N°. 83. MIDDELBURGSCIIE COüRAN T. Zaturdag 12 Julij 1834* (Bij deze Courant behoort een Bijvoegsel.) Motifxeatu. Be STAATSRAAD, GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis der belanghebbenden, dat door Z. Exc. den Heer Opper-Houtvester voor de Noordelijke Provinciën, met overleg van Hun Edel Groot-Achtb. de Gedeputeerde Staten, is bepaald, dat de Jagt op Ganzen, Eenden en Watersnippenin die Provinciezal geopend zijn op den vijftienden Julij aanstaande; met dien verstande echter, dat dezelve, wat de Publieke Jagt aanbelangtop het Water, langs de Stranden en Oevers van Waterplassen en op lage moerassige Landen alleen geopend wordt, en bepaaldelijk gesloten blijft in en langs Boss'chenals mede op Bouw- en Weilanden, tot het gewone Jagtveld behoorende. Zullende de opening van de Groote Jagt nader worden bekend gemaakt. Middelburg, den 9 Julij 1834. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. matting, - BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Gelet hebbende op een besluit van de Ed. Gr. Achtb. Ileeren Gede puteerde Staten van Zeeland, van den 20 Junij 1834, No- 4-5 En gezien eene missive van den fungerenden Arrondissements-IJker van de Maten en Gewigten, van den 5 Julij 1834, No- 402; Brengen bij deze ter kennisse van een iegelijk die zulks zoude,mogen aangaan Dat tot den Herijk der Nederlandsche Maten en Gewigten over 1834, mitsgaders tot den Ijk zoo lang in de vacature van een Arrondissements ijker in het Eerste District dezer Provincie niet zal zijn voorzien is gequa- lificeer dde Heer IV. de Kruyjf, Stads-Architect te Vlissingen en dat met den voorschreven Herijkbinnen deze Stad, een aanvang zal worden ge maakt op Maandag den veertienden Julij aanstaande, in het bekende Lo kaal Letter N. No. 49waarvan de ingang is in de Nieuwe Ooster- sche straatdat daarmede zal worden voortgegaan tot den zesden Sep tember daaraanvolgendeop de hierna vermelde dagen in iedere week des voormiddags van negen tot twaalf en des namiddags van twee tot vier urenen datten einde de werkzaamheden geregeld en met de meeste naauwkeurigheid zouden kunnen geschiedendoor den funge renden Arrondissements-IJker, stiptelijk de navolgende orde daarbij moet worden in acht genomen als Des Maandags voormiddagsvoor de IJzeren en Koperen Gewigten van een Ned. Pond en daar boven, en des namiddags voor de Vocht maten. Des Woensdags voormiddagsalleen tot de Verificatie der Koperen Gewigten, en des namiddags tot het Justeren en in orde brengen der te ligt bevonden stukkendie alsdan kunnen worden afgehaald. Des Donderdags voormiddags voor de Landliedenen des namiddags voor de Legtematen. En des Zaterdags voormiddagsvoor de Inhoudsmatenen des na middags voor de Medicinale Gewigten. Zullende het IJk-kantoor op Dingsdag, Vrijdag en op Zon- en Feest dagen gesloten zijn en alle Maten en Gewigten behoorlijk schoon gemaakt en gereinigd moeten worden aangeboden ol anders worden afge wezen, terwijl de dagen, waarop de Herijk der Gewigten voor Goud en Zilver zal worden bewerkstelligd, nader zullenworden bekend gemaakt. Burgemeester en Wethouders willen bij deze gelegenheid de Ingezete nen bij vernieuwing opmerkzaam maken op de verpligtingenwelke zoo ten aanzien van het gebruik der Nederlandsche Lengtematen en Gewigten, als met betrekking tot het gebruik der Inhoudsmaten voor GranenZaden Peulvruchten en Meelen van de Vochtmaten voor dén handel in het kleintot den Ijk en Herijk derzelve op een iegelijk berusten, en tevens de belanghebbenden waarschuwen, dat de funge rende Arrondissements-IJker is geautoriseerd, 0111 zich door een opzet- zelijk onderzoek te overtuigenin hoeverre door een iegelijk aan de voorschrevene verpligtingen voldaan wordten dat de nalatigen zichzel- vgn zullen te wijten hebben de nadeelige gevolgen, welke uit dit onder zoek voor hen zouden mogen voortvlocijen. En ten einde een iegelijk hiervan kennis dragc, zal deze worden ge drukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 7 Julij 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van dezelven VAN PANHUYS. fhtMicatic. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN Gelezen eene Missive van den Heer Vice-Admiraal Opperbevelhebber dezer Vesting dato 9 dezer No. 2606 Brengen bij deze ter kennis van een ieder Dat het voornemen bestaat, om op Maandag den 14 dezer, des mor gens van 8 tot dès namiddags 3 ureneen begin te maken met het vuren uit liet Kanon aan de Zeezijde dezer Vesting, op eene aldaar in het Water geplaatste Schijf. Geschiedende deze kennisgeving tot onderrigt van het Publiek, en bij zonder van de scheepvaart op de Schelde, ter voorkoming van ongeluk ken bij gelegenheid van gemelde oefeningen. En opdat niemand hiervan onkundig zijzal deze worden afgekondigd en aangeplaktmitsgaders in de Middelburgsche Courant geplaatst. Vlissingen, den 10 Julij 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. J. BECKER. Ter ordonnantie van dezelve De Stads-Sccrctaris A. van der SWALME. Befifiubmafcituj. OPENBARE AANBESTEDING. Op Maandag den 21 Julij 1834, des avonds om 5 uren, zal, door Burgemeester en Assessoren van de Geneemte WEMELD1NGE, in het Gemeente-Huis aldaar daartoe behoorlijk geautoriseerd bij inschrijving en opbod worden aanbesteed Het afbreken van het IIUIS LANDZIGTbehoorende aan den Groo- ten Armen dier Gemeente, staande aan de Oude Kaai aldaar, en het, uit de daar van afkomende Materialen, opbouwen van vijf nieuwe ARMEN-HUISJES, onder céne gemeene Kap, met leve rantie van de daar op te kort komende Materialen. De Teekeninghet Bestek en de Conditiënwaarop de Aanbesteding zal plaats hebben leggen van heden af ter Plaatselijke Secretarie voor een iegelijk ter visiemits zich vooraf daartoe bij den Burgemeester aanmeldende, en zal de aanwijzing in loco gedaan worden op Zaturdag den 19 bevorens, om drie uren des namiddags. Wemeldinge, den 9 Julij 1834. Burgemeester en Assessoren voornoemd P. V E R L A R E. Ter ordonnantie van dezelve L. LAN K HORST, Secretaris. flUtïtötccU t>an De ondergeteekende Agent van den Algemeenen Rijkskassier te Neuzen brengt mits deze ter kennisse van de belanghebbenden, dat, krachtens autorisatie van Zijne Excellentie den Minister van Finantien in dato 5 Julij 1834, No. 553, A. R. I\., de waarneming van dat Agentschap, gedurende zijne afwezigheidzal zijn opgedragen aan zijnen Zoonden Heer Johannes Lambertus Fokkerdie daartoe van de noodige volmag- ten is voorzien. Neuzen, den 10 Julij 1834. De Agent voornoemd FOKKER. NIEUWSTIJDINGEN, ihislaub. PETERSBURG den 25 junij. HH. KK. HH. de kroonprins en kroonprinses van Pruissenzijn heden namiddag ten 1 uren in den bes ten welstand en na eene gelukkige zeevaart in Petershof aangekomen, waar zij door HH. KK. MM. en de keizerlijke familie op het vriend- schappelijkste ontvangen zijn. Het Nederlandsche linieschip de Zeeuw, en met hetzelve prins Fre- derik Hendrik der Nederlandenis op de reede alhier aangekomen. jüDttitacltlattb. FRANKFORT den 6 julij. De onderhandelingen wegens Luxemburg worden nog altijd voortgezetofschoon velen zich daarvan geen gunsti- gen uitslag voorspellen en ook niet verwachtendat de conferentien te Londen daarover op nieuw aangeknoopt zullen worden, vooral daar de Oostenrijksche en Russische gevolmagtigden die hoofdstad verlaten heb ben. Intusschen beweert men, dat van de zijde van Holland de wensch geuit zou zijnom een einde aan den onzekeren toestand te maken waarin de verschillen met Belgie sedert het uiteen gaan dier conferen tie zijn gebleven. Het Haagsche kabinet zou ten dien einde een ontwerp hebben beraamd, hoe men, naar zijne meening, tot een vergelijk kon komenwelk ontwerp de Luxemburgsche kwestiede spilwaarom zich alles beweegt, in een nieuw daglicht moet stellen, en beproeven, haar zonder nadeel van eene der deelhebbende partijen op te lossen. Nog voegt men er bijdat dit ontwerp door verschillende hoven goed is op genomen die slechts eenige wijzigingen wenschtenom daaraan voor- lóopig hunne goedkeuring te geven. Ook de militaire rayon der vesting Luxemburg geeft aanleiding tot hooggaande verschillen daarover schijnt thans eene levendige briefwisseling tussehen den generaal Dumoulin en den Belgischen generaal Tabor plaats te hebben, zoo dat men te Berlijn ern- stij bedacht is op het vinden van cenen middelweg, ten einde de zaak niet tot het uiterste te laten komen. In een artikelvan den Donau gedagteekendwordt gehandeld over de meening dergenendie in de vermeerdering der Engelsche vloot in de Middellandsche zee het oogmerk willen zien van eenen aanval op de Russische zeemagt in de zwarte zee. De schrijver van dit artikel Acht zulks niet waarschijnlijk. Hij gelooftdat Engeland en Frankrijk beiden tegenwoordig geen grooter belang hebben dan de revolutie te be strijden en dat rndn voor de bedoelde wapening wel geheel andere re denen kan vinden. Wij hebbenzegt hij in onze dagen Ancona zien bezetten en Antwerpen innemenomdat een Fransch ministerie deze de- monstratien tegen zijne binnenlandsche vijanden noodig had. Den eersten dezer is de centrale commissie voor de ^scheepvaart op den Rijnte Mentz weder vergaderd. Men hoort tegenwoordig niet zelden de ijsselijkste verhalen van roof en moordgepleegd door liedendie vroeger smokkelaars waren. Zoo is. in de omstreken van Hof, een jong meisje in het bosch uitgeplun- dcid en daarop door de misdadigersom alle ontduiking te ontgaanvan he licht harer oogen beroofd geworden. Ook in het Nassausche, tus- sclen Ivöningstcin en Camberg, is een jong bruidpaar, dat in de naaste stal eenige inkoopen ten behoeve der aanstaande bruiloft wilde doenin hei bosch overvallen en beroofd van al hetgeen zij bij zich haddenter wijl de man aan de voetenen het meisje aan den hals aan boomen werd opgehangen. Het gelukte echter het meisje zonder dat de struikroo- vets het bemerkten zich met de hand aan eenen tak zwevende te hou den. Zoo werd zij door eenen voorbijgaanden voerman nog bij tijds los gesneden terwijl haar bruidegom reeds den geest gegeven had. In de herberg van de naaste plaats aangekomenherkende het meisje onder de alda.r aanwezige gasten de moordenaars, die, vier in getal, dadelijk ge- vat :n naar.de gevangenis te Wiesbaden gebragt werden.

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1