N\ 45. MIDDELBURG SCIIE COURANT. Dingsdag- 15 April 1834. föekcïibwafcing. N IE UW STJjDI N GEN. ÜÊbcvlanÖÈtt. Burgemeester en wethouders der stad middelburg maken bekend, dat op Donderdag den 17 April 1834, des middags ten twaalf uren, in eeneder Zalen van het Raadhuism het openbaar zal worden aanbesteed, het uitvoeren van eenig Metselwerk, bestaande in herstellingen aan de Kaaimuur der zoogenaamde Kinderdijken in het Spui- Kanaal binnen deze Stad; op de voorwaarden, die van heden af ter le zing liggen op de Stedelijke Secretarie; zullende de Stads-Architect bij wien inmiddels inlichtingen te bekomen zijn, op Woensdag den 16 dezer en op den dag der besteding, des voormiddags, de noodige aan wijzing doen op het terrein. Middelburg, den 3 April 1834, Burgemeester en Wethouders voornoemd H. dü BU1SSON BE.CIUSL. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar, te Rotterdamop Dingsdag den 29 April [834, zullen geveild worden: 378 Kisten Sumatra J SUIKER, liggende te 9,222 Kanassers en Kranjangs Java J Rotterdam. 2.538 Dito Dito Dito liggende te Dordrecht. Waarvan de monsters, benevens de verkoop-conditienin tijds zuilen worden uitgegeven. Amsterdam, den 16 Maart 1834. VAN DER HOUVENPresident. KOOIJ Directeur fung. Secretaris. LONDEN den 9 april. Ter zake van de onlangs aan de Staten-Gene. raai te 's Gravenhage gedane staatkundige mededeeling, maken onze mi nisteriele dagbladen eenige aanmerkingen, waaruit weder de schandelijke kwade tropvv van het Engelsch ministerie blijkbaar is. Het bekende avondblad the Courier zegt onbewimpeld, dat het Nederlandsche bewind zich niet orrt de agnaten van het huis van Nassau, noch om de Dnitsche bonds-vergadering moet bekommeren, en maar, met vertreding van de regten dier beide mogendheden, het voorgeschrevene traktaat moet aan nemen en ten uitvoer leggen en dat dan bijna geheel Europa hetzelve wel daarin zal helpen tegen de Nassausche prinsen! (Het is bekend, laat hierop een geacht Nederlatidsch dagblad te regt volgen, dat Nederland steeds op billijke voorwaarden heeft willen scheiden van Belgie, en daartoe niet slechts bij herhaling, telkens met grootere opofferingen, voorstellen gedaan, maar werkelijk reeds voor drie jaren de aangebodene voorwaarden aangenomen heeft, doch dat de conferentie telkens het op gebouwde weder heeft afgebroken; telkens met nieuwe eischen en moei- jelijkheden voor den dag is gekomen, en eindelijk zelve de onderhande lingen heeft gestaaktnade zaak van het groot-hertogdom Luxemburg, die de Nederlandsche regering ten allen tijde bepaaldelijk van de overige ge schillen afgezonderd had willen houden eensklaps met die geschillen vereenigd en op den voorgrond gezet te hebben.) De schrijvers van bijzondere brieven uit Brussel betoonen zich ten uiterste verontwaardigd over de aldaar plaats gehad hebbende plundering en over de houding van prins Leopold en zijn bewind bij die tooneelen. Niet minder dan 2000 personen, waaronder voorname werktuig kundigen, staan Engeland te verlaten, om zich in de Vereenigde-Staten Kanada en Nieuw-Hollandte vestigen. PARIJS den 8 april. In de kamer der afgevaardigden is gisteren aan het ministerie een buitengewoon crediet van 1,200,000 fr. voor geheime uitgaven van policie toegestaan, en zün vervolgens de discussien over het budget van binnenlsndsche zaken geopend. Het nieuwe ministerie wordt reeds in verscheidene onzer dagbla den zeer gegispt, vooral schijnt men het op den heer Persil geladen te hebben, van wien men groote gestrengheid als minister van justitie ver wacht. Zij noemen de nieuwe zamenstelling het ministerie Persilen voorspellen daaraan een korten duur, Het bevestigt zich, dat door het Spaansche gouvernement einde lijk, bij een decreet, om in de dringendste behoeften van den staat te voorzien, tot eene leening van 200 millioen realen besloten, en daartoe aan binnen- en buitenlandsche associatien de inschrijving opengesteld is. PARIJS den 10 april. Het ontwerp van wet tegen de genootschap pen ondervindt bij de kamer der pairs nagenoeg geen tegenstand; reeds zijn vier artikelen aangenomen. De kamer van afgevaardigden houdt zich thans met het budget bezig: reeds zijn zoo dat van binnen- als buitenlandsche zaken door dezelve aangenomen. Te Lyon hebben, bij gelegenheid dat de leden der volksmaatschap pijen, die, gedurende de laatste onlusten in hechtenis zijn genomen, bij de regtbank van eersten aanleg aldaar te regt hebben gestaan zeer ernstige onlusten plaats gehad. De procureur des konings is ten hoog ste beleedigd; doch deze magistraatspersoon heeft zich met veel moed en waardigheid gedragen. Volgens de laatste berigten hebben de rustver stoorders moeten onderdoen en heeft de wet de overhand gehouden. *s GRAVENHAGE den 11 april. De afdeelingen der Tweede Kamer der Staten-Generaal honden zich thans werkzaam met het onderzoek van de wijzigingen in de 8 eerste titels van het wetboek van koophandel. De antwoorden der regering op de finantiële wetten zijn reeds inge komen en thans ter drukkerij, Bij koninklijk besluit van 15 maart ji. is bepaald, dat aan de bij de marine in dienst zijnde schutters en miliciens, die reeds met onbe paald verlof afwezig zijn, of nog zouden willen vertrekken, zal kunnen worden vergund oin gedurende den tijd van dat verlof, ter koopvaar dij te varen, mits zij vtódr hun vertrek een behoorlijken borg stellen, dat zij, gedurende hnnne afwezigheid opgeroepen wordende, nen 14 dagen een geschikten plaatsvervanger bij de marine zullen5 optreden. Naar men verneemt, heeft de heer Ant/Tntonuccizaakgelastigd# van den H. Stoel alhier, en vice superior der Hollandsche zending, die tot dus verre voorloopig de functien van aarts-priester heeft waargencte men, den 25 maart jl.tot aarts.priester van het district Holland, Zee. land en West-Vriesland aangesteld den heer Bernardus Josephus Cerving landdeken van Noord-Holland, en pastoor der R. K. gemeente te Alkmaar Zoo men verneemt zal het lijk van den roemrijk voor het Vader, land bij de verdediging van de Antwerpsche citadelgesneuvelden krijgs* overste de Cumoensuit Bergen op-Zoom, waar het tijdelijk is ter aard# besteld, herwaarts worden overgebragt; en zal ter eere van dezen dap peren een metalen gedenkteeken worden opgerigt. De kundige oprigtef Krieger is daartoe bereids alheir aangekomen. Den 31 maart 1834 is in de gemeente Heer-Hngowaardin Noord. Holland overledende landman Klaas Bakkeroudste der hoofd-inge* landen van het Dijksbestuurin den ouderdom van omtrent 8: jaren nalatende zijne echtgenoot Baafje Timmermanmede bijna 81 jaren oud» en met wien hij ruim 61 jaren was gehuwd geweest. Het getal Van zijn# afkomelingen bestondbij zijn overlijden, in 7 kinderen, 35 kinds-kiti» deren en 27 achter-kinds kinderen makende, met de aangehuwde daftr. onder begrepen, te zamen 88. Tot op gemeld overlijden, hadden alle zijne afkomelingen het voorregt hunne ouders groot.ouders en over. groot-ouders in leven te hebben, terwijl staande zjjn huwelijk met zün? nageiatene weduwe, geene van zijne huisgenooten hetzij van zijne kin* deren of dienstboden, ten zijnen woonhuize zijn overleden; zijne be» granfnis was alzoo eene plegtigheid zoo als waarschijnlijk, staande d# bedijking van dezen polder (1522), nimmer had plaats gehad. De over. ledene is op de begraafplaats van het nabij gelegen Hensbroekden 4 april 1834 begraven. Als narigt voor de zeevarenden dient, dat te Biarritz, in het Ffati. sche departement der Basses-Pyrenées, sedert den 1 februarij II. een nieuw vuur opgerigt is, dat bij afwisseling schijnt op den afstand van eene zeemijl ten N. O. van het vorig baken, en van 2f ten zuiden 33° W. van den mond der Adour. Het vuur schijnt van halve minuut to| halve minuut gedurende den geheelen nacht, en is bij goed weder zigt- baar tot op 8 zeemijlen afstands, door den waarnemer, die 10 m. boven de oppervlakte der zee geplaatst is. De verduisteringen zullen alleen totaal schijnen op een afstand van meer dan 4 zeemijlen. MIDDELBURG den 14 april. Z. M. heeft, bij boogstdeszelfs besluit van den 5 april 1834, 110. 115, de navolgende bevorderingen ondef het vaste korps zee-officieren der Nederlandsche marine gedaan, als: Tot luitenants-ter-zee der iste klasse, de luitenants-ter-zee der ade klasse: P. Bruining, A. J. de Smit van den BroeclceC. Noorduiin, C. Eeg, J. W van Maren, P. H. van Eljck Buijt, J. L. van Hasselt, J. T. ten Bruggen Hugenholtz D, van der HartA. baron Collot d'Es, ctiry en J. C. F. van Mannen Tot luitenants-ter-zee der ede klassede adelborsten der istc klasse j F. E. A. HardyO. T. A. CoenegrachtW. A. Berghuis, G. H. van Nouhuijs, M. CazauxM. van Vreelandjhr. C. J. de Casembrooc, R, A. H. Tollius Bennet, P. L. PieterseT. Hnnsen, W. A. de Gelder, F. L. Jonker, C. P de BrauwA D. S. Clarkson, P. J. Boogaard, H. P- Arkenbout Schokker, O. A. Uhlenbeck, P. A. MatthijsenN, ba. ron Gansneb genaamd Tengnagel F. W. van der Steijden T. G. Hoff. man, C. van der Tak, J L- van FlorensteijnA. J. van TeijlingenK» E. Besier A. F. Siedenburg en C. L. Berghuis. En bij besluit van den 7 april 1834, no. 93, de navolgende bevor, deringen bij het korps mariniers Tot .luitenants-kolonelde majoors: Tot majoors de kapiteins J. D. Hoop Fsz. Tat kapiteins, de eerste luitenants: H. G. Duhne C, M. Nabel en J. H. van Soelen Tot ïste luitenantsde tweede luitenants R. C. vanSc'nie, L. Kluit, G. H. van der Beek en ik B. 's Jacoti. Naar men verzekert, zullen de verlofgangers geenszins tot bijwo. ning der algemeene, in het leger te. houdene inspectie, worden opge» roepen. Vrijdag 11. is alhier van Amsterdam aangekomen een modder-molen bestemd om de kaaijen, dok en haven dezer stad uit te baggeren, welli. werk is aangenomen door den heer Timon Katerte Monnikendam, Ofschoon de openbare rost te Brussel sedert zondag niet verder gestoord is geworden blijkt het toch dat men er niet zoo geheel ge. rust is dat er geene hervatting van plundertooneelen en verwoestingen zouden kunnen plaats hebben; de lieden alchans die nis inschrijvers op de naamlijsten voor den weder-inkoop der paarden van Z. K, H. den Prins van Oranje bekend staan hebben verzocht dat de veiligheids-wachten van militairen, die bun in den beginne gegeven waren, op hunne kos ten ten hunnent verblijven mogtenen ten bewijze dat deze vrees niet geheel ongegrond is, kan onder anderen daaruit nader blijken, dat men nog den 11 dezer in het openhaarvoornamelijk in den omtrek van hec park, op de muren een geschrift vond aangeplakt, de volgende schrikke; lijke bedreiging houdendede wraak van het volk is niet voldaan. Daar men de snoodaards schijnt te beschermen moeten zij verdelgd wor den!" De daders van dit schandschrift waren, gelijk van zelf spreekt, niet bekend; door de justitie werd onderzoek naar hen gedaan. De Brtis- selsche bladen, van het bestuur niet afhankelijk, gaan intusschen voort, door betoog en het aanvoeren van daadzaken de bewindslieden op het hevigst te beschuldigen, ter zake derzelver gehouden gedrag bij de jong, ste wanorden en buitensporigheden. Natuurlijk zijn, ten gevolge van het gebeurde, vele gezetene lieden uit Brussel weggereisd. De prins de Ligne is in den avond van den 8 april naar Parijs vertrokken. Van de oproeping der burgerwacht van den eersten ban heeft men weder afgezien. Deze maatregel is bij een nader besluit van den oorlogs minister weder ingetrokken. Ook van de buitengewone oproeping der ka. mers, door eenige leden uit de afgevaardigden gevraagd, zal niets komen, 1 De regering van Brussel, die thans reeds van alle zijden «iet somr» J. A. Besier en R. de Sitter Musquetier en W. G. van def

Middelburgsche Courant | 1834 | | pagina 1