MIÖDÈLBURGSGHE C O V 81 A N T* N\, ioo. Donderdag 21 Augustus 1834» Bcfeettbmafeittgen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG maken bekend dat de gewone wekelijksche Marktinvallende op Donderdag den 21 dezer in plaats van op de groote Marktzal worden gehouden bp de Groenmarkt en de Balansalwaar aan degenen die zulks mogten verlangen de noodige plaats tot het opslaan van Kramen en dergelijken zal worden aangewezen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den iR Augustus 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd B ÏJ L E V E L D. Ter ordonnantie van dezelven VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG;. Overwegende, dat de geboortedag van Zijne Majesteit onzen geëor- biedigden KONINGdit jaar is invallende op Zondag den 24 Augustus aanstaande Brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dezer Stad dat de Zondaguitsluitend tot de uitoefening van de openbare Godsdienst be- steiiid zijndeook thans eene geschikte gelegenheid zal aanbiedenom het weldoend Opperwezen dank te zeggen voor de vermeerdering der jaren van Z. M. en de verlenging van Hoogstdeszelfs leven af te smee- k'en doch dat overigens alle openbare vermakelijkheden of vreugdebe- tooningen, ter viering van Zr. Ms, geboortedag, zullen moeten plaats hebben op Maandag den 25 dezer, en dat mitsdien het afsteken van Voetzoekers of andere Vuurwerken, alleen op laatstgemelden dag, van des avonds negen uren tot middernacht, op de opene Pleinen binnen deze Stadzal worden roegelaten. En zal deze worden aangeplakt en afgekondigdmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 18 Augustus 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd; B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van dezelven VAN PANHUYS. Qlwoirtisiflitie-S'UtibicrtAt. Provincie Zeeland. Agentschap Sas-van-Gent, VERPACHTING VAN EENÊ VISSCHERIJ. Op Donderdag den 30 Augustus 1834, des voormiddags ten negen urenzal de Agent van het Domein te Sas-van-Gentdaartoe behoorlijk gemagtigd ten overstaan van den Notaris J. Mullié en getuigen, inde Herberg genaamd dé drie Schouwen, nabij AXEL, in het openbaar pre senteren te verpachten De VISSCHERIJ op het Zij-Kanaal van Hulst, te rekenen van 50 Ellen boven de Axelsche Sassing tot zoo verre hetzelve thans is voltooid. De voorwaarden dezer Verpachting liggen ter lezing ten Kantore van den Agent van het Dómèiré, te Sas-van-Gent, en bij den Notaris Mullié, te Axel; mitsgaders in bovengemelde Herberg de drie Schouwenen in het Logement bij Mejufvröuw Steenkampte Axel. De Agent voornoemd E, C. L. D' H A N E N S. Slbucirtcnttc. De ondergeteekendeAGENT van den RIJKSKASSIER te Goes belast met het beheer der Domeinen en Tienden van de Algemeene Ne- derlandsche Maatschappij ter begunstiging van de Volksvlijtin de Dis tricten Middelburg en Goes, ontwarende dat sommigen den Heer C. van Deinse H.Jz., te Middelburg, nog als Geëmployeerde van hem onder- geteekenden beschouwenadverteert bij dezedat gemelde Heer C. van Deinse H.Jz.(welke nimmer door den ondergeteekenden tot het uitoe fenen van eenig gezag noch tot het ontvangen van verschuldigde Pagt- penningen of andere gelden is gekwalificeerd of daartoe geregtigd ge weest,) sedert 4 Julij 1834 heeft opgehouden in dienst van den onder geteekenden te zijn, en hij ondergeteekende, tot zijn Geëmployeerde te Middelburg heeft aangesteld den Heer .7. F. GastelaarTranslateur enz. te Middelburg. Waarschouwende voorts alsnog dien het aangaat, dat, volgens de bekende Verpachts-Conditiengeene betaling valideertdan gedaan ten Kantore van den Heer Agent van den Rijkskassier te Mid delburg, volgens kwitantie van zijn Ed. Goes, den ao Augustus 1834. MIRANDOLLE. N1EUWSTI] DINGEN. SDuiteritlaub. FRANKFORT den 15 augustus. Men meldt uit Rome, dat de Paus den 1 dezer, na de aankomst van eenen courier, in eene buitengewone vergadering aan de kardinalen had kennis gegevendat de kardinaal patriarch van Lissabon Patrizio da Silva de door dom Pedro benoem de bisschoppen gewijd had. Z. Heiligheid moet zijn innig leedwezen over deze handelwijze hebben betuigd daar zelfs het schrikbewind in Frankrijk de ongehoorzaamheid aan den Heiligen Stoel niet zoo ver had gedreven. Er zou tot eene tweede waarschuwing aan dom Pedroen bleef ook deze vruchteloos, tot zijne kerkelijke uitbanning besloten wezen. Uit Offenbach in Hessen, schrijft men van den 7 augustus: Onze stad schijnt bestemd tot het verblijf van profetenvoor drie jaren trok de beruchte Proli door zijne VÖorzeggingen de aandacht van alle bijgeloovige en dweepzieke lieden tot zich; hij verliet eindelijk onze stadom zich naar Amerika te begevenen heden is hij alhier vervan gen door een boeren jongen, die, na Zijn landwerk verrigt te hebben, onder de boeren gaat prediken en meer en meer toeloop bekomt." Omtrent dezen wordt nader gemeld De nieuwe profeet, die zich te Offenbach heeft opgedaan heet Hermann\ hij is.een boer van 20 jaren oud, die zegt, geroepen te zijn, om het ophanden zijnde einde der wereld te prediken en hét volk tot boete en bekeering aan te manen. Als gezant van God stelt hij zich tot voorbeeld van alle anderen doch laat niet naalle leeraars in een bespottelijk daglicht te plaatsen. Duizenden menséhen komen dagelijks dien dweeper hoorenWelken men in een gekkenhuis moést opsluiten." Latere berigten melden, dat deze persoon den 11 dezer, door de re gering van het groot-hertogdom Hessen, in zijne woning te Offenbach is gearresteerd en in eene Chais naar Darmstad gevoerd. Toen hij op gehaald werd, waren meer dan 2000 menschen voor zijne woning ver zameld om te zien wat er voorviel. IntUsschen waren de toegangen door militairen bezet, om de nieuwsgierigen terug te houden, en allei is rustig afgeloopen. (Sirocrt-öirittattjc. LONDEN den 16 augustus. De zittingen van Otis parlement Zijn gis teren door den koning in persoon gesloten. In de bij die gelegenheid door Z. M. gehoudene aanspraak komenWat onze buitenlandsehe te- trekkingen aangaat, de volgende zinsneden voor: Ik ontvang bij voortduring van alle de vreemde mogendheden verze keringen van hare vriendschappelijke gezindheid. De onderhandelingen welke de conferéntien van Londen over de zaken der Nederlanden hebben doen schorsenzijn nog niet afgeloopen en ik moet mij nog altijd beklagen, dat de eindschikking tusschen Hol land en Bëlgie voortdurend verschoven is. Van een anderen kant ondervinde ik het opregt etf levendig genoe gen over het eindigen van den burger-oorlogdie zoo lang het koningrijk Portugal heeft bedroefd, en het verheügt mij te denken, dat het trak taat, dat de staat van zaken in Spanje en Portugal mij heeft doen slui ten met den koning der Franschen de koningin-regentes van Spanje en den regent van Portugalen hetwelk u reeds medegedeeld isveel heefc bijgedragen tot dien gelukkigen uitslag. Sedert zijn cr gebeurtenissen.in Spanje voorgevallen, die voor eeni- gen tijd de hoop Op rust in dat landdie de bevrediging van Portugal ingeboezemd had, te leur gesteld hebben. Op deze gebeurtenissen, zoo belangrijk voor Groöt-Brittanje, Zal ik met overleg van Frankrijk en de andere mogendhedendie deel heb ben aan het traktaat van 22 april, zeer ernstig acht geVén'en de goéde verstandhouding, die tusschen mij en mijne geallieerden bestaat, geeft mij reden te verwachten, dat onze Vereende pogingen met een goed ge volg bekroond zullén worden. De vrede van Turkije blijft ongestoord ik vertrouwdat aldaaf niets gebeuren zal om de rust in Europa te hinderen." Naar het oordeel der Londensche bladen is deze aanspraak zeer vol doende, en beantwoordt zij aan de verwachting, welke meh deswege gekoesterd had. Dezelve merken echter aandat twéé zeer belangrijke punten in dezelve onze binnenlandsche zaken betreffendegeheel onaan geroerd zijn gebleven; te weten Ierland, aan hetwelk anders?- sedert ja ren geregeld eene zinsnede in de koninklijke aanspraken toegew'ijd wierd en ten tweede het vraagstuk wegens de tienden en de nadere Tegeling van de inkomsten der gevestigde kerkbeide punten van een zoó tee- deren aard, vooral uit hoofde van het verschil van de twéé huizen daar omtrent dat de koning dezelve niet had durven vermelden. De prins de Talie-grand is van hier naar Parijs vertrokken Cn Zal eenigen tijd op een zijner landgoederen gaan doorbrengen. Uit verscheidene graafschappen worden den koning dank-adfesSén aangeboden, voor zijn uitgedrukt besluit ter handhaving der gevestigde kerk. Woensdag heeft de kolonel Perceival in het buis der gemeenten een verzoekschrift ingeleverd, door verscheidene duizenden inwoners van Cork geteekendten behoeve der gevestigde kerk in- Ierlanden waarin zij de commissie tot onderzoek naar de inkomsten dier kerk ten sterkste af keuren. Te Dublin hebben zondag den 10 verregaande ongeregeldheden plaats gehaddoor het vervolgen en mishandelen van zekeren predikant Smithdie zijne leerrede in de open lucht uitsprak en waarbij op nieuw het ongenoegzame der Iersche politie moet gebleken zijn om eenig- zins ernstige volksoploopen te stuiten. Alle partijen zijn misnoegd over het plan omtrent de Spaansche Schuld. Men verhaalt, dat gisteren een courier uit Madrid aangeko men is met nadere berigten, en ook, dat de graaf de Torreno eenige wij zigingen in zijn ontwerp zou gemaakt hebben in het voordeel der hou ders van de obligatien der cortes. Ondertusschen moet men zeer voor- ■zigtig zijn in het aannemen van deze en dergelijke geruchten. Men verneemtdat het grootste gedeelte der Polendie onlangs met twee Oostenrijksche fregatten naar Nieuw-York zijn ovërgebragt in het binnenland van Amerika eene vrije kolonie willen aanleggeneni aldaar ook die hunner landgenooten ontvangen welketen gevolge der gebeurtenissen genoodzaakt mogten zijn Europa te verlaten. 4HebcirIfttibctt. 's GRAVENHAGE den 17 augustus. Z. M. de Koning za! zich te gen aanstaanden vrijdag naar het Loo begeven. Z. K. H. de Prins Veldmaarschalk is gisteren avond ten elf uren we der van hier naar Tilburg vertrokken. Heden is er dejeuner ten hove. H. M, de koningin van Beijeren zal daarbij tegenwoordig zijn. De heer mr. .7. van 's Gravenweert is uit zijne betrekking van re ferendaris bij het departement van buitenlansche zaken eervol ontslagen onder toekenning van een wachtgelden tot staatsraad in buitengewone dienst benoemd geworden. De heer D. C. Splittgerber is bij koninklijk besluit erkend en toe gelaten als consul van Pruissen te'Amsterdam, AMSTERDAM den 16 augustus. In den afgeloopen nacht, omstreeks ten een uur, is ten huize van den.kruidenier A. J. 0»$tee,op het Dam rak alhiereen felle brand uitgebarstendie drejgde zich des te eerder aan de nevengebouwen te zullen fflededeclendoordien het vuur op de bovenverdieping of zolder moet zijn ontstaan. Zestien brandspuitendie L' met spoed werden aangevoed en eene verbazende groote massa water op de vlammen nederwierpénbedwongen echter spoedig den brand, die

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1