N\ 66. MIDDELBURGSCHE f,.c O V E A N Ti JVatifcirijfc. Dingsdag Jjeficubmafcimjcn. NIEUWSTIJDINGEN. ©jroot-ISvittsïttjc. 3 Junij 1834. 4lebetrUnben. Burgemeester en wethouders der Stad vlissingen, brengen ter kennis van de belanghebbenden dat er gedurende dit jaar geene KERMIS of JAARMARKT binnen deze Stad zal gehouden worden. Vlissingen, den 29 Mei 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. J. B E C K RR. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren De Stads-Secretaris A. van der S W A L M E. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN zullen, op Vrijdag den 6 Junij 1834, des middags ten 12 uren pre cies, ten Raadhuize der Stad, in het openbaar verpachten: Een stuk WEILAND groot 1 Bunder 37 Roeden 70 Ellen gele. gen tegen over de Stads Begraafplaats buiten de Duinpoort. Op de voorwaarden welke ter Stedelijke Griffie ter lezing liggen. Vlissingen, den 31 Mei 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. J. B E C K E R, Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren De Stads-Secretaris A. van der S W A L M E. Men is voornemens, op Zaturdag den 21 Junij 1834, ten Raadhuize van OOSTbURG aan te besteden het maken en plaatsen van drie Nieuwe Ramen in gemeld Raadhuis, benevens eenig verder Timmer-, Metsel en Schilderwerk aan de Stads Gebouwenalles volgens bestek en voor waarden ter Secretarie ter lezing liggende. De RAAD der Roomsch-Katholijke Kerk-Fabriek der Gemeente Phi- lippineDistrict Hulst, Provincie Zeeland, zal, ingevolge bekomen autorisatie en onder nadere goedkeuring van zijne Excellentie den Heer Staatsraad, Gouverneur der Provincie Zeeland, op den 9 der maand Junij 1834, ^ÊS voormiddags om 11 uren, ten Huize en Herberge van Francies van Loo te Philippinein het openbaar, bij inschrijving en opbod aanbesteden Het doen van eenige herstellingen aan de Kerk en het Pastoreel Huis der Roomsch-Katholijke Gemeente te Philippinebestaande in Tim mer- Metsel-Glas-Verw- en Schilderwerk met de leverantie der daartoe benoodigde Materialen. De Bestekken èn Conditiën dezer Aanbesteding zullen ter visie lig gen acht dagen vóór de besteding, ter Secretarie der Gemeente Philippine. Het Kerkbestuur voornoemd, P. JOS. van VLAANDERENPresident. Ter ordonnantie van hetzelve, F. N I C O L L E. BERLIJN den 29 mei. Ofschoon de minister Ancillon reeds sedert eene week zich weder alhier bevindt, hoort men niet het minste met zekerheid omtrent hetgeen te Weene'n besloten is. Met eenige waar schijnlijkheid wordt slechts verhaald, dat al de aangelegenheden, die met de buitenlandsche staatkunde in verband staan afgehandeld zijn, en dat voor alles wat Duitschland betreft de grondslagen derwijze zijn vastgestelddat aan de nog te Weenen achtergeblevene diplomaten de uitvoering daarvan is overgelaten. FRANKFORT den 26 mei. Volgens de laatste te Munchen uit Grie- kenland ontvangen berigtenwaren Kolokotroni en Koliopulosals opper hoofden van de laatste aanslagen tegen den staat, ter dood veroordeeld; de eerstgenoemde had sedert gelegenheid gevonden tot eene poging ter zijner bevrijding waarbij twee wachten door hem gedood werden. Men zou hem echter weder in handen hebben gekregen. LONDEN den 28 meiReeds meermalen is er gesproken van geschil len w elke tusschen de leden van ons kabinet zouden gerezen zijn en die men dachtdat yroeger of later eene geheele of gedeeltelijke ont binding van het ministerie zouden ten gevolge hebben. In de laatste dagen hebben deze geruchten meer en meer veld gewonnen en het blijkt thans, dat twee der bekwaamste leden van het kabinet, de beeren Stanley en James Grahamhun ontslag aan den koning hebben aange boden en dat Z. M. hetzelve 11a rijp beraad heeft aangenomen. De aanleiding toe deze verandering is een voorstel gisteren avond door den heer tl'ard in het huis der gemeenten gedaan, houdende: Dat daar de inrigtingen der Protestnntsche bisschoppelijke kerk in Ierland te-bovengaan de geestelijke behoeften der Protestantsche bevolking; en dat, daar de staat het regt heeft, om te regelen de verdeeling van ker kelijke eigendommen op zulk eene wijs, als het parlement tnogt beslis sen het de meening van het huis der gemeenten isdat de tijdelijke bezittingen van de kerk van Ierland, zoo als die nu bij de wet vastge steld zijn behooren te worden verminderd." Over dit voorstelwaar door, bijaldien het doorging, waarschijnlijk de door de Ieren zoo zeer gehate tienden zouden worden afgeschaft, de verkregene regten der Pro testantsche bisschoppelijke kerk in Ierlanden daarmede een der voor name beginselen der uniein het hart zouden worden aangetast en ten eenenmale zouden vernietigd worden zijn ernstige zwarigheden bij sommige ministers, die voor de gevolgen van dezen maatregel vreezen ontstaan, en het is uit dien hoofde, dat de heeren Stanley en James Graham hunne posten hebben nedergelegd. Twee andere leden van het kabinet, wier namen echter niet met zekerheid bekend zijn heb ben hun voorbeeld gevolgd hetgeen gisteren avondvrij onverwacht schijnt geschied te zijn daar lord Althorp daarvan eerst in het huis der gemeenten kennis bekwamte midden der discussie over het voorscel --1 1 -r'. 1 IcaessgMEgiÜ van den heer IVardwelke discussie alstoen, op voorstel Van genoem den minister, tot den 2 junij geschorst is. Intusschen verzekert toert, dat de koning het ontslag dezer twee laatste leden niet heeft aarjgetio# menen dat dezelve aldus in hunne betrekkingen zullen blijven. Lord Crey en de verdere aanblijvende leden van het kabinet, schijnen gene gen te zijn, om het voorstel van den heer PKard, hetWelk* nSar allé vermoeden, door de meerderheid van het huis der gemeenten zal aange nomen worden te ondersteunen en goed te keurenen alzóo dé hand te willen leenen tot deze gewigtige, en, hoewel misschien niet geheet onbillijke, echter in vele opzigten bedenkelijke hervortriing. De wet, waarbij aan de joden gelijke bürgerregten als aan dé overige onderdanen van Z. M. verleend worden, is met 63 tegen ji stemmen doorgegaan. Nopens den gezondheidstoestand van Londen wordt het volgends gemeld Gedurende de laatste dagen is diarrhaea algemeen heefschendé geweestwaarin reden Wordt gevonden voor de vreesdat de Cholera zich op nieuw zal openbaren. Onaangenamekrampachtige gewaarwor dingen in het darmgestel zijn iets zeer gewoons, omstreeks bec eind vart den zomer of aanvang van deri herfst, maar zijn hoogst zeldzaam in dé maand mei. De thans heerschende ziekelijkheid wordt voorafgegaan doof moeijeiijke spijsvertering, zwaarmoedigheid, loomheid, pijn in de bea neden-maag en verregaande zwakte, kortom door al de sljmptomata welke in de jaren 1832 en 1833 de cholera voorafgingen. Gepaste ge neesmiddelen doen echter deze verschijnselen verdwijnen, wanneer meii niet draalt met het inroepen van medicinale hulp. Overigens zijn (trou wens in schier alle ziekte-beginselenj geregelde levenswijze, Voedzame' spijs en matige mentele en corporele beweging de beste middelen vart voorbehoeding. Plantaardig voedsel, vooral de waterachtige salade, an dijvie, en dergelijke, behoort men, zoo al in het geheel, dan ten minste in geringe hoeveelheid te gebruiken. Een Noord-Amerikaansch dagblad deelt het volgende verschrikke lijke ongeluk mede: De bewoner eener nabij Toby, graafschap Arm- strong, gelegen boerenhoeve, vader van elf kinderen, was met twee derzeivenbenevens zijne vrouwop eenigen afstand van daar bij ken nissen ten bezoeketoen in den nacht Van 18 april op de boerderij brand ontstond en dezelve, met al wat zich daarin bevond, eene prooi der vlammen werd. Teruggekeerd zijnde, vonden man en vrouw van hunne woning niets overig dan asch en puin, en vart hunne negen kinderen niets dan de beenderen. De gemoedsgesteldheid der oudersbij het ver nemen van bet lot hunner kinderen, welke zij in het eerst nog behouden waanden, laat zich beseffen, maar niet beschrijven. Uit de ligging der geraamten besluit men dat de rampzaligen, tengevolge van het snel toe nemen van den brand, ten minste ecnen kortstondigen doodsangst, na melijk dien van oogenblikkelijke verstikking, hebben te verduren gehad4 en zulks terwijl zij allen in diepe rust lagen, zoodat men zeggen kan, dat zij als het ware uit den eenen slaap in den anderen zijn overgegaan. Al" de opgezamelde lijkbeenderen werden in eene kist gelegd en onder het houden eener gepaste en treffende leeraars-rede aan den schoot der aarde toevertrouwd. PARIJS den 29 mei. De Poolsche uitgewekenen zijn sinds eenigen tijd door geheel Frankrijk aan een zeer streng toezigt onderworpen. Zoor vergt men hen zich iedere week bij de bureaux van policie van hun ver blijf aan te meldenen niet anders dan met speciaal verlof naar elders te gaan. De verkiezingen der officieren van de nationale garde Zijn thans nagenoeg door het gansche rijk afgeloopenen hebben over 't algemeen een voor het gouvernement voordeelig resultaat opgeleverd. Men houdt zich altijd overtuigd, dat de spanning tusschen de Duitsche mogendheden en Zwitserland weldra zal eindigen, zonder dst er maatregelen van bedwang tegen dat land worden genomen. De Fran- sche regering wendt thans ijverige pogingen aan om de zaken in der minne te schikken. 's GRAVENHAGE den 29 mei. 7,. K. H. de Prins Veldmaarschalk, die maandag laatstleden in de residentie is aangekomen en den kabinets raad van dingsdag heeft bijgewoond, is gisteren avond wederom naar het leger terug gekeerd. 's HERTOGENBOSCH den 28 mei. Gisteren avond omstreeks 10 uren ontstond er alhier in de loodpletterij van den heer F. G. van den Bogaert een hevige brand, welke in korten tijd zoodanig was toegeno men, dat de fabriek, toen de brand zich openbaarde, in lichte laaije vlam stond en onuitbluschbaar voorkwam. Z. Exc. de opperbevelhebber dezer vesting, de gouverneur dezer pro vincie en verdere autoriteiten begaven zich onmiddelijk derwaartsen alie maatregelen werden genomen om het gebouwhetwelk tusschen eene menigte huizen en pakhuizen gelegen was, te blusschen. De bevreesd, heid voor vérdere gevolgen was algemeenhoezeer men dadelijk de noo- dige voorzorgen genomen had om het in het voorhuis voorhanden Zijnde jagekruid te bergen. Al dadeljjk sloeg het alarmhet garnizoen kwam onder de wapenen en waren de brandspuiten der stad, en twee andere die tot de artillerie behoorden en op last van den opperbevelhebber aangevoerd waren, in werking. Heeren brandmeesters, de spuitgasten en ingezetenen wedijver den om het zeerst ten einde de vlammen meester te wordengelijk men dan ook allen lof aan het garnizoen moet toekennen hetwelk zich bij den brand zoo door goede orde als ijver heeft onderscheiden. Onbegrijpelijk moet het voorkomendat slechts een der belendende huizen aan het dak vooreen gedeelte vuur gevat heeft, terwijl de vlam men zoo hevig woedden dat de huisgezinnen, die in de nabijheid woon den, hunne goederen hier en elders bergdenen het gebeele gebouw en de machine is vernield geworden. Heden nacht ten i uur was men eerst liet vuur meester, en dank zij der Voorzienigheiddat zij de stad voor verdere gevolgen heeft bewaard. In vele jaren heeft men alhier zulk eenen spoedigen en feilen brtnd niet bijgewoond. De schade is aanzienlijk en voor als nog onbereken baar, ook is de oorzaak van den brand onbekend. Alles is in de beste orde afgeloopen.

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1