middelburgsche N\ ii4- COURANT. Dingsdag f)nblicatiett. Burgemeester en wethouders der stad middelburg brengen ter kennis van alle belanghebbenden dat Zijne Majesteitbij Hoogstdeszelfs Besluit van den 29 Augustus jl. no. iot heeft gelieven te bepalen dat de gunstige beschikkingenbij Koninklijk Besluit van den 12 September 1833 no. 120, opzigtelijk het verleenen van vergunning tot het aangaan van Huwelijken aan de Miliciens der ligtingen van 1826, 1827 en 1828, vastgesteld, ook op de Miliciens der ligting van 1829 zullen worden toegepastweshalve ook aan deze Miliciensonverschil lig of zij onder de wapenen of met onbepaald verlof zijn die mogten verlangen een Huwelijk aan te gaandaartoe de vergunning zal worden verleend. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 22 September 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van dezelven VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, maken bokend dat de Stemgeregtigde Ingezetenen dezer Stadop den voet en wijze bij het Reglement voor het Bestuur der Steden voor geschreven tot Lid van het Stedelijk Kiezers-Collegie in plaats van den Heer Gerard de Bruijneoverleden, hebben benoemd den Heer Hendrik Adriaan Abrahams. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 22 September 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van dezelven, VAN PANHUYS. De Provinciale COMMISSIE van ONDERWIJS in ZEELAND zal hare gewone Najaars-Vergadering houden binnen Middelburgin de Ab dijop Woensdag den 8 Occober 1834, des voormiddags te half-elf urenzullende op Donderdagden 9 dier maand des morgens te negen urenworden overgegaan tot het examineren der Aspiranten naar eenigen Rang als Onderwijzer, welke, boven hunne getuigschriften van goed gedrag, afgegeven bij den Burgemeester hunner woonplaats, respective- lijk, elk een authentiek attest van hunnen geboortedag zullen moeten overleggelfi en zichten minste acht dagen te vorenbij den School opziener van hun District zullen hebben aangemeld. Middelburg, 22 September 1834. De Secretaris der Provinciale Commissie van Onderwijs voornoemd, ADR. P. van DEINSE. ilcbctrlanbschc #Aubcl-4$laat*chappij. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar, te AMSTERDAM, op Woensdag den 29 October 1834, zullen geveild worden; l65^ £ten"gS en KanaSSerS}jAVA SUIKER, liggende aldaar. Waarvan de Monstersbenevens de Verkoop-Conditienin tijds zul len worden uitgegeven. Amsterdam, 19 September 1834. VAN DER HOUVEN, President. KOOY Directeur fungerend Secretaris. NIEUWSTIJDINGEN. 3ialtc. TURIN den 6 september. QBrief in de Allg. Augsb. Zeitung.) "Na eenige onderhandeling, zijn de Fransche en de Oostenrijksche rege ring overeengekomenaan den Paus over te latenwanneer hij het oogenblik gepast zal oordeclen op hetwelk de Fransche bezetting An cona verlaten en hetzelve aan de Romeinsche regering overleveren moet. Van die ontruiming hangt alsdan ook die der legatien dóór de Oostenrijkers af, en het is derhalve natuurlijkdat men den Heili«- gen Vader vrije hand laatom naar welgevallen den terugtogt der vreem de troepen te verlangendaar tot nog toe van hunne tegenwoordigheid de rust des Kerkelijken Staats heeft afgehangen. Zoodra men zich der halve te Rome sterk genoeg acht om vreemden bijstand te ontberen zal er eene vraag geschieden tot ruiming van Ancona welke ruiming volgens de thans gemaakte afspraak ook zonder verwijl geschieden en alsdan den afmarsch der Oostenrijksche troepen ten gevolg zal heb ben. Hierdoor zal het ontwerp van wijlen den heer Casimir Perrier hetwelk vroeger veel tegenspraak ontmoette en bij den leeftijd van dien minister voor onuitvoerlijk verklaard werdinderdaad ten uitvoer ge- bragt wordeneen nieuw bewijs dat in de staatkunde alles van den tijd afhangten men slechts oud genoeg behoort te worden om het ware oogenblik tot verkrijging zijner wenschen te baat te kunnen ne men. Destijds wilde men alleen Ancona geruimd hebben en de Oos tenrijksche garnizoenen in Romagna behoudenwaarin Perrier niet be willigen maar slechts dan Ancona wilde opgevenwanneer de Oos tenrijkers van hunnen kant het Romeinsche gebied verlieten. Dit zal nu volgens den eigen wenscli en het verlangen van den Paus ge schieden. Men ziet hoe alles verandert en allengs het mistrouwen ver dwijnt, hetwelk zoo lang tusschen de onbepaalde en de volksregeringen bestond. Over het algemeen wijzigt zich de staatkunde der Europesche kabinetten blijkbaar, en de van wederzijde gedane eischen worden op vriendschappelijken toon in het midden, gebragt of ook geheel ter zijde gesteld. 2Duit$rfiIatib. WEENEN den 9 september. In den afgeloopen nacht is in Wicne- risch-Neustadt een groote brand uitgebarsten, welke die, door hare vlijt en nijverheid bekende stadin de asch gelegd heeft. Door groote inspan ning van pogingen is het de regering gelukt, de militaire akademie voor de vernielende vlammen te behoeden. De veroorzaakte schade is aan- 23 September 1834. merkelijk, en het ongeluk had ook voor de monarchie in het algemeen veel verlies kunnen veroorzakenwanneer het gebouwin hetwelk de brandpijlen door den generaal Augustijn vervaardigd of de magazijnen waarin zij bewaard wordenen die niet ver van Wienerisch-Neustadc liggendoor het vuur bereikt geworden waren. Het groot gebrek aan waterdat door de aanhoudende hitte zich gedurig sterker doet gevoe len heeft het blusschen zeer moeijelijk gemaakt. In bijna geheel Oos tenrijk wordt over gebrek aan water geklaagden men zegtdat de troepen, die in het kamp in Moravie staan, daaraan zeer veel lijden moeten. Tegen den 16 zal het kamp opbreken en tegen den 20 wordt Z. M. in de hoofdstad terug verwacht. FRANKFORT den 16 september. Volgens berigten uit Zwitserland zou zich aldaar, en bijzonder in Geneve, nog een groot aantal vreemde woelgeesten bevindendieondanks den jammerlijken afloop der expe ditie van Romarino tegen Sardinië, nog altijd vijandige plannen tegen koning Karei Albert koesteren. (ötroot-Britfanjc. LONDEN den 17 september. Den 14 dezer is het Ned"erlandsehe linieschip de Zeeuw, met de brik de Snelheid, te Portsmouth aangekomen. Z. K. H. Prins IVillem Frederik Hendrik der Nederlan den die zich aan boord bevond is denzelfden dag aan wal gegaanna Zr. Ms. schip Victory bezigtigd te hebben; door dit vaartuig en door de kustbatterij is Z. K. H. met het koninklijk saluut begroet. Op de plaats der landing werd de Prins door een aantal officieren der bezetting opgewacht. Gisteren zou Z. K. H. zich naar Windsor begeven. Bij voortduring leest men in de dagbladen redeneringen over de zaraenstelling van een zoogenaamd gemengd ministerie van gematigde torys en whigs. De heer DedelNederlandsche gewone gezant aan ons hof, is eer gisteren aan het bureau van buitenlandsche zaken eenigen tijd met den burggraaf Palmerston werkzaam geweest. Ook zijn eergisteren van dat zelfde bureau depeches naar den heer F. Lambonzen gezant te Wee- nen, afgezonden. Berigten uit hetBritsche West-Indische eiland Antigua, onderdag- teekening van den 8 augustusluidenwat het gehouden gedrag der ne gerslaven aangaattijdens het vrijstellen van denzelven op den eersten dier maand zeer gunstig. Ook op Deraerary hebben zich de negers bij die gelegenheid zeer rustig gedragen. Volgens de jongste berigten uit Cochinchinaworden de Christenen in dat land hevig vervolgd. Een Fransche zendeling de heer Gagelin is ter dood gebragteen anderde heer Jaccardtot eene zware ge vangenis veroordeeld, hij moet den zwaren houtblok, onder den naam van kangue bekenddragen. Een Spaansche monnik en twee priesters van dezelfde natie zijn insgelijks ter dood veroordeeld. De overige zen delingen dwalen door het land, en zoeken zich te verbergen of zitten gevangen. Van de inboorlingen, die de Christelijke godsdienst om helsd hadden, hebben onderscheidene een dergelijk lot ondergaanondec anderen een der voornaamste officieren van de krijgsmagt. PARIJS den 16 september. De maarschalk Gérard neemt toe in be terschap en dacht heden den ministerraad bij te wonen. De Turkschc gezant Mustapha Reschid-bei is in deze hoofdstad aangekomen. Behalve zijnen legatie-secretaris, zijnen tolk en diens zoon, bestaat zijn gevolg uit acht personen. Hij heeft in het hotel d'Artois rue Lafficte, zijnen intrek genomen, en moet, zegt men, ook over de teruggave van Algiers onderhandelen. De hoofdredacteur van het dagblad le National is al weder veroor deeld en wel ter oorzake van een artikel in het nommer van den 1 dezer waarinvolgens de beschuldiging opstand tegen het bestaande gouvernement gepredikt wordt. De opgelegde straf is zes maanden ge vangenis en eene boete van 6000 francs. Gisteren heeft men eene proeve genomen met het stoomrijtuig van den heer Dietz'twelk, met twee rijtuigen op het sleeptouw en met 55 personen, van hier, langs den gewonen straatweg, over Sèvres naar Versailles is gereden en vandaar teruggekeerd. Men meldtdatdoor de onhandigheid van den stoker, er een gebrek aan den ketel is ont staan; dit is zoo goed mogelijk verholpen, en alstoen is het rijtuig in 42 minuten van Versailles tot Sèvres en in een uur van daar naar Parijs teruggekeerd, in 't geheel een afstand van bijna 5 uren. Men berekent, datzonder dit toevalde heeiireize in een uur en een kwartieren de terugreize in een uur zoude zijn afgelegd, en men beweert, dat, met deze proefneming, de bruikbaarheid van het stoomrijtuig, op de gewone wegenis gebleken. De Fransche dagbladen deelen thans den tekst van het veranderde voorstel der commissie van finantien te Madrid medewaarvan reeds voor eenige dagen den hoofdinhoud is bekend gemaakt. De meerderheid van gemelde commissiebestaande uit de hecren Flo- rez Estradaden marquis van Monte-Virgen den graaf de HutzTot- rens y Miranda en Garcia Carrasco heeft het rapport den 10, des mor gens ten negen uren geteekend dit rapport was gedeponeerd ter secre tarie opdat men daarvanzoodra de discussie over de verklaring der regten zal geëindigd zijn, dat is den n of 12 daarvan verslag zal kunnen doen. De slotsom van het rapport luidt als volgt i°. De gezamenlijke leeningen, bekend onder den naam van cortès- leeningen in de jaren 1820, f821 1822 en 1823, in naam der natie buitenlands aangegaanworden verklaard wettig en erkend als schuld van den staatvooraf zal de likwidatie daarvan plaats hebben. 2°. De minister zal aan de cortès een ontwerp van wet aanbieden om de grondslagen der likwidatie en de middelen tot betaling der in hec vorige artikel genoemde leeningen voor te stellen. 30. De natie erkent zich niet als schuldenaar der zoogenaamde ko ninklijke of Guebhards leening der perpet. renteder Spaansche 3 pets. en der uitgestelde schuld, die sedert 1823 tot heden aangegaan zijn. 40. De zestig milüoen realen aan Engeland verschuldigd voor preten- tien ten laste van Spanje en de twaalf millioen aan de Vereenigde Staten toekomende, zijn van het vorige artikel uitgezonderd. 5°. De erkenning der schuldgecreëerd ten behoeve der Fransche - r

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1