N°. 59. MI DDEL BIJIVG SCIIE COURAN Zaturdag 17 Blei 1831. a r e if ïvcmüögcuing. liebcvlauböclte ^attbel-itlarttecltJippij- jSicbcflrtitbecïtc NIEUWSTIJDINGEN, iluslanb. Shtitsrfilaiib,. ÜIcbevlAttbctt, Burgemeester en wethouders der stad middelburg, Gelet op Art. 7 van Zr. Ms. Beslnit van den 7 September 1828, Staatsblad no. 55») roepen mits deze op zoodanige in vorige jaren in geschrevene personen voor de Schutterijwelke tijdens die inschrijving Gehuwd of Weduwenaars met één of meer Kinderen waren, doch door sterfgeval of anderzins in de termen vallen om in de eerste klasse, zijn de Ongehuwden of Weduwenaars zonder Kinderen, te worden overge- bragt, om daarvan kennis te geven ter Secretarie dezer Stad vóór of op den 25 dezer; zullende tegen de nalatigen Proces-VerbaH worden opge maakt en aan de Regtbank toegezonden, ten einde de straf bepalingen van Art. I der Wet van den 6 Maart 1818, Staatsblad no. 12,) toe. te passen, terwijl dezelve tevens, overeenkomstig Art. 8 van bovengemeld Besluit, dadelijk bij de Schutterij zullen worden ingelijfd. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 15 Mei 1834. 1 Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun-Ed. Achtb. VAN PANHUYS. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar zal geveild worden: Te AMSTERDAMcp Irijdag den 20 Junij 1834, 30,966 Balen Java KOFFIJ, liggende aldaar. Te ROTI ERDAMop JVocmd'ag den 23 Junjj 1834, 18,578 Balen Java „ac,„tt 4,605 dito Sumatra J v J ''SSende aldaar, 5.735 dit0 Java DITO, liggende te Dordrecht. De Maatschappij geeft bij deze aankondiging de verzekeringdat zij vóór hare gewone Najaars-Feilingen geene andere Koffij dan de boven gemelde partijen aan de markt zal brengen. De Monsters zullen op den 21 dezer verkrijgbaar zijn, en de Notitien met de Veil-conditien in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 13 Mei 1834. VAN DER HOUVEN, President. KOOI] Directeur fung. Secretaris. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar, op de dagen en plaat sen hieronder vermeld, de daarbij opgegevene Goederen, zullen geveild wordenals Te AMSTERDAMop Dingsdag 24 Junij 1834, 332 Kisten Java INDIGO liggende aldaar. Op Donderdag 26 Junij 1834, I2'347 Kisten6"} JAVA SUIKEE-. üggende aldaar. Te ROTTERDAMop Vrijdag 27 Junij 1834» 449 Kisten Java INDIGO, liggende aldaar. De Veil Conditiën, benevens de Monsters der Suiker zullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 13 Mei 1834. VAN DER HOUVEN, President. KOOIJ Directeur fung. Secretaris. PETERSBURG den 30 april. Er worden toebereidselen gemaakt tot den bouw van den nieuwen sterrentoren of observatorium, waar toe een millioen roebels zou bepaald zijn. Z. M. de keizer heeft onlangs ecnen eigenhandigen brief van den Paus ontvangen, waarbij Z. H. aan dien vorst zijne dankbaarheid betuigt wegens de bescherming aan de Katholijke godsdienst verleend, en we gens de oprigting eener theologische school te Wilna. De voormalige bisschop van Krakau de heer Skorkowskydie deel aan den opstand in Folen genomen heeftis door den Paus naar Rome ontbodenom rekenschap van zijn gedrag te geven. FRANKFORT den 11 mei. Volgens brieven uit Rome verwachtte men daar binnen kort eene verandering in het Pauselijke ministerie. Zeer verheugd betoonde men er zich over de zegepraaldie de Fransche re gering over de republikeinen schijnt te behalenen hoopt nu ook geene verdere bezoeken van afgezanten der revolutionaire propaganda te zullen ontvangenwaaraan het in den laatsten tijd niet ontbraken waartoe vroeger Fransche», maar later ook lieden uit andere natiën gebezigd wer den. Het Journal de Francfort meldt uit Rome het volgende: Z. Heil. de Paus heeft over dom Pedrozijne ministers en alle vrienden der ko ningin den banvloek uitgesproken. Ofschoon deze ex-communicatie niet in den gewonen vorm is genotificeerdheeft echter dom Pedro''s regering terstond aan den Heiligen Stoel te kennen gegeven, dat, indien niet de ze bulle onmiddelijlc werd ingetrokken, zij het voor haren pligt hield, om niet slechts het millioen, hetwelk Portugal jaarlijks aan den Paus be taalt, te weigeren, maar zelfs in overweging te nemen of het niet zal voegzaam zijn, voor de toekomst, alle gemeenschap met Z. Heil. af te breken. PARIJS den 11 mei. De kamer der gedeputeerden heeft gisteren het budget van uitgaven gestemd, ten bedrage van een milliard negen mil lioen acht duizend vijf honderd francs; 241 leden hebben voor en slechts 72 tegen gestemd. De verzegeling van de bureaux en der persen der Tribune zijn op geheven. Men zegt, dat ook de hoofd.redacteurde heer Cermain Sar- ruteerstdaags in vrijheid zal worden gesteld. De rust schijnt allerwegen in Frankrijk hersteld te zijn, en de be windslieden houden zich overtuigd, dat het herdenken aan de onlusten van Lyon en Parijs, bij de aanstaande verkiezing Van nieuwe gedeputeer den, aanleiding zal geven tot het benoemen eener kamer, die nog meer dan de tegenwoordige tegen de buitensporigheden der partijen zal trach ten te waken. Het gouvernement heeft berigten van Madrid tot den 5 dezer ont vangen vermeldende, dat de bevolking met de grootste geestdrift het sluiten van een traktaat tusschen de vier mogendheden had vernomen. De geheele stad was prachtig verlicht geworden. Een der laatste nommers van het officieel dagblad bevat een decreet, waarbij eene commissiegedeeltelijk uit geestelijkegedeeltelijk uit wereldlijke personen bestaande, wordt ingesteld, belast om doorliet geheele Spaansche koningrijk den toestand der godsdienst en der geeste. lijkheid te onderzoeken. De voormalige Poolsche minister van finantien, prins lubeckiis uit Petersburg in Frankrijk aangekomen. Naar men verneemt is hij door den keizer van Rusland met de zending belast, om de uitgewekene Po- len aannemelijke voorwaarden voor te slaan ten einde naar hun vader land terug te keeren. Sommigen zijner landslieden schijnen niet afkeerig om het oor te leenen aan deze voorstellen, inzonderheid, indien de prins hun behoorlijken waarborg voor hunne persoonlijke zekerheid kan geven. MIDDELBURG den 16 mei. Ten behoeve der troepen, die tegen de helft der maand junij aanstaande in de beide legerkampen van Reijen en van Oirschot zullen worden vereetiigd, zal, op bet einde dezer maand de leverantie worden aanbesteed van 420 stuks runderbeestenen van het benoodigde brandhout voor het kamp van Oirschot, zullende in de behoefte van brandhout voor het kamp van Reijen op eene andere wijze worden voorzien en voorts van het benoodigde legstroo voor beide ovengenoemde kampen. Men ziet eerlaug eene reorganisatie te gemoet van het personeet van het kadaster in de onderscheidene provinciën. Naar men verzekert zal hetzelve worden verminderd, en zal het bestuur van dien arbeid, on der toezigt der gouverneursworden opgedragen aan den inspecteur der belastingenaan welken een controleur speciaal voor deze werkzaam heden, zal worden toegevoegd. Men verneemt, dat van wege den kerkeraad van eene der Her vormde gemeenten in ons rijk aan den Koning is verzocht, om, uit hoofde van de bestaande moeijelijkheden in het bekomen van geschikte personen tot de betrekking van armverzorgers of diakenen, met alteratie van het bij die gemeenten werkende reglement op den uitkoop van wei gerachtige personen, te willen bepalen, dat het bedrag van den uitkoop, te betalen door de leden der gemeente, welke, daartoe geroepen, eenige kerkelijke bediening, immers die van diaken, weigeren te aanvaarden, of wel die bediening willekeurig verlaten aanmerkelijk zal worden ver hoogd. Op dit verzoek is echter eene afwijzende beschikking genomen dóch zijn de gouverneurs der provinciën tevens uitgenoodigd geworden te bevorderen dat het aannemen der betrekking van diakenwelke vooral in de steden als een grooten lastpost moet worden beschouwd in het algemeen meer worde aangemoedigd bijzonder door het ver- leenen van lokale voorregten of het vermeerderen van de reeds bestaande. Op het oorlogs-bureau te Brussel is men thans bezig met de ont werpen te regelen voor het aanleggen van legerkampen gedurende dezen zomer. Er zouden, naar men verzekert, drie kampen worden aangelegd als een voor infanterie in de omstreken van Diest, een ander aan de zij de van West.Wezel, en een kamp voor kavallerie achter Leuven. Inde voorstad van Brussel, St. Josse-ten-noode, is eene familie in de diepste droefheid gedompeld geworden, door het hartgrievend verlies van een kind, als hetwelk, ongesteld zijnde en van den geneesheer een voorschrift van poeders gekregen hebbende, 11a de toediening van het eerste poeder, in stuiptrekkingen verviel en na weinige oogenblikken in de armen der trcostelooze moeder den geest gaf. Men had het kind ver giftige poeders ingegeven. Naar het schijnt zou de schuld van dit be treurenswaardig geval aan den apotheker te wijten zijn die het recepc gereed had gemaakt. In de nabijheid van Luik heeft weder een droevig ongeluk, door eene ontbarsting in eene kolenmijn plaats gehad hebbende daarbij vier of vijf werklieden het leven verloren, en zijn een veel grooter aantal gekwetst geworden. Het kabinet van zeldzaamheden van Jozef Bonapartewelks waar dij op meer dan honderd duizend ponden sterlings wordt geschat, zal eerlang te Londen in het openbaar verkocht worden. Men meent, dat de eigenaar zijn vermogen verspilt heeft, met aan het levendig houden der onlusten in Frankrijk deel te nemenen dat hij het onder anderen geweest is, die telkens de zeer zware geldboeten betaald heeft, waar- ;tpe het revolutionnaire Parijssche lagblad la Tribune bü herhaling ver oordeeld is. Hu is, juist op hetzelfde oogenblik dat de Belgische ge zagvoerders eenige vreemdelingen van hun gebied verdreven onder den naam van graaf van Montfort reizendete Ostende aangekomen en ge lijktijdig met den bekenden Franschen afgevaardigde Cabet naar Enge. land onder zeil gegaan. Volgens berigten uit Nieuw-York, van het midden der vorige maand, hadden aldaar onlusten plaats gehad, bij gelegenheid van de verkiezing van eenen roayor voor die stad het arsenaal is door de oproerlingen overweldigddoch de orde schijnt hersteld te zijn geworden zonder dat de in het geweer geroepene krijgsmagt van hare wapenen gebruik heeft gemaakt. De zoogenaaiiide volkspartij heeft bij de verkiezing de over hand behouden. Bovendien heerscht in de Vereenigde-Staten sedert eenigen tijd eene bedenkelijke spanningter zake van de inrigting en werking der bank, waardoor de president in groote moeijclijkheid schijnt te vcr- keeren. Staat der Middelprijzen van de Objecten van Markt enz., te Middelburgden 15 Mei 1834. Tarwe de Ned. Mudde 5 40. Rogge ƒ4 40. Gerst f 2 80. Haver 2 00. Boekweit Witteboonen Groene Erwten ƒ4,60. Graauwe Erwten Aardappelen f\ 50. Tarwenbroodhet Ned. pond, 14J ets. Roggeubrood 12 ets. Vblgens pas.

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1