cou R' A n;jn N°. 76. MIDDELBURG SCHE Donderdag ^ïatibcstcbiug. jPcuöiocufoubïv NIEUWSTIJDINGEN. Ü3uit0c!il<uib. Naar alle zeehavens van dit rijk zijn bevelen gezonden om prins 26 Junij 1831* jiXcbevlaii&eti» Voor eenige dagen zijn ongeveer 20.0 schapen alhier aangebragt Op Donderdag den 3 July 1834 zullen, door deCentrale Directie des Eilands Walcheren onder nadere goedkeuring van het Departement van Binnenlandsche Zaken en in tegenwoordigheid van den Inspecteur van den Waterstaat, Hoofd-Ingenieur in de Provincie Zeeland, in het openbaar en met inbegrip der daaraan benoodigde materialen, worden aan besteed, de hierna volgende werken, als: I. De herstelling van het Noordwestelijke gedeelte van den Westka- pelschen Dijk, tusschen de Paalhoofden, op Raai No. 92 en 95 (Keizers en Kruishoofden). II. De herstelling van het weggeslagen gedeelte aan de Zee-einden van de Stakethoofden No. 94 en 95. III. Het plaatsen van een nieuw Stakethoofd aan den Zuidelijken hoek van den Westkapelschen Dijk, ter plaatse van het Zuidwaarts Hoofd, IV. Het vernieuwen van een gedeelte ontramponeerd Staketwerkaan de West-Watering, tusschen het zoogenaamd Nollen-en Groothoofd. V. Herstelling van het bovenste gedeelte Staket en Dijkprofilaan de Noord-Westelijke zijde van het Bolwerkshoofd aan de Zuid-Wate ring. VI. De Brikbestorting van den onderzeeschen Oever van den Kacten- Polder aan de Oost-Wateringbenevens eenige voorziening aan den Oever op een ander gedeelte dezer Watering aan den hoekde zoogenaamde Val. En zal voorzeide besteding geschieden des namiddags ten 5 uren, aan het Locaal der voornoemde Directie in de Abdij te Middelburg, eerst in genoemde Perceelen, en daarna in massa bij inschrijving en opbod, waarvan aanwijzing zal gedaan worden gedurende 3 dagen vóór en op den dag der besteding, en de conditiën ter lezing liggen aan het Mini sterie van Binnenlandsche Zaken te *s Gravenhageter Griffie van Wal cherenin de Abdij te Middelburg, en bij den Commies der vijf Ambach ten te Westkapelle; terwijl nadere informatien te bekomen zijn bij den Opper-Commies van het voorschreven Eiland. De Minister van Binnenlandsche Zaken, V A N D O O R N. voor de Ambtenaren tot de Rijks-Ontvangsten. Ten Kantore van den Ontvanger van het Fonds, te Middelburg zul len, gedurende de maanden Julij en Augustus, worden betaald de Pen sioenen over het eerste halfjaar 1834, tegen intrekking der kwitantien waarvan niet alleen de kwitantie zelf, maar ook het Certificaat in dorso, van Zegel zal behooren voorzien te zijn. De Ontvanger, A. J. B O E S S F. S. Te WESTKAPELLE zal de KERMIS dit jaar aanvangen den q en eindigen den 9 Julij aanstaande, van welke op den 4 naar de Gaai ge schoten en den 5 naar den Ring gereden zal worden. Gedurende dien tijd zal een ieder, welke eenigen Handel hanteert, denzelven vrij en onbelemmerd mogen uitoefenen, mits voorzien van een, vooraf aan het visa van den fungerenden Burgemeester onderwor pen Patent. De Burgemeester ad.interim N. W. VERHULST. FRANKFORT den 20 junij. H. K. en K. H. de Prinses van Oranje is den 18 dezer, onder den naam van gravin van Romanojfalhier aan gekomen en in het hotel van Rusland afgestapt. Den 11 hebben de Duitsche ministers te Weenen eene slot-con- ferentie bij den vorst van Metternich gehouden in welke ook de on- dnteekening van het slot protocol moet hebben plaats gehad, en waar- ra zij gezamenlijk ter maaltijd bij gezegden vorst onthaald zijn. Naar de verzekering van lieden, die meenen wel onderrigt te zijn, wordt er bij de militaire bonds.commissie druk gearbeid en zouden in de nabijheid dezer stad verzamelingen van troepen der naburige vorsten plaats grijpen. Er bestaat een plan om Frankfort aanmerkelijk uit te breiden door de aanbouwing van een geheel nieuw kwartier, op eene groote vlakte, die zich van de Gailuspoort tot aan den Maintzer-straatweg uitstrekt. In de zitting derBeyersche tweede kamer, van den 14 dezer, is het ontwerp ter vereeniging van Donau en Main met eenparige stemmen «angenomeu. Er hebben weder nieuwe en vrij hevige uitbarstingen van den Ve- snvius plaats gehadeen lava.stroom van bijna veertig voeten breed en omtrent twee mijlen lang, had zich in de rigting van Bosco-tre-Casa uitgestrekt. Volgens de berigten uit Konstantinopelvan den 28 mei, had het herigt, dat de F.ngelsche vloot wederom in den Archipel stond te ver schijnen en zich daarmede eene aanzienlijke Fransche scheepsmagt ver eenigen moest, nieuwe bekommeringen veroorzaakt, en aanleiding ge geven tot het zenden van expressen naar de Dardanellen en naar Odessa. LONDEN den 22 junij. Ter gelegenheid der verjaring van den veld slag van Waterloo, heeft de hertog van Wellington, den 18 dezer, een groot feest gegevenwaarbij ook de koning tegenwoordig is geweest. De hertog zat aan tafel tusschen Z. M. en den bevelhebber der land- magt, lord Hill. Het geheele aantal der genoodigden was 69. Op de tafel prijkten de kostbare stukken zilverwerk, in der tijd door de stad Londen aan den hertog vereerdalsmede het porseleinen servieswaar op zijne overwinningen zijn afgebeeld. Z. M. de koning is iigtelijk ongesteld, zoo dat eene revue, die hoogstdezelve gisteren over de blaauwe dragonders van de garde hou den moestafgezegd is geworden. r ,rr-2—" Willem Frederik Hendrik der Nederlanden zoo hij inet de Zeeuw daal* aan mogt komen met alle eerbewijzihgen aan zijnen rang Verschuldigd te ontvangen. De infant dom Carlos is den 18 junijmet zijne gemalin en gd- volg, te Portsmoüth aan wal gestapt, aldaar doof eene eerewaebe vail koninklijke mariniers ontvangen en met eereschoten van de batterijen begroet. Vooraf heeft dom Carlas aan de officiereh van het linie schip the Donegal eene aanspraak in de Fransche taal gehouden waarin hij voor de kiesche en grootmoedige wijze, waarop het scheeps volk hem had behandeld, zijnen dank betuigde. De bewoners vati Portsmoüth hebben den infant insgelijks blijken van belangstelling eii deelneming gegeven. Omtrent de onderhandelingen wegens zijn toe komstig verblijf wordt niets naders gemeld. Het thans publiek gemaakte traktaat van de zoogenaamde quadru- ple-alliantie is hoofdzakelijk van dezen inhoud. De koningin-regentes van Spanje, voor hare dochter de koningin donal habella II, en de hertog van Braganza, als regent van Portugal, voor de koningin dona Maria II, verbinden zich daarbqomten einde dei vijandelijkheden in het schier-eiland te doen ophouden, dom Carlos en dom Miguel te noodzaken het grondgebied van Portugal te ontruimen hebbende zij zich gewend tot den koning der Franschen en den koning van Groot-Brittanje, die, uit belangstelling in de veiligheid van de Spaan- sche monarchie en Z. Britt. M. vooral uit aanmerking der bijzondere vef- pligtingendie voor hem uit de oude traktaten met Portügal voortvloei- jen toegestemd hebben om als handelende partijen bij het sluiten van die verdrag op te treden. Het traktaat bestaat uit ZeVen artikelen. Bij het eerste belooft de hertog van Braganza alle middelen te zullen aanwen den om dom Carlos uit Portugal te verdrijven. Bij het tweede neemt de! koningin-regentes van Spanje aan, een korps troepen in Portugal te zen den en voor hare rekening te onderhouden, 0111 mede te werken tot het verdrijven van dom Miguel en dom Carlos. Bij het derde verbindt- Zich de koning van Groot-Brittanje, om door zijne zeemagt de krijgsbewegin gen en verdere bepalingen die volgens liet tegenwoordig traktaat nood zakelijk mogten worden, te zullen ondersteunen. Het vierde artikel houdt de bepaling in, dat, zoo Frankrijks medewerking door de hooge contrakterende partijen noodig geacht wordt, de koning der Franschen alles doen zal, wat hij en zijne bondgenooten bij gemeen overleg daar omtrent zullen vaststellen. Bij het vijfde wordt overeengekomen, dat aan de Portugesche natie de beginselen en bedoelingen van dit traktaat zullen bekend gemaakt worden, en dat de hertog van Braganza eene al- gemeene amnestie afkondigen zal voor alle de onderdanen van H. Aller- getrouwste M.die tot gehoorzaamheid zullen terugkeeren, en aan dom Miguel een jaargeld overeenkomstig zijnen rang en geboorte zal verzeke renzoodra hij zich buiten Portugal en Spanje bevinden zal. Bij het zesde artikel wordt aan dom Carlos door de koningin-regentes een derge lijk inkomen toegelegd; terwijl eindelijk het zevende artikel de uitwisse ling der ratificatien van het verdrag betreft. Donderdag ochtend werd de vrouw van den passementmaker Ben- se», in Great QueenstreetLincoln* s InnFields, eensklaps ziek, en wel zoo hevig, dat zij naar allen schijn den geest gaf. Toen men geene tee kenen van leven meer bespeurdewerd zijzoo als het gebruik dit vor dert, behoorlijk afgelegd, en, na de eerste oogenblikken van droefheid begon de weduwenaar, die altijd in het vermoeden verkeerd had, dat zijne afgestorvene eenige spaarpenningen verborgen had, daarnaar te zoe ken en vond ook wezenlijk in eene oude vogelskooiin den keider zeventig ponden sterl. in zilveren specie. Deze vonst kwanfhem, dachs hij, wel te stade bij de onvoorziene uitgave voor de kosten der deftige begrafeniswelke hij den volgenden avond met een aanspreker bezig was te regelen toen beide in dit werk gestoord werden door de vrouw die, na dertig uren in bezwijming gelegen te hebben, ontwaakt was en in haar doodkleed de trappen afkwam. De vrouw heeft zoodanig van het gebeurde geschriktdat men thans in de daad voor haar leven be kommerd is. *s GRAVENHAGE den 23 junij. Tot commissaris ter bijwoning der bijeenkomsten van de centrale commissie voor de Rijn-vaartte Mentz, is op nieuw benoemd geworden Zr. Ms. gezantschaps-secretaris de heer P. iluhr. Het onlangs uit de Oost-Indie teruggekomen fregat Algiers is buiten werking gesteld, en zal door het fregat Diana worden vervan gen zijnde het bevel over dezen bodem opgedragen aan den kapitein ter-zee .7. C. Koopman. Uit Koppenhagen wordt van den 14 dezer gemeld: De beide Hollandsche oorlogschepen liggen nog op onze reedealwaar de jeugdi ge Prins der Nederlanden gisteren zijnen veertienden verjaardag gevierd heeft. Van de vesting werden te dier gelegenheid salutschoten gedaan. Heden is de Prins bij Prins Christiaanop diens bekoorlijk landgoed Zorgenvrijtot het middagmaal genoodigd. Het langdurige verblijf dezer schepen is daaraan toe te schrijven, dat de invaart in de Oostzee door eene zandbank, de Drogden, in zoo verre belemmerd wordtdat zware oorlogschepen niet daarover kunnen varen, zonder een deel van hun geschut uit te laden. De Zeeuw heeft om die reden 40 stukken en i,too kogels moeten uitladen, het welk natuurlijk veel tijd kost. Voor de verdediging van Koppenhagen is derhalve deze zandbank, welke voor koopvaardijschepen geenen hinderpaal oplevertvan groot gewigt." AMSTERDAM den 23 junij. Bij de alhier op vrijdag 11. door de Nederlandsche Handelmaatschappij gehouden koffij.veiling is alles cou lant verkocht. ROTTERDAM den 23 junij. Zaturdag is alhier, van de werf Sint Joris, met het beste gevolg van stapel geloopen het nieuw gebouwd bark schip Wijnhandelgroot ongeveer 700 tonnen, voor rekening van det» heer L. F. de Bruynte dezer stede, gevoerd zullende wordeu door kapitein Theod. Versluysen gebouwd door de scheepsbouwmeesters dc JongKortelandt en Hnthony welke wederom een kiel hebben gelegd voor een fregatschip, groot circa 900 1000 tonnen.

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1