N°. 63. MIDDELBERGSCHE C O TJ R A N T D' Dingsda 27 Mei 1834. J3c5icnbmaFïiïi0. jSïebcKianböchc 45a«bcl-i$ï.-sat0chajjjjtj. ME UWSTIJ DINGEN. 23»ut0chUiib. jjVattfctijïï. ilcbcvlanfccit. cr O MINISTER van FINANTIEN brengt ter kennis van de Belang hebbenden, dat, krnchrens de Wet van den 28 April 1834 Staats blad no. 12), door Zijne Majesteit, bij besluit van den 2 Mei 1834, no. 76, is bepaald, dat de nog niet ingetrokken Obligatien rentende zes ten honderd, uit de negotiatien vastgesteld bij de Wetten van den 13 April 1831 {Staatsblad no. 9)en 38 Junij 1831 {Staatsblad no. 20), in gereed geld aflosbaar zijn den 1 Julij'1834. Dientengevolge zullen de houders van de voorgemelde Obligatien de zelve kunnen aanbieden en de aflossing dadelijk verkrijgen te Amsterdam bij de Nederlandsche Bank, den 1 Julij dezes jaars en vervolgens op de gewone kantoortijden zullende al de onverschenen Coupons bij de Obli gatien moeten worden overgelegd en op de eerste derzelve twee maan den rente voor de maanden Mei en Junij worden goed gedaan terwijl geene verdere renten op eenige der voornoemde Obligatien zullen wor. den betaald. De houders der gedachte Obligatien, welke de aflossing zouden mo- gen verlangen ten Kantore van den Agent van den Algemeenen Rijks- Kassier in een der hoofdplaatsen van de Provinciën of te Rotterdam zullen die aldaar kunnen bekomen, mits daartoe aanvrage doende aan het Kantoor van zoodanig Agentten minste tien dagen voor den hierbo. ven gestelden aflossings-dag; zullende aan zoodanige houders welke zulks mogten verlangen, ook gelegenheid worden gegeven om de aflossing te bekomen in Schatkist-Biljettenrentende vier percent, in zoo ver als die voorhanden zuilen zijn. 's Gravenhage, den 3 Mei 1834. De Minister voornoemd, VAN TETS VAN GOUDRIAAN. De DIRECTIE maakt bekend, da: door haar, op de dagen en plaat sen hieronder vermeld, de daarbij opgegevene Goederen, zullen geveild wordenals Te AMSTERDAMop Dingsdag 24 Junij 1834, 444 Kisten Java INDIGO liggende aldaar. Op Donderdag 26 Junij 1834, 12,(544 Kanassers 7 T cmr/un 1- 347 Kisten j JAVA SUIKER, liggende aldaar. Te ROTTERDAMop Vrijdag 27 Junij 1834, 449 Kisten Java INDIGO, liggende aldaar. De Veil Conditiën, benevens de Monsters der Suiker zullen in tijds Worden uitgegeven. Amsterdam, den 13 Mei 1834. VAN DER HOUVEN, President KOOIJ Directeur fungSecretaris De COMMISSIE van SPIJS UITDEELING aan Minvermogenden maakt bij deze bekend, dat zij, op Vrijdag den 23 dezer maand, vol gens gewoonte, heeft gedaan rekening en verantwoording harer admini stratie over het afgeloopen Wintersaizoen uit welke rekening is geble ken, dat, gedurende het opgegeven tijdvak, door dezelve aan onze be hoeftige Ingezetenen, door de milde bijdragen gedurende 16 achtereen volgende weken, ruim 52,000 Porden gezond en verwarmend Voedsel is kunnen worden verschaft. De Commissie betuigt bij deze haren openlijken dank aan de Begun- stigers dezer inrigting, voor het vertrouwen hetwelk dezelve bij ver nieuwing in haar gesteld hebben, waardoor zij zich in staat gesteld heeft gezien, om, met medehulp van de verdienstelijke Commissarissen, P. van Ca/en, C. Neelevaart.7. U. Hackly A. BleesB. Ackerman PT. O. Zin en A. van der TVaaijen Ptetersenhet lot onzer arme na- tuurgenooten, die zoo veel regt op ons medelijden hebben, eenigzins te verzachten. Zij beveelt dus bij voortduring dezezoo zij vertrouwtnuttige in rigting, aan de verdere welwillendheid van de meervermogenden aan, en durft zich dus vieijen, bij een volgend Wintersaizoen, in haar verlan- genom dit haar werk voort te zetten niet te zullen worden te leur gesteld. Namens de Commissie voornoemd, H. du BUISSON BECIUSSecretaris. =acsMe. FRANKFORT den 20 mei. Uit Weenen den 11 dezer schrijft men dat de meeste Duitsche ministers reeds om afscheids-audientien bij den keizer verzocht hadden en dat men hieruit opmaakte dat de confereil- tien spoedig zouden gesloten worden. Een Nederlandsche courier was naar 's Gravenhage en een Fransche naar Parijs vertrokken hunne de- pecbes hadden, naar men dacht, betrekking op de Belgisch Hollandsche geschillen. Het dagblad van Augsburg behelst een berigtgedagteekend uit Frankfort den n dezer, betrekkelijk de te Biberich gevoerde onderhati- delingen omtrent de zaak van Luxemburg, waarin de schrijver in de eerste plaats zijn vroeger gegeven berigt herhaaltdat laatstelijk door den hertog van Nassau gewigtige bedenkingen gemaakt, en daardoor groote moeijeliikheden opgerezen zijn, nadat men in de maand april ge meend had, dat genoemde vorst zijne toestemming tot het afstaan van het Waalsche gedeelte van Luxemburg aan Belgie zoo goed als werkelijk verleend had. Daarna meldt de schrijver het volgende: De bedenkingen van den hertog maken het vooreerst zeer onzeker of spoedig eene familie-overeenkomst zal tot stand komen, dan of men niet genoopt zal zijnom in de eerste plaats tot andere middelen van beslissing zijne toevlugt te nemenopdat ten minste iets in de zaak ge schiede. Er is weinig aan te twijfelen, of de Koning der Nederlanden vvenscht eindelijk eens eene vereffening met alle belanghebbenden tot stand gebragt te zien, en zal tot dit einde opofferingen doen, maar deze op offeringen zouden zijne krachten niet behooreu te boven te gaangelijk het zich aan den anderen kant bevestigt, dat de hertog van Nassau neigd is, den Koning te helpen, maar niet te zeer ten koste van de' regtmatige aanspraken der agnaten. Nu acht de Koning der Nederlanden zich niet in de gelegenheidom aan de wenschen der agnaten te vol- i doendeze laatstgenoemden vreezen daarentegen voor de verantwoorde- lijkheid, waaraan zij zich door het aannemen van de aangebodene scha deloosstelling jegens hunne tijdgenootenen nakomelingschap zouden bloot- stellen. Zoo blijft de zaak op nieuw onafgedaan,- en, te oordeelen naar den tegenwoordigen stand van zaken, kan er nog veel tijd verloopen eer dezelve beslist is, tenzij de hertog van Nassau weder tot andere ge dachten mogt komen of geheel onverwachts gunstige omstandigheden zich mogten opdoen." PARIJS den 20 mei. De generaal Ufayette is heden ochtend 5 uren, in den ouderdom van 77 jarenoverleden. Hoe groot 's mans begaafd heden ook zijn geweesten hoe lang zijn roem ook zal bestaan zal echter zijn dood bij hen, die de handhaving van rust en orde in Frank rijk wenschengeenszins als een groot verlies worden aangemerkt. PARIJS den 22 mei. De begrafenis.piegtigheid van den generaal Lafayette is beden morgen in de beste orde afgeloopen. Reeils vroeg had zich eene ontelbare menigte volks in de omstreken van zijn hotel vereenigd. Even na negen uren heeft de stoet zich van daar naar de kerk de T Assoniption begeven. De heeren .7. La fit teE. Lafitte Odil- lon BarratSalverts, de generaal Fabvierde gezant der Vereenigde- Staten Levingston droegen de slippen van het lijkkleed. De naastbestantï- den van den overledenen, het bureau en de meeste der aanwezige leden van de kamer van afgevaardigden, een aantal Noord.Amerikanenalhier gevestigd de staf der nationale garde de ordonnantie officieren van den hertog van Orleansen een aantal personen van verschillenden rang en stand volgden de lijkkoets, die voorts werd geëscorteerd door twee dui zend man nationale garde, vier bataillons en twee eskadrons van linie, eene batterij artillerie en de municipale garde. De lijkkoets was ver sierd met vaandels en zinnebeelden terwijl de oude bediende van den generaal, Bastine genaamd, de decoratie» der julij-omwenteling en van cincennatus, de eenige welke hij immer heeft aangenomen, op een kus sen droeg. De lijkdienst heeft ongeveer een uur geduurd, waarna de stoet naar de begraafplaats is op weg gegaan, Op het plein Vendóme ontstond eenige wanorde. Eene bende jonge lieden meteen driekleurig vaandel, door rouwfloers bedekt, aan 't hoofd, wilde zich aan den trein aansluitendoch de municipale garde kwam onmiddelijk tusschen beide, en dreef hun uiteen. Op de boulevard St. Martin heeft zich een dergelijk voorval toegedragen, doch zonder eenig ernstig gevolg. Ten drie uren was de geheele piegtigheid afge loopen. Een onzer dagbladen meldt dat de Amerikanen in hun vaderland den generaal een gedenkteeken willen oprigten en zijn lijk derwaarts wensch- ten over te brengen dat men zelfs de bezorgdheid zoover heeft gedre ven, om, in het vooruitzigt van een weigerend antwoord eene ton met Amerikaansche narde herwaarts te zenden, opdat deze, met Franschen grond vermengd, het stoffelijk overblijfsel van den zoo vereerden mede burger mogt omvatten. Niet minder dan de kamer van afgevaardigden haast zich de ka mer der pairs het einde der wetgevende zitting te bereiken. Gisteren werd in eene enkele bijeenkomst het geheele budget van uit gaven en daarenboven nog 46 ontwerpen van wet van plaatselijk belang aangenomen, terwijl verschillende commissien een gunstig rapport uit- bragten over de aanvragen des ministers tot supplementaire credieten tot beteugeling der volksbewegingen en meer anderen. *s GRAVENHAGE den 22 mei. Sedert eenen geruim en tijd worden de paspoorten van verdachte Fransche reizigers, welke zich aan onze grenzen aanmeldenherwaarts opgezondenten einde het binnenkomen te verhoeden van de zendelingen der revolutionaire propaganda. Het bewind van Frankrijk heeft dezen maatregel van voorzigtigheid welke kwalijk kan worden gewraakt, daar het zeker is, dat dikwerf dergelijke zendelingen zich hier te lande hebben trachten in te dringen) euvel op genomen en heeft, als eene wedervergelding, al de Nederlanders, welke zich naar Frankrijk begeven, om het even van welke zijde, on derworpen aan de noodzakelijkheid van hunne paspoorten naar Parijs te zenden, en jian de grenzen te blijven wachten, tot dat dezelven te Pa rijs zijn onderzocht. Na vergeefsche pogingenom de Fransche rege ring te doen gevoelen, dat hetgeen ten harent als algemeene regel geldt, hier te lande slechts als eene uitzondering wordt toegepast, wacht men eerlang maatregelenwelke de waardigheid der regering reeds vroeger had kunnen vorderen en volgens welke al de Fransche reizigers in Ne derland op gelijken voet als de Nederlandsche in Frankrijk zullen wor den behandeld. Zoo men verzekert, zullen ook voortaan geene Fran schen, uit Belgie komende, worden toegelaten, noch passen derwaarts kunnen erlangen. Voorts wil men weten, dat het bevolene toezigt op rovolutionaire zendelingen niet vruchteloos is geweest, en dat verschei dene dier lieden zijn aangehouden en over de grenzen gebragt. BREDA den 24«ei. Heden morgen, omstreeks negen uren, passeer, den onze vestingde afdeelingen kurassiers no. Igekommandeerd door den luit.-kolonel Rennosedert geruimen tijd in kantonnement te Roozen- daal en Ouden-Bosch, en no 3, gekommandeerd door den luir.-kolonel B0uwens van der Booijen sedert 2^ jaar te Oosterhout, om nu van kan- tonnementen met elkander te verwisselen. Beide afdeelingén trokken bijzonder de aandacht van een iederzoowel wegens de uitmuntende houding als het schoon uitzigt dezer troepen. MIDDELBURG den 26 mei. Vrijdag 11. is Z. Exc. de heer luite nant-generaal de Koek, opper-bevelhebber der troepen in Zeeland van - deszeifs gedane inspectie in het 4de en 5de district dezer provincie, al hier geretourneerd. In de Javnsche couranten tot den 1 februarij vindt men eene dagorder aan de officieren-, onder officieren en manschappen der land- en zeemagt, door Zijne Exc. den commissaris-generaal van Nederlandse!» In- die. op het oogenbük van zijn vertrek naar het moederland uitgevaardigd welke zeer vereereud voor onze krijgsmagt isten aanzien van de tnji».

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1