w- van ZEE, Grossier in Boter te Ftcrwijnen neemt bij deze dè vrijheid zich bij zijne geëerde Begunstigers aan te bevelen tot het leve ren van ROZEN- of wel van de eerste beste zuivere GRAS-BOTER en als naar gewoonte instaande om het geheele jaar goed te blijvenkun nende men op eene solide behandeling blijven rekenen; betuigende bij' deze zijnen dank voor de genotene gunstzich vleijende de eer van het onvoorwaardelijk vertrouwen te mogen blijven genieten. ZEETIJDINGEN. ADVERTENTIEN. Die iets te vorderen heeft van of verschuldigd is aan GEERT WISSE en JACOMINA MELIS in leven Echte Lieden beide te Grijpskerke overleden, eerstgemelde den 30 October 1812 en de laatste den 12 Fe- bruarij 1834, gelieve daarvan aangifte of betaling te doen ten Kantore van den Notaris Snijderte Veere, vóór den 15 dezer. De verloren heeft een GOUD OORBELLETJE, kan hetzelve, te lgen betaling van deze Advertentie terug bekomen bij de Uitgevers dezer Courant. I> ondergeteekende verwittigt, dat hij zijne BROODBAKKERS AFFAIRE zal jopenen op Maandag 16 Junij 1834, op den Nieuwen Dijk, Lett. H. No. 87. Beveelt zich langs dezen weg in de gunst zijner Stad- en Landgenooten belooft eene prompte en accurate bediening. ter aanvaardiging van zijn hoogleeraar-ambcen alwaar zijn hoog geleerde zich ook thans bevond. Eene commissie der studenten uit de vijf facul teiten der hoogeschool begaf zich hier tot hunnen waardigen hoogleer aar, hebbende aan haar hoofd den heer van Marken, kandidaat in de theo logie, die in eene treffende aanspraaknamens de geheele hoogeschool den hoogleeraar gelukwenschte met dezen verjaardag, de gevoelens van achting, liefde en dankbaarheid zijner leerlingen te kennen gaf, en den wensch uitte, dat de hoogeschool zich nog lang in zijn bezit mogt ver heugen. Diep geroerd beantwoordde de hoogleeraar eerst deze aanspraak, begaf zich vervolgens naar buiten en sprak ook de overige studenten aan, hun hartelijk dankzeggende voor de gehechtheid en liefdewelke zij hem toedragen en bij deze gelegenheid zoo openlijk betuigden. Wij vernemen van goederhand dat er bij de regering van de Stad Rotterdam een zeer groot en voor den handel hoogst belangrijk plan aan Z. M. den Koning is voorgedragen om de rivier de Maas voor ge noemde stad tot een zeer uitgestrekt handelsdok af te dammen den te gen over de Boompjes liggenden oever te bebouwen met huizen en ma gazijnen alsmede de rivier achter dien oever (het eiland Fyenoordj) om te leiden en alzoo eene nieuwe stad aan die zijde aan de oude te hech ten. Wanneer dit grootsch ontwerp tot stand moge komen zou daaruit voor den vaderlandschen handel een onberekenbaar voordeel kunnen voortvloeijenen zich Rotterdam kunnen beroemen op een havendok van eene grootte als er nergens in Europa een bestaat. Dit plan wekt vooral belang in dezen tijdwaarin de Rijnhandel deszelfs loop zoo aanmerkelijk naar die stad heeft heen gewend, dat er voor de berging der goederen pakhuizen te kort komen en men de koopwaren in nabu rige steden en vlekken ter berging moet opslaan, ja zelfs, met gunsti ge vergunning der administratie, onlang op stroom liggende zeeschepen tot entrepót heeft zien bestemmen. MIDDELBURG den n junij. Z. M. de Koning heeft den 4 de zer bot volgende besluit genomen Wij WILLEMenz Op het rapport van onzen minister van justitie, van den 24 mei jl. iio. 34, betrekkelijk de, door sommige ingezetenen der wijken Post hoorn, Philippine-polder en Havens-Clara-polderbehoorende tot de ge meente Pkilippineten gevolge der militaire verdediging der provincie Zeelandverzuimde of onmogelijk gewordene aangiften van geboorte- en sterfgevallen Den Raad van State gehoord Hebben besloten en besluiten: Art. 1. Alle ingezetenen van de voorzeide wijken der gemeente Pki lippine welke in de onmogelijkheid zijn geweest, of hebben verzuimd, sedert den jare 1830, tot op de dagteekening van dit besluit, de ver- eischte aangiften wegens geboorte- en sterfgevallen in de registers van dén burgerlijken stand te doen, zullen alsnog, en zonder deswege eeni- ge bestraffing te ondergaan, die aangifte kunnen verrigten, 2. Aan hen wordt daartoe verleend de tijd van twee maandente re kenen van de dagteekening dezes, binnen welke zij zich, tot het voor melde einde, zullen kunnen aanmelden bij den ambtenaar van den bur gerlijken stand hunner gemeente, welken ambtenaar wij, bij dezen, tot het aannemen en ontvangen dier aangiften," en het plaatsen van dezelve in de loopende registers van den burgerlijken standmagtigetimoetende hij dezelve stellen op de dagteekeningen waarop die aangiften respecti- velijk geschieden, en telkens daarbij bepaaldelijk aanhaling doen van dit ons besluit, met vermelding dat die plaatsing uit kracht van hetzelve geschiedt. 3. Deze aangiften en plaatsingen binnen den voormelden tijd en op de gezegde wijze geschiedende, zullen in alles worden beschouwd als of dezelve, op het tijdstip bij de wet bepaald, waren gedaan, en dus in derzelver geheele uitwerking daarmede gelijk staan zonder dat immer ujt het niet tijdig doen en plaatsen van dezelve eenige nadeelige gevol gen zullen kunnen worden afgeleid. 4. De voorgestelde tijd van twee maanden na dagteekening dezes ver- loopet) zijnde, zullen degenen, welke binnen denzelven tijd van deze onze vergunning geen gebruik zouden mogen gemaakt hebben, aan de strafbepalingen der wet, op hunne nalatigheid gesteld, en aan aile ver- diere nadeelen, uit hun verzuim voortspruitende, worden overgelaten. Den 5 dezer is te 's Mage de zestiende vergadering der Evangelisch- Lutersche synode, door Zijne Exc. den minister van Staat, belast met de generale directie voor de zaken der Hervormde kerk enz., vergezeld door den heer secretaris en adviseur, gesloten; zijnde de synodale rede voering op zondag den 1 dezer gehouden door den heer Matthespre- dikant te Leyden. Te Brussel wilde men uit Parijs onderrigt zijn, dat Belgie door het Spaansche gouvernement erkend was, waarover onlangs onderhande. lingen geopend waren. Vorst Leopold is zaturdag morgen met zijne echtgenoot naar Parijs vertrokken. I11 hun gevolg bevonden zich de graaf d" Aerschotde generaal Chastelerd'Hane de Steenhuyzede secretaris van Praet en de baronnes de Stassart. Den vorigen dag was de prins Ferdinand van Coburg, broeder van vorst Leopold, van Londen op Laeken aangeko men dezelve heeft zaturdag zijne reis naar VVeenen voortgezet. De heer Lehon is weder naar Parijs teruggekeerd. Te Brussel liep op nieuw het gerucht van het aftreden van den oorlógs minister Evain de generaal Goblet zou hem vervangen. De marquis van Trazegniesdie sedert de verwoestingen van zijn hotel naar buitensland vertrokken was, is weder te Brussel aangekomen en in een openbaar hotel afgestapt. De kamer van in beschuldiging stelling heeft 78 personen schul dig verklaard aan dadelijke of anderhandsche deelneming in de beruchte plunderingen van den 5 en 6 april laatstleden. Het kamp van Brascbaet, waarvan in de Belgische bladen ge sproken is, zal slechts bestaan in eene polygoon voor de onderschei dene batterijen artilleriedie er beurtelings hare oefeningen zullen houden. - De schoone fabriek van shalls en cachemiren te Mechelen, in vroegere jaren onder de bescherming van onzen Koning opgerigtheeft hare werkzaamheden moeten staken en staat thans te koop. Uit Doornik wordt aan het dagblad PÉclair gemeld, dat de Potter aldaar eerstdaags van Parijs gewacht werd en dezelve zich voorts naar Brugge en Brussel zou begeven in welke laatste plaats hij de uitgave wilde regelen der vier eerste deelen van een werk, waaraan hij sedert lang arbeidde, en dat zou handelen over de achtervolgelijke invoering van het christendom in de onderscheidene deelen van Europa, VLISSINGEN den 10 junijSedert eergisteren zijn voor Antwer pen bestemd, alhier ter reede gekomen: le Constantkapt. A. van Schie, van Liverpoolmet klipzout; Fr 'ihetenkapt. M. B. Bolin, van New- Bedfordmet traan; Lydiakapt. S. Briggs, van Nieuw-Yorkmet koffij en huiden; the Sjridekapt. IV. A. Newsome, van Calaismet passagiers; Reformkapt. R. Littlejort, met ballast, en Sir Edward Banks kapt. W. Norwood, met passagiers, beide van Londen; Margaretha Su- sanna, kapt. W. J. Warnekes van Newharlingerseel met haver; der Atlas, kapt. J. Jorgensenvan St. Jago-di-Cuba, met suiker en koffij; Montpellierkapt. W. H. Allen, van Virginie, met tabak. Heden is naar zee gezeild de Mariannekapt. J. van der Woudevan Brussel naar Ditsum gedestineerdmet stukgoederen. J-Jeden beviel zeer voorspoedig van eene DOCHTER Susanna Blom, geliefde Echtgenoot van Middelburg t. WIJTMAN, den 11 Junij 1834. Vrienden en Bekenden gelieven deze ook als bijzondere kennisgeving aan te nemen zoo binnen als buiten de Stad. Heden overleedin den ouderdom van 48 jarenna eene Echtver- eeniging van 25 jaren, tot droefheid van mij en mijne zes Kinderen, mijn Echtgenoot, PHILIP NICOLAAS LACORin leven Wijnkoo- per alhier. Middelburg J. BORROMÉ, den 8 Junij 1834. Wed. P. N. Lacor. De Affaire zal door de Weduwe met hulp van haren oudsten Zoon worden voortgezetrecommanderende zich bij voortduring in de gunst harer Stad- en Landgenooten. Vrienden en Bekenden, zoo binnen als buiten de Stad, worden ver zocht deze als bijzondere kennisgeving aan te nemen. ^1 degenen welke iets veischuldigd zijn aan of te vorderen hebben van wijlen den Heer HENRIK JOHAN van DEINSEgelieven daar van betaling of opgaaf te doen ten Kantore van den Notaris A. Stuart Makkers, in de Singelstraat te Middelburg, uiterlijk vóór den 28 dezer maand Junij. Die iets te pretenderen heeft van of verschuldigd is aan den Boedel wijlen den Heer C. PRIESTER gelieve daarvan opgaaf of betaling te doen voor het ei,nde dezer maand, bij den Apotheker J. Priester, in de korte Singelstraat. OPENBARE VERKOOPING, op Woensdag den 18 Junij 1834, des voormiddags ten tien uren, binnen Middelburg, aan de Seislaagtein de voormalige Houtkooperij naast de Brouwerij van eene groote partij HOUTWAREN, bestaande in Balken, Ribben, Gebinten, Deelen, Kozijnen, Ramen, Deuren, Plinten, Borstweringen, eene groote partij Brandhout, nieuw gezaagde Abeelen Deelen, Schilders Trappen en Lad ders Vaatwerk Olmen Stammen enz. Alles Maandag en Dingsdag te voren aldaar voor een ieder te zien. VERKOOPING binnen VLISSINGEN op Vrijdag den ao Junij 1834, des namiddags om drie uren precies, in de Sociëteit la Belle Alliance aan de IJzeren Brug, ten overstaan van den Notaris A. van der Swalme van ^en goed, sterk en welgebouwd HUIS en ERVE, in de Beursstraat, D. No. 45, te Vlissingen voornoemd, laatsc bewoond door den Heer de Timmerman. De Notaris Mr. AF. Sifflé zal, op Donderdag den 26 Junij 1834. des avonds ten acht urenin de Bovenzaal van de Sociëteit de Friend' schapin den Langendelft, te Middelburg, in het openbaar, bij opbod en afslag, verkoopen een hecht, sterk en welgebouwd HUIS en ERVE, genaamd Klein Fredenburgstaande en gelegen in de Spanjaardstraat, binnen deze Stad Middelburg, Wijk E. No. 79 op den Perceelsgewij ze» legger dezer Gemeente bij het Kadaster bekend Art. 1433 Sectie A. No. 280, en aangeslagen in de Grondlasten over 1834 op eene som van 14, 07. Gemeld Huis is daags vóór en op den dag der Verkooping voor een ieder te zien. Nadere informatie ten Kantore van gemelden Notaris. JJic de hand te koop een HUIS met een TUIN en zeer fraaijen KOEPEL, staande op den Noordstraatweg buiten deze Stad; te be vragen bij Jb. Boudewijnse Mr. Timmerman, in de Noordstraat. Vlissingen 12 Junij 1834. J- REKKERS. De bestellingen gelieve men op te geven bij C. van Campenhoutop de Wal, Wijk A No. 6, te Middelburg, waar op den duur een ruime voorraad geplaatst is om bediend te kunnen worden, zoo als men ook bij verkiezing Potten met de reeds genoemde Rozen-Boter kan laten vullen. Rij J. de Kok, nieuw KOOK-SPEK it 30 ets.; zware HAMMEN, in de Stad h 45 en 11a buiten ii 41 ets. 't Nederl. pond. JVJeu vraagt te Flissingen een BROODBAKKERS-KNECHT, of een BROODDRAGER, al of niet het Bakken verstaande, mits kunnende lezen en schrijven; adres bij den Stads-Drukker P. C. Ferhoejf aldaar. Dene Burger DIENSTMEID, die met de Pot en Wasch kan omgaan, benoodigd in den Langendelft, Lett. B. No. 126. gij S. van BENTHEM te Middelburgis van de Pers gekomen en alom verzonden Gezigtkundige misvorming en herstelling van Figuren Beelden en Teckeningendoor J. de KANTER Puz.in groot 8vo. prijs 60 cents. Dit Stukje is geschikt om zich op de naauwkeurigste wijze, enkel door passer en liniaal, en ook, als men wil, door teeke- ning en rekening, eene zeer frnaije gezigtkundige vermakelijkheid te ver schaffen die men vergeefs volgens de voorschriften van andere Schrjj- vers zou trachten te verkrijgen. TS R DRUKKER^ VAN CE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 2