MIDDELBURG SCHE COURANT. N\ io 8. Dingsdag 9 September 1831. $htblicatic. ïtabaotetr. Publicatie. iShuovti^atic^wnbicaat. NIEUWSTIJDINGEN. ÏDuitödilanb. (Btroal-IS rittan j c. jfócbcrlanbetf. 'TC- Burgemeester en wethouders der stad middelburg; Gezien een besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeelandvan den i September 1834 {Provinciaal-blad no. 64), betrekkelijk de toekenning van het genot van tijdelijke vrijdom van Grond belasting op de Gebouwde Eigendommen en de afschrijving van Grond belasting wegens gesloopte Gebouwen. Brengen bij deze ter kennis van alle Grond-eigenarendat de belang hebbenden ten einde zich het genot te verzekeren der tijdelijken vrijdom men gedurende de tijdstippen bij de Wet van den 28 Maart 1828 {Staatsblad no. 8)voor de verschillende gevallen van stichting we der opbouwvernieuwingvergrooting of uitbreiding van Woonhuizen en andere Gebouwen bepaald, verpligt zullen wezen om bij den Be- w aai der van het Kadaster, (zijnde voor het District Middelburg, de Heer Controleur J. A. Mosselman, wiens Kantoor gevestigd is op den Korendijk, Wijk P. no. 78, binnen deze Stad), over te leggen twee opvolgelijke door het Plaatselijk Bestuur gewaarmerkte en volgens een daarvan bestaand model ingerigte verklaringen te weten de eerste vóór den aanvang der Bouwwerkenen de tweedestrekkende om het jaar met hetwelk de termijn Van vrijdom zal gerekend worden in te gaan té doen vaststellenzullende deze laatste ten minste acht dagen te vo ren moeten worden ingediend, en van deze overlegging, aan de belang hebbendeneen bewijs van ontvang en boeking, in het algemeen regis ter der Eigendoms-veranderingendoor den Bewaarder worden afgegeven. En worden te gelijker tijd alle Ingezetenen opmerkzaam gemaaktdat hun belang medebrengt, om bij de Bewaarders van het Kadaster aan gifte te doen van alle bewerkstelligde splitsingen of vereenigingen van Perceelen of van de verandering in den aard van bebouwing van een of meer gedeelten van Perceelen en bepaaldelijk van de slooping van ge bouwen, welke afschrijving van Grondbelasting ten gevolge heeft; met uitnoodigingom zoodanige aangiftenuiterlijk op den eersten septem ber van ieder jaaraan het Kantoor van Bewaringonder welks kring de betrokkene Eigendommen gelegen zijnte doen ten einde zich reeds met het opvolgende jaar het genot te verzekeren van de daaruit voort vloeiende ontheffing of vermindering van Belasting. Én zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 8 September 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van dezelven VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, brengen bij deze ter kennisse van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaandat door den Heer Staatsraad Gouverneur der Provincie is in vorderbaar verklaardhet Kohier der Personele Belasting wegens eigene aangiften, der Wijken H. I. K. binnen deze Stad, voor het Dienstjaar ingegaan den 1 Mei 1834 en eindigende den 1 Mei 1835, en dat het zelve, ter invordering, aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen is toegezonden. Zullende deze worden afgekondigd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 8 September 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van dezelven VAN PANHUYS. Provincie Zeeland. Agentschap Sas-van-Gent. VERPACHTING VAN DOMANIALE GOEDEREN. Op Zaturdag den 20 September 1834, des morgens ten 9 uren, zal de Agent van het Domein, te Sas-van-Gentdaartoe behoorlijk geauto- riseert, en al of niet in tegenwoordigheid van eenen Inspecteur der Do meinen ten overstaan van den Notaris Mulliète Axelen getuigen in de Herberg, genaamd de Drie Schouwennabij Axel, in het openbaar presenteren te verpachten de volgende Perceelen ZAAILAND iste Perceel. 1 Bunder 37 Roeden 38 Ellen ZAAILAND, gelegen in de Gemeente Hontenissetot den 25 December 1833 in Pacht geweest bij Augusti- tius Picaret; de Pacht van dit Perceel zal ingaan den 25 December 1834. 2de Perceel. 3 Bunders 78 Roeden 76 Ellen ZAAILAND, gelegen in de Gemeente Clingetot 1 October 1834 'n Pacht bij Louis van Grimbergen, te Clinge. 3de Perceel. - 2 Bunders 80 Roeden ZAAILAND gelegen te Clingetot 1 Octo ber 1834 'n Pac'lC bij Francies Bogaartte Vracene. 4de Perceel. 5 Bunders ZAAILAND gelegen in de Gemeente Graamv en Langen- damin Pacht geweest bij Theodoor Bryssinkte Iiontenisse de Pacht van dit Perceel zal ingaan 1 October 1834. 5de Perceel. 2 Bunders 74 Roeden 68 Ellen ZAAILAND, gelegen te Clinge tot 1 October 1834 in Pacht bij Pieter Hoefnagels, te Clinge. 6de Perceel. 8 Bunders 08 Roeden 71 Ellen ZAAILAND, gelegen te Clinge-, tot 1 October 1834 in Pacht bij Joseph Pauwels, te Clinge. De Voorwaarden der Verpachting liggen ter lezing ten Kantore van den Agent van het Domeinte Sas-van-Genten van den Ontvanger der Registratiete Hulst alsmede ten Kantore van den Notaris Mullii te Axelen ter Secretarien der Gemeenten Hontenisse Sint Jansteeu Graauw en Clinge. De Agent van het Domein voornoemd, C. L. D'HA NE NS. VERGADERING van het Middelburgsche Departement der Maat. schappij: Tot Nut van 't Algemeen op Woensdag den 10 September aanstaande, des avonds ten zes uren, in het Museum Medioburgense. Herslag, Bijdrage, Voorstel omtrent het Lokaal der Departements-Hcrga- deringen. Namens Bestuurders P. de MARET TAK Secretaris. FRANKFORT den 1 september. Men meent nu te Berlijn in het ze. kere onderrigt te wezen, dat niet alleen de keizerin maar ook de keizer van Rusland die residentie iri dert loop dezer maand bezoeken zal. Eerst- gemelde zou tot het laatst van october deels daar, deels te Potsdam doorbrengen, terwijl de keizer, na een verblijf van veertien dagen, langs eenen anderen weg naar Petersburg zou terug keeren. Te Gothenburg in Zweden, waar de cholera meer dan twee dui zend twee honderd slagtoffers gemaakt heeftis die ziekte aanmerkelijk aan het afnemen; doch heeft zich nu ook, volgens berigten van den 26 laatstleden te Stokholm geopenbaard. HAMBURG den 2 september. Het Nederlandsche linieschip d e Zeeuw, en de brik de Snelheid, zijn den 29 augustus van Kop penhagen naar de Noord-zee onder zeil gegaanaan boord hebbende Z. K. H. Prins JVillem Frederik Hendrik der Nederlanden. Tijdens de genoemde schepen nog op de reede lagengebeurde hetdat een vaar tuig met 18 personenwelke die vreemde bodems wilden bezoeken in zee omsloeg; kapitein Rijk van den 2?eeuw liet terstond sloepen uit zetten waarmede men het geluk heeft gehad 15 dier personen te redden. LONDEN den 3 september. Onze bladen melden, dat de heer Dcdel buitengewoon gezant van Z. M. den koning der Nederlanden ,11. zon dag van hier naar 's Gravenhage is vertrokken. Uit Lissabon wordt den 27 augustus geschreven, dat de cortès met eenparigheid van stemmendon Pedro als regent van Portugal be vestigd hadden. Brieven uit Madrid van den 25 augustus verzekeren, dat de com missie van finantien toen eenparig tot de erkenning der cortès-leening tot de conversie van den achterstalligen interest in kapitaal en tot de be taling der coupons uit de eerste beschikbare gelden zou hebben beslo ten. Daarentegen besloot zijhoewel met eene geringe meerderheidde leening Aguado niet te erkennen. AMSTERDAM den 5 september. De heden namiddag alhier terug gekomene twee bataillons mobiele schutterij dezer stad, zijn aan de Dui- vendréchtsche-brug door heeren burgemeester en wethouders opgewacht en ontvangenen op onderscheidene vervcrschingen onthaald. Vervol gens zijn dezelve, benevens genoemde overheids-personen, en met de 8 bataillons plaatselijke schutterij en de schutterij te paarddie tot in de Diemermeer waren uitgetogen, de stad binnengetrokken tot op den Dam alwaar zij door den heer staatsraad burgemeesterin tegenwoordigheid der overige leden van het stedelijk bestuur, plegtig zijn toegesproken. Bij deze gelegenheid heeft Z. E. A. ook dat gedeelte van Amstels schutterijhetwelk gedurende de laatste 4 jaren de dienst binnen deze stad verrigt heeft, voor deszelfs ijver, trouw en volharding bedankt en insgelijks de vrijwilligers, die zich aan de plaatselijke schutterij, ter bewaring van rust en orde hebben aangesloten voor de bewezepe dien sten dank gezegd en hen voorloopig van verdere werkelijke diénst!(vrij gesteld. Door al de straten daar men den trein verwachtte waren al de hui zen met vlaggen guirlandes enz. versierdook waren er onderscheidene fraaije eerepporten geplaatst, waarop zeer toepasselijke opschriften prijk ten en op den dam was eene smaakyolle wapen-trofee opgerigt, op welks voetstuk men las Geen vaster steun dan Burgertrouw en Sciiuttersmoed. De vreugde der burgerij was op eene ondubbelzinnige wijze kenbaar door den toevloed van duizenden en het blijde gejuich langs den geheelen weg terwijl het zich laat aanziendat de illuminatie dezen avond schit terend en nagenoeg algemeen zal zijn. Ter beurze wilde men weten, dat de inschrijvingen voor den spoorweg, te Amsterdam en te Keulen, 4 millioenen guldens bedroegen. Men sprak verder van het plan eener gedeeltelijke verwaarborging der renten. Naar men verneemt is hier ter stede thans ook een adres ontwor pen aan de koningin-regentes van Spanje, ten zake van de door den minister Toreno aan .de cortes voorgedragen plannen van reductie der bui- tenlandsche schuld en moet daarbij buiten en behalve het onbillijke van dén geheelen maatregelinzonderhaid zijn aangetoond dat de te Amsterdam uitgegeven 5 pets. Sp. perp. in geenen deele behooren tot de negotiatien na 1823 gedaan, maar dat dezelve zijn gesproten uit de conversien der 5| pets. neg. Hope co.en 3§ pet. neg. Echeniqev en dat deze beide negotiatienbij besluit der cortes van 11 september 1820, plegtig als wettige schuld erkend zijn, en dit besluit op 21 mei 1821 door den koning van Spanje is bekrachtigd. De 2 dezer is de derde zolder van het pakhuis het Hertop den hoek van de Baangracht en Kruisstraatingestortdoor het breken der balken. Een korenverschieterJacobus de Wijswonende op de korte Prinsengracht, en vader van drie jonge kinderen, aldaar werkende, is op den tweeden zolder gevallen onder de tarwe bedolven en onder een balk geklemd geraaktzijnde het lijk eenige uren daarna zeer misvormd daar onder uitgehaald. MIDDELBURG den 8 september. Dezer dagen heeft Z. M. be noemd: tot kommandeur der orde van den Nederlandschen Leeuw, den ridder en inspecteur-generaal van de geneeskundige dienst voor *s Rijks zee- en laridmagt, den heer J. C. B. Bernarden voorts nog 168 rid ders dierzelve orde. Den 6- dezer zijn te 's Hage weder 2000 uommers schatkist-bil-

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1