MIDDELBURGSCHE CO.üBAN T. N°. 62. Jjx.tnlïvijfc. Zaturdag 5tfuittcirin publicatie. NIEUWSTIJDINGEN. 2Dmtscïtl«3t?&. 24 Mei 183-1. ilebeclattbcu. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, maken aan de belanghebbenden bekend, dat de Commissie uit hec Plaatselijk Bestuur ingevolge Art. 15 der Wetbelast met het onderzoek nopens de al of niet gegrondheid der redenen welke tot vrijstelling of uit sluiting van de dienst der Schutterij zijn ingebragthare eerste gewone jaarlijksche zitting zal beginnen op Vrijdag den 30 Mei eerstkomende, des voormiddags ten tien uren, tot onderzoek van hen, aan wie, of dei- redenen waarom, in het voorgaande jaar, voorwaardelijke vrijstelling is verleend. Wordende de belanghebbende Personen ten overvloede uitge- noodigd, de schriftelijke bewijzen tot staving hunner redenen van vrij. stelling bij de wet gevorderd, alsnog, voor zoo verre zulks niet al reeds is geschied, tot en met den 31 dezer maand, ter Stedelijke Secre tarie over te leggen. En worden voorts zoodanige leden der Schutterij, dewelke ten gevol ge der in 1829, overeenkomstig Art. 87 der Wet op de Schutterijen, plaats gehad hebbende uitloting, in dat zelfde jaar tot de reserve zijn overgegaan, verwezen tot de bepalingen, vervat in Art. 10 van Zr, Ms. Besluit van den 18 Julij 1829 'Staatsblad no. 52). Terwijl eindelijk een ieder, dien zulks aangaat, wordt aangemaand om zich stiptelijk op het bepaalde tijdstip voor de Commissie van on derzoek te vervoegen, als zullende degenen, welke zulks mogten ver zuimen gehouden worden geetie redenen tot vrijstelling te hebben en, voor zoo verre zij dienstpligtige nummers getrokken hebben, niet vallen in de termen van Art. 3 a. b. c. en Art. 4 der Wetbij de Schutterij worden ingelijfd tot zij in het volgende jaar hunne Reclames op voorschreven voet zullen hebben doen gelden. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude kunnen voor wenden zal deze worden afgekondigd en aangeplaktmitsgaders in de zer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 15 Mei 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun-Ed. Achtb. VAN PANHUYS. BURGEMEEESTER en ASSESSOREN der Gemeente SINT-LAU- RENS c. a. verwittigen bij deze de belanghebbendendat de KERMIS in die Gemeente dit jaar invalt den 3 Junij aanstaande, en eindigen zal den 9 daaraanvolgende,* terwijl op Zaturdag den 7 der gezegde maand, bij gelegenheid van dezelve Kermis, naar den RING zal worden gereden. St. Laurens c. a.den 22 Mei 1834. Burgemeester en Assessoren der Gemeente voornoemd, HUBERTUS REKKER. Ter ordonnantie van dezelve P. van de GR AFT, Secretaris. FRANKFORT den 18 mei. Uit Weenen schrijft men alsnti op eene officiële wijze van het bestaan der viervoudige alliantie onderrigt te zijn dewijl de admiraal de Rignyals minister van buitenlandsche zaken te Farjj$alle Fransche afgezanten gemagtigd heeft de hoven bij welke zij geaccrediteerd zijn, daarvan te verwittigen, met bijvoeging, dat de aangegane verbindtenis niets anders dan de bevrediging van Spanje en Portugal ten doe! heeft. Er zal nu moeten afgewacht worden op welke wijze men dit doel zal trachten te bereikenalvorens zich eene oordeel velling over het genoemde traktaat en zijne gevolgen te veroorloven. Voorzeker deelt geheel Europa in den wenschdat aan het bloedvergie ten spoedig een einde worde gemaakt, en aan het schier-eiland de rust hergeven, die het zoo zeer behoeft. Elk, die tot deze bevredigingen de afwending van den burgerkrijg iets kan bijdragen heeft voorzeker aan spraak op den dank aller weidenkenden. - De Paus heeft zijn voorgenomen togtje naar Tivoli en Subiaco gemaakt en is den 3 dezer te Rome terug gekeerd. Overal werd Z. H. met veel geestdrift ontvangen en liet ruime blijken zijner weldadigheid achter; zoo werd, onder anderen, aan elk der arbeiders aan het nieuwe kanaal van Tivoli eenig geld en een gedenkpenning behandigd. Meer dan 3000 verzoekschriften zijn hem gedurende zijn verblijf in die plaats overgereikt, waar het gebruik wil zich wegens de geringste kleinigheden met verzoekschriften tot den H. Vader te wenden, die zich dan door een afzonderlijk ambtenaar verslag van den inhoud doet geven. De pracht en dtiquette bij dergelijke reizen zijn doorgaans zoo verbazend groot dat zelfs de kortste verwijdering van Rome zeer aanzienlijke sommen ltosc, en alleen het tegenwoordige togtje op 100,000 florijnen begroot wordt. De Deensche prins Frederik is met het linieschip Dronning Maria van Humlebek vertrokkenom zijne voorgenomene reis naar IJsland te doen. Bij zijne terugkomst zal hij denkelijk zijn kommandement in Jut land aanvaarden. PARIJS den 19 mei. Men verhaalt, dat de koning in persoon den 27 dezer de zitting der kamer zal sluiten. Men verzekert, dat de admiraal Roussindie tot nu toe Fransch gezant te Konstantinopel wasde hem opgedragen betrekking van minis ter voor het zeewezen niet heeft aangenomen. De ongesteldheid van den generaal Lafayette is sedert gisteren merkelijk toegenomen zoodanig zélfs, dat men ieder oogenblik het berigt van zijn overlijden te gemoet ziet. Eene talrijke menigte heeft zich reeds dezen morgen voor zijne woning geschaard, en onder deze ziet men enkele personen wier ongunstig uiterlijk de verdenking doet ontstaan, dat men zich weiligt deze gebeurtenis even als den dood van den gene raal Lamarque wil ten nutte maken. Op de school van St. Cyr hebben eenige onlusten plaats gehad. Woensdag den 14 klaagde de kolonel Baraguai d^Hi lliersdie over deze school bevel voert, dat er vier flessen buskruid waren zoek geraakt. -J. 1 I 1 -■ —'._J ju De kweekelingen beweerden allen, dat zij er niets van wisten, eli Zeideil voortsdat ér overigens geene verklikkers ondef Hen' waren. Zés kwee* kelingen werden dadelijk opgesloten. Men verzekert; dat de kolonel aan eenige kweekelingen te kennen gaf, dat hem een komplot bp school bekend was, dat in april werd beraamd, met bijvoeging, dat op het einde des jaars een aantal kweekelingen als soldaten in de regéménten zouden gestoken worden, 's Avonds ontstond hierop eenige beweging onder de jonge lieden zij wilden hunne gevangene makkers verlossen doch vonden voor de deur der gevangenis eenen kapitein, die dezelve met de sabel in de vuist verdedigde. Er hadden eenige woordenwisse lingen plaats, en het zou tot dadelijkheden gekomen zijn, indien niét een der kweekelingen tnsschen beiden getreden was. Donderdag namid dag zijn er, op last van den minister van oorlog, nog zeven kweeke lingen gevangen gezet. Volgens een bijzonder berigt van den 7 dezer nit Madrid gedag, teekend, zoude het traktaat tusschen Frankrijk, Engeland, Spanje en Portugal geslotenniec alleen door de koningin-regentes zijn geratifi ceerd maar was daarenboven aan den generaal Rodil onmiddellijk bevel gegeven, om, in overeenstemming met de troepen van dom Pedrttdé Miguellistén aan te tasten en te vervolgen. Omtrent den toestand der Noordelijke provinciën blijkt het tueer en meer, dat men te Madrid in ongerustheid was. De generaal Quesada zeide men, ten hoogste gebelgd over de nederlaag die hij onlangs on* derging, had besloten met eene geringe magt van 6,000 man de insur- genten onder Zumala Carreguydie 25,000 man konde vereenigen, aaii te tastenen men was zoo zeer bevreesd voor de gevolgen van dezen wanhopigen stap, dat er onmiddelijk aan de troepen, in Oud-Kastilie en Arragon gekartonneerdbevel was gezonden om. met geforceerde marschen ter zijner hulp te snellen. Zelfs werd door den gouverneur van Madrid het voorstel gedaanom de geheele bezetting der hoofdstad naar Navarre te zenden, daar hij meende met de stedelijke wacht de rust volkomen te kunnen bewaren. Echter had men dit te veel gewaagd ge vonden en was alzoo slechts een gedeelte van het garnizoen uitgetrok ken om tijdelijk Burgos en andere meer nabij gelegene plaatsen te bewaken. 's GRAVENHAGE den 21 mei. HM. MM. de Koning en de Ko ningin zijn gisteren ochtend uit deze residentie naar het Loo vertrokken. In den avond van den 19 heeft Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden zich van hier naar den Helder begeven, van waar hoogst- dezelve reeds heden morgen is terug gekomen. Bij die gelegenheid heeft de Prins, naar men verneemtZr. Ms. linieschip de Zeeuw, kapitein Rijkin oogenschouw genomen, hetwelk eerlang naar de Oost-zee on der zeil zal gaan. De jongste zoon van Z. IC. IJ. den Prins van Oranje Prins Frederik Hendrikwelke met genoemd linieschip de bedoelde réis doen zal, bevindt zich reeds aan den Helder. Zr. Ms. fregat Algiers, gekommandeerd door den kapitein-ter- zee van Lutsenburgis den 18 dezer te Texel binnengeloopennaden 2 februarij dezes jaars van Batavia te zijn vertrokken en dus de reis in 106 dagen te hebben afgelegd. Z. Exc. de commissaris-generaal van Neêrlandsch Indiede luitenant generaal van den Boschheeft met des- zelfs gezin op dit schip den overtogt naar het moederland gedaan, is eer gisteren, met deszelfs talrijk gevolg, in goeden welstand alhier aangeko men en spoedig daarna door den Koning in een gehoor ontvangen. Naar men verneemt is van de zijde der administratie te kennen ge geven, dat met het dienstjaar 18341835 in werking komt de bepa ling der 4de zinsnede van art. 30, 3 der wet op de personele be lasting, volgens welke een ieder bjj de re doene aangifte wegens de drie eerste grondslagen zich zal kunnen gedragen aan den aanslag des vorigen jaarszonder dat zulks evenwel zal kunnen verhinderen liet gelasten eener herziening volgens art. 32; zoo dat, ingeval die herziening eene hoogere belastbaarheid mogt medebrengenhet evenredig meerdere bedrag der belasting (art, 35, 1), mitsgaders het beloop der kosten (ibid 7) °P c'e lJ°hieren zullen moeten worden uitgetrokken, en, des te p-.s komende, ook de boete gevorderd; des echter, dat, wanneer op dusdanige aangiftenals boven bedoeld, tevens mogt toepasselijk zijn het. bepaalde bij art. 35, 3, wel de hoogere belasting, doch geene boete noch kosten verschuldigd zullen zijn. Tevens is daarbij herinnerd, dat het bepaalde bij evengemeld art. 353 niet kan worden ingeroepen door een ieder, maar alleen door de zoodanigen, die de perceelen in het onmiddellijk voorafgaande jaar in gebruik hebben gehad; omstandig heid, wier al of niet bestaan, met betrekking tot art. 3 34de zin snede, eene gansch onverschillige zaak is. AMSTERDAM den 15 mei. Heden werd binnen deze stad de achste algemeene vergadering van het Nederlandsch genootschap Tot zedelijke verbetering der gevangenen, gehouden. Uit het tiende jaarlijksche verslag, door hoofdbestuurders gedaan is gebleken, dat de zorg des genootschaps, door middel van de bestu ren der afdeelingenzich heeft uitgestrekt over een getal van 2031 cri mineel of correctioneel veroordeelden. Van dezen hebben 276 gedeeld in het godsdienstig onderwijs door tusschenkomst van het genootschap, gegeven: 219 zijn in het lezen, schrijven en rekenen onderwezen en aan 67 is arbeid of bezigheid verschaft. 306 Ontslagenen zijn meer bijzonder voorwerpen van de bemoeijin- gen des genootschaps geweest; terwijl er 69 door hetzelve, aan een voor hen geschikt middel van bestaan zijn geholpen. Door 6 is het genootschap in zijne verwachting te leur gesteld. Het getal der leden bedroeg, op den 31 december 1833, 3861. 's HERTOGENBOSCH den 18 mei. Ten aanzien van het leger te velde is niets bijzonders te melden. Het blijkt nietdat het verbreide gerucht, als of de mobiele schutterijen eerlang naar huis zouden worden gezonden eenigen den minsten grond heeft. Bij het betrekken der kampen van Oirschot en Rijen door de reverve- en eerste divisieuzal het hoofdkwartier der tweede naar Boxtel worden verlegd. Men ver neemt, dat reeds bepaald is, dat later het kamp van Rijen door de 2de en dat van Oirschot door de 3de divisie zal worden betrokken. NIJMEGEN den 20 mei. Heden morgen passeerde alhier het 4de escadron van de afdeeling kurassiers no. 1 gekouimaridcerd door den

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1