ZEETIJDINGEN. ADVERTENTIEN. geb. van den Bergen. STOOMJAGT PRINSES J\JARIANNE op Rotterdam. van Middelburg 5è 7 9 11 De STOOMBOOT DE SCHELDE van Vlissingen op Breskens Woensd. 20, ui Donderd.21, 12^ Vrijdag 22, ij Zaturdag 23 2 TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS. 2er inaand te doen vertrekken, en gelijktijdig de kampen te doen op breken veranderd geworden ten einde de plaatsenwelke de korpsen behooren door te trekken, niet te veel te belasten. Uit dien hoofde zijn in de eerste plaats de korpsen schutterijendie in de vestingen la gen, opgebroken, en worden zij door de overigen gaande weg gevolgd. "Tot dusverre geschiedt de togt met de meeste orde en regelmatigheid en uit hetgeen men ziet en hoort, meent men veilig te mogen besluiten, dat, bijaldien het Vaderland de dienst der schutters, die nu gedurende bijna 4 jaren, met de loffelijkste volharding, de grenzen hebben bewaakt andermaal mogt vorderenzijlieden Op nieuw en blijmoedig zouden op komen. Men verzekert, dat de troepen der reserve-divisie als nu tegen den 24 en 25 en de kampen tegen den 26 dezer zullen opbreken. DORDRECHT den 15 augustus. Men verneemtdat ook hier te lande het voornemen bestaat tot liét daarstellen van een geregeld transport voor reizigers en goederenmet voertuigenlangs de gewone wegen dóór stoomwagens voortgetrokken wordende en zijn wij wel onderrigt dan zal daartoe al spoedig aanvraag tot 'cohcessie aan Z. M. 'ingeleverd worden en wel voor het traject tusschen Amsterdam en Arnhem in verbinding met de Rijnvaart. MIDDELBURG den 18 augustus. Bij besluit van den 26 julij U. heeft Z. M. bepaald, dat de vrijwilligers bij de plaatselijke schutterijen, of vrijwillige rustbewaarders, zonderonderscheid, voorloopigtotdat daaromtrent nadere bevelen vim wege Z. M. zullen worden gegeven, van alle werkelijke dienstprestatien zullen worden vrijgesteld, zoodra, volgens art. 2 van hoogstdeszelfs besluit van den 25 derzelfde maand no. 88, de schutters, bëhoorende tot de mobiele schutterij, in hunne gemeenten zullen zijn teruggekeerd. De plaatselijke besturen worden door de heeren gouverneurs der pro vinciën aangeschrevendaaromtrent te handelen met overleg van de plaatselijke kömmandanten. Wij kunnen als zeker melden, dat het iste bataillon der afdeeling ZeeuWsche mobiele schutterij op den 20 dezer te Vlissingen zal aanko menten einde aldaar voor zoover de manschappen niet met verlof gaan, garnizoen te houden; zullende het 2de en 3de bataillon den 21 deze stad binnenrukken. Op den 14 dezer is weder een Belgisch deserteur aan de voorpos ten in het 5de district aangekomengediend hebbende bij het 7de rege- ment infanterie te Antwerpenhij is opgezonden naar Vlissingen en be stemd voor het korps van Cleerens. - Van Madrid den 7 wordt gemeld, dat de minister Toreno aan de kamer Van afgevaardigden een Ontwerp vaii wet heeft voorgedragenbetrekke lijk eene reductie der Spaansche schuld. Hierbij wordt bepaald, dat alle schulden door het gouvernement buitenslands op verschillende tijden, zoowel voor als na het jaar 1823, aangegaan, staatsschulden zijn; dat men onnriddelijk tot de Verevening dier geheele schuld zal overgaan en naar mate dat dezelve verevend isin de betaling der renten voorzien dat de geheele buitenlandsche schuld voortaan in werkelijke en uitgestelde schuld zal verdeeld worden ënZ. Bij het nde of laatste artikel wordt bepaalddat de secretaris van staat over de finantien is geautoriseerd om eene leening te sluiten van 400 millioen realenbestemd om het te kort 111 de schatkist te dekken en in de buitengewone behoeften te voorzien. Het Fransche gouvernement heeft den 13 van Bayonne de volgen de telegrafische depeches ontvangen, gedagteekend den 12 dezer: El Pastor schrijft van den 10 dezer uit VillafnincaDe geheele magt der insurgenten van NavarreAlava en Guipuzcóamet uitzonde ring slechts van het bataillon van Sagastabelsadat zich in de valei van Bastan bevindt, heeft zich met don Carlos in haar midden, naar Onate géivend. Rodil houdt zich te Alsarsua op. De insurgenten voor 't eerst vereenigd willen zich hetzij van de zeekust meester maken om langs dien Weg onderstand te krijgenhetzij eenen algemeenen slag wagen. Een aantal vlugtelingen hebben zich sedert de bezetting van Elisondo aan de Fransche grenzen vertoond." Den 12 dezer is de procureur des konings van Brussel bij het hof van assises van Mons gehoord, in de zaak der Brflsselsche plunderingen. Het blijkt uit zijne verklaringen dat hij in den voormiddag van den 6 april vijf onderscheidene requisitoiren aan den plaatselijken komtnan- dant van Brusselden kolonel Rodenbachalsmede aan den kommandant der gendarmerie heeft laten afgaan om de plunderingen te beletten en de goede orde te helpen herstelten doch dat dezelve alle zonder gevolg gebleven zijn. Het verhoor der getuigen is in de zitting van den 12 afgeloopcn. Het openbaar ministerie heeftbij monde van den heer de Baray het woord gevoerd en betoogd dat de voorgevallene ongere geldheden geenszins kunnen toegeschreven worden aan het publiek ma ken der lijsten van inschrijving voor de paarden van den prins van Oranjemaar dat dezelve onmiddelijk zijn gevolgd op een schotschrift waarbij de menigte tot plundering en zelfs tot doodslag werd opgeruid. Aan het slot van de redevoering heeft het openbaar ministerie ten hoog ste gelaakt de werkeloosheid der acht commissarissen van politic te Brusselvan welke er niet een zijn pligt heeft gedaan. Uit Mons schrijft men verder den 13 dat de president van het hof ran assises in de zaak der Brnsselsche plunderingenbij zijn requisitoir regtstreeks of stilzwijgend de in vrijheid stelling vaii een vijftigtal dei- beschuldigden voorgesteld heeft; zoodat er nog een twintigtal beschul digden zouden overblijven. Een Belgisch dagblad zegt nopens het ontslag van de heeren de Mcrode en Duvivier. Die heeren verlaten het ministerie zoo als zij er in zijn gekomen en er in gefigureerd hebben, dat is te zeggen, zonder dat men hen opgemerkt heeft. Het zijn nietigheden der revolutie." Omtrent twee andere Belgische ministers zegt een Ilollandsch dagblad het volgende onder den titel van Belgische nadperij Wat er in Engeland, en vooral, wat er in Frankrijk gebeureheeft altijd in Belgie zijne navolginganders zou de glorieuse revolutie niet volmaakt zijn. Het is dus geen wonder dat de heeren Belgische minis tersLebeau en Rogier, hunne demissie aan prins Leopold hebben inge zonden want minder te willen zijndan lord Grey en de maarschalk Soult, zou met hun revolutionnair karakter niet overeenkomen. Maar die Belgische heeren zijn geene groote diepzinnige diplomaten. Misschien wel heeft de vrees voor volgende gebeurtenissen hen doen besluitenom zich bij tijds terug te trekken ten einde met hunne bijeen geschraapte penningen zich naar een ander klimaat te begeven, om alzoo de volks woede te ontwijken." Het is de generaal de Tabor, die in het Luxemburgsche buiten bewind is gesteld. De generaal Kenor is sedert lang zonder kommando. Volgens den Courtier Beige zou men trachten eene onderneming tot stand te brengen omtusschen Brussel en Holland onder neutrale vlag een voordeelig en spoedig middel van vervoer te doen plaats hebben. De Eclaireur van Namen meldtdat een gewezen officier van de Belgische kavallerie, die bij het gevecht van Hasselt wat schielijk ge- vlugt waszich beleedigd heeft gevonden door de preek van eenen pastoor uit den omtrekwaarin deze zeide dat zijne toehoorders Gods toorn niet vreesden maar wel op het eerste kanonschot gingen ioopen, i Het daarvoor houdende, dat dit voornamelijk ook op hem gemunt was heeft hij van den pastoor geëischtdat dezelve zijne woorden openlijk zou intrekken; en toen deze dit niet naar zijnen zin heeft willen doen, heeft hij hem geslagen en de kleeren van het lijf gescheurd. De zaak is ter kennis van den procureur der regtbank gebragt. MIDDELBURG den 18 augustus. Gisteren is ter reede van Vere gearriveerd de Mecklenburgsche galjas Minervakapitein T. Niemann, van Narva met houtvoor deze stad. Den 12 dezer is door kapt. M. Casseboom gepraaid op de hoogte van Bovenbergen op Jutlandhet kofschip Maria Helena van Kniphousen. VLISSINGEN d en 18 augustus. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen: Christina Gertruda H. A. Klein, van Papenburg, met houtwaren der f'unf Gezweet er J. W. Weeber, van llusterscel, met haver; JanusJob. Freeriks vari Petersburg, met stukgoederen; Anna Catharina D. J. dc Boer, van Embdenmet haver; de V,rouw AntinaJ. B, Schoon, van Bergen in Noor wegen, met visch en traan; SpeculationF. Bierck, van Stokholm met pik en teer; de Vrouw NantinaB. H. Saathoff, van Embden, met haver; de Ceres II. Soreoscn van Christiania met houtwaren de stoomboot the Rrochelbank R. S. Sthanach van Londen, met passagiers en stukgoederen. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeild: de Jonge Curolina J. Jacobsen naar Huil met ballast; de twee Gebroeders J. F. Muys naar Arbroath en Rescue B. Iiowe naar Exinouth beide met boom schors; Alida, C. 11. Bicke en de Vrouw LuminaJ. J, Mulder, beide naar Embden, met stukgoederen; the Rapid, D. R. Lucany naar St. Ubc's, met bal last; Atlas J.Jorgenson naar Rio-Grandemet stukgoederen; AuroraJ. Aal- borg naar Noorwegen; Maria Dorothea O, MollerIduna, W. J. Groene- wold en SophiaG. Dadc alle drie naar de Oostzee; Russia S. M. Lellau, naar Patlau alle vijf met ballast de stoomboot the AttwoodW. Marfeenaar Londenmet passagiers. Qetrouwd J. P. A. van DIEREN Axel en den 13 Augustus 1834. M. E. P. van S O E L E N. Deze algemeene dient tevens tot bijzondere kennisgeving aan Betrek kingen Vrienden en Bekenden. J-Jedcn beviel van een' ZOON S. J. Klaassen Echtgenoot van Middelburg den 16 Augustus 1834. J Deze is dienende tot algemeene kennisgeving. ]^eden werd ik op het allergevoeligst getroffen daar het de Voorzie nigheid behaagde mijne jeugdige Lieveling, MARIA ELIZABETH tot zich te nemenin dcii leeftijd van 9 maanden. Vlissingen Wed. G. M. IIUYBREGTSE den 17 Augustus 1834. Alle de genen welke iets te pretenderen hebben van of verschuldigd zijn aan de Weduwe F. C. WISSEgelieven daarvan opgave of betaling te doen, vóór het einde van de maand September, bij IV. A, fVisse J)ingsdag den 26 Augustus 1834, VERKOOPING aan het Vendu, van een' zindelijken INBOEDEL, fraaije Kleederen en Bedden een goed MARKTKRAAM met Kisten en Zeilen een gedresseerde BOKmet Tufg en fraai Wagentje, en alle zindelijke Goederen die een ieder ver kiest aan te brengen. Maandag te zien, J)cgjnen welke iets te VERWEN of te PERSEN hebben, gelieven het te bezorgen bij C. de Rooiin den Schoenwinkel op de Markt vóór Dingsdag den 26 dezer maand. gij J. de KOK zware HAMMEN 50 ets., en Delftsche BOTER 75 ets. 'tNed. 01, in de Stad vrij thuis. Bene Burger DIENSTMEID niet beneden de veertig jaren, met de Pot en Wasch kunnende omgaan, terstond benoodigdnader adres bij van Benthem. Op de Rouaansche Kaai terstond eene MEID benoodigdop een Bovenhuis, Lett. G. No. 125. G- T. N. SURINGAR, Boekhandelaar te Leeuwardenheeft uitge geven en alom verkrijgbaar gesteld De tweede druk van de Liedjes van Claudiusdoor H. TOLLENS, Cz.gr. 8vo met acht vignettenin het koper gebragt door Ben dorp en Velyn. 3 90. PETER DE GROOTE, Zar van Rusland, Treurspel, door Mr. A. van HALMAELJr. gr. 8vo.velin papier, ƒ1,40. De tweede druk van de Ondergang der Eerste IVerclddoor Mr. W, BILDERDIJK. 1,50. Vrouwe BILDERDIJK, Nagelaten Gedichten, ƒ3,60. Afvaart in Augustus 1834. Van MIDDELBURG: Dingsdag 19, 's morgens ii~ uren. Van ROTTERDAM Woensd. 20, 'smorgens uren. Zaturdag 2 O Maandag 25, Woensd. 27, Zaturdag 30, Vrijdag 22,53- Zondag 24,7 Dingsdag 26,4J Vrijdag 296 Zondag 31,85 NB. De AANWIJZING der dagen en uren van Afvaart voor bovenge meld STOOM JAGT tot ultimo September aanstaande, is, in klein formaat gedrukt, a tien Cents te bekomen in den Boekwinkel van de Gebroeders Abrahamste Middelburg. vaart gedurende de maand Augustus 1834 op de volgende uren: Van VLISSINGEN: Dingsdag 19 vin. en 11111.iejur. Van VLISSINGEN naar NEUZEN vice versa. Woensdag 20 Aug.'s namidd. ii uren. Terug 's namidd. 3L uren. Van BRESKENS: Dingsdag 19, vm. en nm. i|ur. Woensd. 20, I2| Donderd.21, i§ Vrijdag 22, 3 Zaturdag 23, 35

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 2