad waarnemend Secretaris. COMMISSARISSEN over den Vlissingschcn Rijweg, in aanmerking nemende de ongeregeldheid, welke, onverminderd de bestaande verorde ningen, bij voortduring stand houdt in het berijden van voorschreven Weg. Gelet op Artikel 7 der ordonnantie, waarbij bepaald wordt, dat alle Rijtuigenzonder onderscheid van rang of conditiedezen Weg passe rende, verpligt zullen zijn zich aan de 'rcgterhand ie houden, en de lin kerhand voor het passeren van andere Rijtuigen, die hun ontmoeten of achterop komen vrij open en onbelemmerd te laten willen bij deze een iegelijk aan voorschreve bepaling herinnerd hebben, ten einde zich, bij het berijden van den Weg, dien overeenkomstig te gedragen, en zich al- zoo vrij te waren van de boeteop de overtreding van dit Artikel vast gesteld. Middelburg, den 8 November 1 834. Commissarissen voornoemd PASPOORT VAN GIIIJPSKERKE, Voorzitter. ■ujmjm» WEENEN den 31 octobcr. Alhoewel de Ottomannische Monitcur oorlogzuchtige berigtcn mededeelt, en de Porte werkelijk maatregelen- tegen de aanmatigingen van Egypte neemt, zoo gelooft men alhier dat de oorlog nog zal voorgekomen wordenten minste de gezanten doeil daartoe veel moeite. FRANKFORT den 7 november. De Berner regeringsraad heeft den 29 october II. een brief aan het voorzittend kanton gerigtom daaraan nogmaals dringend te verzoeken de naburige hoven te willen overtui gen dat Bern de pogingen van Duitsche vlugtelingenter omverwerping hunner regeringengeenszins begunstigt. Genoemd kantonzegt de brief, is daartoe uitsluitend geregtigd. Onder de te Berlijn aangekomen personen van rang, vindt men den Nederlandschen luitenant-generaal de Koek vermeld. Dom Miguel is den 22 der vorige maand te Mantua gearriveerd. Het in hechtenis nemen van lieden die van oproerige oogmerken beschuldigd wordengaat in Lombardye en het hertogdom Panna ern stig voort. LONDEN den 8 november. Gisteren namiddag zijn de gezamenlijke lords van Zr. Ms. geheimen raadnogmaals in de raadskamer ruim an derhalf uur bijeen vergaderd geweestom het aan den koning te over handigen rapport, betrekkelijk den vreesselijken brand van de beide hui zen van het parlement, nog nader in overweging te nemen. Intusschen is op last van den geheimen raadzekere persoon met name Cross welke met het verbranden van eene groote hoeveelheid oude papieren der onderscheiden bureaux welke van geen belang of waarde meer wa ren is belast geweesten aan wiens verregaande onvoorzigtigheid be wuste brand hoofdzakelijk wordt toegeschreven, uit deszelfs vroegere betrekking ontslagen geworden. De heer R. Adaironze vertegenwoordigende gezant te Brussel welke zich voor alsnu in deze hoofdstad bevindtheeft woensdag met onzen eersten minister, den burggraaf Melbottrne eene bijeenkomst ge had. 's Avonds te voren was voornoemde Britschc gcvolmagtigde met den burggraaf Palmerston en enkele andere voorname personen op een diner onthaald geworden Ook is eergisteren in deze hoofdstad de heer van de JVeyerde Belgische minister aan ons hof, uit Brussel terug gekomen. Luidens de Globe, is het thans stellig, dat Zr. Ms. gouvernement bewilligd heeft, om de benoodigde som van 250,000 p. st. ter voltooijing van het prachtige vroeger ondernomen werk den gang onder de rivier den Theems door, voor te schieten, en zullen dien ten gevolge de werkzaamheden aan dien gang onmiddellijkonder het opzigt van den beroemden ingenieur Bruneihervat worden. Als eene proeve, dat de uitwijking uit Engeland naar de Britsche koloniën en de Vereenigde Staten van Noord-Amerika steeds blijft voort duren, kan strekken, dat uit de zeehaven Liverpool alleen, van den 7 mei 1833 tot den 30 september 1834, een aantal van niet minder dan 30,607 personen vertrokken zijn, van welke er 3121 naar de West-In- sche eilanden en 27,486 naar de Vereenigde Staten uitgeweken zijn. Te Rotherhite, niet ver van Dcptford gelegen, is ii) den nacht van woensdag op donderdag 11.door de onvoorzigtigheid van zekeren persoon, met name Sca/cs, welke beschonken was, brand ontstaan, ten gevolge van welken binnen den tijd van ongeveer drie ureneen niet onaanzienlijk logementEuropa genaamdbenevens twaalf andere huizengrootendeels door een aantal behoeftige familien bewoond 111 de asch gelegd zijn. Drie personenonder welke ook de reeds genoem de Sca/cshebben bij dezen brand het leven verloren. De heer Mackenziesecretaris der Poolsche associatie heeft eene oproeping ten behoeve der uitgeweken Polen in sommige dagbladen doen plaatsen. Er blijkt uit, dat de 10,000 ponden sterling, door het göu- 1 -1 - -•- ----- 1-- - vernement ter hunner tegemoetkoming toegestaanniet voldoende zijii bevonden om hen langer te onderhonden daar hun getal ongeveer vijf1 honderd, grootendeels officieren, beloopt. De Negers van Jamaica en geheel Demerary blevCn zich blijkens brieven tot den 22 september, nog altijd aan verregaande ongeregeldhe den schuldig maken cn weigeren aan de planters te gehoorzamen of schoon zij- niet tot het tiende van den arbeid verpligt zijn die vóór dé vrijverklaring op hen rustte. De gouverneur van Jamaica was voorne mens veranderingen in de nieuwe wet voor te slaan. PARIJS den 8 november. Er schijnt nog niets ten aafizieh vftn de zamenstelling van het ministerie te zijn beslist. liet Jottrnaldes Dóbats heeft zich kennelijk gisteren vergrepen, toen het de vorming van een nieuw kabinet aan den heer Dupin wilde hebben opgedragen, én ver-* ontschuldigt zich heden over dezen misslag op eenen toon die genoeg zaam te kennen geeft dat men van hooger hand dit gerucht doet regen- spreken. Voorts eindigt men met de verklaring, dat er te middernacht nog geen ministerie bestond en de berigten in den loop van den dag verspreidzich niet hebben bevestigd. Een ander Parijsch blad verhaalt, dat de Russische gezant, graaf Poz- zo-di-Bnrgoeene znmenk'omst met den afgetreden minister van buiten- landsche zaken de Rignyheeft gehadwaarin hij üan dezen heeft ver klaard dat hij zijne passen zou vragen en binnen 24 uren Parijs zou verlaten indien sommige bepaalde personen (wier namen door het dag blad niet worden opgegeven) met de ministeriele waardigheid bekleed werden. -De Quotidienne verzekert, dat de N'apelsche gezant gisteren het gouvernement officieel heeft kennis gegeven, dat don Ca vlos door zijn hof als koning van Spanje is erkend geworden. Het berigt dat de heer de Talleyrand ernstig ongesteld zou zijn ge worden door de Ga zette de Frauce medegedeeldwordt van goeder hand tegengesproken. AMSTERDAM den 9 november. Volgens berigt van den Helder van 7 dezer, is dien dag in Texel binnengeloopen Zr. Ms. korvet Triton kapit. van Sonkomende uit de Middellandsche Zee, Zijnde, met de op 4 dezer gearriveerde oorlogsbrik Panther, kapit.-luit. Edeling, de zelfde schepen, die, in de maand mei ji., het Nederlandsche consulaat naar Griekenland hebben overgevoerd. MIDDELBURG den 12 november. Het alhier gevestigd departement der maatschappij: tot Nut van V Algemeen zal op aanstaanden maandag, den 17 dezer, des avonds ten 6 uren, het 5ojarig bestaan der Maat schappij vieren door eene buitengewone bijeenkomst in de Walsche Kerk 5 alwaar door den heer mr. S. de flltidlid van het bestuur, eene re devoering zal gehouden worden; 11a ailoop van welke plegtigheid ook de nieuwe vergaderzaal van het departement plegtig zal worden ingewijd. In den namiddag van gisteren had een timmermans-jongen Jonge- pie.t geheeten het ongeluk om van uit de goot van een huistegen ov'eF de Spijkerbrug op de kaai alhier, op de straat,te storten, aan de gevol gen van welken val hij weinig tijds daarna is overleden. In de Belgische bladen leest men uit den Messager de Gand over genomen het volgende Dezer dagen voerden ccnige Belgen uit Oost-Vlaanderen een pleidooi voor de regtbank van Middelburg tegen bewoners van Zeeuwsch-Vlaan- deren wègens contcstaticn met betrekking tot de polders. Vóór het pleidooi, eischtën de laatsten als inboorlingen, dat .de Belgen cautie stelden, naar aanleiding der wet die vreemdelingen aan die bepaling on derwerpt. Na aanhooren van de pleidooijen heeft de regtbank de uit spraak gedaandat de Belgeneene der partijen ten processeniet kunnen genoodzaakt worden borg te stellen, aangezien zij bewoners zijn van het koningrijk der Nederlanden, en dat, al is hun domicilium in een opgestaan gewest gevestigd, zulks geen reden is om hen als vreemde lingen te beschouwen. Onafhankelijk van dit voorafgaand vonnis hebben de Vlamingen hun proces ten principale gewonnen. Het eerste vonnis levert intusschen het bewijs, dat de regtbanken in Holland het koning rijk der Nederlanden niet als ontbonden beschouwen." Naar de gewoonte der Belgische dagbladen ontbreekt bet ook in die berigt niet aan onnaauwkcurigheden daar wij onderrigt zijndat er toe nog toe geene procedure over dat geschilpunt voor de regtbank zelve, aanhangig ismaar de questie over het stellen van borgtogt, als vreem delingen zijnde, alleen is te pas gekomen bij wege van incident, in een rëférë voor den heer president der regtbank door inwoners van Oost- Vlaanderen gehragten waarbij zij slechts eene provisionele handhaving Van hun bezit in zekere gronden vorderden; waarin zij dan ook werke lijk bij de ordonnantie in réfcré zijn gemaintineerd gewordenna de voorafgaande verwerping van bet verzoek om cautie en wel op den grond in liet berigt vermeld. Dit personeel gevoelen des presidents levert dus geen bewijs op voor de politieke denkbeelden der Middelburgsche regt bank maar de voorloopige in bezit stelling der Belgische verzoekers in gronden die hun door een' inwoner van Staats-VIaanderen willekeurig ontnomen waren, bewijst den Belgen alleenlijk, dat bij den Nederland schen regter, de bedeeling des regts aan vriend en vijand gemeen is. Het Journal de Liitge behelst het volgende artikel „Luik den 7 november. De heer van Limburg Stirtimkolonel en aide-de-camp van den Prins van Oranje is onlangs te Luik zonder pas poort aangekomen, zich, zoo hij zeidcnaar Parijs begevende. Hij is gevolgelijk in het hotel der diligences in 't oog gehouden, en is des an derendaags met spoed teruggekeerdverzeld van personen welke zijn vertrek over de grenzen des rijks moeten bewijzen. Het Belgisch dagblad Industrie behelst het volgende Het schijnt de bestemming der Belgische revolutie te zijn, dat zij door een nasleep van allerlei soort van wanorden wordt gevolgd. De steden zijn getuigen geweest der plunderingen van 1831 cn 1834, el1 tevens van de schandelijkste vrijspraak der daders; de steden hebben al verder de moordenaars van Gaillard en Voortman openlijk zien beschermd cn geëerd; zij hebben de ergerlijkste ontzeggingen van regt zien plaats hebben daar waar men zoude hebben gemeend dat de misctnad als

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1