m MIDDELBURGSCHE COURANT. N°. 125. Jankrijfc. Zaturdag 18 October. 1831* Burgemeester en wethouders der stad middelburg brengen bij deze ter kennis van alle belanghebbendendat het Ko hier van het Patentregtvoor het dienstjaar bevattende het tijdvak van den eersten Mei 1834 tot den laatsten April 1835 door den Heer Staats raad Gouverneur dezer Provincie executoir is verklaarden ter invorde ring aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen is verzonden. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 16 October 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd II. nu BUISSON BECIUSL. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN P A N II U Y S. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG gezien een besluit van den Heer Staadsraad Gouverneur dezer Provin cie, van den 4 October 1834 CProvinciaal blad no. 78), betrekkelijk de Suppletoire Beschrijving voor de Personele Belasting Herinnern bij deze alle Ingezetenen aan de bepalingen van Art. 37 en 42 der Wet van den 29 Maart 1833 Staatsblad no. 4) omtrent de Be lasting naar tijdsgelangen de suppletoire aangiftevolgens welke een ieder, die door uitbreiding, vermeerdering, verwisseling of aanschaffing van Belasting-Voorwerpen der grondslagen van het Personeelkomt te vallen onder de toepassing van eenen nieuwen of verhoogden aanslag in den loop des dienstjaarsverpligt is alvorens en naar gelang van het ontstaan dier omstandigheden, en op de boete bij Art. 35 en 39 vastgesteld, tot het indienen van behoorlijke aangifte deswege, in voege als bij Art. 30 der Wet is voorgeschrevenkunnende daarvoor een Bil jet ter invulling bij den Ontvanger worden afgehaald. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 16 October 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. DU BUISSON BECIUS, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANI-1UYS. REGENTEN over het Burgerlijk en Militair Huis van Verzekering zullen, op Dingsdag den 21 October, des voormiddags ten 10 uren preciesopenlijk aanbesteden de benoodigde ARTIKELEN voor het on- onderhoud der Gevangenen, gedurende het jaar 1835. JN1EU WSTIJDI NGEN. (BtfwdUförittrtujc. LONDEN den 12 october. In den Morning-Post van gisteren komt het volgende artikel voor: Baron Bulow is naar wij vernemen te Berlijn in ongenade om dat hij. de zaak van Holland bij de conferentie niet met meer ijver on dersteund heeft. Graaf Westenberg isom dezelfde redenin diepe ongenade te 'Weehen. Men verzekertin de diplomatieke gezelschap pen dat geen dier beide ministers naar Londen zal terug komen maar dat zij opgevolgd zullen worden door vertegenwoordigers hunner weder- zijdsche hoven van welke men minder te vreezen zal hebbendat zij voor Engelsche en Fransche intrigue zullen onderdoen. In het voorbijgaan mogen wij de aanmerking maken dat de over weging der Ilollandsche en Belgische kwestie zich weinig aan de pu blieke oplettendheid heeft opgedrongen sedert de zaken van het Schier eiland door de werking van het viervoudige traktaatmet geweld on der de aandacht der staatkundige kringen gebragt zijn; edoch het schijnt dat de magten in Downingstreet plotseling met nieuw licht bestraald ge worden zijnten aanzien van dit zoo lang gerekte geschilstuk. De officiële Globe verlustigde zich eergisteren avond in het voor- uitzigt op hetaan buitenlandschc zaken zoo vurig gewensebte geval dat Hollandin deszelfs tegenwoordigen stand ten opzigte van Belgie .weldra bankroet zou zijn. Het spijt ons dat wij de aangename droomen van ons medeblad moeten storen, maar wij hebben mondelijke zoowel als schriftelijke getuigenissen om te bewijzen, dat de handel van Rot terdam sedert vele jaren zoo uitgestrekt en blocijend niet geweest is dan op het tegenwoordige oogenbük. Wij achten ons verpligt deze daad zaak te verkondigen, zelfs op het gevaar af van den Globe en den jeug digen kV/tig te bedroeven." Door deze laatste benaming schijnt de Morning-Post lord Palmerston te verstaan. Volgens een ander artikel van dat bladzou het waarschijn lijkheid zijn dat ook deze het ministerie verliet. Men wil hem namelijk tot opvolger benoemen van lord JVilliam Bentinckden gouverneur-gene raal van lndieomtrent wiens gezondheid gedurig ongunstiger berigten inkomen, en die, in afwachting van eenen opvolger, ad interim ver vangen zou worden door sir Thcophilus Charles Metca/f. De heer Char les Greint was tot gouverneur-generaal voorgeslagen geworden, maar verworpen. Ook de Couricr van gisteren avond spreekt, hoezeer ter loops en slechts bij aanhaling van eenen brief uit de Augsburger Zeitung van eene toenadering tusschen Groot-Brittanje en Holland waarmede men onder stelt dat de jongste reis van den jongen prins van Oranje in verband ge staan heeft. De aftreding van lord Grey uit het ministerie zou daartoe gelegenheid gegeven hebben. Den 7 dezer is de paketboot de Thetisniet verre van Liverpool op eene tot dus verre onbekende wijze in brand geraaktondanks alle aangèbragte hulp, is men genoodzaakt geweest, dezelve, om hare ge- lieele vernieling voor te komen, te doen zinken, hetgene door het bo ren van eene opening in den bodem bewerkstelligd is geworden. Ons dagblad de Times behelst den volgenden brief van zijnen correspondent uit Bayonne van den 4 dezer Gisteren is alhier aangekomen de kolonel der artillerie Wijldevan wege het Engelsch gouvernement met dezelfde zending belast als de ko lonel Caradoc vervuld heeftnamelijk, den Spaanschen opperbevelhebber te vergezellen en zijn gouvernement rapporten over de bewegingen en den voortgang van den oorlog te zenden. De kolonel Wijlde was de officier onder wiens bescherming don Carlos zich in Portugal stelde, en die hem in veiligheid aan boord van een Engelsch oorlogschip bege leid heeft, wijl don Carlos de vrees koesterde van in handen van Rodi te vallen. Don Carlos toonde zich deswegens ten hoogste erkentelijk jegens den kolonelen had hem een zeer fraai paard ten geschenke ge geven. De kolonel Wijlde is thans reeds te Cambo geweestom een bezoek bij den generaal Mina af te leggen, dien hij ongesteld te bed heeft gevondendoch ofschoon blijkbaar zwak en lijdendevol hoop om weldra de moeijelijke en gewigtige hem toevertrouwde taak te aan vaarden. Indien deszelfs herstelling niet te traag voortgaatzal de ko lonel Wijlde zoolang vertoeven om hem te vergezellen anders zal hij zich naar het hoofdkwartier van Rodil begeven. Hij is van een luitenant der artilleriein betrekking van secretarisvergezeld. Beiden dragen geen uniform; zij zullennaar aanleiding hunner instructienzich tot de rol van enkele waarnemers bepalen." Men heeft eergisteren berigten tot op nagenoeg het einde van augustus uit de West-Indien ontvangendezelve luiden gunstig.. Die uit de koloniën Demerarij en Berbice loopen tot den 31 dier maand en houden in dat destijds aldaar de opstand en woeling onder de slaven had den opgehouden. In Essequebo is insgelijks de orde hersteldzoo dat men dacht aan het terugzenden van de derwaarts ontbodene troepen. PARIJS den 13 october. De dagbladen uit Madrid tot den 2 zijn bij voortduring opgevuld met berigten omtrent de beraadslagingen over dé buitenlandsche schuld. De Spaansche afgevaardigden hebben weder in strijd met een vroeger besluit opzigtens de leening der cortes, welke jnet de overige schulden was gelijk gesteldbepaald dat de renten van 12 jaren, die aan de houders der bons verschuldigd waren onder de uitgestelde schuld zullen gerangschikt worden. Desniettegenstaande heb-, ben deze afgevaardigdenin eene volgende zittingmet eenparigheid van stemmenaan de regering volmagt verleendom eene nieuwe leening van 400 millioenen realen te doen. Van'Bayonne schrijft men, onder dagteekening yan Jen 7 dezer dat aldaar van onderscheidene kanten het berigt was ingekomendat dom Miguclin den nacht van den 4 op den 5, de Spaansche grenZen was gepasseerd en zich naar het hoofdkwartier van don Carlos had begeven, Men wilde dat bij het bestuur der douanen een rapport van de beambten aan de uiterste grenzen, en bij den generaal Noguis een brief van den maire van St. Pëe, was ingekomen, beide deze niet onbelangrijke tijding bevestigende. De ministeriële bladen deelen dit zonderling en geheel on verwacht gerucht medeer bijvoegende echterdat men tot heden toe aan de waarheid twijfelt, gelijk het dan ook oprrterkelijk is, dat men in nadere bijzondere berigten van den 8 daarvan geene melding vindt gemaakt. Volgens de jongste brieven uit Madrid ^worden er van alle kanten troepen ontboden om het leger in de noordelijke provinciën te versterken en sprak men andermaal van het voornemen, om bij heX\ Portugeesch regentschap ondersteuning te vragen. De zamenzvveringdie onlangs ten behoeve van don Gaglos werd ont dekt, moet zich zeer ver hebben uitgehreid:, daar men genoegzaam in alle provinciën een aantal personen in hechtenis had genomen. Te Aran- juez en Tolcdo wilde men, dat niet minder dan 8000 deelgenooten wer den ontdekt. Te Lyon heeft de verbittering tusschen de bezetting en de bevol king nieuw voedsel gekregen, door de overijling van een schildwacht, die op een der staatkundige gevangenen, door wien hem waarschijnlijk eenige scheldwoorden werden toegevoegd, heeft geschoten. ^Icbctrlatibetu MIDDELBURG den 17 october. De weleerw. heer D. van Helst voor de onlangs op hem uitgebragte beroepingtot predikant bij onze Ne- derduitsche Hervormde gemeente bedankt hebbende isop nieuw, door den breeden kerkeraad het 'navolgende twaalftal predikanten gestemd zijnde: DD..7. II. Gunningte Hoorn; J. E. Kist, te Zeist; .7. Over man, te Schiedam; A. Slotenmakerte Maassluis; W. Temooy Apcl, te Vlissingen; J. E. de Voogtte NederlangbroekH. van der Leeuw te Wageningen.7. S. van Staverente ZaandamG. Steenhof, te Ou dewater II. .7. Krom te Willemstad.7. H. Stufkenth. dr.te Haaf- ten en .7. S. van den Heuvel, te Cortgecn. Men meldt ons, dat in den namiddag van zondag 11., op eene der Viissingsche loodsbootenop de hoogte van Schouweneen groote vogel is waargenomenwelke regt op de schuit aankwamcn die men voor een arend aanzag. Dezelve vloog zoo digt bij het vaartuig, dac men hem tot tweemalen toe met een riem heeft getroffen. Deze vogel schijnt bij de zeelieden onder den naam van Albatroos bekend te zijn welke zich zeer zeldzaam in deze streken laat zien zijnde deze van de grootste soort; men berekende het eene eind der vleugelen tot hec andere 8 i 9 voet; zij waren van boven zwart met witte einden en van onder wit; de nek was wit, de kop zwart, de buik en staart purper kleurig; aan de roode zwempooten' waren drie kromme nagels. Uit 'sllertogenbosch den 11 dezer wordt gemeld; Naar men ver neemt hebben er onder de kantonnementen van de troepen tot het leger te velde behoorendein de afgeloopene weekaanmerkelijke veranderin gen plaats gehad, en zullen denkelijk de troepen, die in de vestingen de garnizoens-dienst helpen waarnemen, tegen het begin.der volgende maanddoor anderen worden vervangen. De veldwerken onder Capellc 1 en Waspik zullen niet meer worden bezetmaar onder toezigt worden gesteld van het burgerlijk bestuur, en de veldwerken onder Oosterhout zullen mede tijdelijk worden ontwapend." De kampementen der Belgische troepen zullen eerlang opbreken. Een der adjudanten van den generaal Magtian is te Diest aan de cholera overleden. Men spreekt van het verleggen van garnizoenen van verschillende regeinenten en bataillons. -r- Men beklaagt zich in Belgiedat de commissiewelke het rap port voor de uitdeeling der ijzeren kruissen heeft opgemaaktin ver schillende opzigten bedrogen is geworden. Onder de begiftigden is ze kere de Neumostierthans officier onder het 2de. regemetitdie zich als een der september-gekwetsten heeft voorgedaan. Bij onderzoek is geble ken dat hij de kwetsuur heeft bekomen, terwijl hij te Namen, uit eeu koffijlmis vlugtende, door eene glazendeur viel.

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1