"s T ir™ MIDDELBURGSCHE C O U R A N°. ui. ■'->< V te Dingsdag 16 September 1834. ÜScfceubmafciug. jficbcrlattbecïic 4^anbel-i$lAAt5clta$?|Hf. jUcbetrlattb^dte $«*nbcEi$ïa«ii0cïmp}jij. NIEUWSTIJDINGEN. «Duitéritlanb. (BvtfoUöiritlaujc. Jxaufcrijk. jfUcbcirlattbett, Men ziet hieruithoezeer men elders ook nog prijs weet te stellen Burgemeester en wethouders der stad middelburg, brengen bij deze ter kennis der Ingezetenen, dat het Kohier voor de Stedelijke Belasting, bekend onderden naam van Omslag voor de Lan tarens Brandspuiten en Nachtwachtvoor het jaar 1834, door den Heer Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland invorderbaar is ver klaard, en gesteld is ia handen van den Collecteur, door wienop Maan- dagDonderdag en Vrijdag van iedere week des namiddags van drie tot zes uren, ten zijnen Kantore op de Heerengracht, Letter M. No. 25, tot de ontvangst dezer Belasting zal worden gevaceerd. Wordende een ieder aangemaandom het bedrag van zijnen aanslag stiptelijk binnen de daaryoor bepaalde en in de Aanslag-biljetten vennel- de vier termijnen te voldoenzullende de nalatigenovereenkomstig art. 12 der Ordonnantie, gepubliceerd den 3 December 1829, door middel van dwangbevelenparate executie medebrengendetot de betaling wor den genoodzaakt. En zal deze worden afgekondigd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 15 September 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van dezelven VAN PANHU YS. De DIRECTIE maakt bekend, dat de NAJAARS-VEILINGEN der Maatschappij zullen gehouden wordep op de dagen en plaatsen en be staan zullen uit de artikelen en hoeveelheden hieronder gemeldals Te AMSTERDAMWoensdag 17 September 1834: 450 Vaten NOTENMUSCAAT, liggende te Amsterdam. 200 Rotterdam. 180 FOELIJ, Amsterdam. 90 Rotterdam. 360 NAGELEN, Amsterdam. 170 Rotterdam. n Donderdag 2 October 1834: 80,426 Balen Java KOFFIJj te Amterdam% 9>383 SUMATRAJ Woensdag 15 October 1834: 9*956 Kisten en Kistjes THEEliggende te Amsterdam. 1,263 n Rotterdam. Te MIDDELBURGDonderdag 25 September 1834: 14,296 Balen Java KOFFIJ, liggende te Middelburg. Te ROTTERDAMDonderdag 9 October 1834: 4,650 JavaDordrecht. De Maatschappij geeft bij deze aankondiging de verzekering, dat zij, vóór hare gewone Voorjaars-Veilingen van 1835, £eene andere Specerijen Koffij en Theedan de bovengemelde partijen, aan de markt zal brengen. De Monsters der Specerijen zullen Vrijdag 8 Augustusen die van de Koffij Woensdag 13 Augustus verkrijgbaar zijn; terwijl de Notitien met de Veil-Conditien in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, 24 Julij 1834. VAN DER HOUVEN, President. KOOY Directeurfungerend Secretaris. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar te MIDDELBURG, op Donderdag 25 September 1834, zullen geveild worden; 1851 Kanassers en Kranjangs Java SUIKER, liggende aldaar. Waarvan de Monstersbenevens de Veil-Conditien in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam 24 Julij 1834. VAN DER HOUVEN, President. KOOY, Directeur, fungerend Secretaris. FRANKFORT den 9 september. Uit Weenen meldt men, dat de graaf de Montbelminister van koning Karei X, tijdens het uitbreken der julij-revolutiedie zich in de laatste jaren in genoemde hoofdstad heeft opgehouden en aldaar in de voorname kringen zeer gezien was tot eenen staat van krankzinnigheid is vervallen. Een der denkbeelden, waardoor hij aanhoudend gekweld wordtisnaar men verzekertdat hij ieder oogenblik in gevaar is van op het schavot gesleept te worden, omdat hij staatsgeheimen verraden heeft. Men vermoedtdat de revo lutie van julijwaardoor ook zijne naastbestaanden veel geleden heb ben de oorzaak van 's mans beklagenswaardigen toestand isreeds ge durende een geruimen tijd wil men eene inwendige droefgeestigheid en verbittering bij hem hebben opgemerktwelke geenszinsgelijk zijne vrienden hooptengeweken is sedert zijn onlangs aangegaan huwelijk met eene jonge schoone Oostenrijksche gravin. LONDEN den 10 september. Men verzekert, dat de minister van binnenlandsche zaken, lord Duncannonzich naar Ierland begeeft, en het gerucht wildat hij aldaar eene bijeenkomst met UConnell zal heb ben ten einde zich met denzelven nader omtrent het bestuur van dat land te verstaan, en wclligt ook over eene benoeming van dien volks menner tot de eene of andere hooge waardigheid te onderhandelen. Men verhaaltdat Rusland OostenrijkPruissen SardiniëNa pels en de Paus eene gezamenlijke nota aan het Engelsche kabinet heb ben. doen toekomen die voorstellen behelst ter bevrediging van Spanje en ter regeling der Portugesche zaken voor het toekomstige. Volgens dit plan zou de jonge Spaansche koningin verloofd worden aan den oudsten zoon van don Carlosten jare 1818 geboren, die echter niet voor zijn volle achttiende jaar in Spanje zou kunnen komen en niet voor zijn een-en-twintigste als luitenant-generaal optreden, terwijl het regent schap dadelijk na de viering der huwelijks-plegtighedenop den infant don Francisco de Paula moet overgaan en de tegenwoordige regentes onder het genot van een jaargeld, het land voor altijd verlaten. Don Carlos noch niemand der zijnen zou, al verder, voor de meerderjarig heid van zijnen genoemden zoon in Spanje kunnen verblijven en de contracterende partijen verbinden zich, volgens dit plan, tot het ver werven zijner toestemming en de bevrediging der Baskische provinciën. Wat Portugal betreftdonna Maria wordt uitgehuwelijkt aan den oudsten zocjn van don Francisco de Pauladie thans twaalf jaren bereikt heeft de cortès kiezen een regentschap; aan don Carlos en dom MiguelvtoxAt een jaargeld gewaarborgd de thans in Spanje bestaande instellingen wor den door Engeland en Frankrijk gehandhaafden de voorgestelde schik kingen moeten aan de goedkeuring der cortès van beide landen onder worpen worden. PARJJS den 11 september. De minister van binnenlandsche zaken "de heer Thiers, zal den koning op zijnen togt naar Compicgne verge zellen. Naar men verneemt is de voorgenomene reis naar de Zuidelij ke departementen om geene andere reden afgesteld dan omdat men zich door welvertrouwde berigten overtuigd haddat de bevolking zeer ongunstig voor het tegenwoordig gouvernement is gestemden hoogst waarschijnlijk van die stemming zou doen blijken. Van Madrid wordt gemelddat in de kamer der procuradores den 1 en 2 dezer is beraadslaagd over het voorstel, hetwelk eene zooge naamde verklaring van burgerlijke regten behelst. De ministers hebben zich met nadruk daartegen verzet, doch het onderspit gedolven, zijnde het voorstel aangenomen met 71 tegen 38 stemmen. Of deze uitslag eene verandering van het ministerie ten gevolge zal hebbenzoo als door sommigen bij voorraad verwacht word, zal moeten blijken. I11 de zitting van de kamer der proceres van den 3is het ontwerp van wet, waarbij don Carlos van het regt tot den Spaanschen troon vervallen zou.de worden verklaardonveranderd aangenomen. 's GRAVENHAGE den 12 september. Z. K. H. de Prins van Oranje en de Erfprins zijn eergisteren avond weder naar het hoofdkwartier vertrokken. De minister vanbuitenlandsche zaken, de heer Verstolk van Soelen heeft eergisteren groot diner gegeven, waarbij het korps diplomatiek te genwoordig was. Gisteren avond werd ter gelegenheid dat op dien dag te Peters burg het gedenkteeken ter eere van keizer Alexander eindelijk werd ont dekt de vroeger aangekondigde soiree en bal gehouden bij den Russi- schen gezant aan ons hof, Prins Potemkin, wiens hotel, hetwelk naast dat van Z. K. H. den Prins van Oranje is gelegen, smaakvol verlicht was. Het bal werd vereerd door de hooge tegenwoordigheid van IIH. KK. HH. den Prins en Prinses Frederik der Nederlanden en H. K. H. Prinses Albert van Pruissenen onder anderen ook bijgewoond door HH. DD. HM. den hertog en hertogin van Saksen-Weimarhet korps diplomatiekenz. De hofkapel heeft zichgedurende het balonafge broken doen hooren en uitmuntende stukken uitgevoerd. Naar men verneemt hebben de officieren van het iste bataillon der iste afdeeling mobiele Noord-Hollandsche schutterijals een blijk van achting, aan hunnen chef, den majoor de Villeneuveeen aanzienlijk ge schenk vereerd bestaande in een voortreffelijk kunstkeurig bewerkt zil veren thee-servies. Volgens berigt van den Helder, van den 10 dezer, is een der Ne- derlandsche oorlogschepen, die onlangs eenen togt naar de Oostzee heb ben ondernomen, namelijk de brik de Snelheid, kapitein Ferguson aldaar dien dag terug gekomen. VLISSINGEN den 13 september. Heden heeft alhier de plegtige be grafenis plaats gehad van den heer Aufmortkapitein bij de 3de kompagnie van het reserve-bataillon dér 18de afdeeling infanterie, onlangs alhier uit de Willemstad in garnizpen gekomen, en den 6 dezer op dejagt op eene ongelukkige wijze omgekomen. Hij was een dapper militairgeacht bij zijne chefs en bemind bij zijne soldaten welke daarvan bij zijne begra fenis de ondubbelzinnigste blijken gaven. MIDDELBURG den 15 september. Bij eene dispositie van den direc teur-generaal van oorlog is bepaalddat schutterswelke aanvankelijk het onbepaald verlof boven het in dienst blijven hebben verkozenen zich later aanmeldenom weder in de presente sterkte van het korps te worden gebragtdaartoe niet zullen mogen worden toegelatendan op vertoon van een gemotiveerd schriftelijk verzoek van het bestuur der gemeente tot welke zij behooren doch welk verzoek alleen zal kun nen worden gedaanin geval de schuttersten behoeve van welke hec geschiedtgeene middelen van bestaan hebbennoch in de gelegenheid zijnom door werk als anderzins in hun onderhoud te voorzien. De kommandanten der schutterijen zullen ook, bij gelegenheid der inspec tiën, ter kennis van de schutters brengen," dat hun bij voortduring de» weg openstaat0111 zich onder vorige bepalingen voor de land- of zee- magtof wel voor de dienst in de Oost-Indien te verbinden. Met bijzonder genoegen verneemt men uit Antwerpen, dat bij een onlangs aldaar gehouden wedstrijd concoursin het schilderen naar het landschaponze stadgenoot W. Pouwelsen onder de drie bekroonden van de twaalf mededingers is geweest. Volgens het programma moest het opgegeven stuk verbeelden het opkomen van een onwederin den namid dag van de maand octobergestoffeerd met eenen veehoederdie zijne kudde haastig huiswaards drijft. Voorts heeft, bij eene gehoudene tentoonstelling te dier gelegenheid, de algemeene goedkeuring verworven een zonlicht in een beestenstalgeschilderd door deszelfs jongeren broe der M. Pouwelsen en hetgeen vooral geene geringe aanmoediging voor deze kweekelingen in die kunst uitmaaktis dat beide stukken door de commissie der tentoonstelling zijn aangekocht en geplaatst in het museum te Antwerpen,

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1