MIDDELBURGS CHE COURANT. N*. 122. Zatubdag 11 October 1834. ($jjenba«re ^Utibcötcbitig. Op Donderdag den 16 October 1834, des voormiddags ten 10 uren, zal te Middelburgin het Hotel van het Provinciaal Gouvernement van Zeelandonder nadere approbatieworden aanbesteed Het provisioneel met eene laag Rijszinkst ukken bezetten van den Onderzeeschen Oever aan den Fal, den %den dier uiaand ont staan in den Foor-Oever en Dijk van het District Flaau- wersbehoorende tot den Polder van Schouwen. Nadere onderrigtingen zijn te bekomen bij den Inspecteur van den Wa terstaat, Hoofd-Ingenieur in Zeeland, te Middelburg, mitsgaders bij den Ingenieur A. Galanden de Centrale Directie van Schouwen, beide te Zierikzee; terwijl twee dagen vóór de Besteding, door de gegadig den, aanwijzing in loco zal kunnen verkregen worden. 3anfce0tcbit»g V der Leverantie van LEVENSMIDDELEN, BRAND- en LICHTSTOFFEN, ten dienste van het Militaire Hospitaal te FERE. Krachtens autorisatie van het Departement van Oorlogen onder des- zelfs nadere goedkeuring, zal, op den 15 dezer loopende maandaan den minst-inschrijvenden ten behoeve van voormeld Etablissement, worden aanbesteed de leverantie van a. VLEESCH b. WIT- en MUNITIE-BROOD Ibij het Ned. f. GORT en RIJST Pond. fZOUT, BOTER, KAARSEN, GROENE ZEEPj BIER-AZIJN en PATENT-OLIE e. ROODEN WIJN [bij de N. Kan. BIER j g. STEENKOLEN bij de IOOO Nederlandsche Ponden. h. TURF bij de IOO Stuks. alles voor den tijd van 12 Maanden, in te gaan met den 1 Januarij aan staande en eindigende met den laatsten December daaraanvolgende. 1. AARDAPPELEN en WORTELEN waarvan de leverantie een aanvang zal nemen met den 1 November van het loopende jaar en eindigen zal, die der Aardappelen met den 15 Julij en die der Wortelen met den laatsten Mei des volgenden jaars zullende voor de leverantie dezer beide artikelen moeten worden ingeschre ven bij de Ned. Mud en daarbij tevens vermeld het gewigt de zer maat van ieder artikel. Strekkende wijders tot narigt der gegadigden: 1. Dat de voorwaarden, waarop deze Aanbesteding zal plaats hebben, van heden af ter lezing, en de monsters van de aan te besteden artike len welke daarvoor vatbaar zijnter bezigtiging zullen liggen in het Bureau van den ondergeceekenden. Dat voor de artikelen, welke onder eene en dezelfde letter liier- voren zijn aangewezen, bij elkander in een afzonderlijk biljet zal moe ten worden ingeschreven; zullende op zoodanige inschrijving waarbij dit niet is inachtgenomengeen regard worden geslagen. 3. Dat denaam, voornamen en woonplaats van den Inschrijver, mits gaders die van zijne Borgen, duidelijk zullen moeten worden geschreven. 4. Dat de prijzen der inschrijvingen naauwkeurig in schrijfletters en in guldens en cents en honderdste gedeelten van cents moeten worden uitge drukt, en dat de biljetten door de Inschrijvers zullen onderteekend moe ten zijn. 5. Dat de biljetten, behoorlijk op gezegeld papier geschreven en ver zegeld, op het Bureau van het Hospitaal bezorgd en gestoken moeten worden in de daartoe bestemde gesloten busuiterlijk des middags vóór twaalf uren van den dag der Aanbesteding; na welk tijdstip geene in schrijvingen meer zullen aangenomen worden. Dat alle biljettenwelke niet in den verlangden vorm zijn ingerigt of op ongezegeld papier geschrevenalsmede die welke eenige bijzon dere voorwaarden bevattendie niet bij het bestek van aanneming zijn vastgesteldbuiten aanmerking gehouden en verworpen zullen worden. 7. Dat van den Wijn en het Bier, door den Inschrijver, te gelijker tijd met het biljet van inschrijvingeene of meer behoorlijk gecachet- teerde proeven zullen moeten worden bezorgdvan de soort en kwaliteit van Wijn of Bier, welke de gegadigden aannemen tegen de bij het in- schrijvings-biljet op te geven prijzen te leverenen aan welke proeven zal moeten gehecht zijn een afzonderlijk verzegeld biljet. 8. Dat de Inschrijvers en hunne Borgen van hunne gegoedheid, tot het behoorlijk volbrengen der leverantien, bewijzen van het Plaatselijk. Bestuur zullen moeten overleggen, hetwelk echter dan eerst zal behoe ven te geschiedenwanneer het zal gebleken zijn dat hun de leverantie is toegewezen, en in welk geval zij verpligt zullen wezen, binnen 24 uren na dat hun daarvan zal zijn kennis gegeven, die bewijzen aan de Administratie van voormeld Etablissement te bezorgen, daar bij gebreke van dien. over de leverantie nader zal worden ^beschikt. Te Vere, den 7 October 1834. De Majoor, tijdelijk Plaatselijke Kommandant, belast met het toezigt over voornoemd Hospitaal J. B. L. KESSLER. Voorts informeert het Bestuur voornoemd de Contribuanten aan hec binnen deze Stad bestaande Fonds tot instandhouding der Muziekdat zijkrachtens hunne contributie aan dat FondsLeden zijn der Maat schappij en mitsdien tot de bijwoning van het meergenoemde Feest geregcigd. Namens het Bestuur der Middelburgsche Afdeeling, J. J. de KANTER, Secretaris. MAATSCHAPPIJ: TOT BE FORD ERING DER TOONKUNST. Het Bestuur der Middelburgsche Afdeeling van bovengenoemde Maat schappij heeft de eer aan derzelver Leden te berigtcndat zij van het Bestuur der Haagsche Afdeeling eene kennisgeving heeft ontvangen, dat voor de afgifte der Toegangbiljetten tot het Muziekfeest, op den 16 en 17 dezer maand binnen 's Gravenhage te houden tegen overgifte der kwitantie over het Maatschappelijk jaar van 1834 tot 1835, zal worden gevaceerd in het Lokaal Diligentiain het lange Voorhout te 's Hage van Maandag den 13 tot en met Woensdag den 15 October, des mid dags van twaalf tot twee uren, en op de dagen van het Feest, ten huize van Smeets, in het Zuid-Hollandsche Koffijhuis bij de Groote of St. Jacobi Kerkop dezelfde urenmitsgaders des namiddags van vier tot zes uren, en dat de algemeene Repetitien zullen worden gehouden van Zondag den 12 tot Woensdag den 15 October. DIRIGERENDE LEDEN der TEEKEN-AKADEMIE binnen deze Stad adverterendat door hen zal worden gevaceerd op Maandag den 13 October 1834, des avonds van zes tot zeven uren, aan het Lokaal der gemelde Akademietot de aanneming van Leerlingenzoo voor hec Teekenen als voor de Bouwkunde alsmede op Dingsdag den 14 Octo ber 1834 ^es avonds ten zeven uren, voor de Oefenaren die naar het levend model verlangen tè komen teeltenen. NIEUWSTIJDINGEN. SDuit^rfiIatib. FRANKFORT den 4 october. Ofschoon de sterfte te Stokholm nog altijd aanmerkelijk blijft, schijnt de cholera thans echter aan het afne men te zijnen voedt men de hoopdat dezelve weldra zal ophouden. Het getal der door die vreesselijke ziekte aangetastten beloopt in ge noemde hoofdstad 7382, dat der overledenen 3157; zoodat binnen wei nige jweken aan de cholera zoo veel personen zijn gestorven, als er te Stokholm anders gewoonlijk in een geheel jaar overlijden. Intusschen worden de maatregelendoor de regering bij deze plaag genomenzeer geroemd, en men houdt zich overtuigd, dat de ziekte zonder dezelve nog veel schrikkeiijker gevolgen zou gehad hebben. Uit Uriin Zwitserlandwordt van den 29 september gemeld De ijsbergen in onze hooge Alpen zijn door de aanhoudende hitte van dezen zomer en herfst zoo week geworden, dat men niet zonder vrees voor ongelukken isingeval er zware regens mogten ontstaan. Verscheidene derzelve hebben meer dan de helft hunner hoogte verlo ren ;u allen zijn van gedaante veranderd. Bij een derzelve heeft iets zonderlings plaats gehad. De wanden van eene vroegere ontoegankelijke kloof zakten zoozeer in, dat het geraamte van een iongen jager, die voor 13 jaren in deze kloof verongelukt was, aan den dag kwam. Naast het geraamte lag het zilveren zak-uurwerk des verongelukten, zijn ..zakmes en de loop met het beslag van zijne buks. Van het houcen gedeelte des geweers was geen spoor meer te vinden." <0iroal"larit<Attjc. LONDEN den 4 october. Men blijft nog zeer ongerust omtrent de gevolgen van de vrijverklaring der slaven in onze West-Indiën. Een brief uit Jamaikavan welke de Morning-Post gewag maakt, zegt, dat in het eene kerspel na het andere de negers het werk laten varenen dat men genoodzaakt zal zijn geheel het eiland onder de krijgswet te plaat sen. Betrekkelijk de. koloniën in Britsch Guyana deelt de Courier van heden avond, bij overneming uit andere bladen, het volgende mede: Laatste nieuws uit Demerary en Berbice. Met de Margaret JVil- kiekapitein Morrisdie Berbice den 19 augustus verlaten heeft en heden achtermiddag te Greenock aangekomen is hebben wij exemplaren van-de Guiana-Chronicle tot den 13 augustus ontvangen, op welke dag- teekening wij met leedwezen zien, dat de negers bij voortduring de groot ste ongehoorzaamheid toonden, en zelfs, in sommige deelen der kolonie, eigendommen van aanzienlijke waarde vernield hadden. Kapitein Morris wien wij deze bladen te danken hebben onderrigt onsdatop de dagtee- kening van zijn vertrek uit de Berbicede Staat der zaken niet veranderd was en dat derhalve de uitzigten der kolonie zeer ontmoedigend waren. Het volgende is een uitreksel uit Ai Guiana-Chronicle van 13 aug. De berigten uit hec Essequebo-deel der kolonie blijven zoo don ker als ooit. De terugkomst der stoomboot, welke Z. Exc. en tevens de grenadier-kompagnie van het 86ste regement naar dat district gevoerd had, brengt ons de tijding, dat de negers, die de parochie-kerk in be zit genomen haddenverstrooid geworden zijn. Onze berigten uit gemeld district loopen tot gisteren ten twaalf uren als wanneer de zaken in denzelfden toestand bleven als wij laat stelijk opgegeven hebben. Het voornemen van Z. Exc. den gouverneur is nogtans alle plantaadjen in dat district, waar tegenwoordig ontevre denheid heerschtte bezoeken. Smartelijk is het, er te moeten bijvoegen., dat de vernieling van ei gendom in dat districtin de suiker-landenplanragie-dreven en kost- grondenontzettend geweest isen dat het herstel veel tijd en kosten zal vorderen. Langs de westkust verbeteren de zaken in geenen deele. Er wor den op onderscheidene plantaadjen districts-hoven gehoudendoor welke zulke stralfen worden uitgesproken én menigmaal in tegenwoordigheid van-het hof beschermd door de militaire magtten uitvoer gelegd wor den, als de aard der misdrijven vereischt. Deze handelingen nogtans die als waarschuwende voorbeelden behoorden te dienen en de misnoeg den terug te houden van daden voor welke zij dagelijks hunne makkers gestraft zienschijnen op de verstokte harten en halstarrige gezindheid dezer kwalijk beradene lieden geenen weldadigen indruk te maken. Sedert wij het bovenstaande geschreven hebben zijn bij ons be rigten uit Essequebo ontvangengisteren ten vier uren des achtermid dags gedagteekend. Zij melden dat 13 negens van Belle Alliance en 6 van Richmondbelhamels der in dat district heerschende beroerten, on der krijgsgeleide naar de stad gezonden zijn, om voor het opperste hof van criminele justitie te regt te scaan alwaar wij niet twijfelen of zjj zullen loon naar werken vinden en die straf ondergaan welke hun schan delijk gedrag zoo ruim verdient. Met groot leedwezen moeten wij er bijvoegen, dat tot het uur, hetwelk wij hier boven noemden, geen blijk van terugkeerende orde en gehoorzaamheid zich onder de negers van dat gedeelte der kolonie vertoond heeft. De berigten uit Berbicegisteren gedagteekend, melden, dat in dat gedeelte der kolonie dezelfde hardnekkige weerspannigheid tegen wee en gezag onder de arbeidende bevolking bestaatgelijk wij gezegd heb ben, in de afdcclingen van Demerary en Essequeboaanwezig te zijn,

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1