N*. 88. MIDDELBURGSCHE COU 11 an .t; Evrtttfcvijfc. Donderdag 21 Julij 1834. Stbocrtcntic.. N1EU W STIJ DINGEN. 40tcbcrlanbcu. ZEETIJDINGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES verwit tigen bij deze: Dat de gewone JAARMARKT binnen dezelve Stad zal beginnen den 1(5 Augustus eerstkomende, en eindigen den 30 derzelve maand. Dat op dezelve geene KwakzalversHoroscooptrekkers en dergelijke toegelaten en alle Draaiborden DobbelspelenRijfelaars en Bedelaars geweerd zullen worden. Dat de aanvragen om plaatsen vragtvrij zullen moeten geschieden aan de Marktmeesters C. Zitters en K. van de Volkereaan welken een ieder, alvorens te kunnen worden geadmitteerd, deszelfs Patent zal moeten vertoonen. Gedaan ten Stadhuize van Goesden 19 Julij 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, jf. H. VERSCHOOR van NISSEVt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris L. de F O U W Jz. De Stedelijke ONTVANGER van VERE brengt ter kennisdat bij de Uitloting der Achterstallige Schulden dier Stad, voor dit jaar de navolgende Aandeelen, ii 10 ieder, ter aflossing zijn aangewezen, te weten No. 57. 122. 201. 257. 384. 396. 435. 461. 857. 877. 900. 1183. 1315. 1361. 1558. 1702. 1748. 1786. 1835. 1877. 1881 - 1900. 1972. 2144. 2485. 2572. 2602. 2609. 2655. 2686. 2753- 2820. 2825. 2893. 2929. 3002. 3025. 3102. 3116. 3121. 3201. 3364. 3385. 3393. 3468. 35°6. 3521* 35P5- 3660. 3671. Waarvan de uitbetaling, dagelijks, vóór den middag, ten zijnen Kan tore zal geschieden De Ontvanger voornoemd D E NO O D D z. De CONTROLEUR der Plaatselijke Belastingen over de Gemeente Middelburgals belast met het. toezigt omtrent de inning van hetMarkt- geldverwittigt de Ingezetenendatgedurende de Kermis (te reke nen van Donderdag den 24 Julij)de plaats alwaar de Groenten en andere dergelijke Eetwaren zullen worden te koop gesteldzal zijn de Groenmarkt. Middelburg, den 21 Julij 1834. M. W. KRIJGER. LONDEN den 18 julij. Thans heeft het zich bevestigd dat lord Meibourne lord Grey als eerste lord der thesaurie is opgevolgd. Lord Buncannon is minister voor de binnenlandsche zaken en pair geworden dewijl, volgens eene akte van het parlement, slechts twee secretarissen van staat in het huis der gemeenten zitting kunnen hebben. Sir John Cam Hobhouse is eerste commissaris der bosschen en houtvesterij en zal zitting in het kabinet hebben. De overige ministers hebben hunne posten be houden, terwijl ook de marquis van Wellesley onderkoning van Ierland en de heer Littleton secretaris van Ierland blijft. Lord Meibourne heeft gisteren in het hoogerhuis verklaard, dat de mi nisters voornemens zijn dc bill tot handhaving der rust van Ierland te la ten varenen in plaats daarvan aan het lagerhuis een ontwerp tot hetzelfde einde aan te biedenwaarin de bepalingen betrekkelijk het houden van publieke vergaderingen, die de meeste tegenspraak gevonden hadden, achterwege gelaten waren. Deze handelwijze is aan verscheidene lords zeer vreemd voorgekomen onder anderen heeft de graaf van fVickloiv dui delijk zijne verbazing te kennen gegeven, dat dezelfde ministers, die tien dagen geleden aan het huis verzekerden eenstemmig te denken over de on vermijdelijke noodzakelijkheid om die bill te doen aannemenzich zoo wei nig gelijk blevendat zij nu rondborstig durfden verklaren, dat zij van dien maatregel afzagen. Van zoodanig gedrag bestond volgens hem geen voorbeelden ongetwijfeld was het niet zeer geschikt om het vertrouwen op hetgeen de ministers mogten zeggen of doen te versterken. LONDEN den 20 julij. Gisteren is de koning op St. James gekomen om een geheimen raad te houdenwaarin graaf Grey aan hoogstdenzelven de zegels van zijne waardigheid heeft overgegeven en de nieuwe minis ters bij gelegenheid hunner aanstelling ter handkus zijn toegelaten. Lord Althorp heeft vrijdag avond het ontwerpom de akte van het parlement, tot demping der troebelen in Ierland, voor een jaar te ver nieuwen mits zekere wijzigingen daarin te makenbij het huis der ge meenten ter tafel gebragten is de eerste voorlezing daarvan met 140 tegen 43 stemmen bevolen. De tweede lezing moet morgen geschieden. PARIJS den 19 julij. De ministeriële bladen bevestigen heden, dat de maarschalk Soult als president van den raad en minister van oorlog is afgetredenen in beide betrekkingen door den maarschalk Gérard ver vangen. De koninklijke ordonnantiewaarbij dit vrij onverwacht besluit werd genomen, is van gisteren gedagteekend. Van de aanleidende oor zaak schijnt men niet zeker te zijn onderrigt. Het Journal de Paris vzr- haalt zijnen lezersdat alleen zwakke gezondheiddie door aanhouden den arbeid werd uitgeput, den gewezen president van den raad zijn ont slag deed vragendoch meer algemeen is de overtuigingdat sinds lang eenige der ministersdie het bijzonder vertrouwen des konings genieten getracht hebben den maarschalk Soult uit het bestuur te verwijderen, en dat thans het gerezen verschil over de organisatie van het bewind te Algiers en over de Spaausche aangelegenheden tot voorwendsel daartoe is gebruikt. De bankier Jauge is door een der regters van instructie onder vraagd en wordt, volgens de Gazette des Tribunaux, in hechtenis gehou den als onder verdenking staande dat hij wapenen en krijgsvoorraad heeft opgekocht, en in 'talgemeen heeft zamengespannen tot omverwer ping van het bestuur der koningin-regentes in Spanje, welk bestuur niet •lleen door het Fransche gouvernement is erkendmaar ook bij het vier voudig verbond is gewaarborgdmeenende men dat hij zich alzoo zoüde hebben schuldig gemaakt aan de misdaad bij art. 79 en 92 van het straf- regt voorzien. Uit de papierenbij den heer Jauge gevondenwil men het bewijs ontleenendat don Carlos van hem niet minder dan 4 millioenen fr. heeft medegenomenom de zijnen van al het noodige te voorzien. De berigten van de Spaansche grenzen bepalen zich heden tot de volgende, door de Gazette de Franceonder dagteekening van den 14 dezer, van Elisondo medegedeeld: Zoodra Karei V (dus noemt zich don Carlosde Fransche grenzen was gepasseerd verspreidde zich deze vreugde-tijding zoo sneldat on middellijk in alle dorpen de klokken werden geluid en vuurwerken wer den afgestoken. Zamula Carreguyvan des vorsten' komst onderrigtbegaf zich bij hem, en reeds den 12 verlieten zij gezamenlijk Elisondo, om zich aan het hoofd van het leger te stellen, dat op eenen geringen afstand ver- eenigd was. De eerste woorden des konings warenWij moeten op Madrid aan trekkenzonder ons onder weg op te houden. Te Madrid is het be stuur, men moet zich daar zoo onverwacht mogelijk vertoonen." De proclamatie, welke door den vorst aan het leger is uitgevaardigd, luidt aldus SoldatenMijne wenschen zijn eindelijk verhoordik bevind mij in uw midden. Sinds lang was daarop mijn verlangen gevestigdgij kent mijne pogingen om dit doel te bereiken. Met genoegen vernam mijn va derhart uwe roemrijke daden, die aan het nageslacht zullen worden over- gebragt. Vrijwilligers en soldatenuwe vermoeijenissenuwe standvastige liefde voor uwe wettige vorsten en voor mijn persoon verdienen de be wondering van alle volken. Trekken wij dan al te zamen ter overwinning op. Zij grieft mij steeds om der wille van het Spaansche bloed dat zij kost; ik wil dit steeds besparenen wensch dat alle die zich lieten verleiden bij mij te- rugkeeren en de wapenen afleggen. Indien er echter eenige zijn, die tegen mijne verwachting in hunne verblinding volhardenzullen deze als opstandelingen tegen mijn koninklijk gezag behandeld worden. Gijdappere en getrouwe krijgsliedenrondom uwen vorst ver- eenigd, dat de strengste krijgstucht onder u heersche gehoorzaamt stiptelijk de bevelen uwer overheid. De kracht bestaat in de krijgstucht en gehoorzaamheiden in de kracht vindt men de overwinning die God der regtvaardigheid voorbehoudt. Generaals, officieren, vrijwilligers en soldaten, ik erken uwe dien sten en uw koning zal dezelve weten te beloonen." PS. Een zoo even ingekomen berigt vermeldt, dat het korps van den generaal Rodilin de omstreken van Pampelunaeene geduchte ne derlaag heeft geleden. MIDDELBURG den 23 julij. Eergisteren heeft de generaal-majoor Hoof zijne inspectie-reisvan Vlissingen naar het 4de en 5de district dezer provincievoortgezet. Gisteren heeft de artillerie, binnen de vesting Vlissingen in bezetting, druk bezig geweest met oefeningen in de ernstige bediening van het ge schut wordende bij de daaraan verbondene werkzaamheden eenige man schappen der marine-werven aldaar gebezigd. De uitmaling van water tusschen de dammen nabij de doksluis aldaar gaat tot nog toe met vrucht voort, een niet groot lek in den grooten dam zal weldra zijn gestopt; zoo des daags als des nachts wordt ge werkt. Alle hoop wordt gevoed dat de Rijks vaartuigen van oorlog op de Schelde gestationneerd met den aanstaanden winter wel eene leg plaats in het dok zullen hebben. Bijna dagelijks wordt het maritime-etablissementdoor verschillende gezelschappen met vergunning der directie bezigtigd. De militaire munitie garnizoens-broodbakkerijsedert 1 januarij 1833 aldaar in werking levert tot heden nog al gunstige resultaten op. Met het herstellen aan den revetements-muur aan de zeezijde der vesting Vlissingen, welke door den zwaren storm van den 28 op den 29 januarij il. zulke aanmerkelijke schaden heeft geleden, gaat men voort. Den 20 dezer heeft de eerste divisie van het leger te velde hec kamp bij Reijen verlaten, om hare gewone kantonnementen weder te be trekken; dezelve wordt dadelijk door de tweede divisie vervangen; de derde divisie begaf zich naar het kamp van Oirschotom aldaar met de reserve-divisie te verwisselen. In de Javasche couranten tot den 5 april wordt uit Padang ge- meldt, dat de nieuw benoemde militaire kommandant van Sumatra's west kust de luitenant-kolonel Bauerden <5 februarij aldaar was aangekomen. Ook vindt men daarin een berigt van de evacuatie van het fort Ame- rongen, in het landschap Rau, door de onzen, waaruit op eene vol doende wijze blijkt, dat de majoor Eilers, die aldaar het bevel voerde, tot dien stap niet is overgegaandan 11a met zijne kleine bezetting de grootste ontberingen te hebben geledenen na zich te hebben overtuigd van de onmogelijkheid, om toevoer van levensmiddelen te bekomen uit het land der Batta'swelker opperhoofden steeds de beste gezindheid aan den dag leggen. De majoor, die in het landschap Mandeling twee nieuwe versterkin gen had opgeworpen, zwaait den grootsten lof toe aan de officieren en soldaten, die zich bij hem bevonden. Het geheele detachement heeft zich onderscheiden door moedvolharding en geduld. Het Journal de Francfort behelsde den 17 dezer een' partikulieren brief uit Jassy van den 30 junijmeldende dat de Turksche sultan op de eerste opeisching, aan de vereenigde Engelsche en Fransche eska ders den doortogt der Dardanellen had toegestaan, en dat reeds veertig dier schepen voor Konstantinopel geankerd lagen. Den volgenden dag heeft echter dit blad deze tijding voor geheel ongegrond verklaard. MIDDELBURG den 23 julij. Volgens ontvangen berigt van Batavia was de Azia kapitein Alexander Ritchieden 4 april jl. aldaar va»

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1