N°. 96. MIDDELBURGSCHE COUBAN T. Dingsdag 2ci«i «tvsi chuwitig. fHiMicatie. jscluittcrn. 12 Aügüstüs 1834» NIEUWSTIJDINGEN. $iu0lattb. i&cbcrlAttbCit. DEPARTEMENT VAN FINANTIEN. De MINISTER van FINANTIEN, in aanmerking nemende, dat, niettegenstaande het daaromtrent bij Zijner Majesteits Besluit van den 25 Julij 1834 {Staatsblad no. 23) vastgesteld verbod, pogingen zouden kunnen worden aangewend tot het invoeren en in omloop brengen van in Belgie ingetrokken Nederlandsche Centen en Halve Centen waarschuwt een iegelijk tegen het aankoopen van die Munten, en herinnert bij deze aan de bepaling van Artikel 18 der Wet tot regeling van het Nederland sche Muntwezen, van den 28 September 1816 Staatsblad no. 50), dat niemand bij het ontvangen van ecne betaling verpligt is, daarbij in Koperen stukken meer dan de waarde van eenen gulden te ontvangen. 's Gravenhage den 26 Julij 1834. De Minister voornoemd, van TETS van GOUDRIAAN. PROVINCIE ZEELAND. Op Donderdag den 14 Augustus 1834, des voormiddags 10 uren, zal, onder nadere goedkeuring, door den Staatsraad, Gouverneur der Provincie Zeelandof bij deszelfs afwezigheid door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, en in het bijzijn van den Inspecteur, Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat in deze Provincieaan het lokaal van het Gouvernement te Middelburgworden aanbesteed 1. De meest noodzakelijke herstellingen aan de Kaai- of Havenwer ken en verdere boorden der Haven van Fere. 2. De noodzakelijke reparatien der Veerdammen aan het Sloe. 3. De noodzakelijke reparatien aan het Palenhoofd en den Aarden- dambuiten den Zeedijk beoosten het YoxtBath. 4. De uitvoering van eenige noodzakelijke werken, aan de Contr'es- carpen der Stad Tholen. 5. Het bewerken der noodige reparatien aan de werken behoorende tot het Post-haventje te Gorishoek. 6. De noodzakelijke reparatien aan de Havenwerken te Brouwers haven. 7. De reparatien aan de Havenwerken te Philippine en het daartoe behoorende Spuisluisje. 8. Het bewerken der noodige reparatien en verdere voorzieningen aan de Havenwerken van Breskens Daaronder begrepen het onderhoud van al de vorenstaande werken tot 1 Julij 1835. Deze Aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestekop hetwelk de bovengemelde Aanbestedingen zullen plaats hebbenligt ter lezing in de Bureaux van het Gouvernement der Pro vincie Zeeland; bij den Inspecteur, Hoofd-Ingenieur van Diggelen, te Middelburgbij de Ingenieurs van den Waterstaat, residerende te Mid delburg Goes Zierikzee en Breskens. Zullende het voorzeide bestek ook nog ter lezing liggen op de plaat sen in déze Provincie, waar zulks gewoonlijk geschiedt. Gedurende twee dagen vóór de Aanbesteding zullen de noodige aan wijzingen worden gedaanterwijl bij den InspecteurHoofd-Ingenieur te Middelburgvoor de werken in het algemeenen bij de gemelde Ingenieurs voor de werken onder elks ressort behoorendenadere infor- xnatien te bekomen zijn. De Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland Bij deszelfs afwezigheid SPRENGER, Lid der Gedeputeerde Staten, ADMINISTRATIE DER DOMEINEN, WEGEN, VAARTEN ENZ. Provincie Zeeland. Agentschap Sas-van-Gent. KANAAL VAN NEUZEN. AANBESTEDING. Op Donderdag den 21 Augustus 1834, des voormiddags ten tien urenzal de Agent van het Domein te Sas-van-Gentdaartoe behoor lijk gemagtigden al of niet in tegenwoordigheid van eenen Inspecteur der Domeinen ten overstaan van den Notaris J. Mullié en Getuigen in eene der Zalen van het Stadhuis te Sas-van-Gentin het openbaar aanbesteden EERSTELIJK De uitbaggering van een gedeelte van het Zijd-kanaal naai- HULST, Beginnende van aan de brug te Sluis-kille, tot op ongeveer 1700 El len afstands van de Axelsche Sassing. TEN TWEEDE. Het met klei of vletgrond bekleeden der bestaande uitravelingen van een gedeelte van het noorderboard van het Zijd-kanaal naar HULST, benevens het met stroo bekrammen en met een kieltuin voorzien der- zelve. De aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijvingen opbod, beide met borgstelling. De bestekken voor bovengenoemde Werken lfggenbehalven op de gewone publieke plaatsen, ter lezing in het Lokaal van het Provinciaal Gouvernement te Middelburgter Secretarie van Sas-van-GentAxel Hulst en Neuzen ten Kantore van de Agenten van het Domein te Sas- van-Gent en Middelburg en bij den Hoofd-Opziener der Wegen en Vaarten in Zeelandte Neuzenzullende drie dagen vóór de Aanbe stedingen de noodige aanwijzing in loco worden gedaan. De Agent voornoemd C. E. L. D' HANE NS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, ontvangen hebbende eene circulaire van den Heer StaatsraadGouverneur deier Provincie van <!en 8 Augustus i834, Provinciaal Blad no. 53) en gelet op art. 21 en 22 van Zr. Ms. besluit van den 26 Julij jl. [Staatsblad no. 24). Roepen bij deie op alle loodanigetot het Sehutterij-kontigent dezer Gemeente van de Jaren «833 en 1834 behoorendeSchutters, die, sedert hunne dienstpligtig- heid voor den eersten banKind of Kinderen hebben gekregen of wier Vrouwen zich in bewijsbarenzwangeren slaat bevinden, daarvanvódr of uiterijjk opZaturdag den zestienden der loopendc maand Augustus, schriftelijke opgave ofet tè* léggëfl ter Stedelijke Secretarie met vermelding wanneer hun Kind of Kinderen geboren zijn, en ten aanzien van hen wier Vrouwen zwanger zijn, onder bijvoeging van een door een erkend en bevoegd Geneeskunst-oefenaar afgegeven én door het Plaatselijk Bestuur gelegaliseerd Certificaathoudendedat de Huisvrouw des belanghebbenden zich bewijsbaar in zwangcren toestand bevindt. Wordende een ieder gewaarschuwddat degenen die nalatig mögtcn blijven, oni aan deze oproeping binnen den bepaalden tijd te voldoen, ter inlijving bij de mobiele korpsen Schutterij, overeenkomstig Zr. Ms. bovenaangehaald besluitaan de bevoegd de magt zullen worden Opgegeven. £11 zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitlgadett in dtttt Stads-G>urant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 11 Augustus i834. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie tan dezelte VAN PASHbU PETERSBURG den 26 juli/, Tula, een onzer grootste1, schooristé en volkrijkste provincie-stedenis den 11 dezer door eenen verschrik- kelijken brand vernield. Dezelve ontstond om 3 uren des namiddags in een partikulier huis en verspreidde zich binnen weinige uren, bij eenert zeer hevigen storm en bij eene drukkende hitte, dermate over de gan- sche stad, dat er geene bluschmiddelen te gebruiken waren, Negen ker- ken670 gebouwende houten woonsteden der vele meesters en werk lieden van de beroemde geweerfabrijkde ijzermagazijnen, de viseh- eil vleeschmarkt werden in korten tijd eene prooi der vlammen. Eenige dui- zende ingezetenen hebben door deze ramp hunne gansche bezitting ver- loren en zijn bedelaars geworden. De keizer heeft dadelijk den adjudant-- generaal Chrapowitsky naar Tula gezondenom met de plaatselijke over heid onverwijld maatregelen tot onderstand te nemen. Z, M, heeft te'tl dien einde aan genoemden officier voorloopig 100,000 roebels ter hand gesteld, LONDEN den 6 augustus. In het huis der lords heeft de marquii van Londonderrygisteren avondzijne vroeger aangekondigde motie ge daan betreffende de büitenlandsche staatkunde van het ministerie en heeft bij die gelegenheid uitvoerig en scherp over de büitenlandsche betrekkin gen van Engeland gesprokeneerst over die betrekkingen in het algemeen daarna meer bijzonder over het bekende viervoudige verbond, De minister Melbourne heeft de staatkunde van het bewind verdedigd doch over de aangeroerde punten weinig of geen lieht verspreid. Hij merkte aan dat de vraagof don Carlos al dan niet tot den Spaanscheil troon geregtigd wasniet te pas kwam 5 dat het viervoudige verdrag gegrond was op het regt der volken, en op de omstandigheden van der daarbij betrokkene partijen en dat het verdrag zijn doel bereikt had! door de verdrijving der beide pretendenten (don Carlos en dom Miguetj uit Portugal. AMSTERDAM den 7 augustus. In het begin der aanstaande week zal de maatschappij: tot Nut van 't Algemeen, waarvan het hoofdbestuur alhier ter stede gevestigd ishaar vijftigjarig bestaan op eene plegtige wijze vieren. Deze feestviering, in verband gebragt met het houden der gewone jaarlijksche algemeene vergadering, zal zich ovet drie dagen verdeelen. Op den eersten, zijnde dingsdag den 12 dezer, zal de vergadering en ook tevens de feestviering, zoo in de Luthersehe Oude-kerk, als ver volgens in de Doopsgezinde kerk, door den mede-hoofdbestUUrdér def maatschappij, den heer staatsraad mr. M.C.van Hall, met eene toepas selijke redevoering worden geopend. De gewone werkzaamheden zullen vervolgens worden aangevangen. Eene voorstelling in de zaal van den stads schouwburg, te dien einde door heeren commissarissen van denzelven aan den heer M. PFesterman afgestaan, en bestaande in eene toepasselijke zinnebeeldige voorstelling, voorafgegaan door een bekend treurspel van een onzer Nederlandsche dichterszal dezen eersten dag besluiten, Den tweeden dag zullen de werkzaamheden des morgens worden voort gezet en des namiddags in het lokaal Fraseati een prachtige maaltijd worden gehouden. Den derden dag zullen des morgens de nog te verrigteiie werkzaam heden teneinde worden gebragt, en de feestviering des avonds in een in strumentaal concert en vuurwerkin het park in de Plantaadjebestaan. BREDA den 8 augustus. De inspectiedie gisteren nabij Reijen door Z. M. den Koning is gehoudenis zeer luisterrijk geweesten in de beste orde afgeloopen. De troepen bestonden uit de iste en 2de dr- visien van het leger te velde het jagerkorps van van Damhet korps koninklijke jagers, de regementen kurassiers no. 1 3 en 9, en het rege- ment lanciers no. 10, te zamen ruim 20 eskadrons ruiterij bedragende; voorts uit de batterijen veld-artillerie no, 5 en 6, en uit 5 batterijen rij dende artillerie. Z. M. vergezeld van de beide Prinsen is langs de ge lederen gereden onder een algemeen en daverend gejuich van leve de Koning! Daarna hebben de korpsen voorbij Z. M. gedefileerd; de ruiterij en de artillerie tot tweemalen toe eerst in den gewonen pas en daarna in ge- strekten draf. De houding en geoefendheid der troepen waren voortref felijk. Het geheel leverde een bijzonder grootsch en indrukmakend schouwspel op. Na den afloop der wapenschouwing is de Koning met de Prinsen naar Tilburg terug geredenalwaar de voornaamste hoofd- en staf-officieren aan een prachtig diner met Hoogstdenzelven hebben deel genomen. 9 augustus. De wapenschouwing door Z. M. gisteren op de Achtsche heide over de 3de en reverve-divisienalsmede over de 2de brigade kavallerie en de overige artillerie van het leger gehouden, is, naar wij vernemen, niet minder luisterrijk geweest dan die van den vo- rigen dag op de heidevlakte van het kamp van Reijenen is de Koning ook daar door de gezamenlijke troepen met de grootste geestdrift ontvan gen en met het levendigste gejuich begroet geworden. Jammer was het dat het weder, des morgens overigens zeer fraai, in den namiddag een 'min gunstigen keer nam. Na den afloop der wapenschouwing is Z. M,

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1