N\ "3. MIDDELBURG SCIIE COURANT. Donderdag 2 October 1831. De prijs dezer Courant is in de drie maanden f 2 50, en franco per Post f 2 75. De Advertentien worden berekend a 25 Cents de regel, met uitzondering der Huwelijks-, Geboorte- en Doodbckcndmakingenwaarvan de prijsvan 1 tot 6 regels, is 1 50, en voor iederen regel daarboven 25 Cents. De abonnementen voor de Courant worden voor niet minder dan drie maan-* den aangenomen, en de betaling geschiedt coinptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 uren indien men dezelve in het eerst uit te geven No. verkiest geplaatst te hebben. Dezelve moeten niet op zegel geschreven worden alzoo alleen het regt van zegel wordt betaald. ADMINISTRATIE DER DOMEINENWEGEN VAARTEN, ENZ. Provincie Zeeland. Agentschap Sas-van-Gent. KANAAL VAN NEUZEN. AANBESTEDING. Zaturdag den ii October 1834, ^es voormiddags ten tien uren, zal de Agent van het Domein te Sas-van-Gent, daartoe behoorlijk gemagcigden al of niet in tegenwoordigheid van eenen Inspecteur der Domeinenten overstaan van den Notaris J. Mullié en getuigenten Huize en Herberg van Judocus de Hechter, te SAS-VAN-GENT, in het openbaar aanbesteden Het gewoon éénjarig onderhoud der Kunstwerken en Gebouwen aan het Kanaal van Neuzende leverantie van Brandstoffen en onderscheidene Materialen; de uitvoering van cenige buiten gewone Werkzaamhedenhet bouwen van drie houten Maga- zijntjes met Woning en Wachthokjes voor de Sluisknechtenenz. De Aanbesteding zal geschieden in één Perceelbij Inschrijving en Opbodbeide met Borgstelling. De bestekken voor bovengenoemde werken en leverantien zullen acht dagen voor de Aanbestedingter lezing liggenbehalve op de ge wone plaatsen, in het lokaal van het Provinciaal Gouvernement te Mid delburg, ter Secretarie van Sas-van-GentAxel, Hulst en Neuzen, ten Kantore van de Agenten van het Domein te Sas-van-Gent en Middel burg, en bij den Hoofd-Opziener voor de Wegen en Vaarten in Zee land, residerende te Neuzen; bij wien, zoowel als bij den ondergetee- kende, de noodige inlichtingen zijn te bekomen; terwijl, drie dagen vóór de Aanbesteding, de verlangde aanwijzing, in loco, zal worden gedaan. De Agent voornoemd, E. C. L. D'H A N E N S. De COLLECTEUR van het Stedelijk Middel der LANTAARN-, BRANDSPUIT- en NACHTWACHT-GELDEN, brengt bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen dezer Stad- en Ambachtdat het Kohier voor genoemde perceptie, over de dienst dezes jaars 1834, in dato 10 September 11.executoir verklaard zijnde, van welke, ingevolge Bekendmaking van Hun Ed. Achtb. Ileeren Burgemeester en AVethou- dersop den 15 September daaraanvolgendeaan genoemde In- en Op gezetenen is kennis gegeven, ten fine van'invordering in zijne handen is gesteld willende hij tevens de Belastingschuldigen aan evengemelde Be kendmaking hebben opmerkzaam gemaakt, ten einde te zorgen, dat het eerste van hunnen aanslag op ultimo October aanstaande zij aangezui verd, op poene van parate Executie, en vervolgens telken drie maan den een der overige gedeelten; terwijl diegenen, welke op heden nog geene Aanslag-Biljetten mogten hebben ontvangen, zich vóór of op den 9 dezer ten zijnen Kantore kunnen vervoegenter bekoming van de zelve welke alsdan nog kosteloos aan hen zullen worden uitgereikt. Middelburg, den 3 October 1834. DE TROIJE Nz. Bij Zijner Majesteits besluit van den 16 september 1834, no- 75» 's aan Nico/aas Johan Baptistc de Fey en zijne wettige afstammelingen vergund0111 den naam van Mestdagh nevens den hunnen aan te nemen en zich mitsdien te noemen en te teeltenen de Fey Mestdagh. Geschie dende hiervan deze afkondiging overeenkomstig de bepaling der wet van 11 Germinaljaar XI. NIEUW STIjD S NGEN. iDuiterftlaub. FRANKFORT den 26 september. Men schrijft uit AVeenen dat het legerkamp in Moravie den 16 dezer was opgebroken, en dat onder de troepen vele zieken waren. De keizer zou nog eenige andere kreitsen van dat gewest bezoekenen eerst tegen het eind der maand in de hoofd stad terugkomen. Te Konstantinopel zijn brieven uit Persie van den 1 augustus ont vangen die bevestigendat Mohamed-Mirzazoon van den overleden Abbas-Mirzadoor den schachzijnen grootvader, tot opvolger be noemd is, met bijvoeging, dat deze prins de eenige der acht of negen honderd afstammelingen van laatstgenoemden vorst zou zijn, wiens per soonlijk karakter eenige hoop geeft dat hij waardiglijk het rijk zal be sturen en uit zijnen diep vervallen staat opheffen. In de Turksche hoofdstad moet den 28 der vorige maand een Tar taar uit Alexandrie zijn aangekomen die veertien dagen vroeger door den Egyptischen onder-koning was afgezonden. Dadelijk was de divan vergaderd en men verspreiddedat Mehemed-z\i zeer vredelievende voor stellen aan de Porte gedaanen voor het niet betalen der achterstallige schatting voldoende redenen gegeven had. De meerderheid der Turksche ministers zou afkeerig van den oorlog wezen, en ook de sultan zijn plan hebben; opgegeven om zijnen vasal op nieuw te beoorlogen, sedert Rus land hem bijstand geweigerd had en de troepen verklaard hadden niet te gen hunne geloofsgenooten te willen optrekken. (Sroot-Brittanje. LONDEN den 27 september. De Nederlandsche gezant, de heer Dedel, heeft eergisteren een gesprek met k»rd Palmerston op het mini sterie van buitenlandsehe zaken gehad. Het parlement is donderdag door eene commissieuit den lord kanselier, den hertog van Argyle en lord Auckland zamengesteld tot den 23 october aanstaande geprorogeerd. De rustelooze volksleider (PConncll heeftonder dagteekening van den 20 dezereeif nieuwen brief aan het volk van Ierland geschreven hoofdzakelijk inhoudende, dat hij slechts zeer voorwaardelijk de partij der ministers blijft trekken; dat lord Brougham hem zeer mishaagt, ert dat het denkbeeld der intrekking van de unie tusschen Ierland en Groot- Brittanje minder dan ooit uit het oog moet worden verloren. Tevens schrijft hij daarbij eene algemeene volkstelling in Ierland voor, vooral ook om uit te maken hoe de verhouding van het aantal Protestanten en Katholijkcn op dat eiland staatroepende hij daarvoor de medewer king der R. Kath. geestelijkheid in. Heden zijn hier tijdingen uit Lissabon van den 21 ontvangen, mel dende dat dom Pedró's gezondheid zpo zeer verergerd wasdat men elk oogenblik zijnen dood te gemoet zag. De cortés hadden dien ten gevolge de jonge koningin meerderjarig verklaard, om aldus de moeijelijk- heden te ontwijken, die uit het overlijden van haren vader zouden kun nen geboren worden. De koningin had den hertog de Palmei la belast met het zamenstellen van een nieuw ministerie en hem zeiven den post van minister van buitenlandsehe zaken opgedragen. De heer Cavalho zou minister van finantien blijvendoch de minister van oorlog Freire het departement der marine verkrijgen. De hertogen van Terceira en Faleti- cia en de graaf de Filla Real moesten ook leden van het kabinet wor-> den. Dom Pcdro zag zijn einde met gelatenheid en standvastigheid te gemoet. Hij was volmaakt bij zijne kennis en sprak nog over zaken van den Staat. Nog mélden de laatste tijdingen uit Lissabondat de Fransche hulp troepen, die, zoo als bekend is, aan het muiten waren geslagentot stilte waren gebragtnadat men hun de achterstallige soldij en hunnen terugkeer naar Frankrijk toegezegd had. Den 13, des ochtends, zijn zij allen aan boord van verschillende vaartuigen ingescheept. De negers in Demerary hebben niet willen werkenen men heeft da militaire magt te hulp moeten roepen. Uit Jamaica zouden ongunstige berigten ontvangen zijndoch dit wordt tegengesproken. Ook aangebragte berigten uit het AVest-Indische eiland Trinidad loo- petide tot den 7 augustusluiden zeer verontrustend daar dezelve ge meld eiland als in eenen staat van groote opgewondenheid en onrust voor stellen en wel ten gevolge van het gehouden gedrag door de negersla ven, tijdens hunne vrijstelling op den 1 dier maand. Bewuste slaven hebben alstoen aan den Britschen gouverneur van dit eiland openlijk hun voornemen te kennen gegevenvan voortaan niet meer te willen werken en tot dus verre in weerwil van de vermaningen des gouverneurs om tot orde en pligt terug te keeren, in dit hun plan volhard. De geza menlijke gewapende magt van Trinidad bevond zich dan ook reeds sedert den 1 augustus onder de wapenen en ofschoon de negerslaven zich tot nog toe van alle daden van geweldenarij onthouden hebbenvreesde men echter elk oogenblik dat zij met de militaire magt handgemeen zou den worden. Intusschen heeft de gouverneur reeds een vijftigtal van de veernaamste belhamels in verzekering doen nemen, en, na hen in het openbaar te hebben doen geeselen, buiten toegang gesteld en tot zwaren dwangarbeid veroordeeld, hetwelk men hoopte, dat welligt een heilzaam uitwerksel op de naburige slaven zou hebben. Men heeft heden, op ongeveer anderhalve mijl van den Engelschen wal, op de hoogte van Scarborough en later in de nabijheid van Filey gezien een walvisch die de lengte had van tusschen de ao en 30 voet,, en herhaaldelijk kolommen water opblies. Men maakte jagt op dit zee monsterdoch zijne vijanden bemerkende, dook het naar de diepte, en hield zich verder verborgen. iüsbcvlattbcn. MIDDELBURG den 1 october. Zaturdag 11. zijn in Texel bin nengekomen Zr. Ms. linieschip de Zeeuw en de brik de Snelheid van Portsmouth. Z. K. H. Prins JVillem Frederik Plendrik en de ka pitein-ter-zee Ariënszijn des nachts Amsterdam gepasseerd, van hun nen zeetogt terug komende en zich naar het Loo begevende. Behalve de Koning en Koninginbevinden zich thans ook de Prins en Prinses van Oranje op Zr. Ms. lustslot het Looalwaar 11. zondag in de hofkapeldoor het geheele koninklijke gezinhet heilig avondmaal is gebruikttot hetwelk thans ook is toegelaten de tweede zoon van den Prins van Oranjedie in de afgeloopene week zijne ge loofsbelijdenis op gemeld lustslot heeft afgelegd. Den 28 septemberbij gelegenheid van het feest der gedurige aanbidding heeft Zijne Iloog-eerwaardigheid Cornelivs Ludovicus baron van IFijkersloothheer van Schalkwijk en bisschop van Curiumin de kerk op het binnenhof te 's Hage eene plegtige misonder toevloed eener overgroote menigte, gevierd, daarin bijgestaan door een zeer aanzienlijk getal geestelijken. Uitstekend was de muzijkuitgevoerd door een grooc aantal der bekwaamste zangerszangeressen en muzijkanten onder direc tie van den heer B. A. Graue. Alles is in de beste orde afgeloopen. Uit Luxemburg schrijft men van den 24, dat aldaar een paar dageu te vorenterwijl een onder-officier van het 39ste regement van linie pa- troonen uitdeeldein het magazijn van Paffenthalbrand ontstaan isdie erge gevolgen had kunnen hebben. Naar het zeggen had deze onder officier het slot van een geweer beproefd en was daardoor een vonk 09 een vat kruid gevallenhetwelk in de lucht vloog en het gebouw in brand zette. De vlam vond veel voedsel en was verschrikkelijkdoch snel ook de hulp vooral van de pionniers onder bevel van den kapitein der genie Rochollen werd men dan ook den brand gelukkig meester. Verscheidene soldaten en burgers zijn, schoon niet gevaarlijk, gekwetst geworden. De feestvieringen te Brusselter gelegenheid der september-dagen zijn den laatsten dag besloten geworden met eene groote wapenschouwing van de troepente Brussel en in de omstreken zich bevindende. Na den afloop der wapenschouwing en nadat de troepen voor het paleis gedefi- leer dhaddenvormde het rode regement zich in. quarré waac binnen ver volgens de gekwetsten van september uit handen van vorst Leopold het

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1