MIDDELBURGSCHE COURANT. N*. 104. Zaturdag 30 Augustus 1834. ^oo0-C5cir6gt0h0t* $0f tï.ltt Qls>9i&C0 'S GR AVE NH ACE. PROVINCIE ZEEL AND. ij Mr. CORNEL1S FELIX van MAANEN, Minister van Justitie, als door Zijne Majesteit bij voortduring belast met de waarneming der functien van Eersten President van het Hoog-Geregtshof te 's Gravenhage Bevelen uit krachte van de Wet, dat de Assises in de Provincie Zee landvoor het derde vierendeel jaars van den jare 1834, zullen geo pend worden te Middelburgop Maandag den apsten September eerst komende des morgens ten tien urenop den voet bepaald bij de arti kelen 16, 17 en 18 der Publicatie van den 11 December 1813. Benoemen 0111 dezel-ve te presideren Jonkheer Mr. Marlnus Willem de Jonge Raad in bovengemeld Hoog-Geregtshof. En gelasten, dat deze ter diligentie van den Heer Procureur-Generaal zal worden bekend gemaakt en afgekondigd. Aldus gedaan te 's Gravenhage, den 19 Augustus 1834. VANMAANEN. Van wege den Heer Eersten President De Eerste Griffier van het Hoog-Geregtshof, J. H. S P E I R M A N. iïiutificatie. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, brengt, bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat door Zijne Exc. den Opperhoutvester voor de Noordelijke Provinciënmet overleg van Hun Edel Groot Achtbare de Gedeputeerde Staten is bepaald dat in deze Provincie, met uitzondering der Gemeenten in het 4de en 5de District, buiten de linie der voorposten gelegen, waar dezelve gesloten blijft, voor dit jaarde groote Jagt op Maandag den 1 September aanstaande zal geopend zijn; terwijl echter niet zal mogen worden gejaagd op gron den waarop de Oogst nog niet zal zijn afgeloopenen geen Wild zal mogen worden vervoerd naar Provinciënalwaar de Jagt nog niet geo pend is wordende wijders de Eigenaren van privatieve Jagten grenzen de aan de Zee of Rivieren, aandachtig gemaakt, dat. dezelve mede aan de zijde van deze Wateren behooren afgepaald te worden. Middelburg, den 27 Augustus 1834. De Staatsraad Gouverneur voornoemd Bij deszelfs afwezigheid S PR ENGER. Lid der Gedeputeerde Staten. Bij besluit van Zijne Majesteit, in dato 25 Mei 1834, no. 49, is aan Albert Indorpvergund om den geslachtnaam van van Dokkum aan te nemen, en zich mitsdien te noemen en te teekenen: Albert Indorp van Dokkum en zulks op den voet van de bestaande wetten omtrent de verandering van namen. Geschiedende deze aankondiging om dien overeenkomstig in der tijd te hebben het effect van Zr. Ms. gunstig besluit. Aan de daarbij belanghebbende In- en Opgezetenen wordt nogmaals herinnerd, dat de HER-IJK der MATEN en GEWIGTEN voor deze Stad en Ambachten gesloten moet worden op aanstaanden Zaturdag den zesden September, en dezelve voor dit jaar alhier niet kan worden hervat. De fungerende AGENT VAN KAZERNERING berigt, dat van den eersten toten met den zesden September 1834, des voormiddags van 9 tot 12 uren, zullen worden uitbetaald (op teruggave der Biljetten) de Gelden voor Huisvesting en Voedingaan de In- en Opgezetenen dezer St®d en Ambacht, welke op den 21 en 22 der vorige maand met Inkwar tiering zijn belast geweest. Zullende na voorschreven tijd geeue be taling meer geschieden. Op Vrijdag den 5 September 1834, des voormiddags ten Elf uren, zalte COLIJNSPLAATin het Gemeentehuis worden aanbesteed Het vernieuwen en onderhouden der Kramwerken, met en zonder Grond-aanvullingen, aan de Fliete- en Nieuw Noord-Beveland-Pol ders voor den tijd van vier jaren zullende eindigen 1 Junij 1838 en zulks volgens het gedrukt bestekwaarop gemelde werken in het jaar 1833 zijn aanbesteed geweest. Zijnde voorts nadere informatien te bekomen bij den Ingenieur H. van Diggelen te Middelburg, en bij de Dijksdirectien van gemelde Polders. NIEUWSTIJDINGEN. 23mt«5cïtlatiib. FRANKFORT den 24 augustus. De president van den bondsdag, graai von Münch Bellinghausen is nog niet hier aangekomen en wordt zelfs niet voor den 5 september verwachtkort na zijne aankomst zou dat gedeelte der conferentie-besluiten worden bekend gemaaktdat be trekking heeft op de oprigting van een opperste geregtshof voor alle Duitsche Staten, ter beslissing van geschillen tusschen de regeringen en de kamers, maar hetgeen de censuur betreft nog voor het publiek ge heim gehouden worden. De Pruissische gezant, baron von {Vagleris inmiddels met jhet voor zitterschap der bondsvergadering belast. De koning van Pruissen heeft den Russischen veldmaarschalk von Wittgenstein tót den vorstenstand verheven. In het Zwitsersche exercitie-leger te Thunwaar de kaders der ^verschillende contingenten verzameld zijn is tusschen die van Neucha- telwelke hunne Pruissische kokarde en penningen droegen, en de overi ge Zwitsersgroote twist ontstaanzoo dat de chefs moeite hadden om dadelijkheden te voorkomen. Men heeft zich tot den bevelhebber der Neuchatelsche troepen gewend, met verzoek zijne onderhoorigen te ge- Mastendéze teekenen, die zoo veel stof tot misnoegen gaven, af te leg gen doch hij verklaarde door zijne regering gelast te zijn, dat zij ge dragen Zouden worden; waarop men zióh nü onmiddellijk tot die regering vervoegd heeft, met verzoek dat dit bevel mag worden ingetrokken. Onlangs hebben eenige kwaadwilligen eene poging aangewend om het kasteel van Neuchatel te bestijgen en binnen te dringen, zonder dat het gelukt is iemand der schuldigen te vattendaar zij. bij het naderen der wachthebbende soldaten de vlugt hebben genomdn. LONDEN den 24 augustus. Eergisteren heeft te Chattam een op loop en vechtpartij plaats gehad tusschen de manschappen van het aldaar Iersche regiment en een aantal zeeliedendie de volksmenigte op hunne zijde schijnen gehad te hebben. jlEr zijn verscheidene personen gewond: De aanleiding tot deze twist, waarbij de officieren van het regemenc aan hunne onderhebbenden de vrije hand schijnen gelaten te hebben wordt niet gemeld. Volgens berigten uit Nieuw-Yorktot den 25 julijheeft het ge regtshof aldaar kort te voren uitspraak gedaan in de zaak van eenigö der personen, die bij de jongste oproerige bewegingen aldaar, ter zake van de vrijverklaring der negerslavenzich aan plundering of derge lijke geweldadigheden hadden schuldig gemaakt. Drie der aangeklaag den zijn tot één jaar tuchthuisstraf en daarmede gepaardgaande dwang arbeid veroordeeldzijnde dit de zwaarste straf die het hof kon op leggen. Vijf anderen zijn tot zoodanig cene tuchthuisstraf voor den tijd van zes maanden verwezen. JVrttifcrijk. PARYS den 25 augustus. De heer de Talleyratid heeft reeds twee malen langdurige confcrentien met den koning gehad. Vólgens den Constitutionel brengt hij van Londen de bepalingen .mede welke'aan het viervoudig traktaat werden toegevoegd.. Darzetver. hoofddoel zoude zijn, om door een gestreng toezigt allen .aanvoer van,wapenen en krijgs behoeften aan don Carlos af te snijden., waartoe reeds werkelijk een eskader van de reede van Toulon is uitgeloopen. Voorts zegt men t dat, in geval eene meer afdoende tusschenkomst noodzakelijk mogt wor den deze taak aan Portugal zoude zijn opgedragen. Binnen weinige dagen vertrekt de heer de Talleyrand naar de baden van Bourbon PAr- chambault. Het ministerieel avondblad deelde gisteren de volgende telegrafi sche depeche mede: Don Carlos bevond zich op den 20 dezeronder geleide van twee bataillons en twee kompagnien guideste Leyzaen zoude zich den volgenden dag naar St. Estevan begeven, Zumala Carreguy hield zich den 20 in de vallei van Ulzuma op en vertrok van daar naar Estella. De generaals Rodil en Jaureguy stonden den 21 te Tolosa aan het hoofd van 10,000 man." De Monlteur voegt hierbij dezen morgen eene nadere depechealdus luidende Op den 21 is Zumala Carreguy te Thiebao gepasseerdzich naar Aoi'z begevende en door Lorenzo vervolgd wordende. Op denzelfden dag trok de generaal Rodil naar St. Estevan, waar don Carlos Zich bevond." T~-' iücbcrlaubctt, 's GRAVENHAGE den 27 augustus. HH. MM. de Koning en Ko ningin, benevens HH. KK. HH. de Prins en Prinses Frederikalsmede de Prinses Albrecht van Pruissen zijn van het Loo in deze residentie aangekomen. AMSTERDAM den 26 augustus. Onlangs zijn alhier 23 kisten en kistjes Java thee aangevoerdwaarvan de groene soorten ongemeen fijh zijn bevonden, en de beste Chinesche in smaak overtreffen; ook de zwar te soorten zijn zeer goed doch schenen dezelve eenigzins van aard ver anderd te zijn. Vrij algemeen is men van gevoelen, dat dit als eene zeer wel geslaagde proef kan beschouwd worden en die thee niet min der voor de buitenlandsche dan voor de inlandsche markten geschikt is BREDA den 26 augustus. Heden morgen vroegtijdig hebben de troe pen der 2de en 3de divisien van het leger te velde, de beide kampen van Reijen en Oirschot verlatenen zijn de korpsen schutterijen tot de zelve behoorende naar de plaatsen hunner bestemmingwaar de batail- lons-staven gevestigd zijnafgemarcheerd en de bataillons infanterie naar de hun aangewezen kantonnementen afgetrokken. MIDDELBURG den 29 augustus. Volgens een brief uit Londen, van den 4 dezer, in een geacht Duitsch blad voorkomende, voorspelt men aan het Engelsch ministerie geen langdurig bestaan; vooral maakt men zulks op uit de houding welke de Times thans aanneemt. Dit dagblad hetwelk met veel meer bekwaamheid dan eenig ander geschre ven wordt, beschouwt men niet zonder grond, als de tolk en bestuur der van hetgeen men de openbare meening der groote massa van het lezend cn redenerend publiek pleeg te noemendit blad nudat zoo veel heeft bijgedragen 0111 het ministerie Grey in hagchelijke omstan digheden staande te houden heeft reedsbij een uitgebreid artikelin den geest der behoudende partij geschrevenlord Brougham zonder ver schooning aangetasten hem en andere zijner ambtgenooten beschul digd dat zij het Fransche stelsel van centralisatie in Engeland willen invoeren lord Brougham, die voor zes maanden nog vrij algemeen voor een medewerker aan de Times gehouden werd! De schrijver zegt in het slot dezes briefsdatop den door hem uit voerig ontwikkelden grondde vorming van een behoudend ministerie in Engeland tot eene spoedige vereffening van het Belgische geschilen mis schien ook tot eene allengs te bewerken ontwapening der groote mogend heden Frankrijk ingeslotenzoude kunnen leiden. De Belgische gezant'te Londen, van de IVeyeris den 24 van Londen te Ostende aangekomen en heeft aldaar een bijzonder gehoor van vorst Leopold gehad hij zou voorts te Ostende verblijven tot op het vertrek van vorst Leopold naar Brussel't welk tegen het laatst der maand was bepaald. Het Brusselsch handelsblad le Mercure vermeldt, dat de heer Smits, directeur der afdeeling van koophandel aan het ministerie van binnenlandsche zaken naar Parijs is vertrokkenvoorzien van de in- structien cn de grondslagen voor een handelstiaktaat met Frankrijk, zoo d TE IN DE WB E V E L S C H R I F '1'.

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1