MIDDELBURGSCHE COURANT. N°. 61. Donderdag 22 Mei 1831. o-" ^diuttcirw. fhtMicaiic. NIEUWSTIJDINGEN. ïDuitodtlAttb. Janïttijlt» ificbcriawben. «kTfefe, Burgemeester en wethouders der stad middelburg, maken aan de belanghebbenden bekend, dat de Commissie uit het Plaatselijk Bestuuringevolge Art. 15 der Wetbelast met het onderzoek nopens de al of niet gegrondheid der redenen welke tot vrijstelling of uit sluiting van de dienst der Schutterij zijn ingebragthare eerste gewone jaarlijksche zitting zal beginnen op Vrijdag den 30 Mei eerstkomende, des voormiddags ten tien uren, tot onderzoek van hen, aan wie, of der redenen waarom, in het voorgaande jaar, voorwaardelijke vrijstelling is verleend. Wordende de belanghebbende Personen ten overvloede uitge- noodigd, de schriftelijke bewijzen tot staving hunner redenen van vrij. stelling, bjj de wet gevorderd, alsnog, voor zoo verre zulks niet al reeds is geschied, tot en met den 31 dezer maand, ter Stedelijke Secre tarie over te leggen. En worden voorts zoodanige leden der Schutterij, dewelke ten gevol ge der in 1829, overeenkomstig Art. 87 der Wet op de Schutterijen, plaats gehad hebbende uitloting, in dat zelfde jaar tot de reserve zijn overgegaan, verwezen tot de bepalingen, vervat in Art. 10 van Zr. Ms. Besluit van den 18 Julij 1829 Staatsblad no. 52). Terwijl eindelijk een ieder, dien zulks aangaat, wordt aangemaand om zich stiptelijk op het bepaalde tijdstip voor de Commissie van on derzoek te vervoegen, als zullende degenen, welke zulks mogten ver zuimen, gehouden worden geene redenen tot vrijstelling te hebben en, voor zooverre zij dienstpligtige nummers getrokken hebben, niet vallen in de termen van Art. 3 a. b. c. en Art. 4. der Wetbij de Schutterij worden ingelijfd, tot zij in het volgende jaar hunne Reclames op voorschreven voet zullen hebben doen gelden. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude kunnen voor wenden zal deze worden afgekondigd en aaugeplakt mitsgaders in de zer Stads.Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 15 Mei 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd B Ij L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun-Ed. Achtb. VAN PANHUYS. De ONTVANGER van de Centrale Directie des Eilands Walcheren verwittigt de daarbij belanghebbenden, dat bij hein ontvangen zijnde de door den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, executoir ver klaarde Rol van het Geschot over den jare 1834, de daaruit getrokkene Aanslag-Biljetten zijn rondgebragten de onderscheidene Landeigena ren hiervan behooren te zijn voorzien; wordende de zoodanigen welke die niet mogten hebben ontvangen, uitgenoodigddezelve ten zij nen Kantore te komen afhalen; terwijl de Belastingschuldigen wor den aangemaand zich naar de bepaalde betalings-termijnen stiptelijk te gedragenten einde onaangenaamheden en kosten te voorkomen. Middelburg, 20 Mei 1834. De Adsistent-Ontvanger I S A A C L U T E IJ N. De COMMISSIE tot uitdeeling van SPIJS aan Minvermogenden, te Middelburgbrengt bij deze ter kennis van hare Begunstigers, dat zij op Vrijdag den 23 Mei aanstaande, des middags ten twaalf urenin een der vertrekken van de Sociëteit Se. Joris op de Balans rekening en verantwoording zal doen van hare geboudene administratie, gedurende het Wintersaizoen van 1833 en 1834. Middelburg, den 13 Mei 1834. Namens de Commissie voornoemd II. du BUISSON BECIUS Secretaris. FRANKFORT den 16 mei. Eenige onbeduidende vechterijen tilsschen handwerkslieden en soldaten van het korps scherpschutters uitgezonderd is de rust hier in de laatste dagen volstrekt niet gestoord geworden. Blijkens nadere berigten uit Munchen bleef alles daar rustig, doch hadden er verscheidene nieuwe arrestatieninzonderheid van studenten, plaats gegrepen, en was aan een aantal vreemdelingen op nieuw het land ontzegd, terwiji het gerucht veld won, dat de daar en elders genomen voorzorgen het gevolg waren van een ontdekt plan van opstanddie den 3 en 4 dezer door geheel Dultschland moest uitbreken. Volgens dit gerucht wordt het getal der gearresteerden op 80 en dat der verban- nenen opruim 30 begroot, met bijvoeging, dat onder hen, bij welke de politie huiszoeking gedaan hadzich de graaf Montalembertpair van Frankrijk, bevond, een jong meiisch van groote talenten en die met de hoofden der revolutionairen te Parijs briefwisseling zou gehouden hebben. I-Iet moest prins Metternich zijn die het Beijersche bestuur van de zamenzwering bad kennis gegeven welke zich over het geheele land uitstrekte, met de bewegingen te Parijs en Lyon in verband stond, en niet minder bevatte dan een gelijktijdigen aanslag op het leven van alle Duitsche vorsten. De ontdekking van dit komplot zou te Lemberg geschied zijn, waar, bij de plaats gehad hebbende beweging, altijd vol gens gemelde geruchtentusschen de twee en drie honderd menschen het leven hadden verloren. Het ontwerp van wet, tot herbouwing der vesting Ingolstadtis den 12 dezer door de kamer der Beijersche afgevaardigden, na eenige daar in gemaakte wijzigingen, met honderd tegen ééne stem aangenomen. Eene volgende zitting zou aan de discussien over de staatsschuld zijn toegewijd. Naar men verneemt, zouden bij het Pruissisch leger aanzienlijke besparingen voorgeslagen en aangenomen zijn, zonder daarom het per soneel te verminderengelijk vroeger voorgestelddoch uit hoofde der tijdsomstandigheden niet raadzaam gevonden is. De groote'raad van het kanton Bern heeft den 6 dezer, volgens het voorstel van den staatsraad, met eene groote meerderheid besloten, de uitgeweken Polen het Bernsche grondgebied te onczeggehvoor zoo verre zij aan den togt tegen Savoye hebben deel genomen. - Het Russische gouvernement blijft bij voortduring alles aanwen- 1 1 1 'i' 11 uur' V'i'fr den, wat tot bevordering der volksbeschaving, inzonderheid door gepas, te leiding en aanmoediging van het hooger en lager onderwijs strekkeil kan. Zoowel de akademie van wetenschappen ais de RiisSische akade- mie, die de uitbreiding der nationale taal en letterkunde ten hoofddoel heeft, zijn in den hloeijendsten toestand, terwijl in de openbare keizer lijke bibliotheek niet minder dan 272,394 boekdeelen en 14,658 hand-' schriften geteld worden. Uit Bucharest schrijft men, dat de beide nieuw benoemde liospo- dars zich bereids over Silistria naar Konstanstinopel begeven hadden om, na aldaar ingehuldigd te Zijn, tegen hec eind der maand hunnë plaatsen levenslang te gaan bekleeden. Bij hunne terugkomst moesten irl jassy en Bucharest openbare feestvieringen plaats grljfieö. LONDEN den 17 mei. Lord Palmerston heeft gisteren, in antwdord op eenige vragen van sir R. Pyvyan verklaard dat er een traktaat ge- teekend was betrekkelijk de zaken van het schier-eilanddoor Enge land Frankrijk Spanje en Portugal. De drie eerstgenoemde mogend heden hadden het reeds geratificeerd, en zoodra ook de ratificatie van Por tugal die elk oogenblik verwacht werdontvangen wasZou het tef kennis van het parlement gebragt worden. Zijn lordschap erkende, dac de Spaansche generaal Rodill in Portugal binnen getrokken was met Volle toestemming van de Portugesche regering en met goedkeuring van deu kant van het Engelsch gouvernement zijne krijgsverrigtingen hadden zich bepaald tot het verdrijven van don Carlos en diens partijgangers van de grenzen van Spanje en hij had niet gezamenlijk met donna Maria"s troe pen tegen dom Miguel gehandeld hoezeer het waar wasdat eenige zeer belangrijke sterke steden gebruik gemaakt hadden van de bescher ming, die zij geloofden dat de tegenwoordigheid van den Spaanschen veidneer haar toezeide, om zich uit eigen beweging voor donna Maria te verklaren. Omtrent de voorwaarden of bepalingen van het verdrag zelve wilde de minister zich voor als nog niet uitlaten, De brievenmaal van Lissabon die gisteren aangekomen is met lij dingen van den 3 dezerbrengt geen nieuws mede. De hertog de Ter- ceira was van Lamego naar Vizeu gemarcheerd en de plaats zou in zijne handen gevallen zijn ook zouden de constitutionele troepen zich van Pombal hebben meester gemaakt. Geheel Minho en Trasos Montes wag door de troepen van doin Miguel ontruimd, doch guerillas maakten hec land onveilig en sneden de gemeenschap tusschen Porto en het binnen land af. De admiraal Napier zou den 8 Figuera hebben veroverd. Den 15 april heeft, volgens de laatste tijdingen uit Amerika, td Boston eene openbare vergadering plaats gehad die door ruim tien dni- zend menschen is bijgewoond en waarop met groote toejuiching verschei dene besluiten zijn genomen, om de krachtdadige pogingen der oppositie partij te Nieuw-York tegen de regering van den president Jaekson goed te keuren. De twist tusschen beide partijen schijnt van dag tot dag ern stiger te worden. PARIJS den 16 mei. Bij de kamer van afgevaardigden is herontwerp van wet, tot beteugeling der volksbewegingen met 230 tegen 88 stem men aangenomen; alsmede een ander ontwerp, waarbij even als inde vorige jaren een crediet wordt toegestaan ter plegtige viering, van de re volutie dagen; zijnde echter ditmaal de aanvrage met 173 tegen 12I stemmen op de helft, dat is, op twee maal honderdduizend francs, gebragt. Hierna is eene nieuwe belangrijke discussie geopend over het ontwerp van wet, waarbij inen de ingezetenen van Lyon, die bij de laatste onlus ten aanmerkelijke schade hebben geleden, met eene som van 1,200,000 fr. wilde te gemoec komen. Ofschoon deze voordragt van het ministerie uitging, is dezelve door eenige leden van het centrum hevig bestreden. Niettegenstaande de bepalingen van het ontwerp ieder afzonderlijk wer den aangenomen, is ten slotte de geheele voordragt met 189 tegen 109 stemmen verworpen. Van Madrid meldt men dat de carlisten een aanslag op Irun heb ben gewaagd doch door de troepen der koningin, waarbij zich eenige wakkere burgers hadden gevoegd tot den aftogt zijn gedwongen. De Spaansche generaal Rodill heeft zijn hoofdkwartier te Goubea in Portugal^ en door eene beweging, waarmede hij Viseu bedreigde, zijn de Migueliisten genoodzaakt geweest naar den kant van Coiuibra terug te trekken. *s GRAVENHAGE den 19 mei. Het te Hellevoetsluis op 11. donder dag aangekomen schip de Indiaan kapitein Ruysch van Batavia den 22 januarij 11. vertrokken is gepraaid geworden op 48 graden zuiderbreedte door Zr. Ms. fregat Algiers, kapitein-luitenant Lutzenburghetwelk den 2 februarij van de reede van Batavia was gezeild, aan boord hebbende den gewezen gouverneur-generaal van den Bosch', alles was wel aan boord. Men dacht een der Azoriscbe eilanden te zullen aandoen. Op de Anna Catharinakapitein feerwaarmede de heer Ram, gewezen president der factorij van de Nederlandsche handelmaatschappij op Java, terugkeert, bevindt zich de kapitein-ter-zee Waardenburg. MIDDELBURG d,en 21 mei. Uit de provincie Noord-Braband worde gemeld: In den avond van den 11 dezer heeft de gemeente Dinteloord een verschrikkelijk onweder getroffen. Onderscheidene polders zijn, door den geweldigen wind en hevigen hagelslag deerlijk geteisterd en de veelbe lovende graanakkers in groote uitgestrektheid verwoest geworden. Groot is de schade den landman hierdoor veroorzaakt, die zijn iandvooral in de drie Vrienden Anna, een gedeelte van de Maria Kooy, en de Caro- lina polders, met de streek iands van den ouden Prinslandschen polder, met het heerlijkste koolzaad, rogge, garst en tarwe zag prijken, het. welk thans een treurig gezigt oplevert." De regering der stad Amsterdam heeft bekend gemaakt.het berigt en plan eener negotiatie, groot één millioen gulden, vastgesteld bij den raad dier stad, op den 29 maart 11., en door den Koning op den 28 april goedgekeurd. Deze negotiatie zal geschieden tegen een interest van 5 pet., zal ingaan met den 1 september dezes jaarsen bij uitloting, bin nen den tijd van 35 jaren, worden afgelost. De inschrijving daartoe zal geopend worden qp woensdag den 21 mei, en gesloten worden vrijdag den 30 mei daaraanvolgende. Aan de deelnemers zullen worden uitga-

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1