N*. 87. MIDDELBURGSCHE COURANT. ■SUS B Dingsdag 22 Julij 1834. Bcfccubmakitigeu. NIEUWSTIJDINGEN. Jx.Yttfetrijli. ;£ïcbe*rlatibett. X\ r^v:7 r;iv^r- >URGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, brengen bij deze ter kennisse van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat bij den Raad dezer Stad eoorloopig is gearresteerd de Liggerrol voor de ont vangst der Belasting, bekend onder den naam van omslag der Lantaarn-, Lrandspu.it- en Nachtwacht-Gelden over i834, en dat die Rolvan heden, tot en met den vierden Augustus aanstaandedagelijks uitgenomen des Zon dagsop de Secretarie ter lezing zal liggen, des namiddags van twaalf tot twee uren, ten einde een iegelijk in de gelegenheid zoude zijn, om zich met zijnen aanslag bekend te maken. Zullende tevens op de Secretarie ecne Bus zijn geplaatst tot de ontvangst der reclamatienwelke de belanghebbenden zouden mogen noodig achten tegen hunnen aanslag, op voormelde Rol, in te brengen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 2» Juli] i854. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BIJ LE VELD. Ter ordonnantie van dezelven VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, brengen bij deze ter lcennisse van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat bij den Raad dezer Stad voorloopig is gearresteerd, de Liggerrol voor de ontvangst der Belasting op de Fouragienover io34, en dat die Rol van heden af tot en met den vierden Augustus aanstaandedagelijksuitgenomen des Zondags, op de Se cretarie ter lezing zal liggen des middags van twaalf tot twee uren ten einde een iegelijk in de gelegenheid zoude zijn om zich met zijnen aanslag bekend te maken. Zullende tevens eene Bus op de Secretarie zijn geplaatsttot de ontvangst der reclamatienwelke de belanghebbenden zouden inogen noodig achten tegen hunnen aanslag, op voormelde rol, in te brengen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 21 Julij i834. Burgemeester en Wethouders voornoemd BULEVELD, Ter ordonnantie van dezelven VAN PANHUYS. Wordt bekend gemaakt, dat op Donderdag den 24 Julij 1834, des namiddags om twee uren, op WALZOORDEN, ten Huize en Herberge van Gijsbregt Adriaansen publiek zal worden aanbesteed 1. Het afvlakken van de Schorre- en Voorgronden van den Molen polder tot aan de Snuifkaaiter lengte van 180 Ellen. 2. Het maken van een nieuw plat beslag Rijswerk voor dezelveter lengte van 220 Ellen. 3. Het afbreken van het oude Rijswerk voor den Molenpolder; het effenen van de daaronder tegen liggende Gronden met aanvletting van de ontbrekende Gronden. 4. Aan de Kaai van Walzoorden eenige nieuwe Tuinen ter lengte van 91 Ellen. 5. Het repareren en opmetselen van verscheidene Heultjes. Alles breeder omschreven bij de bestekken daarvan zijndewelke door de gegadigden kunnen worden ingezien bij den Heer G. L. P. Neetesonop het Huis te Zandcen bij den Heer A. J. Obreen Dijk graaf van de Watering van Walzoorden te Hulstzullende de aanwijs in loco daags vóór de aanbesteding gedaan worden. Zegt het voort. De CONTROLEUR der Plaatselijke Belastingen over de Gemeente Middelburgals belast met het toezigt omtrent de inning van het Markt- geldverwittigt de Ingezetenendatgedurende de Kermis (te reke nen van Donderdag den 24 Julij)de plaats alwaar de Groenten en andere dergelijke Eetwaren zullen worden te koop gesteldzal zijn dé Groenmarkt. Middelburg, den 21 Julij 1834. M. W. KRIJGER. PARIJS den 15 julij. Men heeft hier de gewigtige tijding ontvan gen dat de Spaansche infant don Carlos Engeland heeft verlaten en zich weder in Spanje bevindt. Den 1 dezer van Londen naar Brighton vertrokkenzou hij van daar met de stomboot naar Dieppe overgesto ken en in den morgen van den 4 te Parijs zijn aangekomen; reeds des avonds uit Parijs vertrokken, heeft hij over Bordeaux en Baijonne den 9 EHsondo bereiktzijnde een dorp in Navarrahet doel zijner reis. De alhier gevestigde heer Jauge bankier der Spaansche carlistische junta, heeft gisteren, door middel van een brief, het publiek met de aankomst van don Carlos op Spaansch grondgebied bekend gemaakt met bijvoeging, dat hij de inschrijvingen voor de nieuwe leening ten be hoeve van dien vorst 'onverwijld aan zijn bureau zou aannemen. Men heeft hem daartoe echter in persoon buiten staat gesteld, daar hij heden door twee politie-commissarissen op de beurs in hechtenis is genomen. Men heeft hier sedert eenige dagen een groot aantal Engelschc officie ren opgemerkt, die den weg naar Spanje insloegen. Dadelijk bij zijne aankomst te Elisondo, heeft don Carlosvolgens de Gazette de Francede volgende proclamatie uitgevaardigd: Spanjaarden! ik keer in uw midden terug, om de heilige zaak des vaderlands, onze godsdienst, uwe regten, die van mijne kroon en de grondwetten dezer manarchie te verdedigen. Omringd door onderdanen die aan de nationale constitutie getrouw zijn geblevennoodig ik alle Spanjaardendie de vestiging der vrijheid wenschen op onze aloude instellingenverbeterd door de wezenlijke ver tegenwoordiging van aller wenschen en belangen, uit, om zich met mij te vereenigen. Spanjaarden, ontvangt mijn koninklijk woord, dat ik u niet weder zal verlaten; indien ik bezwijk in de vervulling van den pligt dien mijn rang en mijne liefde jegens u mij opleggendan zal mijn oudste zoon mijne plaats komen innemen. Ik kom u de ware vrijheid brengendie vrijheidwelke de regten van alle klassen in eenen bundel zamenbindtin plaats van die schijn vrijheid welke een geheel volk aan de trotschheid en de luimen van eenige weinigen onderwerpt. Ik. beloof dat de nationale corteshenoemd door alle de standen des r?Ks en in alle gemeentenbijeengeroepen zullen wordenmaar niet die ijdele schim eener vertegenwoordiging, waarmede eenC leugenachtige partij u wil bedriegen. Ik zal overal de fueros [de voorregten van bijzondere gewestenste den of gemeenten] herstellen, die overoude iristellingen, welke zoo vaste wortelen in dit land geschoten en zoo langen tijd de kracht, deil voorspoed en de eendragt van het heldhaftige Spanje bevorderd hebben. Ferdinand VII heeft bij zijn testament de schendige hand geslagen aan de wetten der Spaansche monarchij. In 1814 had hij verklaard, dat de regten des troons en des volks even onschendbaar waren dat beiden voortaan gehandhaafd zouden worden maar zijne laatste daad is de vernietiging geweest der Salische wetdie koninklijke constitutie zonder medewerking of goedkeuring der algemeene cortesdie de con- stitutie des volks zijn. Ten gevolge van die daad zijn alle beginselen, alle regten miskend de voorregten der provinciën en gemeenten met voeten getreden de vrijheid der personen opgeofferd aan de hartstogten eener partijhet vuur van tweedragt en burger-oorlog ontstokende geldmiddelen des koningsrijks verspild en alle de rampenonafscheidelijk van eene dub bele overweldiging, over het ongelukkige land uitgestort. Spanje ismet een woord door dat testament weder terug gebragt in den rampzaligen toestand waarin het geraakt was door de onregtvaar- dige besluiten van Bayonne in 1808, maar welker schandelijk juk onze -heldhaftige natie heeft afgeworpen. Dezelfde volharding dezelfde moed dezelfde nationale geestdie over de pogingen der vreemden en de arglistige eerzucht van Napoleon gezegevierd hebbenzullen ook thans de pogingen verijdelendie ge daan worden om u den nek onder een nieuw juk te doen krommen. Spanjaardenhet is voor de vrijheidde godsdienst en de monarchie dat wij de wapenen aangordenhet is in hun naam dat ik tot u geko men bendat deze edele zaak 11 dan allen om uwen koning vereenige hij verlangt niets van u dan hetgeen de stem der natie erkend zal heb ben waarachtig en regtvaardig te zijn. Pelagius [koning van Leon in het begin der achtste eeuw]vlugt- te weleer met de godsdienstde wetten en den roem van zijn land naar Asturie. Hij bewaarde dit heilige erfgoed zijner natie getrouwelijk 0111 het in al deszelfs reinheid aan Spanje weder te geven en bereidde zoo doende de bevrijding van zijn vaderland voor. Even als hij verban nen maar vol vertrouwen op de goddelijke bescherming en óp uwe trouwkom ik met u tegen nieuwe Saracenen strijdenmet u en on der het schild onzer oude vrijheden zullen wij over dezen nieuwen vijand zegevieren." PARIJS den 17 julij'. De ministeriele bladen geven nog immer voor, dat het gouvernement geene officiële berigten omtrent de zoo veel gerucht makende reis van don Carlos heeft ontvangen doch erkennen dat de zelve dagelijks ook van de Spaansche grenzenwordt bevestigd. Bij het publiek begint overigens alle onzekerheid dien aangaande op te hou den en verwondert men zich slechts dat het genoemden vorst gelukt is geheel Frankrijk door te reizenzonder hier of daar door de politie te worden erkend hetgeen inderdaad des te meer moet bevreemden daar men stellig verzekert dat hij zelts op den 4 dezer eenen ganschen dag in deze hoofdstad doorbragt. Luidens bijzondere berigten van den 10 dezer, uit Elisonde gedag- teekendhad dc komst van don Carlos onder zijne aanhangers de groot ste geestdrift verspreid zoo dat met zich gereed maakte om met een korps van 10,000 man dadelijk op Vittoria aan te trekken. De Gazette de France verzekertdat don Carlos met eene pas van de Russische legatie te Londen de reis heeft volbragt. De heer Jauge wordt nog in hechtenis gehouden doch de door hem ontworpen leening zal morgen publiek worden gemaakt. lieden middag ten vier uren verzekert men, dat het ministerie zou de besloten hebben in de Spaansche zaken gewapend tusschen beide te treden. Een adjudant van den minister van oorlog werd zegt men naar Bayonne gezonden de generaal Raymond zoude eene der divisien kommanderen. Ook het geruchtdat de reis des konings inderdaad zoude zijn afgesteldheeft den prijs der fondsen gedrukt. De Paus heefcbij rondgaande brieven, het zoo veel geruchtma kend werkje van den abt de la Mennaisgetiteld: de woorden van eenen geloovige ten strengste veroordeeld. MIDDELBURG den 21 julij'. Bij besluit van Z. M. den Koning, in dato 28 april 11.no. 72 en de daarop volgende resolutie van Z. Exc. den heer minister van finantien van den 21 junij 11. afdeeling directe belastingenno. 77 is bepaald dat de extracten der kadastrale per ceelsgewijze leggersaanwijzende tafelsmitsgaders der plans door de bewaarders van het kadaster op aanvraag der ingezetenen afgegeven voortaan van het zegel zullen ontheven zijnbehoudens de gevallen voorzien bij art. 32 der wet van ió junij 1832; deze ontheffing zal veel bijdragen tot het ligten van extracten der kadastrale plans en stukken bij de onderscheidene kantoren van bewaring in het Rijk gevestigd. Zaturdag middag is te Vlissingen aangekomen de hoog edel gestr. heer generaal-majoor P. S. R. van Hoof, ridder der militaire Willems orde der 3de klasse en van den Nederl. Leeuwchef van de algemeene directie der genie opperbevelhebber der genie te veldeadjudant van Z. K. II. den Prins van Oranje. Zondag morgen is van daaronder geleide van een serjant der af deeling Zeeuwsche mobiele schutterijnaar Goudavoor het depót der 14de afd. infanterie, getransporteerd een Belgisch overlooper, hebbende het laatst gediend als fourier. Op den 30 aanstaande zal, te 's Herrogenboschdoor de gen ie- directie worden aanbesteedhet herstellen der stormschaden bij de aar- denwerken, zoo der vesting als die van de forten IsabelleOrthen en Crevecoeurmet het andermaal onder profiel brengen. Enop den zelfden dagte 's Gravenhageten dienste van 's Rijks zeemagt Hard brood, wit beschuit, gort, Stolksche kaas, Edammer dito, jenever, bier en azijn, gewoon zout, fijn zout, rijst, pruimen, siroop, thee, peper en mosterdzaad. Sedert het begin dezer maand heeft de heer ,7. Vaartmam des,-

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1