N°. 75. MIDDELBURGSCHE COURANT. USuiterftlattfr.. JVatifctrijfe. Dingsdag SI&MÏJöötsötstg. Bgfcctibmalcin0. Jlcbcvlaubschc 4j)anbcI-iW«ateclta|j|rij,. NIEUWSTIJDINGEN. 24 Junij 1834. ©root-Brittatijc. iHebcrlattbcts. Op Donderdag den 3 Julij 1834 zullen, door deCencrale Directie des Eilands Walcherenonder nadere goedkeuring van het Departement van Binnenlandsche Zaken en in tegenwoordigheid van den Inspecteur van den Waterstaat, Hoofd-Ingenieur in de Provincie Zeeland, in het openbaar en met inbegrip der daaraan benoodigde materialen, worden aan besteed, de hierna volgende werken, als: I. De herstelling van het Noordwestelijke gedeelte van den Westka- pelschen Dijk, tusschen de Paalhoofden, op Raai No. 92 en 95 (Keizers en Kruishoofden). II. De herstelling van het weggeslagen gedeelte aan de Zee-einden van de Stakethoofden No. 94 en 95. III. Het plaatsen van een nieuw Stakethoofd aan den Zuidelijken hoek van den Westkapelschen Dijk, ter plaatse van het Zuidwaarts Hoofd. IV. Het vernieuwen van een gedeelte ontramponeerd Staketwerkaan de West-Watering, tusschen het zoogenaamd Nollen-en Groothoofd. V. Herstelling van het bovenste gedeelte Staket en Dijkprofilaan de Noord-Westelijke zijde van het Bolwerkshoofd aan de Zuid-Wate ring. VI. De Brikbestorting van den onderzeeschen Oever van den Katten- Polder aan de Oost-Wateringbenevens eenige voorziening aan den Oever op een ander gedeelte dezer Watering aan den hoek, de zoogenaamde Val. En zal voorzeide besteding geschieden des namiddags ten 5 uren, aan het Locaal der voornoemde Directie in de Abdij te Middelburgeersi in genoemde Perceelen, en daarna in massa bij inschrijving en opbod, waarvan aanwijzing zal gedaan worden gedurende 3 dagen vóór en op den dag der besteding, en de conditiën ter lezing liggen aan het Mini sterie van Binnenlandsche Zaken te 's Gravenhage ter Griffie van Wal cheren, in de Abdij te Middelburg, en bij den Commies der vijf Ambach ten te Westkapelleterwijl nadere informatien te bekomen zijn bij den Opper-Commies van het voorschreven Eiland. De Minister van Binnenlandsche Zaken, VAN DOORN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS den Stad VLISSINGEN Gelezen eene missive van den Heer Luitenant-Kolonel eerstaanwezend Ingenieur binnen deze Vesting, dato 20 dezer, No. 79; Brengen bij deze ter kennis van een ieder Dat, uit hoofde eener te doene herstelling aan den Straatweg buiten de Rammekenspoortde Passagie met Rijtuigen door die Poort zal wezen gestremd, op Woensdag en Donderdag den 25 en 26 dezer maand. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in de Middelburgsche Courant geplaatst. Vlissingen, den ai Junij 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. J. DEKKER. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, De Stads-Secretaris A. VAN DER SWALME. De DIRECTIE verwittigt de Stemgeregtigde Deelhebbers, dat, inge volge het 91ste der Artikelen van Overeenkomstde in de Vergadering van Commissarissen goedgekeurde Balans over het Negende Boekjaar geëin. digd zijnde met ultimo December 1833, van den 25 Junij tot den 9 Julij aanstaande, voor hen ter visie zal liggen ter Secretarie van de Directie te Amsterdam bij de Agenten der Maatschappij te RotterdamDordrecht en Middelburgaan het Lokaal der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leyden en op het Raadhuis der Stad 's Gravenhage. Amsterdam, den 20 Junij 1834. VAN DER HOUVEN, President. KOOIJ Directeur fung. Secretaris. DIRECTEUREN van het BIJBEL-GENOOTSCHAP te Middelburg, noodigen bij deze alle contribuerende Ledenom op Vrijdag den 27 de zer ten één uurin het Museum alhier tegenwoordig te zijn bij het doen der rekening over het jaar 1833 en de verkiezing van nieuwe Directeurenin plaats van de aftredende. Middelburg, den 23 Junij 1834. In naam der Directie, G. W A L L E R Secretaris. Vergadering van het Middelburgsche Departement der Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen, op Woensdag den 25 Junij 1834, des middags ten 12 uren, in het Museum Medioburgense. Over de Punten van Beschrijving. Namens Bestuurders, P. de MARET TAKSecretaris. FRANKFORT den 16 junij. Naar men verneemt moet de heer van Canitz, die in het begin van mei, uit hoofde van de toen voor het oogenblik met het huis van Nassau wegens Luxemburg gestaakte onder handelingen, naar zijnen pose als Pruissisch gezant te Kassei was terug gekeerd, zich thans, met nieuwe instructien van het Pruissische hof voorzien wederom van Kassei naar Biberich begeven hebben ten einde voornoemde onderhandelingen te hervatten. Uit Weenen schrijft men, onder dagteekening van den 9 dezer, dat de heer var. Buschgroothertoglijk Badensch minister bij den Duitschen bondsdag, naar Zurich gereisd isom aan het voorzittend kanton in naam der aan Zwitserland grenzende Duitsche staten, eene nota te overhandi gen welke als derzelver ultimatum schijnt te moeten worden beschouwd. Mogt de zending van dien heer zonder het gewenschte gevolg blijven dan zouden de sinds lang gedreigde dwangmaatregelen, bestaande in eene r- L 1 1-LJ stremming aller gemeenschap met Zwitserland ten uitvoer gebragt wor den. Men twijfelde echter niet, of de Zwitsersche regeringen zouden, door aan billijke klagten gehoor te geven het tot zulk een uiterste niet laten komen. Het kleine stadje Huttwijl, kanton Bern, is den 7 dezer in de ascH gelegdde bliksem eene schuur van de herberg de Zon in braiid gezet hebbende, deelde zich van daar het vtiur met ougemeehe snelheid wijd en zijd mede, en in korten tijd waren het gansche stadje en nog 6 hui zen buiten de poort eene prooi der vlammen en waren 700 menscfierl van alles beroofd. De kerk, de pastorij en de herberg de Kroon wareti van steen, maar alle de overige gebouwen van hout. Alle kerkelijke papieren en registers zijn daarbij verloren gegaan. LONDEN den 18 junij. De gewezen Russische gevolmagtigde graaf Matuchewicz zal eerlang naar Rusland certigkeeren. Een geaclu dagblad van de partij der Tory's meldt, op grond vati bijzondere berigten uit 's Gravenhagedat de Londensche conferenties thans hare zittingen niet zal hervatten. Men heeft bij de onderhandelingen, die tusschen het Britsche mi nisterie en den Spaanschen infant don Cartos gevoerd worden dezert vorst trachten over te halen om van alle regten op de Spaansche kroon afstand te doen. Dit aanbod was echter door hem met verachting ver worpen. Zijn gevolg bleef hem op het Engelsche schip als een gekroond hoofd behandelen. De infant schijnt het voornemen re kennen te heb ben gegeven om zich in de Nederlanden en wel bepaaldelijk te Am sterdam, te vestigen. Volgens een in den Times voorkomend berigtlijdende te Ports-i mouth zich bevindende J50 Polen, die liever verkozen daar te blijven, dan gebruik te maken van de lmn zoo grootmoediglijk door het Pruis sische gouvernement aangebodene gelegenheid om naar Noord-Ameriki overgevoerd te worden zelfs aan de dringendste levens-benöodigdhe- den gebrek, dewijl de Engelsche regering hun volstrekt geeneen de ingezetenen slechts zoo weinig onderstand verschaffendat de genoemde 150 Polen, in den letterlijken zin des woordszich bedreigd zien van honger te zullen omkomen. Alle in Groot-Brittanje bestaande vrijmetselaars-loges hebben eene circulaire ontvangen, bij welke zij worden uitgenoodigdom aan deni secretaris van den vrederegter huns districts eene naamvkeurige opgave hunner medeleden in te leveren, met vermelding van derzelver nametl en ambten of beroepen. Geschiedt dit nietalsdan zal elke hierin na latig geblevene loge verklaard worden, eene onwettige, geheime vergade ring te zijn. Deze circuiairen zijn door den hertog van Sussex Sis groot meester onderteekend. De hier bedoelde maarregeldie veel bevreem ding wektis, zegt men, genomen, om alle onechte loges te vernie tigen die, hetzij met de vereenigingen van ambachtslieden, hetzjj met de gezelschappen van weldadigheidin verband staan. Onlangs overleed alhier, bijna 70 jaren bereikt hebbende, de heer Rudolf Ackerman te Stolberg in Saxen geboren. Als stichter van het Repository of artsonder welken titel hij den kunsthandel in deze hoofdstad dreef, en welke inrigting zulk eene uitgebreidheid over ge heel Groot-Brittanje had bereikt, dat niet minder dan 600 kunstenaars en arbeidslieden voor hem in den laatsten tijd werkzaam waren is hij door geheel Europa bekendgelijk ook overal waar de Engelsche lec tuur zich heeft verbreid, door zijn sedert 1814 uitgegeven mode-jour. naai: Repository' of arts literature and fashions dat hij, gelijk de boek werken, die hij uitgaf, met vele platen en prachtig uitvoerde. Onder de laatste moeten, behalve zijn' prncht-almanak Forget me notdie zoo veel navolging heeft gevonden genoemd worden de verzameling van 9 deelen met afbeeldingen van het in- en uitwendige der gebouwen West- Munster-Abdijde universiteit te Oxford, Cambridge, en zijn Micro, cosm of Londonin 3 deelen, waarin de Londensche gebouwen in meer dan 100 gekleurde platen inwendig worden aanschouwelijk gesteld. Gedurende het jaar 1833 zijn in Nieuw-Zuid-Wales 5,500 veroordeel de misdadigers uit Engeland aangebragt. De geheele bevolking van dat land bedroeg laatsselijk 60,794 personen, waarvan 44,643 mannen en slechts 16,151 vronvven de openbare inkomsten hebben in het laat ste jaar bedragen 164,043 p. st-, waarvan 12,500 p. st. was opgebragC door den verkoop van kroon-landen. De inboorlingen leven met de blanken steeds in een staat van vijandelijkheid. Volgens berigt uit Stokholm van 10 dezer, is de Engelsche Noordpool-reiziger kapitein Ross, aldaar gearriveerd, en heefc hij een snelzeilend jagtschip aangekocht, waarmede hij naar Petersburg denkt te stevenen. PARIJS den 19 junij. Men heeft opgemerkt dat, de gezanten van En geland en Oostenrijk dezer dagen meermalen bij den minister van bui— tenlandsche zaken conferentien hebben gehad. De Pruissische gezant aan liet Spaansche hofdie voor eenigeri tijd naar zijn vaderland terugkeert, is, volgens bet Journal du Commerce gisteren alhier aangekomen. Door buitengewone gelegenheid heeft men heden berigten uit Ma drid ontvangen tor den 9 dezer. Dezelve vermelden dat eerstdaags het koninklijk statuut, waarbij de zamenscelliug der cortes werd bepaald, met de meeste plegtigheid zoude worden afgekondigd, Het officieel dag blad ven den 5 deelde een koninklijk dekreet mede, waarbij eene zeke re censuur over de dagbladen en andere periodieke geschriften werd in gesteld en geregeld. Het bankiers-huis Carrasseo te Madrid heeft zijne betalingen geschorsthet te kort wordt op niet minder dan 30 mil- lioenen realen begroot. AMSTERDAM den 18 junij. Heden is op de werf de Walviscrt van den scheeps-timmerman. Jan Nieveen, in de Bikkerstrajtde kiel ge legd van het aldaar voor rekening van het Oost-Indische handelhuis van den heer B. IV. van Straten te bouwen barkschip Java's Welvaren, groot vijf honderd tonnen en bestemd voor de vaart op de Oost-Indien. GRONINGEN den 19 junij. Eergisteren is alhier gearriveerd, om garnizoen te houden, het iste bataillon van de lode afdeeling infante rie, gekommandeerd wordende door den majoor Rochellkomende van

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1