N\ 84. MIDDELBURGSCHE COUR A N T. nieuwstijdingen. Dingsdag ilotiftcalic. »e STAATSRAAD, GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, brengt bij deze ter kennis der belanghebbendendat door Z. Exc. den Heer Oppcr-IIoutvester voor de Noordelijke Provinciën., met overleg van. Ilun Edel Groot-Achtb. de Gedeputeerde Staten, is bepaald, dat de Jagt op GanzenRenden en Watersnippenin die Provinciezal geopend zijn op den vijftienden Julij aanstaande; met dien verstande echter, dat dezelve, wat de Publieke Jagt aanbelangtop het Water, langs de Stranden en Oevers van Waterplassen en op lage moerassige Landen alleen geopend wordt, en bepaaldelijk gesloten blijft in en langs Bosschenals- njede op Bouw- en Weilandentot het gewone Jagtveld behoorende. Zullende de opening van de Groote Jagt nader worden bekend gemaakt. Middelburg den p Julij 1834. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. aröcft u wittg. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG waarschuwen een iegelijk, dat, te rekenen van heden den 14 Julij, ge durende eenige dagen, van des morgens acht tot des namiddags drie ureneen begin zal worden gemaakt met het Vuren uit het Kanon aan de zeezijde der Vesting Vlissingenop eene aldaar in het Water geplaat ste Schijf. En zal deze worden aangeplakt en afgekondigdmitsgaders in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 14 Julij 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van dezelven VAN PANHUYS. 'De Stedelijke ONTVANGER van VERE brengt ter kennis, dat bij de Uitloting der Achterstallige Schulden dier Stad, voor dit jaarde navolgende Aandeelen, h 10 ieder, ter aflossing zijn aangewezen, te weten Waarvan de uitbetaling, dagelijks, vóór den middag, ten zijnen Kan tore zal geschieden. De Ontvanger voornoemd DE NOOD Dz. 53ut<«3chl«tub. AUGSBURG den 5 julij. Als een nieuw bewijs der beschaving, welke sultan Mshmoud allengs in de zeden der Turken tracht te ontwik kelen strekt onder anderen het door den sultan zeiventer gelegenheid van het huwelijk der prinses zijne dochtergegeven voorbeeld. Een overoud gebruik bragt namelijk mededat alle kinderen van zusters of dochters van den sultanuit vreeze van dezelve immer naar den troon te zien staan, onmiddellijk na derzeiver geboorte verwurgd werden. Sul tan Mahmoud heeft aan zijne dochter verklaard, dat de tijd der barbaars heid voor Turkije een einde had genomen, en dat de kinderen, die haar uit haren echt geboren mogten wordenook zelfs dan wanneer het prinsen mogten zijngeen gevaar van ditdoor hem vernietigd worden de gebruik te vreezen hadden. FRANKFORT don 8 julij. Z. Exc. de Nederlandsche staats-minis- ter baron Fagelis den 6 dezer alhier aangekomen. Hoezeer de Fransche dagbladen zulks ook wedersprekengelooft men hier nog altijddat een Europeeseh congres op handen isen zou men het zeer heilzaam vinden daar de beginselen van algemeen staats- en volkenregt in Europa sedert de vier laatste jarenzoo vele veranderingen hebben ondergaan, dat eene gewijzigde overeenkomst deswege tusschen de groote mogendheden van het uiterste belang zou zijn. De Russisch keizerlijke familie is den 1 dezer, vergezeld door den kroonprins en de kroonprinses van Pruissen alsmede den jongen prins der Nederlandenmet de stoomboot Alexanderdie de Pruissische vlag voerde, van Petershof te Petersburg aangekomen. Eene ontelbare menig te bedekte de kaaijen en de Izaaksbrug, en begroette de hooge personaad- jen met levendig gejuich. Men zeide, dat het hof eenige dagen in die hoofdstad en op bet eiland Jelagin dacht door te brengenmaar dat de geboortedag des keizers in Petershof gevierd zou worden. Te Berlijn zijn velen van gevoelendat het Pruissische kabinet zich meer dan ooit moeite geeft om aan de verschillen tusschen Holland en Belgie een einde te maken, en dat ook in andere opzigten weldra een vergelijk te wachten iswaarmede men de omstandigheid in verband 'brengt, dat er van eene aanstaande verwisseling der Rijn-Prujssische rc- gementen gesproken wordt. Bij het ministerie van buitenlandsche zaken heerschte groote drukte en 11a langdurige rust waren ook de werkzaam heden bij dat van oorlog vermeerderd. Öf zulks aan de onlangs gemaakte inrigtingen van den nieuwen oorlogs-minister von Witzlebenof aan de oorzaken van buiten is toe te schrijvenkan men met geene zekerheid weten, daar alle openbaarmaking' gestrengelijk verboden is. Een Berlijnsch blad geeft het volgende berigt uit Warschau De wonden, die de laatste omwenteling aan ons land geslagen heeft beginnen langzamerhand te heclen. De gouverneur-generaal verwerft door zijn bij voorduring hoogst gematigd en ernstig gedragde algemee- ne achting en een ieder erkent dat de keizer voor dien post geen be kwamer man had kunnen kiezen. In Warschau staan 12,000, in het ge - 1 heele koningrijk naauwlijks 50,000 man troepen. De citadel van War- •chau {waarvan een gedeelte onlangs is.ingewijd) wordt op zulk eene 15 Julij 1034. groote schaal aangelegddat er verscheidene jaren zullen verloopen eer zij voltooid is. De wallen van Praga worden geslechten het daardoor verkregen land verkocht, om er tuinen aan te leggen. Mödlin wordt eene vesting van den eersten rang. De brieven die men hier van uitgewe kene Polen ontvangt, zijn vervuld met klagten over de ellende, die zij buiten 's lands ondergaan en met betuigingen van berouwdat zij hun vaderland verlaten hebben." Bij Göttingen hebben in het laatst van mei bloedige geschillen tus schen de boeren en studenten plaats gehad. ©vttot-Bsrittaujc. LONDEN den 9 julij. De Times van heden morgen beschouwt het als waarschijnlijk dat de ministers hunne posten zullen nederleggen. Hij grondt deze meening onder anderen daarop dat lord Crey den vorigeu avond de beraadslaging omtrent twee gewigtige billswelke hij vroeger uit al zijn vermogen had pogen te bespoedigen, namelijk de Iersche dwang-bill en die tot verbetering der armen-wettenbij de lords had ui-- gesteld. De heer O'Connel heeft op nieuw een openbaren brief aan de Ieren uitgegeven, waarin hij tegen den minister Grey de hevigste taal voert. Hij spreekt daarin van de waanzinnigheid des ouden mansdie aan het hoofd van het ministerie staat, hetwelk zich ontwikkelt in kinderachti- gen haat en razende verguizing van het volk van Ierland." Het eiland Madera heeft zich aan de tegenwoordige orde van za ken in Portugal onderworpen. Btcbcrlanbeu. MIDDELBURG den 14 julij. Z. M. de Koning is den 10 dezer in goeden welstand van het Loo te 'sGravenhage aangekomen. Zijne Exc. de minister Verstolk van Soelen is den 8, des avonds, van het Looalwaar Zijne Exc. bij Z. M. ten gehoore is toegelaten in deze residentie teruggekeerd; en heeft den volgenden dag zijne be trekking van minister van buitenlandsche zakendie gedurende zijne af wezigheid ad interimdoor den baron van Zuijlen van Nyevelt bekleed was gewordenwederom aanvaard. Gedurende eene afwezigheid voor eenige dagen van Zijne Exc. den heer vice-admiraal Gobhisis het opperbevel over de vesting Vlissingen tijdelijk opgedragen aan den heer luit.-kolonel ingenieur Britnsveld van Huitenals oudste in rang aanwezend officier aldaar, aan wien ook tij delijk de dienstbetrekking van directeur der 3de fortificatie-directie is overgedragen, gedurende de afwezigheid van den heer kolonel H. Ca- inerlingh. Gisteren zijn te Vlissingen twee Belgische deserteurs aangebragt waarvan een zich noemt Willem Braamkenszeggende te zijn oud 25 jaren, geboren te Kiiikprovincie Gelderland; het laatst hebben zij gediend als fuseliers bij het 5de regiment infanterie te Antwerpen. In den vroegen morgen van den 11 dezer heefc de eerste divisie van het leger te velde thans in het kamp van Reijen vercenigdweder eene militaire wandeling gemaakt, deze maal naar de zijde van Strijbeek, aan de uiterste grenzen gelegenen heeft dezelve op de heide aldaar des middags gebivouackeerd en het middag-eten gebruikt. De Staats-Courant van den 12 dezer meldt als gerucht, dat het ministerie Grey in den ..vond van den 8 deszelfs ontslag van den koning van Engeland zou gevraagd en bekomen hebbenen dat het daarscellen van een nieuw ministerie door Z. M. aan sir Robert Peel zou zijn opge dragen. In de Javasche couranten tot den 15 maart vindt men een berigt van het stranden van een vaartuig in het begin van februarijnabij de monding der Tjiwaroe, aan het zuiderstrand der Preanger-regentschap pen de naam van het schip was niet bekenddoch er waren eenige scheepsgoederen opgevischt. In het regentschap Tjanjor heeft in fe bruarij 11. eene belangrijke vernieling plaatsgehad van het te veld staan de padie-gewas en van een aantal koffijboomenten gevolge eener over strooming uit de rivier Tjitarum waardoor tevens omtrent tachtig in- landsche woningen en gebouwen ziju weggespoeld. Partikuliere brieven vermelden, dat Z. K. H. prins Willem Fre- derik Hendrik in Rusland met de meest mogelijke onderscheiding en toe genegenheid door Z. M. den keizer is ontvangen; dat alle de of-, ficieren en adelborstenwier dienstbetrekkingen zulks vergundendoor keizer Nicolaas aan de vorstelijke tafel zijn uitgenoodigden dat de kolonel Rijk in het keizerlijk paleis te Petershof deszelfs verblijf hield. Niet alleen echter strekken zich deze bijzondere eerbewijzingen uit toe de officierenmaar ook de matroozen zijn op eene feestelijke wijze ont vangen en onder tenten op ververschingen onthaald; er heerschte eene bijzondere harmonie tusschen de zeelieden der beide natiën. Met lof wordt van de Russische marine melding gemaaktenals opmerkens waardig vermeld dat de kommando's op de Russische schepen meestal in Hollandsche woorden plaats hebben. Uit Belgie wordt gemeld, dat de baron de Poederlê zich beklaagt, dat men hem met geweld zijn land voor den ijzeren spoorweg heeft af genomen zonder hem te betalen. Verscheidene gedeputeerden hebben zulks zeer kwalijk opgenomende minister Rogier heeft geene inlichting kunnen geven, en de'kamer heeft met den meesten spoed berigt deswe gens gevorderd. Meer andere grondbezitters schijnen in gelijke omstan digheden te verkeeren. In ons 110. 80 gaven wij berigtdat de Belgische tolbedienden aan de zijde van Koewachtin het vijfde districtzekeren advokaat Talboom op ons grondgebied hadden gegrepenmet geweld op Belgi schen grond gevoerd en gevangen gezeten dat daarop van onze zijde verscheidene landbouwers te St. Nicolaas te huis behoorendewaren gearresteerd Wij kunnen hieromtrent nader en stellig berigcen dat het eerstgemelde werkelijk heeft plaats gehaden wel op eene zeer gruwzame wijze (welker omstandige vermelding wij achterwege laten) doch hierop gevolgde arrestaticn van onzen kant zijn er niet geschied. Den 7' dezer heeft de Russische ambassadeur te Parijs aan het corps diplomatiqueter gelegenheid van 's keizers jaardag een feest ge geven dat tot den 8, den dag waarop in 1815 de geallieerden ten twoedenmale Parijs binnentrokkenheeft geduurd. De Belgische gezant Lenen was op dit feest niet tegenwoordigals zijnde geenszins genoodigd,. No. 57. 122. 2Qi. 257. 384. 396. 435. 461. 857. 877. poo. 1183. 1315. 1361. 1558. 1702. 1748. 1786. 1835. 1877. 1.881, ipoo. 1972. 2144. 2485. 2572. 2602. 2609. 2655. 268(5. 2753. 2820. 2825. 2893. 2929. 3002. 3025. 3102. 3116. 3121. 3201. 3364. 3383, 3393. 3468. 3506. 3521. 3595- 3660. 3671. V

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1