MI I) DEUR UIIG sciie 1 COURANT.' N°. 127. Donderdag publicatie. Burgemeester eu wethouders der stad middelburg brengen bij deze ter kennisse van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaandat door den Heer Staatsraad Gouverneur der Provincie is invorderbaar verklaard het Kohier der Personele Belastingdienstjaar 1834, bevattende de aanslagen, tengevolge der Schattingen en Tellingen op aanvragen van Belastingschuldigen in de Wijken A-G verrigt en dat hetzelveter invordering aan den Heer Ontvanger der Directe Be lastingen is toegezonden. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 21 October 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd II. du BUISSON BECIUS L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. $11- c«i üUitgaatihe Meglcn en ClccijMecM, De ONTVANGER dier Middelen te Middelburgals daartoe geauto riseerd, zal, op Woensdag den 5 November 1834, des voormiddags ten 10 uren, na voorafgaan van twee bezien dagen, in het voormalig Oost- Indisch Huis aldaar, Lett. O. No. 243, in het openbaar verkoopen eene aanzienlijke partij gekleurde KATOENEN BONTEN, bestaande in Twee honderd Stukken zoogenaamd Sarangs. Zeven-en-vijftig dito Saligangs. Een honderd acht-en-zestig dito Tafachelasstn. De Ontvanger A. J. BOESSES, De MAJOOR en PLAATSELIJKE KOMMANDANT van VERE zalkrachtens autorisatie van het Departement van Oorlogen onder deszelfs nadere goedkeuring, op den 3 November 1834, ^es middags om 12 uren, aanbesteden de leverantie van het MUNITIE-BROOD, ten behoeve van de Troepen welke in deze Plaats garnizoen houden of zullen houden, gedurende het jaar 1835; en zulks op de voorwaarden, welke op zijn Bureau ter lezing liggen. De Majoor en Plaatselijke Kommandant J. B. L. KESSLE R. NIEUWSTIJDINGEN. (Sjroot-Btrittaujc. LONDEN den 18 october. In den avond en nacht van den 16 en 17 dezer is het gebouwwaarin de beide huizen van het parlement gewoon waren te vergaderenzoo wel als de daaraan grenzende woning van den voorzitter van het huis der gemeenten door eenen feilen brand Ver teerd. De daaraan grenzende Zaal en abdij van Westmunsterwelke laatste de begraafplaatsen van zoo vele beroemde Britten bevatzijn gelukkiglijk behouden gebleven. Ook heeft men nog den tijd gehad 0111 de boekerij en de archiven van beide de huizen te redden. Sedert lang was er over de geschiktheid van de thans afgebrande gebouwen, die in vroegere eeuwen het paleis der Engelsche koningen waren slechts éëne stemen het is dus vooral wegens de belangrijke geschied kundige herinneringendie zich daaraan hechtendat men den onder gang van de vergaderzalen des parlements betreurt. De brand, die door een ongeluk ontstaan schijnt te zijn, moet van de Theems een ver schrikkelijk doch verheven schouwspel hebben opgeleverd. De ko ning heeft dadelijk zijn nieuw gebouwde paleis Buckingham-palace hetwelk thans nagenoeg in staat is om door hem en zijn gezin betrok ken te worden voor de aanstaande zittingen van het parlement aangebo den. Sommigen houden het echter voor gepasterdat het parlement in het vervolg in het paleis van St. Jamesdat thans nog door den koning bewoond wordt bijeenkomt. In allen gevalle kunnen de parlements leden, waarvan sommigen, zoo als bij voorbeeld de heer Humesedert jaren op het bouwen eener nieuwe vergaderzaal aandringen door dit on geluk niet dan winnen. iflcbcvlAnfrcn. 's GRAVENHAGE den 20 october. Heden heeft Z. M. de Koning de zitting der Staten-Generaal met deze aanspraak geopend Edel Mogende Heer.en Het is mij des te aangenamerU Edel Mog. bij de opening dezer zittingte kunnen mededeelendat onze betrekkingen tot de vreemde mogendheden geruststellende zijn, en dat ik van velen, bij voortduring de blijken ontvange eener opregte vriendschap daar ik nog altijd ben te leur gesteld in de billijke verwachting eener cindelijke regeling- der door den Belgischen opstandzoo onverdiend geschoudene regtcn en belangen van Nederland. De onvoorziene belemmeringenin den voortgang der onderhande lingen ondervonden en welker wegruimingondanks de reeds aange wende pogingen, niet in mijn vermogen is geweesthebben mij bedacht doen zijn op maatregelen, om de, uit dien staat van zaken, voort- vloeijende bezwaren voor mijne beminde onderdanenzoo veel doenlijk te verligten. Aan de schutterijen is, tot dat einde, een uitgestrekt verlof ver leend. De lust tot oefening, de krijgstucht, de moed en de volharding, waarin zij, gedurende den diensttijd, met de vaste krijgsmagt en de mi litie van den Staat, steeds hebben gewedijverd, en de gevoelens door dezelve onder het eenstemmig gejuich der ingezetenen bij den terug keer tot de haardsteden en gewone bezigheden aan den dag gelegd waarborgen de geestdriftwaarmede zijop de eerste roepstemzich op nieuw ten strijde zouden aangorden, om daar henen te snellen waar de handhaving van de eer, de veiligheid eu de onafhankelijkheid van het Vaderland derzelver tegenwoordigheid mogt vorderen. Intusschen is door die verloven waarin ook nu de vrijwilligers bij de zeemagt deelenin de buitengewone uitgaven voor 's Rijks verdedi ging eene vermindering te weeg gebragtwelke de hoop wéttigtdat de kosten, voor behoeften van gelijken aard in het volgende jaar geene verhooging van lasten noodzakelijk zullen maken. 23 October 1834. Het binnènlandsch beheer blijftin al Zijne üeëleriregelmatig voortgaan de regering wordtin haar toëzigt over hetzelveop eené loffelijke wijzedoor de gewestelijke en plaatselijke besturenonder steund. Voor het openbaar onderwijs wordt bestendig die Zörg aangewend welke het gewigt der zaak vordert en welke de omstandigheden ge- doogen. De zucht voor de beoefening der Wetenschappén en schööne kun sten verflaauwt niet. Hoezeer de dijken en zeeweringendoör de stormen en hooge wa terstanden in den voörgaanden winterveel hebben geleden mogetl wij ons echter, in de bewaring voor gevreesde groote dijk-breuken en overstroümingen dankbaar verheügen. De inwendige middelen van bestaan leveren een bemoedigend ge heel op. Terwijl handel en scheepvaart zich, bij voortduring, herstel len van de schokken, welke zij, gelijkelijk met die van andere landen, ten gevolge van staatkundige en andere gebeurtenissenhebben geléden is het tevens verblijdend op te mekken dat ook de zoo belangrijke visschërijen zichin het algemeenstaande houden. j, In andere takken van nationale nijverheid laat zich een gestadige voortgatfg bespeuren; verschillende hanteringenvan oudsher in Neder land gëvestigdherleven en breiden zich uit. De lage stand der graanprijzen doet deszelfs invloed ook op den Vaderlandschen landbouw, gevoelen, en deze deelt in het lot, het welke die tak van nationale voorspoed ook elders ondervindt. De voorzienin gen welke geschikt zouden kunnen zijnom, in overeenstemming met anderè belangen den landman en den grondbezitter eene opbeuring té verschaffen en hunne üitzigten te verbeteren, zijn het onderwerp mijner opzettelijke overwegingen; De inrigtingenwelke ik in de Öost-Indische bezittingen van deil Staat heb doen invoeren leveren voldoende uitkomsten op. Die bezittingen zijn thans in demogelijkheid gebragt, zich van der zelver geldelijke verpligtingen te kwijten, en er bestaat een redelijk voor- uitzigtdat zij daarmede zullen kunnen blijven voortgaan. De vermeerdering van voortbrengselen aldaarverspreidt haren wel- dadigen invloed over de scheepvaart en het handelsverkeer met het moe derland, alwaar wederkéerig de pogingen om, door eigene voortbreng selen in de behoeften van Neèrlands Indië te voorziendaardoor aan gemoedigd worden. De vroegere storing der rustop een gedeelte van het eiland Suma- tralaatten gevolge der genomene maatregelengeene bézorgheid over. Iri al de verdere Oost-Ind. bezittingën heerscht de volmaakstè orde; In de West-Indische koloniën wordt datzelfde voorregt genoten. Het strekt mij tot genoegen, aan U Edel Mog. de verzekering te kunnen gevendat de inkomsten des Rijksover het geheelaan dé verwachtingen beantwoorden. Het openbaar cre'dietgegrond op de stipte nakoming onzer ver- bindtenissen en op de erkende Nederlaudsche trouw, vestigt zich meer en meer. De begrootings-wetten voor het volgende jaar, wCIke gereed zijn om ter tafel van uwe Vergadering te worden gebragtzullen Edel Mog; doen zien, dat ik, niettegenstaande de moeijelijkhedenwelke ons, bij voortduringomringende vervulling van uwen en mijnen wensch om de uitgaven van het Rijk gelijk te maken aan deszelfs inkomstennog mag doen gepaard gaan met eenige verligting voor de belastingschuldigen, De, in uwe vorige zitting; onafgedaan geblevene ontwerpen, tot herziening van eenige titels van het wetboek van koophandelzullen in de tegenwoordige wederom worden voorgedragenmet die verbeteringen welke zijn voortgevloeid uit eene naauwgezette overweging der vroegere beraadslagingen. Bovendien zal het grootste gedeelte van het handelsregt, de zee zaken betreffende, aan U Edel Mog. kunnen worden voorgesteld, en ik koester zelfs de hoopdat ook de herziening der wetbetrekkelijk da organisatie van de regcerlijko magt cn het beleid der justitie, in deze zit- zing zal kunnen worden tot stand gebragt. Ik houde mij verzekerdEdel Mog. Ileeren, dat uwe Vergade ring, het groot belang der voltooijing van de nationale wetgeving waar derende gaarne met mij zal medewerken, om daaraan, met ijver, da laatste hand te leggen. Alzoote midden van de onrustdie in andere landen heerscht onder inroeping van den Goddelijken zegen, met kalmte en eensgezind heid voortgaande in de regeling der inwendige belangen en de vestiging der Nederlaudsche instellingennaar de behoeften en den geest van on zen landaard, zullen wij ook daardoor toonen, de ware voorgangers te zijn van dat getrouwe volk hetwelkgelaten onder onschuldig lijden en vreemd van de zucht tot nieuwighedenalleen ïn standvastigheid eendragc en gehechtheid aan wet en orde, de echte kenmerken ziet van liefde voor het Vaderland." De tweede avond van het muziekfeest is niet minder luisterrijk dan de eerste geweest. De uitvoering der koren solo's en der instrumen tale stukken was even keurig en uitmuntend, en gaf den toehoorders, die in nog grooter getal dan den vorigen dag waren opgekomeneen waar genot. Z. M. de Koning en HH. KK. HH. de Prins en Erfprins van Oranje hebben wederom het feest bijgewoond. De verdienstelijke kapelmeester Liibeckwiens voortreffelijke leiding algemeen bewonderd is, ontving uit handen van eene der dames van het koor eene prachtige gouden snuifdoosals een blijk der erkentelijkheid van het koor en or kest voor den onvermoeiden ijverdien hij bij deze gelegenheid heeft aan den dag gelegd ook werd hem door eene andere een lauwerkrans toegereikt. De goede afloop van dit algemeen Nederlandsche muziek feest doet hopen, dat het bestuur der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, hierdoor aangespoord, een volgend jaar wederom een zooda nig feest geven zal. MIDDELBURG den 23 october. Bedroevend zijn steeds de berig- ten wegens de ongelukken door den jongsten storm veroorzaakt. Van Vlissingen wordt gemelddat de zware en kostbare steenglooi- jingen, welke rond de zeemuren dier stad zijn vervaardigd, ter vetvan-

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1