N°. 99. MIBBEJLBUPaGSCME COURANT. Dingsdag 19 Augustus 1834. !^WOtrtt0»ïttS-^MMbtC«At. ADMINISTRATIE DER DOMEINEN, WEGEN, VAARTEN ENZ. Provincie Zeeland. Agentschap Sas-van-Gent. KANAAL VAN NEUZEN. O AANBESTEDING. p Donderdag den 21 Augustus 1834, des voormiddags ten tien uren, zal de Agent van het Domein te Sas-van-Gentdaartoe behoor lijk gemagtigd, en al of niet in tegenwoordigheid van eenen Inspecteur der Domeinen ten overstaan van den Notaris J. Mullié en Getuigen in eene der Zalen van het Stadhuis te Sas-van-Gentin het openbaar aanbesteden De uitbaggering van een gedeelte van het Zijd-kanaal naar HULST, beginnende van aan de brug te Sluis-kille, tot op ongeveer 1700 El len afstands van de Axelsche Sassing. Het met klei of vletgrond bekleeden der bestaande uitravelingen van een gedeelte van het noorderboord van het Zijd-kanaal naar HULST, benevens het met stroo bekrammen en met een kieltitin voorzien der- zelve. De aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijvingen opbod, beide met borgstelling. De bestekken voor bovengenoemde Werken liggenbehalven op de gewone publieke plaatsen, ter lezing in het Lokaal van het Provinciaal Gouvernement te Middelburg; ter Secretarie van Sas-van-Gent, Axel, Hulst en Neuzenten Kantore van de Agenten van het Domein te Sas- van-Gent en Middelburg en bij den Hoofd-Opziener der Wegen en Vaarten in Zeeland, te Neuzen; zullende drie dagen vóór de Aanbe stedingen de noodige aanwijzing in loco worden gedaan. De Agent voornoemd C. E. L. D'HANE NS. De ondergeteekende brengt bij deze ter kennis van de zoodanige der ïn- en Opgezetenen dezer Stad en Ambacht, welke hunne verschenen termijnen van Aanslag in het Stedelijk middel der LANTAARN- BRANDSPUIT- en NACHTWACHT-GELDEN, over de dienst van 1833, tot nogtoe niet hebben voldaan, dezelve zonder nalatenvóór of op den 25 dezer, ten zijnen Kantore aan te zuiveren; wijl, bij ver zuim van diende middelen van vervolging tegen de zoodanige der na- latigen in dezenna genoemd tijdstip zullen worden te baat genomen even als over de dienst van 1832 thans zijn in het werk gesteld. Middelburg, 14 Augustus 1834. DE TROIJE Nz., Collecteur. De In- en Opgezetenen dezer Stad en Ambachtwelke tot heden alhoewel tweemalen daartoe'ingevolge de Wetgesommeerdnalatig zijn gebleven in de voldoening hunner verschuldigde Aanslagen in het Stedelijk middelten behoeve der achtergelatene Betrekkingen van VRIJWILLIGERS bij de Armee en Uitgetrokken MOBIELE SCHUT TERS over de dienstjaren 1832 en 1833 worden bij deze, ter voor koming der verdere kosten van vervolgingnogmaals aangemaandhunne verschuldigde Aanslagen vóór of op den 22 dezer ten zijnen Kantore te voldoen wijl bij gebreke van dienna opgemeld tijdstipzonder ver der uitstel of aanmaning, de dwangbevelen, Parate Executie daarstel- lendetegen dezelve nalatigen zullen worden beteekend. Middelburg, den 14 Augustus 1834. DE T R O IJ E N z.Collecteur. NIEUWSTIJDINGEN. ÜDuitecïUrtub. HAMBURG den 12 augustus. Naar men verneemt is de cholera in Gothenburg uitgebroken. De koning van Zweden is onpasselijk geweest-, doch weder hersteld. De kroonprins van Zweden zalmet een eskader van 8 Zweedsche en Noordsche oorlogsvaartuigen een kruistogt in de Noordzee ondernemen. FRANKFORT den 16 augustus. Bijzondere berigten uit Berlijn, van den io dezer, luiden als volgt: Z. M. de koning bevindt zich onpas selijk zoodanigdat hoogstdenzelven de reis naar Pruissen wordt afge raden. De kroonprinswelke gisteren de terugreize uit Petersburg moet hebben aangenomen, zal derhalve waarschijnlijk den koning te Konings bergen vertegenwoordigen, en het geheele koninklijke gezin te Stargardt aantreffen; in de nabijheid van welke plaats over een korps van omstreeks 50,000 man wapenschouwing zal worden gehouden. De aanhoudende droogte, welke in de oostelijke deeler. der monar chie heeft geheerschten welke in de daad eenige bekommering heeft ingeboezemd heeft opgehouden. In sómmige plaatsen begon het drink bare water reeds schaars te worden en hier en daar hebben zoogenaam de woudbranden aanmerkelijke schade aangerigt. Het onderzoek naar de demagogische woelingen wordt steeds voort gezet en nog uitgebreid. Dezer dagen zijn wederen zoo men meldt naar aanleiding van maatregelen van de zijde der Oostenrijksche regering, onderscheidene niet onbekende personen in verzekerde bewaring gesteld." Bij den Zwitserschen landdag is den 4 dezer de vraagbetreffende eene herziening der bonds-acte in overweging gekomenen bij die ge legenheid geblekendat de groote meerderheid wel voor verbetering van erkende gebreken, maar geenszins voor eenheids-projecten was. Daarbij is te regt door de afgevaardigden van verscheidene kantons aangemerkt, dat, gelijk de bonds-acte van 1815 door de vrije toetreding van alle •kantons aangenomen wasdezelve niet dan op gelijke wijze kan veran derd worden. Dom Migueldie zich steeds te Genua bevindt, heeft aldaar een formeel protest geteekend en uitgevaardigd tegen alles wat hij nu zegt in Portugal gedwongen bewilligd te hebben. Volgens de jongste berigten uit de Levant zouden de Drusen zich bij de opstandelingen in Syrië gevoegd hebbenen de toestand van Ibrahim-pacha aldaar hoogstbedenkelijk geworden zijn. ©vsJOt-Brittaujc. LONDEN den 13 augustus. Wat men zich voorspeld had is gebeurd het hoogerhuis heeft in de zitting van eergisteren de Iersche tiendenwec met 189 tegen 122, en alzoo met eene meerderheid van 6j stemmen, verworpen. Lord Mclbourne deed zijne motietot de tweede lezing dezer wet van den sterksten aandrang vergezeld gaan, dat zij mogt worden aange nomen waartoe hij zeide te vertrouwendat de lordsin het belang der Iersche geestelijkheidtot behoud der rust in Ierlandja tot behoud van rustveiligheid en voorspoed in het geheele koningrijkwel zouden willen besluiten. Lord Ellenboroughde hertogen van Cumberlandvan Wellington en van Richmondde bisschoppen van Londen en Meath de graven van Marisfield en Rodenwaren de voornaamstenwelke zich daartegen ver zetten terwijl de graaf van Ripon verklaardewel voor de tweede le zing te willen stemmenmits het onderwerp nader in comité onderzocht werd alvorens ten derdemale gelezen te worden voor welke herziening de overige opposanten het niet vatbaar achtten. De bezwaren werden niet geopperd zonder vergezeld te zijn van vrij scherpe aanmerkingen tegen het gedragdoor de ministers ten opzlgte van Ierland gehouden. Vooral verweet men hun, dat zij de wet ter be teugeling der aldaar uitgebroken onlusten niet krachtig genoeg hadden gehandhaafd, en dat zij zich lieten besturen door den heer O'Connell, tegen wien het in deze zitting wederom aan geene aanvallen en verwij tingen ontbrak. Lord Mclbourne de lord kanselier en lord Duncatwonlieten alle deze aanmerkingen niet onbeantwoord. De uitslag dezer stemming is van ver uitziende gevolgen. De heer Grattan heeft reeds dienzelfden avond in het huis der gemeenten ver klaard dat hijzoo de pairs de wet verwierpende aanbieding van een adres aan den koning wilde voorslaanom te verhinderendat de bij stand der militairen en politie bij het heffen der tienden in Ierland ge bruikt werdwaarop lord Althorp antwoorddedat de gewapende magt alleen ter bewaring van den vrede in dat land zou worden aangewend. Het parlement zal, naar alle gedachten, vrijdag worden geprorogeerd. Mogten nieuwe onlusten Ierlandberoerendan zal het parlement waar schijnlijk in november weder bijeengeroepen worden. Men leest in sommige Londensche bladendat prins Tallejrand de bijeenkomst der conferentie (dus wordt gemeld) niet zal afwachten maar zich eerlang naar Parijs zal begeven, en den heer de Bacourt als zaakgelastigde achterlaten. Het blad van lord Palmerston vermeldt al mede dit aanstaand vertrekzonder van de conferentie te gewagen. Naar men uit Devonport meldtwordt Z. K. H. prins Willem Frederik Hendrik zoon van den prins van Oranje dagelijks in die ha ven uit Rusland te gemoet gezienen is van hoogerhand bevel gegeven om voornoemden prins met alle koninklijke eer te behandelen. Het op nieuw heerschen van de cholera in Ierland en ook enkele gevallen welke in Engeland in deze laatste dagen hebben plaats gehad hebben het Sardinische gouvernement reeds doen bepalen dat schepen te Genua van Londen, Yarmouth en Newport aankomende, aan eene quarantaine van zeven dagen zullen onderworpen zijn, en die, welke uit Ierland komenzelfs tot nader order onder quarantaine zullen moeten blijven. Een laatste en tevens treffend cholera-geval in deze hoofdstad is dat van den heer Braham den beroemden vokalist van dien naam die zaturdag na weinige uren Iijdens overleden is. Livorno is, luidens eene officiële kennisgeving, gedagteekend van den 23 julijdoor het Toskaansche gouvernement tot eene vrijhaven voor alle vreemde koopwaren verheven. jfcanktrijfc. PARIJS den 12 augustus. Het gisteren door een onzer bladen ver spreid gerucht, dat alle officieren, met bepaald verlof, opgeroepen wa ren om onverwijld naar hunne korpsen terug te keerenwordt heden in andere bladenop hoog gezagals onwaar tegengesproken. Het eskader hetwelk den 4 dezer Toulon verlietlag den 6 de zer nog op de hoogte der Hyèresmaar dè bevelhebber dien dag aldaar depec'nes van het ministerie der marine ontvangen hebbendeheeft des avonds het eskader de ankers geligt en is in zee gestoken zoo als het algemeen gevoelen is om zich naar de Levant te begeven. Men meldt uit Lissabon, dat dom Pedro zich steeds meester maakt van de geestelijke goederen, en onlangs heeft bepaald, dat het commis sariaat van het heilige land, 't welk (dus luidt het decreet) steeds mis bruik maakt van de ligtgeloovigheid der volken, om dezelve, onder val- sche voorgevensaanmerkelijke sommen gelds te ontwringenen alzoo ten nadeele strekt van de ware godsdienstwordt afgeschaften dat des- zelfs bezittingen met de domeinen van den staat worden vereenigd. ^icbcrlattbcu. AÖISTERDAM den 15 augustus. De eerste dag der feestviering van de maatschappij tot Nut van 't Algemeen is besloten met eene voorstel ling in den stads schouwburg. Na het treurspel Adel en Matilda van mr. S. Ipz. Wiseliuswerd eene zinnebeeldige voorstelling opgevoerd getiteld het feest van verlichting en zedelijke beschavingdoor den heer Westerman voor deze gelegenheid vervaardigd. Woensdag werd, tot'voortzetting dier feestviering, een plegtige maal- 1 tijd van ruim 300 couverts, in de zaal Frascatiin de Nes, gehouden. Des avonds was het gebouw der beide Amsterdamsche departementen eenvoudig doch smaakvol geïllumineerd. De op donderdagals denderden en laatsten dag der feestviering, voortgezette werkzaamheden en festiviteiten hebben bestaan in het af doen van het nog te verrigtene wegens de jaarlijksche vergaderingen de slotviering van het halve eeuwfeest. Dit laatste gedeelte heeft voor namelijk bestaan in een luisterrijk vocaal- en instrumentaal concert, en in eene schitterende illuminatie en vuurwerk in het park in dé plantagie. Het fraaije weder heeft dit volksfeest uitermate begunstigd 't welk ook door vele duizende personen werd bijgewoond en voorzeker lang in blij de geheugenis zal blijven. 's HERTOGENBOSCH den 14 augustus. Naar men verneemt, is het ontwerp om de troepen der reserve-divisie reeds voor de helft de-. EERSTELIJIt I TEN TWEEDE

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1