r* 97- MIDDELBURGSCHE COURANT. Donderdag 14 Aücüstus 1834* jilebeirUnbdche <fflMbel-llliiat)jc(tappij. NIEUWSTIJDINGEN. SJuitjudilrtMb. (SttooUBirUttiitjc. ^teberlAnbcu. K -Jpke DIRECTIE maakt bekend, dat door haar te ROTTERDAM, 1 3 op Donderdag den 28 Augustus 1834, zullen geveild worden: 13994 Kanassers en Kranians 7 T 134 Kisten jJAVA SUIKLR, liggende aldaar. Waarvan de Monstersbenevens de Verkoop-Conditien in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam 24 Julij 1834. VAN DER HOUVEN, President. KOOY Directeur fungerend Secretaris. De ondergeteekende brengt bij deze ter kennis van de zoodanige der In- 'en Opgezetenen dezer Stad en Ambacht, welke hunne verschenen termijnen van Aanslag in het Stedelijk middel der LANTAARN- BRANDSPUIT- en NACHTWACHT-GELDEN, over de dienst van 1833, tot nogtoe niet hebben voldaan, dezelve zonder nalaten, vóór of op den 25 dezer, ten zijnen Kantore aan te zuiveren; wijl, bij ver zuim van dien, de middelen van vervolging tegen de zoodanige der ua- latigen in dezen11a genoemd tijdstip zullen worden te baat genomen even als over de dienst van 1832 thans zijn in het werk gesteld. Middelburg, 14 Augustus 1834. DE T R O IJ E Nz.Collecteur. De In- en Opgezetenen dezer Stad en Ambachtwelke tot heden alhoewel tweemalen daartoeingevolge de Wetgesommeerdnalatig zijn gebleven in de voldoening hunner verschuldigde Aanslagen in het Stedelijk middel ten behoeve der achtergelatene Betrekkingen van VRIJWILLIGERS bij de Armee en Uitgetrokken MOBIELE SCHUT TERS, over de dienstjaren 1832 en 1833 worden bij deze, ter voor koming, der verdere kosten van vervolging, nogmaals aangemaand, hunne verschuldigde Aanslagen vóór of op den 22 dezer ten zijnen Kantore te voldoen; wijl bij gebreke van dien, na opgemeld tijdstip, zonder ver der uitstel of aanmaning, de dwangbevelen, Parate Executie dnnrstel- iendetegen dezelve nalatigen zullen worden beteekend. Middelburg, den 14 Augustus 1834. DE TROIJE Nz., Collecteur. FRANKFORT den 8 augustus. De baron von Neumann was den 28 11. van zijne zending naar Biberich te Weenen terug gekomen, en men meende ook daardat hij eenen gunstigen uitslag der onderhandelingen heeft kunnen mededeelen, Tusschen Rusland en Zweden is onlangs een traktaat wegens den Finlandschen handel gesloten. Ook de stad Moskou is den 11 der vorige maand, die voor Tula zoo noodlottig wasdoor het uitbreken van brand getroffen. Drie honderd houten huizen en eenige steenen gebouwen waren in dé ,as.ch gelegden de schade werd op verscheidene millioenen roebels -begroot. In het dagblad van Rome vindt men een brief uit Alexandrie van den 16 junij, volgens welken in de gebergten van den Libanon een schro melijke opstand tegen het gezag van den onder-koning van Egypte is uit gebroken waarbij veel bloed vergoten moet zijn. Acht-duizend Egyp tische soldaten zouden vermoord en Ibrahiiu-pacha in een fort opgeslo ten wezen. De Oostenrijksche consul van Jaffa heefc een Europeeseh vaartuig aangevraagdom zoo veel mogelijk de Franken in veiligheid te brengen. LONDEN den 9 augustusPrins Talteyrand heeftgezamenlijk met de Spaansche en Portugesche ministersdrukke bijeenkomsten met lord Palmet ston gehad. Ook de heer van de Jp'eyer heeft meermalen dien minister bezocht. de Nieuw-\ ork is in de eerste dagen van julij een oproer uitge broken, waarbij verscheidene kerken en woningen van geestelijken en andere bijzondere personen aangestast, en gedeeltelijk geplunderd of vernield zijn. Hetzelve is ontstaan uit misnoegen tegen de ijveraars voor de afschaffing der slavernij in Noord-Amerikaonder welke de geestelijken zich bijzonder onderscheiden. Gemeld oproer dat zich ook tot andere plaatsen heeft uitgebreidduurde verscheidene dagen eii men heeft niet dan door tusschenkomst der krijgsmagt de rust kun nen herstellen. PARIJS den 8 augustus. De kamer van afgevaardigden heeft nog in de zitting van gisteren, met eene meerderheid van 247 van de 321 stem men den heer Dupin tot haren voorzitter gekozen. De oppositie schijnt zich zelfs de moeite niet te hebben gegeven zich van hare zijde om trent eenen kandidaat te verstaan. Den 9 De kamer van afgevaardigden heeft in de zitting van gisteren de heeren Martin du Nord en Pelet de la Lozere tot vice-presi- denten de heeren kelix HéalCunin Gredaine Piscatory en Boissy dl*An- glas tot secretarissen benoemd. In de zitting van heden is door den heer Dupin het voorzitterschap aanvaard. De redevoering, bij die gelegenheid uitgesproken, onderscheidt zich boven vele andere door eene ernstige taai, zoowel ten aanzien van zijne medeleden, om deze tot rust, orde en eensgezindheid aan te sporenals ten aanzien van het bestuur om de grondwet te eerbiedigen. Het gouvernement heeft gisteren eene telegrafische depeche ont vangen, welke van den 7 te Saint-Pée, aan de uiterste Spaansche gren zen, is gedagteekendvermeldende dat de generaal Rodil dien dag, aan het hoofd van 6000 man, Elisondo heeft bezet. Don Carlosgenood zaakt de vlugt te nemen, was naar Liessa teruggetrokken. Talrijke benden vlugtelingen kwamen over de grenzenzelfs had de gemalin van Zutnala Carraguy met hare kinderen te Ainhoa op Fransch grondgebied eene wijkplaats gezocht. Lglssa, waar don Carlos zich volgens deze jongste berigten zoude be vinden, ligt 7 tot 8 uren gaans ten westen vaii Elisondo, 4 urén teri westen van St. Estevanen 9 uren Van de grenzen; De jongste berigten uit Madrid loopen tot den laatsten der vorige maand, en verzekeren dat de rust sinds den 17 in de hoofdstad niet is gestoord. 'sGRAVENHAGE den 10 augustus. Z. M. de Koning heeft zich, na den afloop der wapenschouwingen regtstreéks naar het Loo begeven alwaar H. K. II. Prinses Marianne is aangekomen. Morgen ochtend wordt Z. M. in deze residentie terug verwachtwaar Z. K. H. Prins ■frederik. gisteren avond is aangekomen. Volgens berigten uit Stokholmvan den 29 der vorige maand, werd Prins jVillem Fredcrik Hendrikjongste zoon van den Prins van Oranje bij voortduring met de meeste onderscheiding aan het Zweed- sche hof behandeld. Dagelijks gebruikte hij het middagmaal bij HH. JVIM. den Koning en de Koningin. De Russische gezant, de graaf van Suchtelen (tot het Nederlandsche geslacht van dien naam behoorende) had een luisterrijk feest ter eere van den jongen Vorst gegeven het welk met de tegenwoordigheid der Koningin en van den Kroonprins was -vereerd geworden. r Het Journal de la Hayede lasterlijke berigtert vermeldendedie de Parijsche dagbladen de Messager en de Tetnps nopens de in hechtenis neming van den veroordeelden boekdrukker Thompson hebben opgenomen of verzonnen zegt deswege het stilzwijgen te hebben bewaarden er thans, door de mcdedeeling van de akte van beschuldiging, op te heb ben geantwoord. Daaruit kan men zien," aldus gaat het Journal xoort, dat de zoogenaamde eenige onafhankelijke stem welke men als hét orgaan van de Hollandsche tegenpartij beschouwdeniets anders was dart de stem van eenen armen duiveldie de minister van justitie van vorst Leopoldvoor eene hand vol goud, gelast had Holland in opstand te brengen." Den loop van het regtsgeding nagegaan hebbende drukt zich het Journal over het gewezen vonnis aldus uit: Deze straf, naar den aard der misdaad gerekend, is door vele personen als te min beschouwd, 'maar men moet in aanmerking nemen, dat het hof tot eenige lijdzaam heid scheen geneigd te zijnwegens het innige berouw hetwelk de be schuldigde onophoudelijk, gedurende den geheelen loop van het geding, heeft aan den dag gelegdde openhartige bekentenis der begane misdaad en de omstandigheid dat alleen behoefte hem daartoe heeft kunnen be wegen. Men moet bovendien niet uit het oog verliezen dat het hief geene misdaad betreft, die streng behoeft te worden gestraft, om een Voorbeeld te stellen en te voorkomen dat anderen dezelve begaan. In derdaad, opmerkelijk is het, dat sedert vier jaren, waarin het Vaderland zich in eenen moeijelijken en buitengewonen toestand heeft geplaatst ge zien zware opofferingen van de Natie zijn gevorderden verschillende onheilen het land hebben bezochtomstandighedenwelke in andere sta ten welligt twintig opstanden hadden te weeg gebragt, er zich slechts êen enkel man heeft opgedaandie zich openlijk tegen de denkwijze des volks heeft durven verzetten, en zich in het openbaar vijandig heefc betoond tegen de instellingen van zijn Vaderland en van het stamhuis hetwelk het regeert. En die eenige man werd door Belgie betaald Neen, die misdaad zal niet hernieuwd worden. En daar het kwaad is ontdekt en gestraften de schuldige berouw betoond heeftis het geregt vol daanen heeft de regter, zonder bezwaar, gestrengheid kunnen achter wege laten en bedaardheid mogen gebruiken. En zoo het betreurde een verrader onder zijne kinderen te hebben gevondenzoude Holland zich te verheugen hebben over eene gebeurtenisdie slechts tot schande en verachting gestrekt heeft van de vijanden, die getracht hebben hetzel ve te doen verloren gaan, terwijl zijn eigen roem, door zijne trouw en zijne gehechtheid aan den Koning en de instellingen des landsdaardoor jog vermeerderd is." MIDDELBURG den 13 augustus. Den 10 dezer is aan de voor posten in het 5de district weder een Belgisch deserteur aangekomen ge diend hebbende bij het 9de regement infanterie. Hij is naar Vlissingen opgezonden en bestemd naar het korps van den kolonel Cleerens. - Aan den staf en twee kompagnien van het reserve-bataillon der ïode afdeeling infanterie, thans te Bergen-op-Zoom, is order gegeven om den 15 dezer naar Neuzen te vertrekken. Den 15 vertrekt het reserve-bataillon van de 5de afdeeling infanterie van 's Hertogenbosch naar het 4de district dezer provincie en zal den 18 te Bergen-op-Zoom aankomen, om aldaar naar Breskens te worden in gescheept. Uit Breda meldt men het volgend nader verslag van de groote inspectie door Z. M. 11. vrijdag op de Achtsche heide gehouden Vrijdag den 8 dezer was, tegen 10 uren des morgens, op de Achtsche heide aan de zijde van Eindhovende 3de divisie infanterietwee briga den van de reserve-divisie de brigade ligte kavallerieen zes batterijen artillerie vereenigd, om door Z. M. geïnspecteerd te worden. Tegen half één uur kwam Z. M. uit Tilburg op het terrein, alwaar hoogstde- zelve op het hartelijkst door het gejuich der menigte begroet werd. Eene tuin of meer betrokkene lucht had reeds 's morgens vroeg doen vermoe dendat de heugelijke dag, waarna reeds verlangd was, vyel eens door geen fraai weder konde begunstigd worden. Het onweder, 't welk ge durende den geheelen morgen gebroeid hadbrak dan ook 'tegen één uur losen een stortregenvan vrij zware donderslagen vergezeld begon juist te vallen, toen Z. M. de revue begon, terwijl de lucht meer en meer te zamen pakte. Velen veronderstelden dat Z. M. de revue zoude afbreken doch aangenaam werd men verrast, toen de Koning rustig langs de gelederen bleef rijden, om van de talrijke schaar gewapende burgers tijdelijk afscheiden de overige troepen in oogenschouw te nemen. Het gejuich van leve de Koningwerd nu ook met meer dan gewone geest drift gehoord terwijl het muzijk de nationale volksliederen speelde. Het nfin gunstige weder heeft dan ook het bezoek van den geliefden Vorst, van hoogstdeszelfs Zonen en Kleinzonen, geen oogenblik doen bekorten. Ook de volksmenigtewelke het verlangen om den Koning te ziender waarts gelokt had, bleef den Vorstelijken stoet ongestoord langs de ge lederen volgen. Toen de inspectie was afgeloopende troepen voor ee-n j oogenblik -rust namen, en Z. M. van de menigte hartelijk afscheid ge- 1 tJomen hadom in de koets te stappenhad er eene bijzonderheid plaat»

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1